Schedule

Week 11 dec 21-22
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
Lev Mordechai vs Englewood Dec 21st 9:00 Kraft North
Team Believe vs Frisch Cougars Dec 21st 9:00 Kraft South
Silly Salmon vs BMF Falcons Dec 21st 10:00 Kraft North
The Y.B.H Over Cats vs Adelsberg Accountants Dec 21st 10:00 Kraft South
Pizzeria Efrat vs shana bet Dec 21st 11:00 Kraft North
Chofetz Chaim vs Joes Eagles Dec 21st 11:00 Kraft South
Augenbaum Realty vs Shua's Boys Dec 21st 12:00 Kraft North
T-Seahawks vs High On Life Dec 21st 12:00 Kraft South
Bayberry Broncos vs Team Caleb Dec 22nd 19:00 Kraft North
Big Blue vs Big Production Dec 22nd 19:00 Kraft South
The Deep Sleepers vs Gorillas Dec 22nd 20:00 Kraft North
Mud Dogs vs West Hempstead Rams Dec 22nd 20:00 Kraft South
Psychobunny's vs shana bet Dec 22nd 21:00 Kraft North
Jerrys Kids vs Skokie Rebels Dec 22nd 21:00 Kraft South
Derech Etz Chaim vs Chaikel Travel Dec 22nd 22:00 Kraft South
Route 38 Roughriders vs The Salty Pretzels Dec 22nd 22:00 Kraft North
Week 10 Dec 14-15
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
Lev Hatorah vs Symphonia Dec 14th 10:00 Kraft North 6–7 0–13
The Bear Jews vs Team Believe Dec 14th 10:00 Kraft South 19–13 7–20
Augenbaum Realty vs Lev Mordechai Dec 14th 11:00 Kraft North 21–12 27–0
Silly Salmon vs Vintage Vikings Dec 14th 11:00 Kraft South 12–21 13–14
Mercaz Moosen vs Senter Kings Dec 14th 12:00 Kraft North 12–6 21–0
Chofetz Chaim VS Adelsberg Accountants Dec 14th 12:00 Kraft South 6–12 0–19
Toras Chaim vs Chaikel Travel Dec 15th 19:00 Kraft North 20–25 6–25
Skokie Rebels vs Pizzeria Efrat Dec 15th 19:00 Kraft South 7–19 14–7
Mevs vs The Mud Dogs Dec 15th 20:00 Kraft North 24–6 22–6
Gorillas vs BMF Falcons Dec 15th 20:00 Kraft South 7–24 13–14
Psychobunny's vs DEC Dec 15th 21:00 Kraft North 14–24 13–12
The Deep Sleepers vs Big Production Dec 15th 21:00 Kraft South 18–24 7–22
Route 38 Roughriders vs Team Caleb Dec 15th 22:00 Kraft North 8–8 12–9
West Hempstead Rams vs Big Blue Dec 15th 22:00 Kraft South 12–14 6–25
Week 9  Dec 7th-  chanukkah
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
The Y.B.H Over Cats VS Joes Eagles dec 7th 10:00 Kraft North 6–12 7–19
The Bear Jews vs Lev Hatorah dec 7th 10:00 Kraft South 18–13 14–6
Mevs vs Big Blue dec 7th 11:00 Kraft North 12–0 18–14
Bayberry Broncos vs High On Life dec 7th 11:00 Kraft South 6–24 14–21
Shua's Boys vs The Salty Pretzels dec 7th 12:00 Kraft North 0–24 0–24
Senter Kings vs Skokie Rebels dec 7th 12:00 Kraft South 13–7 6–0
Week 8 nov 30- dec 1
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
Team Believe vs Symphonia nov 30th 10:00 Kraft South 6–6 20–6
Augenbaum Realty vs Team Caleb nov 30th 11:00 Kraft North 7–6 6–0
The Y.B.H Over Cats vs frisch cougars nov 30th 11:00 Kraft South 6–15 0–31
Chofetz Chaim vs Lev Hatorah nov 30th 12:00 Kraft North 27–0 13–0
T-Seahawks vs Shua Boys nov 30th 12:00 Kraft South 12–6 19–0
Big Blue vs BMF Falcons Dec 1st 19:00 Kraft North 0–14 12–0
Mercaz Moosen vs DEC Dec 1st 19:00 Kraft South 14–20 6–13
The Deep Sleepers vs West Hempstead Rams Dec 1st 20:00 Kraft North 26–13 32–0
Jerrys Kids vs Chaikel Travel Dec 1st 20:00 Kraft South 6–13 0–26
Psychobunny's vs Toras Chaim Dec 1st 21:00 Kraft North 6–7 6–6
Silly Salmon vs Big Production Dec 1st 21:00 Kraft South 0–36 0–18
Bayberry Broncos vs Englewood Dec 1st 22:00 Kraft South 12–18 15–12
Mud Dogs vs Vintage Vikings Dec 1st 22:00 Kraft North 0–14 0–21
Week 7 Nov 23-24
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
The Bear Jews vs The Y.B.H Over Cats Nov 23rd 9:00 Kraft North 18–0 18–15
Team Believe vs Lev Hatorah Nov 23rd 9:00 Kraft South 28–0 27–7
Bayberry Broncos vs Shua's Boys Nov 23rd 10:00 Kraft North 14–7 18–0
Symphonia vs Frisch Cougars Nov 23rd 10:00 Kraft South 0–19 12–12
Joes Eagles vs Adelsberg Accountants Nov 23rd 11:00 Kraft North 0–19 12–6
Gorillas vs Mevs Nov 23rd 11:00 Kraft South 7–24 20–25
T-Seahawks vs Lev Mordechai Nov 23rd 12:00 Kraft North 19–0 13–19
Augenbaum Realty vs Englewood Nov 23rd 12:00 Kraft South 12–20 6–26
Big Production vs BMF Falcons Nov 24th 19:00 Kraft North 24–13 14–6
Mud Dogs vs Silly Salmon Nov 24th 19:00 Kraft South 6–0 14–0
Derech Etz Chaim vs Toras Chaim Nov 24th 20:00 Kraft North 8–6 14–13
The Deep Sleepers vs Vintage Vikings Nov 24th 20:00 Kraft South 20–25 0–6
Jerrys Kids vs Senter Kings Nov 24th 21:00 Kraft North 8–7 14–12
Pizzeria Efrat vs Mercaz Moosen Nov 24th 21:00 Kraft South 7–0 13–0
Shana Bet Bochurim vs Skokie Rebels Nov 24th 22:00 Kraft South 6–12 19–7
Route 38 Roughriders vs High On Life Nov 24th 22:00 Kraft North 6–28 18–18
Week 6 Nov 16-17
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
Team Believe vs Joes Eagles Nov 16th 9:00 Kraft North 20–7 13–19
Englewood vs High On Life Nov 16th 9:00 Kraft South 13–14 19–20
Frisch Cougars vs Lev Hatorah Nov 16th 10:00 Kraft North 12–0 21–6
Vintage Vikings vs Mevs Nov 16th 10:00 Kraft South 7–21 6–18
Silly Salmon vs West Hempstead Rams Nov 16th 11:00 Kraft North 0–0 0–19
Symphonia vs Adelsberg Accountants Nov 16th 11:00 Kraft South 0–20 0–27
Chofetz Chaim vs The Bear Jews Nov 16th 12:00 Kraft North 12–6 13–12
Lev Mordechai vs Shua's Boys Nov 16th 12:00 Kraft South 6–12 6–9
Augenbaum Realty vs Bayberry Broncos Nov 17th 19:00 Kraft North 21–13 14–14
Shana Bet Bochurim vs Senter Kings Nov 17th 19:00 Kraft South 6–25 0–6
Psychobunny's vs Jerrys Kids Nov 17th 20:00 Kraft North 0–2 19–6
The Salty Pretzels vs Team Caleb Nov 17th 20:00 Kraft South 8–6 13–9
Chaikel Travel vs Pizzeria Efrat Nov 17th 21:00 Kraft North 13–7 14–13
Mercaz Moosen vs Skokie Rebels Nov 17th 21:00 Kraft South 12–6 20–6
Gorillas vs Big Blue Nov 17th 22:00 Kraft North 6–20 6–20
Mud Dogs vs BMF Falcons Nov 17th 22:00 Kraft South 6–12 18–14
Week 5 Nov 9-10
HOME TEAM AWAY TEAM Date Time Location Score Game 1 Score game 2
The Y.B.H Over Cats vs Lev Hatorah Nov 9th 9:00 Kraft North 14–7 6–0
Joes Eagles vs The Bear Jews Nov 9th 9:00 Kraft South 0–6 19–18
High On Life vs Shua's Boys Nov 9th 10:00 Kraft North 21–0 21–0
Lev Mordechai vs Team Caleb Nov 9th 10:00 Kraft South 14–25 14–8
Frisch Cougars vs Adelsberg Accountants Nov 9th 11:00 Kraft North 6–12 6–24
West Hempstead Rams vs BMF Falcons Nov 9th 11:00 Kraft South 6–14 0–14
Big Production vs Mevs Nov 9th 12:00 Kraft North 20–6 18–13
Chofetz Chaim vs Symphonia Nov 9th 12:00 Kraft South 14–13 7–13
T-Seahawks vs The Salty Pretzels Nov 10th 19:00 Kraft North 7–12 14–6
Jerrys Kids vs DEC Nov 10th 19:00 Kraft South 8–0 20–0
Psychobunny's vs Chaikel Travel Nov 10th 20:00 Kraft North 13–6 0–19
Vintage Vikings vs Big Blue Nov 10th 20:00 Kraft South 16–6 13–6
Toras Chaim vs Mercaz Moosen Nov 10th 21:00 Kraft North 6–6 12–6
Senter Kings vs Pizzeria Efrat Nov 10th 21:00 Kraft South 6–7 6–11
The Deep Sleepers vs Mud Dogs Nov 10th 22:00 Kraft North 7–8 13–12
Bayberry Broncos vs Route 38 Roughriders Nov 10th 22:00 Kraft South 18–0 19–13
Week 4 nov 2-3
HOME TEAM (white) AWAY TEAM(dark) Date Time Location Score Game 1 Score game 2
BMF Falcons vs Mevs Nov 2nd 10:30 Kraft South 14–7 26–6
Shua's Boys vs Team Caleb Nov 2nd 11:00 Kraft North 0–6 0–6
The Salty Pretzels vs Englewood Nov 2nd 11:30 Kraft South 0–27 12–25
Lev Mordechai vs High on Life Nov 2nd 12:00 Kraft North 18–13 0–27
Team Believe vs Chofetz Chaim Nov 2nd 12:30 Kraft South 7–6 25–16
T-Seahawks vs Bayberry Broncos Nov 3rd 19:00 Kraft North 13–0 13–14
The Deep Sleepers vs Silly Salmon Nov 3rd 19:00 Kraft South 12–6 20–0
Big  Blue vs Mud Dogs Nov 3rd 20:00 Kraft North 0–0 20–7
Gorillas vs Big Production Nov 3rd 20:00 Kraft South 0–18 6–24
Augenbaum Realty vs Route 38 Roughriders Nov 3rd 21:00 Kraft North 27–13 33–0
Skokie Rebels vs Toras Chaim Nov 3rd 21:00 Kraft South 0–13 0–22
Psychobunny's vs Pizzeria Efrat Nov 3rd 22:00 Kraft North 13–12 13–8
West Hempstead Rams vs Vintage Vikings Nov 3rd 22:00 Kraft South 6–18 0–13
Week 3 oct 26-27
HOME TEAM (white) AWAY TEAM (dark) Date Time Location Score Game 1 Score game 2
The Y.B.H Over Cats vs Symphonia oct 26th 9:00 Kraft North 12–12 0–20
Englewood vs Shua's Boys oct 26th 9:00 Kraft South 16–0 14–12
Joes Eagles vs Lev Hatorah oct 26th 10:00 Kraft North 7–0 25–6
High On Life vs Team Caleb oct 26th 10:00 Kraft South 12–6 20–25
The Bear Jews vs Adelsberg Accountants oct 26th 11:00 Kraft North 6–6 6–14
Gorillas vs West Hempstead Rams oct 26th 11:00 Kraft South 13–13 12–13
Cougars vs Chofetz Chaim oct 26th 12:00 Kraft North 15–14 20–6
T-Seahawks vs Augenbaum Realty oct 26th 12:00 Kraft South 0–19 12–6
Silly Salmon vs Mevs oct 26th 13:00 Kraft North 7–26 14–19
DEC vs Shana Bet Bochurim oct 26th 13:00 Kraft South 18–6 22–12
Chaikel Travel vs Mercaz Moosen oct 27th 20:00 Kraft North 14–7 20–0
BMF Falcons vs The Deep Sleepers oct 27th 20:00 Kraft South 18–14 0–28
Jerrys Kids vs Toras Chaim oct 27th 21:00 Kraft North 0–7 6–20
Route 38 Roughriders vs Lev Mordechai oct 27th 21:00 Kraft South 14–12 7–12
Bayberry Broncos vs The Salty Pretzels oct 27th 22:00 Kraft North 14–0 20–21
Mud Dogs vs Big Production oct 27th 22:00 Kraft South 12–20 0–30
Week 2 oct 19–20
HOME TEAM (white) AWAY TEAM (dark) Date Time Location Score Game 1 Score game 2
Joes Eagles vs Cougars oct 19th 9:00 Kraft North 8–12 0–15
Adelsberg Accountants vs Lev Hatorah oct 19th 9:00 Kraft South 26–0 26–0
Team Caleb vs Englewood oct 19th 10:00 Kraft North 6–6 6–6
Team Believe vs The Y.B.H Over Cats oct 19th 10:00 Kraft South 19–0 21–6
West Hempstead Rams vs Mevs oct 19th 11:00 Kraft North 0–0 0–12
The Bear Jews vs Symphonia oct 19th 11:00 Kraft South 6–7 12–0
Jerrys Kids vs Shana Bet Bochurim oct 19th 12:00 Kraft South 20–0 6–21
Silly Salmon vs Gorillas oct 19th 12:00 Kraft North 0–21 0–7
Big Production vs Vintage Vikings oct 19th 13:00 Kraft South 20–6 18–12
Augenbaum Realty vs The Salty Pretzels oct 19th 13:00 Kraft North 6–0 12–7
Pizzeria Efrat vs Toras Chaim oct 20th 20:00 Kraft North 0–24 14–13
Chaikel Travel vs Senter Kings oct 20th 20:00 Kraft South 7–0 20–6
The Deep Sleepers vs Big Blue oct 20th 21:00 Kraft North 0–6 19–0
T-Seahawks vs Route 38 Roughriders oct 20th 21:00 Kraft South 7–0 15–6
Mercaz Moosen vs Psychobunny's oct 20th 22:00 Kraft North 6–15 7–6
Derech Etz Chaim vs Skokie Rebels oct 20th 22:00 Kraft South 19–6 16–0
Week 1 oct 12-13
HOME TEAM (white) AWAY TEAM (dark) Date Time Location Score Game 1 Score game 2
Adelsberg Accountants vs Team Believe 12-Oct 11:00 Kraft North 14–13 12–7
The Bear Jews vs Cougars 12-Oct 11:00 Kraft South 14–6 13–14
Joes Eagles vs Symphonia 12-Oct 12:00 Kraft South 18–19 14–12
The Y.B.H Over Cats vs Chofetz Chaim 12-Oct 12:00 Kraft North 6–19 7–14
Silly Salmon vs Big Blue 13-Oct 20:00 Kraft North 18–6 13–19
Vintage Vikings vs Gorillas 13-Oct 20:00 Kraft South 6–6 14–14
Jerrys Kids vs Pizzeria Efrat 13-Oct 21:00 Kraft North 21–12 0–19
Derech Etz Chaim vs Senter Kings 13-Oct 21:00 Kraft South 8–8 6–7
Shana Bet Bochurim vs Chaikel Travel 13-Oct 22:00 Kraft North 13–12 0–14
Psychobunny's vs Skokie Rebels 13-Oct 22:00 Kraft South 18–0 13–6