נצחון היסטורי לבאר שבע על תל אביב

הנחיל השחור באר שבע לקחו צעד היסטורי עם נצחון ראשון על חלוצי תל אביב בתולדות המועדון, 16-14. ביום חמישי, גברו מורדי יהודה על כסופי הגב "רוז ואלי קרוספיט" מזכרת בתיה בתוצאה 22-14.

תמונת שער: תום נודלמן

 

מורדי יהודה 22 – כסופי הגב "רוז ואלי קרוספיט" מזכרת בתיה

סטטיסטיקה

תמונות      עוד תמונות

מזכרת בתיה הגיחה לאנד-זון כבר בהתקפה הראשונה עם ריצה של אוהד שמואלי, 6-0. המורדים הרחיקו ואייקי בדנר, הרוקי של המורדים, יירט מסירה של עידו אייזיקוביץ. הגנת מזכרת בתיה עצרה את המורדים בנסיון הרביעי, כאשר דניאל כהן היטה מסירות בנסיון שלישי ורביעי. הגנת המורדים עצרה את מזכרת בתיה בנסיון רביעי. יהודה מנדלוביץ מסר טאצ'דאון ארוך ליואל יוז כדי להשוות, 6-6. כסופי הגב הרחיקו לפני שההגנה עצרה את המורדים על קו השער. כסופי הגב שוב הרחיקו ומרק סמרסקי היטה מסירה של המורדים לפני המחצית.

שתי הקבוצות הרחיקו בפתיחת המחצית השניה. המורדים שוב הרחיקו לפני שרפי פריעדמאן יירט מסירה של אייזיקוביץ והחזיר את הכדור 29 יארד לט"ד של הכתומים, 14-6.בתחילת הרבע הרביעי, מזכרת בתיה לא הצליחה בנסיון רביעי, והמורדים חלבו כמעט 6 דקות מהשעון בהתקפה שהסתיימה עם ריצת ט"ד של עומרי גוטליב, 22-6. אייזיקוביץ מסר ט"ד לניר יוכטמן, 22-14. אביתר כהן השתלט על בעיטת האונסייד והיה נראה שהמשחק גמור, אבל מרק רקלין הוציא לגוטליב את הכדור ושיקו ז'אנו השתלט. אייזקוביץ הוביל את הקבוצה שלו עד לקו השער, אבל מנדלוביץ יירט מסירה באנד-זון, ושתי ריצות של המורדים סיימו את הסיפור.

מנדלוביץ השלים 7/16 מסירות ל-173 יארד וט"ד אחד, עם 47 יארד על הקרקע. אבי לנדסמן רשם 37 יארד על הקרקע ויוז תפס 3-57-1. ערן רואי רשם 12 תיקולים והטיה, ופריעדמאן הוסיף 7 תיקולים (3 להפסד יארדים), הפלת ק"ב, הטיה ויירוט שהוחזר לט"ד.

אייזיקוביץ השלים 17/32 מסירות ל-212 יארד, ט"ד ושלוש מסירת שיורטו. שמואלי רשם 24 יארד וט"ד על הקרקע וליאור רייף תפס 4 מסירות ל-62 יארד.תומר חזן רשם 13 תיקולים עם אחד להפסד יארדים וז'אנו הוסיף 9 והשתלט על השמטה.

כסופי הגב מארחים את תל אביב ביום שישי, כאשר שתי הקבוצות מחפשות נצחון ראשון העונה. המורדים ינוחו לפני דרבי ירושלמי בחנוכה-בול, ביום חמישי הבא.

 

הנחיל השחור באר שבע 16 – חלוצי תל אביב 14

סטטיסטיקה

אמנם זה לקח 9 עונות, אבל סוף סוף ניצחו הנחיל השחור באר שבע את חלוצי תל אביב.

המשחק נפתח ברגל ימין לדרומיים כאשר הם השתלטו על השמטה של נמרוד פינטל כבר במהלך הראשון של המשחק.4 מסירות רצופות שלא הושלמו החזירו את הכדור לתל אביב אבל החלוצים מיהרו להחזיר את הכדור לבאר שבע. עידן מלכיור מהחלוצים הגיע למרחיק של באר שבע וסידר לקבוצתו מיקום מעולה על המגרש, ואריאל הופמן העלה את המארחת ליתרון 8-0. רוני הייז החזיר תיכף ומיד את בעיטת ההרחקה לט"ד משווה של באר שבע, 8-8.הופמן שוב העלה את תל אביב ליתרון, 14-8 עם ריצה בנסיון רביעי בתחילת הרבע השני. אסף כץ והגנת תל אביב גרמו לבאר שבע להרחיק, אבל התקפת תל אביב נעצרה אחרי התקפה בת 12 מהלכים. מתנאל כץ מסר ט"ד לתומר קורן עם 42 שניות לסיום המחצית, 16-14 לב"ש.

באר שבע לא הצליחה בנסיון רביעי ותל אביב הגיעה עד לקו השער אבל איבדה את הכדור על קו ה-5.באר שבע הרחיקה ותל אביב גם כן הרחיקה בתחילת הרבע הרביעי. הנחיל השחור ניסו הטעיה בנסיון רביעי אבל קווין הושי היה שם כדי להטות את המסירה. קורן לוטן גרם להשמטה של הופמן והשתלט על כדור, אבל אז אסף כץ גרם להשמטה של טל ביטון והשתלט על הכדור. תל אביב יצאה להתקפה אחרונה בנסיון לנצח את המשחק אבל התקפת באר שבע עמדה במשימה ומנעה נקודות נוספות של החלוצים.

כץ השלים 7/21 מסירות ל-91 יארד וט"ד, עם 19 יארד בריצה. הייז תפס 5-67 בנוסף להחזרה לט"ד. סנדרו קלנדדזה הוביל את הקבוצה עם 12 תיקולים (3 להפסד יארדים) והפלת ק"ב, וקורן לוטן הוסיף 6 תיקולים, אחד להפסד יארדים, גרם להשמטה והשתלט על 2 השמטות.

קמרון סימונדס השלים 5/13 מסירות (לחמישה תופסים שונים) ל-35 יארד. יובל פנטה רשם 107 יארד ב-18 נשיאות כדור והופמן רשם 93 ושני ט"ד ב-14 נשיאות כדור. כץ הוביל את ההגנה עם 6 תיקולים, אחד להפסד יארדים, גרם להשמטה והשתלטות. הושי הוסיף 3 תיקולים ושתי הטיות.

החלוצים נוסעים למזכרת בתיה ביום שישי ולנחיל השחור יש שבוע הפסקה לפני משחק ביתי נגד פתח תקוה בשבוע הבא.