ניצחון חשוב לבאר שבע; הפטישים הבטיחו את המקום השני

תמונת שער: רענן גבאי

פטישי רמת השרון 34 – בית שמש מורדי יהודה 22

נתוני משחק

המורדים מבית שמש הריצו פי שניים מהלכים והשיגו מספר יארדים כפול (אפילו יותר) מהפטישים, אבל עשו יותר מידי טעויות ולא ניצלו מספיק את ההזדמנויות שהיו להן כדי לצאת מפיגור מוקדם. בשורה התחתונה, התקפת הפטישים הבקיעה ט"ד בכל אחד משלושת הביקורים שלהם ברד-זון וההגנה עצרה את המורדים ב-3 מתוך 6 הביקורים שלהם.

אברהמי פרקש השלים רק 9 מתוך 20 המסירות שלו, אבל 4 מהם היו לטאצ'דאון, 2 לגדעון ריז, שתפס 4-70-2, וגם השתלט על שתי בעיטות אונסייד שהמורדים כמעט השיגו. ט"ד לפני המחצית לברק קציר ועוד ט"ד בפתיחת המחצית השנייה  לריז פתחו פער של 28-6 לטובת רמת השרון, פער ממנו המורדים לא הצליחו לחזור. הגנת רמת השרון הגיעה ל-12 מתוך 45 מסירותיו של צבי גרינסטון, עם 9 הטיות ו-3 יירוטים, מתוכם 3 הטיות של דני איסטמן, שגם יירט מסירה והחזיר אותה לט"ד הגנתי ברבע הראשון.

גבריאל יעקובסון הוביל את הגנת רמת השרון עם 6 תיקולים ושתי הטיות וחמישה שחקנים רשמו 5 תיקולים כל אחד.

גרינסטון השלים 21/45 מסירות ל-216 יארדים, 3 ט"ד ו-3 מסירות שיורטו. אבי ווינרב תפס 8-90-1 וחיים אדרי תפס 5-46-2. את הגנת המורדים הוביל אפרים ניימן עם 5 תיקולים, מהם 1.5 לאיבוד יארדים.

עם הניצחון, רמת השרון הבטיחה את המקום השני ואת יתרון הביתיות בחצי הגמר. למורדים נשארו שני משחקים קריטיים, השבוע נגד חיפה ובשבוע הבא נגד באר שבע. שני ניצחונות יבטיחו להם את ההעפלה לפלייאוף, ועם שני הפסדים הם בטוח בחוץ. במקרה של ניצחון והפסד, הם יהיו תלויים בשוברי שוויון והפרשי נקודות. המורדים הפסידו בתחילת העונה לחיפה ב-36 נקודות הפרש וניצחו את באר שבע ב-5 נקודות הפרש.

 

הנחיל השחור באר שבע 34 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 12

מיכאלוב
צילום: רענן גבאי

נתוני משחק

באר שבע התחילו את המשחק עם הרגל על הגז, ואילולי הבעיות שלהם בנקודות ההמרה (נקודה 1 בלבד מ-5 ט"ד), המשחק היה נגמר בהפרש הרבה יותר גדול. הנחיל השחור פתחו ביתרון 25-0, לפני יירוט של שחר עדי ומסירת טאצ'דאון מש"י כרם לטייטי אנד אמיתי צ'ובינסקי לפני המחצית, 25-6. דני מיכאלוב נתן את המשחק הכי טוב שלו העונה, כשהוא תפס 5-114-2, רץ לשני ט"ד, הבקיע פילד-גול מ-34 יארד ואפילו מסר ל-24 יארד. 3 מסירות של כרם שיורטו (2 ע"י תומר קורן) לא עזרו לחיפה שהבקיעו עוד ט"ד בדקה האחרונה של המשחק. 130 יארד בריצה של אופק אסנפלד בשיא ליגה למשחק בודד עם 35 נשיאות כדור, לא הספיקו בכלל לאנדרדוגס.

נתי לנדאו פתח בעמדת הקוורטרבק של באר שבע ונתן גם הוא את משחקו הטוב בעונה, אם לא בקריירה. לנדאו השלים 18/36 מסירות ל-144 יארדים, 2 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. רוני הייז מסר ל-118 יארד וט"ד ותפס 5-52. בהגנה בלטו יונתן גולדמן ודוד רבינסקי עם 8 תיקולים (1 לאיבוד יארדים) כל אחד.

כרם סיים עם 10/33 ל-61 יארד, ט"ד, 3 מסירות שיורטו ועוד ט"ד בריצה. את ההגנה הובילו מיכה אלון עם 10 תיקולים, כולל 3 לאיבוד יארדים. דניאל קנבסקי הוסיף 8 (עם 1 לאיבוד יארדים) ויירוט.

תוצאת המשחק כמובן משפיעה רבות על סיכויי ההעפלה לפלייאוף של שתי הקבוצות. האנדרדוגס ישחקו השבוע נגד המורדים וניצחון יבטיח להם את ההעפלה. באר שבע ישחקו בשבוע הבא נגד המורדים וניצחון יבטיח גם להם את ההעפלה. אם חיפה תפסיד למורדים ולאריות היא לא תעפיל לפלייאוף. אם המורדים יפסידו לאנדרדוגס אבל ינצחו את הנחיל השחור, הנחיל השחור לא יעלו לפלייאוף.

 

חלוצי תל אביב 35 – כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' מזכרת בתיה 24

נתוני משחק

כסופי הגב פתחו את המשחק ביתרון 12-0, אבל אז הגיע בן לנדון והחלוצים יצאו לריצה של 29-0 ברבע השני, כולל 21 נקודות בארבע הדקות האחרונות של המחצית. שי הילמן תפס ט"ד מלנדון עם 39 שניות לסיום המחצית שהעלה את ת"א ליתרון 10, ולאחר 4 מהלכים קצרים של מזכרת בתיה, לנדון מסר לגבריאל איטקוביץ לט"ד נוסף במהלך האחרון של הרבע. לנדון השלים 9/16 מסירות ל-133 יארד, 3 ט"ד ומסירה אחת שיורטה והוסיף 56 יארד ושני ט"ד קרקעיים. הילמן תפס 8-77-1 ושחר רגב ואיטקוביץ תפסו ט"ד כל אחד. דניאל ג'קסון הוביל את ההגנה עם 12 תיקולים, מהם שניים לאיבוד יארדים, והטיה, ואור שלום תרם 9 עם 1 לאיבוד יארדים.

עבור כסופי הגב, יניב אפו וליאור רייף רצו ל-47 ו-41 יארדים, בהתאמה, וסהר יאיר ונחי נתן תפסו ט"ד כל אחד. נמרוד כהן, הליינבקר החיצוני, הוביל את ההגנה הביתית עם 6 תיקולים, מהם 1.5 לאיבוד יארדים, וטמיר נודלמן הוסיף 3, עם 1.5 לאיבוד יארדים, יירוט והשתלטות.

לכסופי הגב יסיימו את העונה שלהם ביום שישי בחוץ נגד רמת השרון. לתל אביב נותר עדיין סיכוי להגיע לפלייאוף אם כי הדרך תהיה קשה. הם צריכים לעקוף בטבלה 2 מתוך השלוש: חיפה, באר שבע ובית שמש, מכיוון שהם יפסידו שובר שוויון לכל אחת מהשלוש. והמשחקים שנותרו להם לא יהיו קלים: ביום חמישי הקרוב נגד האריות בחוץ, ובשבוע הבא נגד רמת השרון, גם כן בחוץ.