ירושלים, באר שבע וחיפה ניצחו בגדול

שלושת משחקי סוף השבוע בליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט נגמרו בתבוסות.

תמונת שער: רענן גבאי

אריות 'ביג בלו' ירושלים 48 – פטישי רמת השרון 18

נתוני משחק

לרמת השרון פשוט לא היה מענה לדוד פיטוסי, שקבע שיא למשחק בודד ביארדים בריצה, עם 273 (20 נשיאות ו-3 טאצ'דאונים).כמובן בעזרת כל החוסמים שלו, במחצית הMVP המכהן חצה כבר את קו ה-200 יארד.

אברהמי פרקש מסר ל-236 יארד עבוד הפטישים, אבל זה כלל 20 מסירות שלא הושלמו, מתוכם 3 מסירות שיורטו. התופסים מישה בלוב (7-78-1) וברק קציר (3-85-1) ניסו לעזור לפרקש אך זה לא הספיק נגד ההגנה הירושלמית בראשות אפי משען (5 תיקולים, יירוט והטיה) ואבי שטיינהערץ (7 תיקולים). שמואל גורדון (5 תיקולים, הטיה, וחסימת בעיטה) ופפה בחר (6 והשתלטות אחת) הובילו את הגנת הפטישים.

לאריות שבוע מנוחה לפני שיארחו את הנחיל השחור, במפגש בין שתי הקבוצות היחידות שנותרו עדיין ללא הפסד. הפטישים יפגשו במשחק הבא שלהם גם את הנחיל השחור בשבוע שלאחר מכן.

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס 42 – בית שמש מורדי יהודה 6

נתוני משחק

המורדים החזיקו מעמד במחצית הראשונה, אבל במחצית השניה האנדרדוגס לחצו על הגז וברחו לכתומים. אף קבוצה לא הרשימה במיוחד בהתקפה (מתחת למאתיים יארדים התקפיים לכל קבוצה) והגנת חיפה לבדה שמה יותר נקודות מהתקפת המורדים, שחסרו את הקוורטרבק צבי גרינסטון.

מיכה אלון הוביל את הגנת חיפה עם 8 תיקולים, שני יירוטים והטיה, והרוקי איתי משה החזיר יירוט לטאצ'דאון הגנתי. ש"י כרם מסר 3 ט"ד (2 לאמיתי צ'ובינסקי) ואופק אסנפלד והלל מרן רצו יחד ל-123 יארדים ושני ט"ד.

יהודה מנדלוביץ תפס 8-80-1 מהקוורטרבק המחליף מנשה גרוס שזרק גם 4 מסירות שיורטו. יוסף וויד הוביל את ההגנה של בית שמש עם 7 תיקולים.

האנדרדוגס יתארחו בעוד שבועיים אצל כסופי הגב במזכרת בתיה והמורדים ינוחו עוד שבוע לפני מפגש החנוכה-בול המסורתי נגד אריות ירושלים.

 

הנחיל השחור באר שבע 46 – חלוצי תל אביב 14

דני מיכאלוב (באר שבע)
צילום: רענן גבאי

נתוני משחק

כמו בירושלים, ביום שישי בבוקר בבאר שבע המחצת הראשונה הייתה צמוד והחלוצים עוד הובילו ברבע השלישי. תוך שלוש דקות הנחיל השחור הבקיעו שלושה טאצ'דאונים (2 בהתקפה עם פיק-6 של מתנאל כץ) ובאר שבע ברחה לתל אביב.

הגנת באר שבע (והקוורטרבק התל-אביבי ברק רחבי) השוו שיא למשחק בודד עם 7 מסירות שיורטו, כאשר תומר קורן יירט שלוש וכץ שתיים. מנגד, קורן במיוחד התקשה לשמור על שי הילמן שתפס 8 מתוך ה-11 מסירות שרחבי השלים ל-128 יארד וט"ד. טל עשור רץ ל-111 ו-3 ט"ד בחזרתו לנחיל השחור אחרי פרק זמן בתל אביב, ועידו אבני מסר ל-151 יארד, שני ט"ד ושתי מסירות שיורטו.

שחר רגב רשם 7 תיקולים ואת הט"ד השני של ת"א, בפיק-6 משישים יארד. אור שלום הוסיף 7 תיקולים והפלת ק"ב.

החלוצים ישחקו במוצאי שבת הקרובה נגד מזכרת בתיה, כאשר שתי הקבוצות מחפשות ניצחון ראשון. הנחיל השחור יעלה לבירה בשבוע הבא למשחק נגד האריות, והמנצחת תישאר הקבוצה היחידה ללא הפסד בליגה העונה.