ניצחונות ראשונים למורדים ולחלוצים

משחקי מחזור מספר 2 של ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט שוחקו בסוף השבוע האחרון. שתי הירושלמיות שיחקו משחקים כמעט מושלמים מבחינתם, כאשר מורדי יהודה גברו בבית על הנחיל השחור באר שבע 50-6 ואריות ירושלים הביסו בחוץ את פטישי רמת השרון 63-6. פתח תקוה טרופרס נשארו במאזן מושלם אחרי ניצחון ביתי על חיפה אנדרדוגס 28-13 וחלוצי תל אביב רשמו ניצחון ראשון העונה, 22-6 על כסופי הגב מזכרת בתיה.

מורדי יהודה 50 – הנחיל השחור באר שבע 6

נתוני משחק

סרט המשחק מאת מדברים תקשורת

באר שבע התחילה את המשחק על רגל ימין, כאשר לוטן הולצר לקח את הכדור מידיו של אייקי בדנר בבעיטת הפתיחה, אבל המורדים התעשתו מהר, וכמעט הכל עבד לטובת הכתומים במשחק הבית הראשון שלהם. יהודה מנדלוביץ השלים 17/20 מסירות (לשבעה תופסים שונים!) ל-265 יארדים וארבעה ט"ד והוסיף עוד ט"ד בריצה – משחק כמעט מושלם לקוורטרבק הצעיר.אביעד כליפה נתן את משחק חייו, עם 8-114-1 בתפיסה ויוסף בן-חמו הבקיע שני ט"ד בריצה.

מנגד, הנחיל השחור עשה הרבה טובות להתקפת המורדים כאשר מספר פעמים הוא הולך על מהלך התקפי (או "אופשן" להרחקה) בנסיון הרביעי והמורדים התחילו התקפות לא פעם בשטח המגרש של באר שבע. רוני הייז ותומר קורן כמעט ולא היו על המגרש ביחד ולא היה שום סיכוי שיצליחו לשכפל את הכימיה המצוינת שהייתה להם במשחק בשבוע שעבר נגד רמת השרון. באהר משארקה היה התופס המועדף על מוסרי באר שבע והוא צריך עזרה מתופסים אחרים. משחק הריצה של באר שבע ספג פגיעה במהלך התקפי הראשון כאשר נידן אליעזר יצא עם פציעה.

לשתי הקבוצות שבוע מנוחה לפני משחקי יריבות גדולים בחנוכה. המורדים ישחקו בחנוכה-בול המסורתי נגד אריות ירושלים, ובאר שבע יארחו את כסופי הגב מזכרת בתיה, כאשר שתי הקבוצות מחפשות ניצחון ראשון.

 

פתח תקוה טרופרס 28 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 13

נתוני משחק

חיפה הצליחה להחזיק בכדור בכמעט שני שליש מהמשחק וכך למנוע מההתקפה המסוכנת של הטרופרס לעלות למגרש, אבל פ"ת שמה גז ברבע הרביעי וכך פותחת את העונה עם שני ניצחונות. חיפה עלתה ליתרון מוקדם עם ט"ד ממאט קאופמן לברק קציר אבל הטרופרס השוו לפני המחצית עם ט"ד מפרקש לאורן יקואל. האנדרדוגס החזיקו בכדור מעל 9 דקות בפתיחת המחצית השנייה, אבל ניסיון בעיטת שער שדה מ-44 יארד היה קצר מידי ודני איסטמן הבקיע טאצ'דאון במהלך נדיר – "קיק-6"- החזרת נסיון שער שדה לטאצ'דאון.

הייתה לחיפה הזדמנות להישאר במשחק בדאון שלישי ברבע האחרון ביתרון ט"ד לפ"ת כשהריסון דיוק -פרנלי כמעט יירט כדור מפרקש במסירה ארוכה (והיה לו גם הרבה שטח להחזרה פוטנציאלית) אבל הכדור ניתר מהידיים שלו ויקואל תפס והשיג דאון ראשון וכמה מהלכים אחרי זה דני מיכאלוב תפס ט"ד שסגר את המשחק.

פרקש סיים עם 11/18 ל-187 יארדים, 3 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. מיכאלוב תפס 4-75-2 ויקואל 4-74-1. קאופמן השלים 15/21 ל-204 יארדים, שני ט"ד ומסירה שיורטה. חיפה "תארח" את רמת השרון ביום חמישי בירושלים ופתח תקוה תתארח ביום שישי אצל החלוצים בתל אביב.

 

חלוצי תל אביב 22 – כסופי הגב מזכרת בתיה 6

נתוני משחק

חלוצי תל אביב רשמו ניצחון ראשון העונה לאחר שרצו למעל 250 יארד על מזכרת בתיה. בן לנדון רשם 114 יארד בריצה, טל עשור 100 ודוד וייצמן 48, כאשר כל אחד מהנ"ל רושם גם טאצ'דאון. משחק המסירה של תל אביב חסר מאוד, גם בנשקים וגם בדיוק של לנדון, שהשלים רק 3/14 מסירות עם מסירה שיורטה.אסף כץ הרשים מאוד מהצד ההגנתי עם 8 תיקולים, 2.5 מהם לאיבוד יארדים.

אצל מזכרת בתיה המצב הפוך. משחק המסירה עבד בצורה סבירה כאשר עידו אייזיקוביץ מפזר 108 יארדים וט"ד בין 6 תופסים שונים. מסירה לטאצ'דאון מאייזיקוביץ לפלוטקין צימק את ההפרש ברבע השלישי אבל תל אביב הצליחה לברוח עם ריצה טובה של וייצמן עם חסימות יפות של חבריו לקבוצה. לעומת זאת משחק הריצה של מזכרת נעצר לחלוטין על ידי ההגנה התל-אביבית, וכסופי הגב רשמו 7 יארדים קרקעיים בלבד.

תל אביב תארח השבוע את פתח תקוה טרופרס ותרצה להוכיח שמקומם בין הקבוצות המובילות בליגה.מזכרת בתיה תשחק בבאר שבע בשבוע הבא כאשר שתי הקבוצות מחפשות עדיין ניצחון ראשון.

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 63 – פטישי רמת השרון 6

נתוני משחק

האריות לא הקלו על החוזרת הטרייה לליגה והנחילו תבוסה קשה לפטישים. דוד פיטוסי, שעלה השנה מליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט, הבקיע ט"ד כמעט בכל פעם שנגע בכדור, וסיים עם 8-241-5 בריצה ועוד 2-15-1 בתפיסה. ירושלים הריצה בסך הכל 21 מהלכים התקפיים (והבקיעו 8 ט"ד התקפיים) והבקיעו ט"ד גם בקבוצות המיוחדות כאשר לייב סקלר חסם בעיטת הרחקה וליאור מרקוז אסף את הכדור ורץ לט"ד.

הפטישים הצליחו לשים נקודות על הלוח עם מסירה מהקוורטרבק המחליף גבריאל יעקובסון לעמית טוויג. חסרונו של ארז ממן היה מורגש מאוד, וגם חסרונו של יעקובסון מעמדת התופס.

הפטישים ישחקו השבוע נגד חיפה בירושלים, והאריות קיבלו שבוע מנוחה לפני משחק החנוכה-בול המסורתי נגד מורדי יהודה.