רמת השרון עלתה למקום השני; ניצחון ראשון למורדים

תמונת שער: טלי אראל

פטישי רמת השרון 18 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 8

נתוני משחק

תמונות מאת טלי אראל

שתי ההגנות באו לשחק ועשו חיים קשים לקווי ההתקפה, גם בהפעלת לחץ על הקוורטרבק וגם בעצירת משחק הריצה. הטאצ'דאון היחיד במשחק בשלושת הרבעים הראשונים היה במסירה מאברהמי פרקש לברק קציר, חיפאי לשעבר,שנתן לרמת השרון יתרון 6-0. ברבע הרביעי הוסיף פרקש מסירות ט"ד למישה בלוב ולקציר, וט"ד מצמק מש"י כרם לשחר עדי לקראת סוף המשחק היה מעט מידי והגיע מאוחר מידי עבור האנדרדוגס.

את הגנת הפטישים הובילו אנריקה רוט (12 תיקולים ושניים להפסד יארדים), יוחנן דוניץ (9) ופפה בחר הוסיף 3 ושתי הפלות ק"ב. פרקש סיים עם 16/26 באוויר ל-211 יארדים, 3 ט"ד ומסירה אחת שיורטה. זה עזר לכפר על משחק הריצה הכמעט-ולא-קיים של רמת השרון, שהגנת חיפה עצרה על 3 יארדים בלבד.

את הגנת חיפה הובילו מיכה אלון (13), שחר עדי (6, 2 לאיבוד יארדים, הפלת ק"ב והטיה) ורודי רטנר (5 ושתי הפלות ק"ב). הגנת רמת השרון החזיקה את אופק אסנפלד על שני יארדים לנשיאת כדור (23-46) ואת התקפת חיפה על סך כולל של 77 יארדים בלבד.

חיפה תארח ביום שישי את חלוצי תל אביב במכון וינגייט, ורמת השרון ינוחו השבוע לפני משחק חוץ בשבוע הבא נגד מזכרת בתיה.

 

בית שמש מורדי יהודה 26 – חלוצי תל אביב 8

נתוני משחק

במשחק הראשון בליגה שהתקיים במתקן וייסגל היפהפה ברחובות, גשם זלעפות ירד ברוב חלקי המשחק, אבל זה לא מנע מהקבוצות למסור 53 פעמים. צבי גרינסטון, הקוורטרבק הרוקי של המורדים, ניצח בפעם הראשונה בקריירת שלו בבוגרים, והמורדים הצליחו להימנע ממאזן 0-4 בפעם הראשונה בתולדות המועדון. גרינסטון סיים עם 17/33 ל-241 יארדים וארבעה ט"ד בלי אף מסירה שיורטה. יעקב רבינוביץ' כיכב גם בהתקפה (6-122-2 בתפיסות) ובהגנה (4 תיקולים ו-4 הטיות), והקבוצות המיוחדות הצליחו בפעם הראשונה (מתוך 20+ ניסיונות) הצליח בבעיטת אונסייד. אבי אלטר השפיע מאוד בהגנת המורדים עם שלושה תיקולים, כולל 2.5 לאיבוד יארדים, 1.5 הפלות ק"ב, גרם לשתי השמטות והשתלט על אחת.

ברוב חלקי המשחק בן לנדון היה לבד בהתקפה של תל אביב, וכמובן מזג האוויר לא עזר, כאשר שתי הקבוצות משמיטות את הכדור וסובלות מהפלות של התופסים. ברבע הרביעי לנדון מצא חיבור עם עמית קולטון, אבל כמו חיפה ביום שישי, זה היה מעט מידי ומאוחר מידי. לנדון סיים עם 54 יארד באויר ו-65 יארד וט"ד על הקרקע. אור שלום הוביל את ההגנה עם 5 תיקולים ו-3 הטיות, ועומרי ספיר הוסיף 4, 3 לאיבוד יארדים והשתלט על השמטה.

החלוצים יחפשו ניצחון ראשון ביום שישי הקרוב נגד האנדרדוגס, והמורדים יתכוננו למשחק חוץ נגד הנחיל השחור ביום חמישי הבא.