מבט מקדים על ישרא-בול 10

אחרי עונה ארוכה ומעניינת, הליגה הישראלית מגיעה לישורת האחרונה עם הגמר העשירי בתולדותיה. המשחק יהיה בין אריות ירושלים לבין חלוצי תל אביב שייפגשו זו הפעם השלישית. האריות ירצו להשכיח את הגמר הקודם שבו הם השתתפו והובסו מול אותם החלוצים. החלוצים מנגד מחפשים אליפות שלישית (ושתי הקודמות היו מול האריות).

פנטה

האריות ניצחו את היריבה המיתולוגית מורדי יהודה במשחק צמוד ,וינסו לסיים את העונה הטובה שלהם עם האליפות שאותה הם הציבו כמטרה מהיום הראשון. ההתקפה בהובלת דוד אבל אפקטיבית במיוחד ועם חזרתו של ג'רום וויטליק להרכב, משחק הריצה צפוי להתייצב ולחזור לעצמו. התופסים של הירושלמים, אזי ג'סקי ומישה בלוב (שאמור להשתחרר מהצבא למשחק) אמורים להיות חלק מאוד גדול מההתקפה שתחפש לפגוע בחולשה הכי גדולה של הגנת החלוצים. ההגנה התל אביבית, שהיתה לא יציבה ברוב שלבי העונה, יודעת שלשים לחץ על אבל לא יספיק כמו שהם בחצי הגמר נגד פתח תקוה והם יהיו חייבים למצוא פיתרון אחר. אסף כץ ונריה בוסי יהיו חייבים למצוא דרך להגביל את משחק הריצה אחרת יהיה להם משחק מאוד ארוך עם הסגל הקצר שיש להם בקו האחורי.

בצד השני של הכדור כולם כבר יודעים שהכדור הולך להיות בידיים של יובל פנטה. סוס העבודה המדהים של החלוצים סחב על הגב שלו את החלוצים לגמר עם 37 נשיאות ל-222 יארד וחמישה טאצ'דאונים בחצי הגמר ואפשר לצפות למשהו דומה גם מחר. המוטיבציה של האריות תהיה העובדה שהיא הקבוצה היחידה העונה שהצליחה למנוע מפנטה להגיע לאנדזון העונה. מורדי צ'רנוביץ והאחים לייב וצבי סקלר הולכים להיות בכל מהלך כדי להגביל את פנטה כמה שיותר, אך מול קו ההתקפה האימתני של החלוצים המשימה הזאת לא תהיה פשוטה. החלוצים ינסו לבנות את משחק המסירה דרך הריצה עם נמרוד פינטל, קמרון סימונדס ועמית קולטון שאולי התרגלו לחסום העונה אבל אסור להשאיר אותם לבד.

אבל

המפתח שלי לנצחון לכל קבוצה:

הירושלמים יהיו חייבים שוב למנוע מפנטה להגיע לאנדזון. אם האריות יצליחו לעצור אותו (וזה 'אם' מאוד גדול), הלחץ על סטיב מרקו יהיה גדול וזה ייתן לקו ההגנה החזק של האריות הזדמנות להגיע אליו ולהקשות עליו למסור.

מבחינת החלוצים המפתח הוא דוד אבל. הם מכירים אותו מהאליפות הקודמת נגד האריות שבו הוא שיחק במדי תל אביב, וכולם יודעים למה הוא מסוגל. השאלה הגדולה היא איך לעצור אותו. אם הם יצליחו למנוע ממנו לרוץ, ייתכן שזה יספיק כדי להאט את ההתקפה הירושלמית מספיק כדי לנצח את המשחק.