אליפות לירושלים!

עונת העשור של ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט הגיעה לסיומה עם הכתרתה של אלופה ישנה/חדשה, אריות 'ביג בלו' ירושלים.האריות חזרו מפיגור של 14 נקודות ברבע הרביעי וניצחו בהארכה את חלוצי תל אביב!

תמונת שער: דותן דורון

תמונת פנים: דניאלה דולגין

אריות 'ביג בלו' ירושלים 42 – חלוצי תל אביב 36 (הארכה)

סטטיסטיקה

סרטון

תמונות     עוד תמונות

כמעט אלף צופים הגיעו לפתח תקוה והליגה לא יכלה לבקש משחק יותר צמוד ומותח.

שתי הקבוצות הגיעו למשחק בנסיון לסיים רצף הפסדים בישרא-בול. לאריות היו שלושה הפסדים בשלוש ההופעות האחרונות שלהם מאז אליפות בישרא-בול 1. החלוצים לעומתם הגיעו לגמר רביעי רצוף כאשר את שני האחרונים הם הפסידו, מאז נצחון מוחץ על האריות בישרא-בול 7.

החלוצים פתחו את המשחק עם התקפה ארוכה אבל צבי סקלר, שחקן קו הגנה של האריות, הוביל עצירה גדולה בקו השער. קפטן החלוצים אסף כץ היטה מסירה של דוד אבל בנסיון השלישי וגרם להרחקה של האריות, אבל גם החלוצים נאלצו להרחיק לפני סוף הרבע הראשון, ועדיין 0-0.

פנטה

בנסיון רביעי, אבל מסר מסירה קצרה לבנימין שולץ, שחמק מתיקולים ונכנס ראשון לאנד-זון, 8-0 לירושלים.החלוצים ענו מיד עם טאצ'דאון בריצה של הכוכב יובל פנטה, 8-8 עם 4 דקות לסיום המחצית. ליינבקר החלוצים אור שלום יירט מסירה של אבל וסידר לפנטה עוד ט"ד (16-8) ואבל ושולץ שוב התחברו לט"ד (16-14). קוורטרבק החלוצים סטיב מרקו נכנס לאנד-זון עם 26 שניות לסיום כדי לקבוע את תוצאת המחצית, 22-14, למרות שסקלר כמעט החזיר את ההמרה לשתי נקודות הגנתיות.

החלוצים המשיכו ללחוץ ומרקו מסר מסירת עומק לנמרוד פינטל, שתפס את כדור עם יד אחת כדי לתת לתל אביב יתרון של 14 נקודות, 28-14, עם 4 דקות לסיום הרבע השלישי. ג'רום וויטליק השמיט את הכדור וכץ השתלט, אבל הגנת ירושלים עצרה את החלוצים בנסיון רביעי לפני סוף הרבע, והתוצאה עדיין 28-14.

פינטל

אבל מסר למישה בלוב מסירה קצרה לט"ד מצמק של האריות בתחילת הרבע הרביעי, 28-22, והאריות כפו הרחקה של החלוצים. אילן נייגר היטה מסירה של אבל בנסיון רביעי כדי להחזיר את הכדור לתל-אביב עם 7 דקות לסיום. קמרון סימונדס נכנס לעמדת הקוורטרבק אצל החלוצים, ובנסיון-שלישי-ועשרים מסר לטייט-אנד הגדול עמית קולטון, שרץ 59 יארד לפני שהופל. פנטה רץ לט"ד שלישי עם פחות מארבע דקות לסיום המשחק, 36-22, והחלוצים כבר הריחו את האליפות. בנסיון רביעי, לאחר 3 מסירות שלא הושלמו, אבל מצא את אזי ג'סקי שרץ 41 יארד לט"ד ירושלמי, 36-28 עם שתי דקות לסיום. הגנת האריות, בהובלת אריה-לייב סקלר, עצרה את תל אביב וגרמה להרחקה. התקפת האריות קיבלה הזדמנות אחרונה עם פחות מדקה לסיום המשחק. בנסיון רביעי, שוב לאחר 3 מסירות שלא הושלמו, אבל מסר 34 יארד לבלוב עד לקו ה-1 של תל אביב, ועצר את השעון עם ספייק. פנטה היטה מסירה של אבל בנסיון השני, ובנסיון השלישי אבל מסר לשולץ בפינה הקדמית-שמאלית של האנד-זון עם 6 שניות לסיום המשחק (36-34) ואז מסר לג'סקי את נקודות ההמרה. שוויון 36 ונכנסים להארכה!

על פי חוקי ההארכה של המכללות, כל קבוצה קיבלה התקפה אחת. החלוצים היו ראשונים אבל הגנת האריות עמדה איתן. במהלך הראשון של האריות, אבל מסר 25 יארד לג'סקי שתפס את הכדור מעל ברק רחבי. 42-36, טאצ'דאון ואליפות לירושלים!

תפיסת הנצחון של ג'סקי

אבל נבחר למצטיין המשחק לאחר שהשלים 15/34 מסירות ל-237 יארד, 6 ט"ד, מסירה אחת שיורטה ועוד 51 יארד על הקרקע. שולץ תפס 4-74-3, ג'סקי תפס 4-88-2 ובלוב תפס 5-69-1. וויטליק רשם 94 יארדים קרקעיים. צבי סקלר רשם 7 תיקולים, שלושה מהם לאיבוד יארדים וגרם להשמטה. לייב סקלר ומורדי צ'רנוביץ רשמו תשעה תיקולים כל אחד.

מרקו השלים 5/12 מסירות ל49 יארד וט"ד ועוד ט"ד על הקרקע. פנטה רץ 37 פעמים ל-163 יארד ושלושה טאצ'דאונים ובר רודיך הוסיף 45 יארד על הקרקע. קולטון תפס 2-73 ופינטל תפס 2-34-1. אסף כץ הוביל את ההגנה עם 11 תיקולים כולל 1.5 לאיבוד יארדים והפלת ק"ב, והוסיף הטיה והשתלטות. נריה בוסי הוסיף 7 תיקולים ואור שלום רשם 3 תיקולים, יירוט וגרם להשמטה.

משפחת הפוטבול הישראלי מברכת את האריות על האליפות ומברכת את כל ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט על עוד עונה נהדרת. מחכים ומצפים לראות את כולם בסתיו 2017, לתחילתה של עונה 11!