נצחונות לאריות, חיילים וחלוצים

שלוש הקבוצות בראשות הטבלה ממשיכות לנצח לקראת סיום העונה הסדירה בליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט

צילום שער: דניאלה דולגין

אריות 'ביג בלו' ירושלים 40 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 14

סטטיסטיקה

תמונות

חיפה הגיעה למעלה אדומים בשבוע השני ברציפות ורצתה להמשיך את המומנטום מהניצחון על המורדים גם מול מובילת הטבלה. מנגד האריות רצו לצאת מהמשחק עם סוויפ עונתי על חיפה.

חיפה פתחה בהתקפה אך 3 מהלכי ריצה שלא הניבו יותר מידי הסתיימו בבעיטת הרחקה של הריסון פרנלי. האריות מנגד, עם התקפה בת 9 מהלכים שארכה מעל 5 דקות, עלו על הלוח ממסירה של דוד אבל לאזי ג'סקי 6-0. חיפה ענתה עם התקפה בת 5 דקות משלה עם ריצה לטאצ'דאון של רודי רטנר במהלך הראשון של הרבע השני שהעלה את חיפה ליתרון 7-6. היתרון החיפאי לא שרד הרבה זמן כאשר אבל מצא את הלל גולדשטיין שרמס שחקן בדרך לאנדזון והחזיר את היתרון למקומיים 12-7. חיפה הרחיקה בפעם השניה במשחק ואבל מצא את ג'סקי בפעם השניה במשחק לטאצ'דאון 20-7. במהלך ההתקפי הבא של חיפה, מאט קאופמן מצא את תומר פרידלר לטאצ'דאון של 44 יארד 20-14. שתי הקבוצות החליפו בעיטות הרחקה ורגע לפני המחצית אבל שוב מצא את ג'סקי שהוריד את הקבוצות למחצית בתוצאה 28-14.

האריות פתחו את המחצית השניה עם ניסיון הרחקה לא מוצלח במיוחד של יוני רוזנבאום, אך חיפה לא השכילה לנצל את מיקום המגרש הטוב שלהם ונכשלו להמיר את הניסיון הרביעי. האריות, עם עוד התקפה ארוכה, שוב סיימה באנדזון עם מסירה מאבל לג'סקי 34-14, בסוף הרבע השלישי. חיפה הרחיקה ואבל מצא את ג'סקי בפעם החמישית במשחק בתפיסה שנתנה לו את שיא היארדים בתפיסה למשחק (שבר את שיאו של יונתן קורן מהעונה שעברה) 40-14. חיפה שוב הרחיקה והאריות הריצו את השעון עד לסוף המשחק.

דוד אבל סיים עם 23-34 ל- 303 יארדים ו 6 טאצ'דאונים במסירה והוסיף גם 46 יארד על הקרקע. אזי ג'סקי סיים עם 13 תפיסות ל 218 יארד ו 5 טאצ'דאונים. את הגנת האריות הוביל מורדי צ'רנוביץ עם 7 תיקולים מהן 2 להפסד יארדים, בנימין שולץ וצבי סקלאר (הפלת מרכז) סיימו עם 4 כ"א.

מאט קאופמן סיים עם 7-18 ל-72 יארד וטאצד'און. רודי רטנר סיים עם 52 יארד וטאצ'דאון בריצה. מיכה אלון הוביל את ההגנה עם 12 תיקולים, הטיה וגרם להשמטה. לי שקד סיים עם 7 תיקולים.

האריות יסעו לתל אביב ביום שישי הקרוב למפגש עם החלוצים וחיפה תארח את פתח תקווה במוצאי שבת

פתח תקוה 'מייקס פלייס' טרופרס 58 – פטישי רמת השרון 0

סטטיסטיקה

החיילים רצו להמשיך את המומנטום החיובי שלהם מול בקבוצה מרמת השרון, שבאמת יכולים להגדיר את העונה הזאת בתור מאכזבת.

פתח תקווה פתחה את המשחק עם 6 ריצות רצופות של דני איסטמן שהסתיימו בטאצ'דאון 8-0. הפטישים נאלצו להרחיק אך כבר במהלך הבא אהרן קארפ השמיט את הכדור וחיים אברבאנל קפץ עליו כדי להחזיר לרמת השרון את הכדור. הפטישים לא הצליחו להמיר את הניסיון הרביעי וקארפ כיפר על ההשמטה עם תפיסה לטאצ'דאון 16-0 בסוף הרבע הראשון. בתחילת הרבע השני דביר ארג'ואן נכנס לעמדת המרכז והשמיט את הכדור ואחמד גאבר השתלט. אברהמי פרקש מסר את השני שלו במשחק, הפעם לדני איסטמן 22-0. דוד ארשבסקי גרם להשמטה שניה של ארג'ואן ואבי שמרוט השתלט. פרקש העלה את פתח תקווה ליתרון 30-0 עם מסירה לגדעון ריז לטאצ'דאון. הקבוצות החליפו בעיטות הרחקהןאז אדם קימה השמיט ופפה בכרר השתלט על הכדור. אליה הרשקוביץ החזיר את הכדור מיד לרמת השרון עם חטיפת מסירה של פרקש וככה הסתיימה המחצית הראשונה.

רמת השרון קיוו להתחיל את המחצית השניה בצורה חיובית יותר אבל מסירה לא טובה של ארג'ואן נחטפה על ידי דני איסטמן, שגם החזיר לטאצ'דאון 38-0. ניסיון הרחקה נוראי של רמת השרון נחת על קו ה-7 שלהם ודני איסטמן ניצל את זה על מנת לרוץ לטאצ'דאון רביעי שלו בסך הכל במשחק, 44-0 בסוף הרבע השלישי. ניסיון לא מוצלח בניסיון רביעי של רמת השרון החזיר לחיילים את הכדור, ופרקש מצא את ריז בפעם השנייה במשחק לטאצ'דאון 51-0. איסטמן חטף להרשקוביץ את הכדור מהידיים ורץ איתו עד לאנדזון כדי לחתום את תוצאת המשחק 58-0.

אברהמי פרקש סיים עם 12-16 ל 211 יארד 4 טאצ'דאונים ואיבוד. גדעון ריז סיים עם 98 יארד ו 2 טאצ'דאונים, דני איסטמן סיים עם 66 יארד ו 2 טאצ'דאונים על הקרקע, תפס מסירה של 38 יארד לטאצ'דאון ובנוסף לזה סיים עם 3 תיקולים, חטיפה שהוחזרה לטאצ'דאון והשמטה שהוחזרה לטאצ'דאון. פפה בכר (השתלטות על השמטה) ואנריקה רוט (חצי הפלת מכרז) סיימו עם 7 תיקולים כל אחד. אחמד גאבבר (4 תיקולים והשתלטות על השמטה) ודוד איסטמן סיימו עם 2.5 הפלות מרכז כל אחד.

בן לנדון סיים עם 5-8 ל 31 יארד ותפיסה ל 10 יארד והוסיף תיקול והטית מסירה. דביר ארג'ואן סיים עם 4-9 ל 31 יארד ו 3 איבודי כדור. אליה הרשקוביץ הוביל את הגנת הפטישים עם 6 תיקולים וחטיפה.

המשחק הבא של פתח תקווה יהיה במוצאי שבת בחיפה, רמת השרון תארח בחמישי הקרוב את באר שבע

חלוצי תל אביב 36 – הנחיל השחור באר שבע 26

סטטיסטיקה

הנחיל השחור כמעט הפתיעו את חלוצי תל אביב במוצאי שבת בבאר שבע.

הנחיל תקף עמוק לשטחה של החלוצים בתחילת המשחק אבל לא הצליחו בנסיון רביעי. קוורטרבק החלוצים, סטיב מרקו, הוביל את קבוצתו לעומק שטחה של באר שבע ומסר ט"ד קצר לנמרוד פינטל, 8-0. הקבוצות החליפו בעיטות הרחקה ובאר שבע שוב הרחיקה בתחילת הרבע השני. בר רודיך תפס מסירת ט"ד ממרקו (16-0) והנחיל ענו עם מסירה ארוכה ממתנאל כץ לרוני הייס, 16-6. לאחר שלושה מהלכים פינטל שוב תפס ט"ד ממרקו, 22-6. אסף כץ עזר להגנת תל אביב לעצור את באר שבע ורודיך רץ לט"ד נוסף לפני ההפסקה, 30-6

עם פתיחת המחצית השניה, החלוצים לא הצליחו בנסיון רביעי אבל צ'ארלס פרץ יירט מסירה של כץ, מה שסידר מסירהת ט"ד שלישית ממרקו לפינטל, 36-6. באר שבע הרחיקה, אבל במהלך הבא תומר קורן יירט מסירה של מרקו וסידר לכץ ריצת ט"ד ממש לפני סוף הרבע השלישי, 36-14. החלוצים שוב לא הצליחו בנסיון רביעי, באר שבע הרחיקה, אבל שוב קורן יירט מסירה של מרקו וסידר לכץ ריצת ט"ד נוספת, 36-20.  החלוצים הרחיקו וכץ מסר מסירה ארוכה למיכאל אלפסי, כדי לצמק ל 36-26 לאחר המרה לא מוצלחת. באר שבע לא הצליחה בבעיטת האון-סייד ותל אביב חזרה הביתה עם ניצחון

מרקו השלים 17/36 מסירות ל-240 יארג, 4 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. פינטל תפס 8-119-3 ורודיך הוסיף 64 יארד וט"ד בריצה ועוד ט"ד בתפיסה. כץ הוביל את ההגנה עם 6 תיקולים, כולל אחד להפסד יארדים והטיה אחת. פרץ הוסיף 3 ויירוט

כץ השלים 8/24 מסירות ל-124 יארד, שני ט"ד ויירוט ורץ ל-105 יארד ושני ט"ד. הייס תפס 3-60-1. סנדרו קלנדדזה רשם 6 תיקולים והפלת ק"ב וקורן רשם 5 תיקולים ושני יירוטים

החלוצים יארחו ביום שישי הקרוב את מובילת הטבלה, אריות ירושלים, והנחיל השחור נוסעים למשחק חוץ ביום חמישי נגד פטישי רמת השרון.