אליפות שניה ברציפות לאריות!

אריות 'ביג בלו' ירושלים 28 – פתח תקוה טרופרס 20

כתב: זק אנגל

תמונת שער: דותן דורון

סטטיסטיקה

תמונות מאת דותן דורון

סרט משחק מאת SportONE ומדברים תקשורת

ירושלים – הקהל במגרש החדש בקמפוס הספורט ע"ש משפחת קראפט שר ורקד לכל אורך ישרא-בול 11, ואריות ירושלים לקחו את הגביע בעונה השניה ברציפות ובפעם השלישית בתולדות המועדון.

כשהם מובלים על ידי הMVP המכהן דוד אבל, ירושלים הצליחו לעצור ניסיון חזרה של פ"ת ברבע הרביעי ולקחת אליפות שניה ברציפות. לאחר שהובילו את הליגה העונה גם בנקודות בהתקפה וגם בספיגת נקודות, האריות נכנסו לפלייאוף עם תקוות לאליפות ובהחלט מגיע להם אחרי שפירקו את תל אביב בחצי הגמר וניצחו את פ"ת בגמר.

אבל
צילום:דותן דורון

דוד אבל נראה לא מפוקס ברבע הראשון ומסר כמה מסירות לא טובות וגם מסירה אחת שיורטה לפני שהוא התחיל לעבוד דרך הרגליים, מה שהחזיר אותו לתלם. הוא סיים את המשחק עם 122 יארד במסירה, 138 בריצה ועוד 54 בתפיסה, כאשר הוא רושם את שמו על שלושה מתוך ארבעת הטאצ'דאונים של קבוצתו, וזוכה בפעם השניה בתואר השחקן המצטיין של הגמר.

בהופעתם הראשונה בישרא-בול, הטרופרס קיוו להמשיך את המומנטום משני משחקי הפלייאוף הקודמים אבל בסוף לא הצליחו לגבור על האלופה המכהנת. מעבר להצלחה המרובה של הגנת ירושלים, פתח תקוה יכולים לבוא לעצמם עם הרבה מאוד טענות אחרי טעויות קריטיות שגרמו להפסד. במהלך ההתקפי הראשון שלהם, כריס דייויס איבד את הכדור ובמהלך הבא ירושלים שמה טאצ'דאון. דייויס גם הורחק מהמשחק במחצית הראשונה לאחר שספג שתי עבירות בלתי ספורטיביות. ללא דייויס, הטרופרס איבדו את משחק הריצה שלהם ונאלצו להסתמך כמעט באופן בלעדי על משחק המסירה וסיימו את המשחק עם שמונה יארדים בריצה בלבד.

היו לטרופרס הצלחות באויר, כאשר אברהמי פרקש מוסר ל-262 יארד ושלושה ט"ד, אבל שתי מסירות של פרקש יורטו ואיבודי כדור אלה גם השפיעו קשות על המלאבסים. יונתן קורן, שהחסיר מחצית מן העונה עקב פציעה, תפס 8 מסירות ל-123 יארד וט"ד. גדעון ריז, שהוביל את הליגה בעונה הסדירה בתפיסות, יארדים בתפיסה וט"ד בתפיסה, תפס 3 כדורים ל-90 יארד ושני ט"ד.

חגיגות אליפות
צילום: דותן דורון

האריות ידעו שהם לא יוכלו לעצור את כל הנשקים ההתקפיים של פתח תקוה, והתרכזו בבירור על דני איסטמן, שהחסיר גם הוא זמן רב בשתי העונות האחרונות עקב פציעה. הוא חזר מפציעה בפלייאוף הנוכחי ועשה צרות לכסופי הגב ולמורדים בדרך אל הגמר. האריות החזיקו אותו על 41 יארד בלבד ללא ט"ד. על ידי ניטרול הMVP לשעבר, האריות יכלו להתרכז בהפעלת לחץ על פרקש ולגרום לו לצאת מה'פוקט' למצבי מסירה קשים.

למרות שהובילו משמעותית על הטרופרס במגוון נתונים (20-10 בהשגת דאון ראשון, 167-8 ביארדים בריצה ועוד), האריות לא הצליחו לברוח מהטרופרס בשום שלב במשחק ולפ"ת היתה עוד הזדמנות להשוות את המשחק בדקות האחרונות. עם פחות משתי דקות לסיום, אפי משען תיקל את יונתן קורן בנסיון רביעי ואבל הצליח לרוץ ולהשיג דאון ראשון ולגמור את המשחק.

עם הנצחון, האריות השוו את השיא לאליפויות, עם שלושה, יחד עם תל אביב/יפו סייברס ומורדי יהודה.