פרסי אמצע עונה

פרסי אמצע העונה

מאת אפי גורודצר

חצי מהעונה עברה לנו מהר מידי, ובואו נעשה טיפה הפסקה כדי להציג לכם את המועמדים המובילים (שלי)  לזכות בפרסים האישיים של סוף העונה. מה שתראו זה בעצם 3 מועמדים בכל קטגוריה ובסוף אבחר את ה"זוכה" שלי

 

שחקן ההתקפה החדש

אזי ג'סקי, תופס, אריות 'ביג בלו' ירושלים- נכון שג'סקי לא שחקן חדש קלאסי אלא בחור ישיבה, אבל הילד הגיע לשחק העונה. אזי משחק בקבוצה שאוהבת בעיקר לרוץ אך כשהם כן מוסרים הוא המטרה המועדפת על המרכז שלו דוד אבל, עם מספרים של 30-411-3. ואם אבל סומך עליך אתה תראה את הכדור המון.

דני מיכאלוב, תופס, חיילי 'מייקס פלייס' פתח תקווה- התופס המעולה של פתח תקווה מוביל את הליגה ביארדים וט"ד בתפיסה העונה (481 ו-6) ואין ספק שהוא עוד תוצר מעולה של ליגת הנוער הישראלית (מבית היוצר של כפר סבא כמובן). השילוב של הגודל והמהירות שלו הופכות אותו לקשה מאוד לעצירה והקבוצה שלו עושה משתמשת בו בצורה מצויינת.

עוז שלום, סנטר, פטישי רמת השרון- נכון שאין לנו סטטיסטיקות כדי לעזור להבין את המשמעות של עוז על המגרש אבל זה בדיוק הקטע. כדי להבין איכות של סנטר טוב פשוט צריך לצפות בו משחק. עוז, ששיחק בזאבים מקריית אונו בעונה שעברה, עלה לבוגרים ומצליח להחזיק מעמד בצורה טובה מול החבר'ה הגדולים.

 

הבחירה שלי- דני מיכאלוב.

 

שחקן ההגנה החדש

ליאור מרקוז, מגן אחורי, אריות 'ביג בלו' ירושלים- בהגנה שמפוצצת בשחקנים מעולים לא היית מצפה לראות בחור חדש מצליח בצורה כל כך טובה. למרות זאת, מרקוז מראה יכולת טובה במשחקים. למרות טעויות פה ושם (בכל זאת חדש) ליאור נתן את הפריצה כבר במשחק פתיחת העונה מול המורדים עם 2 חטיפות כולל אחד במהלך האחרון של המשחק.

ערן רואי, מגן פינה, מורדי יהודה- ערן אולי לא נותן עונה סטטיסטית חזקה אך כל מי שיצא לו לראות את בוגר הלוחמים על המגרש העונה יכול להעיד שהוא נותן עונה פנטסטית. הקמפיין עם הנבחרת עזרה לערן להתבגר ולהתקדם מבחינה אישית ורואים את זה בצורה ברורה. היכולת שלו לשתק את התופס שממולו היא מרשימה מאוד.

אבי שמרוט, מגן פינה, חיילי 'מייקס פלייס' פתח תקווה- אבי הוא תוצר של נבחרת הפלאג, ואחרי שייצג את ישראל באליפות העולם בקיץ החליט להצטרף גם לליגת התאקל. החששות משחקן שעושה את המעבר הזה הוא חוסר אגרסיביות ויכולת תיקול אך שמרוט מצליח עד עכשיו להשתיק את המבקרים עם משחק אגרסיבי וטוב. הוא כמעט לא מפספס תיקולים, הוא מצליח להתמודד עם הפיזיות וכולם ידעו מה הוא יכול לתת מבחינת יכולת השמירה שלו בעקבות הרקע של הפלאג.

 

הבחירה שלי- ערן רואי

 

שחקן הקבוצות המיוחדות

דני איסטמן, מחזיר/מרחיק, חיילי 'מייקס פלייס' פתח תקווה- יכולות ההחזרה של איסטמן לא חדשה לאף אחד וגם השנה הוא ממשיך בזה עם שני ט"ד בהחזרה. מה שלא מוערך מספיק זאת יכולת ההרחקה שלו. איסטמן הוא אחד המרחיקים הטובים בליגה מבחינת יארדים לבעיטה (37.9) ולא מספיק מעריכים את זה.

גל מסיקה, בועט/מרחיק, פטישי רמת השרון- הבועט הלאומי החליט לשחק העונה בצורה מסודרת ואין ספק שזאת רמה אחרת ממה שהתרגלנו אליו. הבעיטות פתיחה שלו לא משאירות סיכוי והיכולת שלו לבעוט שערי שדה בטווחים של מעל 40 יארד הופכת את קבלת ההחלטות של המאמנים שלו לפשוטה יותר

חזקי תמר, מחזיר, מורדי יהודה- חזקי הוא מגן פינה מעולה אבל הוא מחזיר לא פחות טוב. חזקי מאוד מהיר ואם תמצמצו אתם תפספסו אותו. הוא מצליח בינתיים העונה להחזיר בעיטות בצורה מאוד מרשימה (30.7 יארד להחזרה)

 

הבחירה שלי- גל מסיקה

 

שחקן ההתקפה של העונה

דוד אבל, מרכז, אריות 'ביג בלו' ירושלים- השחקן המצטיין של העונה שעברה אולי פתח את העונה טיפה חלש אבל הוא חזר לעצמו במשחקים האחרונים ונראה כמעט בלתי ניתן לעצירה. היכולת שלו למצוא את התופסים שלו (1119 יארדים, 12 ט"ד, 6 מסירות שיורטו) בשילוב עם יכולת הריצה הנהדרת (263 יארד ו-9 ט"ד) הופכות אותו לסיוט עבור ההגנות היריבות.

יובל פנטה, רץ, חלוצי תל אביב- יובל פנטה, שזכה בתואר שחקן ההתקפה גם בעונה שעברה, רוצה לזכות בתואר שוב ונכון לעכשיו הוא בדרך הבטוחה לשם. יובל מוביל את הליגה ביארדים בפער של מעל 200 יארד והוא בקצב להגיע ל- 1,624 יארד למשחק (רק להמחשה השיא הוא 1,117). החיסרון היחיד הבולט לעין במשחקו של יובל הוא הנטייה להשמיט את הכדור.

אברהמי פרקש, מרכז, חיילי 'מייקס פלייס' פתח תקווה- גם פרקש לא פתח את העונה כמו שצריך, אבל ככל שהעונה מתקדמת נראה שהוא מתחיל להיראות כמו המפלצת שהוא היה במורדים. אחוזי ההשלמה שלו גבוהים מאוד וכנ"ל כמות הטאצ'דאונים למשחק שלו (היחיד בליגה עם ממוצע ישל מעל 2).

 

הבחירה שלי- יובל פנטה

 

שחקן ההגנה של העונה

מיכה אלון, שחקן הגנה אמצעי, כלבי השאול 'נימו' חיפה- מיכה הוא הלב של הגנת חיפה. הוא המתקל המוביל של קבוצתו (ושלישי בליגה עם 37) והשחקן הכי חשוב בצד ההגנתי בקבוצה שההגנה מפתיעה לטובה העונה. נראה בינתיים העונה שקבוצות לא מצליחות לחסום אותו ולמנוע ממנו להגיע למהלך וזה מראה את גדולתו של מיכה.

דני איסטמן, מגן אחורי, חיילי 'מייקס פלייס' פתח תקווה- דני עושה העונה דברים שאנחנו לא רגילים לראות ממנו, הוא מתקל בממוצע מעל 12 פעמים במשחק ומוביל את הליגה בתיקולים בפער של כמעט 30 תיקולים (74 לאיסטמן, 45 לצ'רנוביץ, הבא בתור). מה שחסר אצל איסטמן זה המשחק נגד המסירה שבו הוא הרבה פחות מסוכן מאשר בשנים הקודמות, בעיקר בגלל נקודות התורפה במשחק הריצה של הגנת פתח תקוה, והצורך שלו לשחק קודם נגד הריצה.

מורדי צ'רנוביץ, שחקן הגנה אמצעי, אריות 'ביג בלו' ירושלים- אם מיכה הוא הלב של הגנת חיפה אז מורדי הוא הלב של הירושלמים. מורדי הוא בחור מאוד חזק ואם קבוצה תנסה ללכת דרך האמצע זה תמיד ייעצר אצלו. הוא גם מוביל את הליגה בתיקולים לאיבוד יארדים (8.5), ככה שבאמת יש ממה להיזהר ממספר 26 שנמצא בכל מקום

 

הבחירה שלי- מורדי צ'רנוביץ

 

השחקן המצטיין של העונה

דוד אבל, מרכז, אריות 'ביג בלו' ירושלים- החשיבות שלו להתקפה כבר הוזכרה לעיל. אבל מנהיג ומוביל את הקבוצה הכי שלמה העונה.

דני איסטמן, מגן אחורי, מחזיר/מרחיק, רץ, חיילי 'מייקס פלייס' פתח תקווה- איסטמן כבר הופיע בקטגוריית ההגנה ובקטגוריית הקבוצות המיוחדות. רק נוסיף לכל מה שנאמר שהוא שני ביארדים לריצה העונה (534) ובאמת יש כאן שחקן דומיננטי בכל שלושת החלקים של המשחק.

יובל פנטה, רץ, חלוצי תל אביב- פנטה הוא נקודת האור המרכזית אצל החלוצים והוא סוחב אותם על גבו עד עכשיו העונה

 

הבחירה שלי- דני איסטמן