סיכום אמצע עונה!

תמונת שער: דותן דורון

הגענו בשבוע שעבר לנקודת האמצע של עונת 2018-19 של ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט. ננסה לסכם בקצרה את מה שעברנו עד עתה ולדבר על מה מצפה לנו במחצית השניה לקראת הפלייאוף.

אז הטבלה שלנו נראית ככה:

הפסדים נצחונות קבוצה
0 5 אריות ירושלים
0 5 פתח תקוה טרופרס
2 3 חיפה אנדרדוגס
2 3 חלוצי תל אביב
3 2 מורדי יהודה
4 1 פטישי רמת השרון
4 1 הנחיל השחור באר שבע
5 0 כסופי הגב מזכרת בתיה

מובילי הסטטיסטיקה העונתית

 

כפי שרואים בראש הטבלה, האריות והטרופרס במסלול התנגשות לאליפות (ונפגשו גם בגמר האחרון), ומגיע לנו כבר בשבוע הבא 'משחק העונה' בין השתיים. המשחק יתקיים ביום חמישי, 10.1.19, בשעה 20:00 בקמפוס הספורט ע"ש משפחת קראפט בירושלים וישודר במסגרת תוכנית 'חמישי באיזי' של הליגה. לאריות יש משחק מאוזן, עם הגנה חזקה ורוקי נהדר, דוד פיטוסי, שמצטרף לדוד אבל בבק-פילד הירושלמי. הטרופרס מבססים את ההתקפה שלהם על החיבור בין אברהמי פרקש לדני מיכאלוב, ומשתמשים ביעילות בדני איסטמן, מה שמשאיר אותו טרי להגנה ולקבוצות המיוחדות.

אבל בגמר האחרון נגד פ"ת
צילום:דותן דורון

אחריהם מתגוששים חיפה, תל אביב והמורדים. תל אביב תפגוש את המורדים כבר השבוע (שישי,10:00 באוניברסיטת ת"א) ותפגוש את חיפה במחזור נעילת העונה הסדירה וייתכן והמשחק יקבע את המיקומים הסופיים בטבלה. חיפה קיבלה קאדר של שחקנים שעלו מליגת הנוער, והשחקנים האלה, בראשות אופק אסנפלד ושחר עדי, עוד יובילו את הליגה שנים קדימה. תל אביב קצת מדדים העונה, אבל חזרתו הצפויה של יובל פנטה לשורות הקבוצה תיתן לה חיזוק משמעותי לקראת הפלייאוף. המורדים הראו משחק מצויין נגד הקבוצות החלשות ומאידך לא הצליחו כמעט לזוז נגד החזקות. נשארו להם משחקים נגד ת"א, חיפה ורמת השרון, ואם הם לא ינצחו לפחות שניים מהם, הם עלולים לפספס את הפלייאוף לראשונה בתולדות המועדון.

חמש קבוצות תגענה לפלייאוף. 4 נצחונות יספיק ככל הנראה לכל קבוצה להבטיח את מקומה וייתכן והקבוצה החמישית תגיע גם עם 3 נצחנות, בזכות שוברי שוויון כאלו ואחרים. מכאן שהמשחקים שנותרו בין הקבוצות שנועלות את הטבלה (כמו גם הקבוצות באמצע) יהיו משמעותיים מאוד. גם בשביל מזכרת בתיה, נצחונות על חיפה, רמת השרון ובאר שבע (יום שישי הקרוב במזכרת!) יכולים עוד להכניס אותה לפלייאוף.

מזכרת נגד באר שבע
צילום: תום נודלמן

רמת השרון חזרה לליגה עם נצחון על באר שבע וצפויים עוד מפגשים מעניינים נגד באר שבע, מזכרת והמורדים. יש חבורת צעירים מבטיחה, עם דנאל מיטיאקוב ורופיג בבייב שהצליחו ליצור כימיה טובה עם ארז ממן. רוני הייז נותן לבאר שבע ניצוץ התקפי ונידן אליעזר הראה הרבה פוטנציאל כשהוא מצליח להישאר על המגרש. התופס שי לניאדו הפיח חיים בהתקפה של מזכרת בתיה והרבה בזכותו עידו אייזיקוביץ מוביל את הליגה ביארדים במסירה.

נשארו חמישה שבועות של משחקים מעניינים לפני תחילת הפלייאוף. האם נראה את האריות והטרופרס נפגשים שוב בגמר? מי תגענה לפלייאוף בנוסף לשתי הקבוצת הנ"ל? האם תהיינה הפתעות? נצטרך לחכות ולראות. הצטרפו אלינו להמשך העונה, עם שידורים שבועיים ועדכונים חיים (PLAY BY PLAY) מכל משחק!

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר.