סיכום אמצע עונה – ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט

ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט הגיעה לנקודת האמצע של עונה מספר 13, עונת 2019-20.

בואו נראה מה קורה בליגה, אצל כל קבוצה וקבוצה.

צילום שער: גד פוגל

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים

מאזן: 5-0

בשני משפטים: אין בינתיים אף קבוצה שהראתה שהיא יכולה לקחת את הכתר מירושלים. גם עם קוורטרבק שמשלים רק 36% מהמסירות שלו, זה לא משנה, מכיוון שיש את משחק הריצה של דוד פיטוסי וקו ההתקפה שלו, יחד עם הגנה חזקה ומנוסה.

מה יהיה? זו תהיה הפתעה גדולה אם הקבוצה תפסיד בעונה הסדירה, ותכל'ס כל הפסד, גם בישרא-בול 13, יהיה UPSET גדול.

 

פטישי רמת השרון

מאזן: 4-1

בשני משפטים: הגרסה המשופרת של הטרופרס מהשנתיים האחרונות, עדיין יצטרכו להוכיח (כנראה בגמר) שישנה קבוצה שיכולה לנצח את האריות. כמות הכישרון בקבוצה הזו פשוט לא הוגנת, במיוחד אם כולם נמצאים. אה-מה-מה, ההגנה לא תמיד משחקת כמו הגנה של אליפות.

מה יהיה? ככל הנראה המקום השני בתום העונה הסדירה, ומפגש מרתק מול האריות בישרא-בול 13.

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס

מאזן: 3-2

בשני משפטים: מבין כל הקבוצות שמתחרות על הפלייאוף, לחיפה יש הכי פחות כישרון, אבל כרגיל, האימון והניסיון מספקים את הסחורה ושמים אותם בתמונה. האם ש"י כרם יכול להוביל אותם לפלייאוף?

מה יהיה? הפלייאוף זה הכיוון, אבל יש משחקים קריטיים כדי להגיע לשם, במיוחד נגד באר שבע והמורדים.

 

הנחיל השחור באר שבע

מאזן: 3-3

בשני משפטים: קבוצה עם הרבה כישרון והרבה מאמנים, שלא מצליחים להוציא את המרב מהכלים שיש להם. רוני הייז ודני מיכאלוב הם סופר-סטארים שלא נוגעים מספיק בכדור. הרבה מהראוטים שלהם לא מתאימים לכוח הזרוע (או היעדר כוח הזרוע) של הקוורטרבק התורן.

מה יהיה? ההפסד למורדים ביום חמישי האחרון כאב, והם יצטרכו לנצח את המורדים בגומלין, ואולי גם את חיפה או רמת השרון, כדי להגיע לפלייאוף.

 

בית שמש מורדי יהודה

מאזן: 2-3

בשני משפטים: יש כישרון ופוטנציאל בעמדות הסקילס, אבל מצוקה בקו ההתקפה פוגעת מאוד ביכולת של הקבוצה לתפקד. אה, ולא לעשות פאנטים וכל הזמן לנסות אונסייד, מקשה במיוחד על ההגנה הבינונית. במיוחד נגד קבוצות כמו ירושלים ורמת השרון שמערימות נקודות בקצב, ומגרש קצר רק מקל עליהם ומקשה על ההגנה.

מה יהיה? יהיה אתגר למורדים להגיע לפלייאוף אך אפשרי בהחלט. המשחק נגד באר שבע בסיום העונה יהיה קריטי. סמנו כבר ביומנים את ה- 7.3.

 

כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' מזכרת בתיה

מאזן: 1-4

בשני משפטים: הקבוצה מנוסה אך חסרת פליימייקרים בשני צידי הכדור. ליאור רייף פתח חזק את העונה וקצת נחלש, וההגנה מאוד מאוד פגיעה מסביב לטמיר נודלמן.

מה יהיה? פלייאוף הוא לא בלתי אפשרי אבל לא סביר בהתחשב במאזן הנוכחי ובמשחקים שעוד נשארו נגד האריות והפטישים.

 

חלוצי תל אביב

מאזן: 0-5

בשני משפטים: לאחר 12 עונות, אם לא תהיה הפתעה מטורפת, אנחנו נראה לראשונה פלייאוף של ליגת הפוטבול הישראלית ללא החלוצים. החיבור של בן לנדון לשי הילמן הוא מעולה, אבל משחק הריצה בהתקפה חלשה מאוד (למעט לנדון עצמו) וההגנה לא מרשימה, בלשון המעטה.

מה יהיה? פגרה מוקדמת והמשך בנייה, שהחלה בשעה טובה, של המועדון.

 

 

רשמו ביומנים את ישרא-בול 13 – יום חמישי, 26 במרץ, בקמפוס הספורט ע"ש משפחת קראפט בירושלים!