החלוצים הפתיעו את הפטישים; האריות חזרו מפיגור מוקדם וניצחו המורדים

אריות 'ביג בלו' ירושלים 54 – בית שמש מורדי יהודה 25

נתוני משחק

המורדים פתחו משחק כפי שאף יריבה של האריות לא פתחה העונה – עם יתרון של שני טאצ'דאונים באמצע הרבע השני, 18-3. אז האריות החזירו את דוד אבל  לעמדת הקוורטרבק (3 פעמים MVP בכל זאת), ההגנה התחילה לחגוג בבק-פילד של המורדים וירושלים חזרה לשגרה. המהלך שממש הטה את המומנטום לטובת ירושלים היה מהלך שהמורדים משום מה החליטו ללכת על זה בדאון רביעי ו-23 מקו ה-11 שלהם. לייב סקלר הפיל את צבי גרינסטון והוציא לו את הכדור ומורדי צ'רנוביץ השתלט על הכדור באנ-זון, ושמונה נקודות לירושלים. פחות מדקה לאחר מכן, לאחר מסירה של גרינסטון שיורטה, אפי משען מיד רץ לט"ד קצר שהשווה את התוצאה.

אבל סיים את המשחק עם 140 יארד וט"ד במסירה, 51 וט"ד על הקרקע ועוד 17 יארד בתפיסה. את ההגנה הובילו האחים יחיאל ולייב סקלר.יחיאל סיים עם 6 תיקולים, מהם 4 לאיבוד יארדים ושתי הפלות ק"ב, ולייב רשם 3, כולם לאיבוד יארדים כולל שתי הפלות ק"ב וגרם להשמטה. צ'רנוביץ סיים עם 6, כולל 1.5 לאיבוד יארדים, והוסיף יירוט להשתלטות שלו לט"ד. הMVP המכהן, דוד פיטוסי, יצא עם פציעה בתחילת המשחק והאריות יצטרכו לדאוג להחלמתו לפני הפלייאוף.

גרינסטון השלים 13/32 מסירות ל-193 יארד, 3 ט"ד ו-3 מסירות שיורטו. יעקב רבינוביץ סיים עם 5-62-2 בתפיסה ותרם 4 תיקולים (1.5 לאיבוד יארדים) בהגנה, אותו הוביל אפרים ניימן עם 9 תיקולים (1 לאיבוד יארדים) והטיה.

האריות ידרימו ביום חמישי בערב למשחק נגד הנחיל השחור בבאר שבע, והמורדים יארחו במוצאי שבת לראשונה בבית שמש את כסופי הגב ממזכרת בתיה.

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס 41 – כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' 0

נתוני משחק

תום נודלמן פתח בעמדת הקוורטרבק במקום עידו אייזיקוביץ, והמסירה הראשונה שלו הלכה לטאצ'דאון…של שחר עדי, הליינבקר החיפאי. סנאפ לא טוב של מזכרת בהתקפה הבאה סידרה לאנדרדוגס עמדה מצוינת על המגרש ואופק אסנפלד רץ לט"ד שהעלה את חיפה ליתרון 14-0 לפני שהגענו לאמצע הרבע הראשון. ההגנות שלטו ברבע השני. ברבע השלישי, ש"י כרם התחמם ומסר 4 ט"ד  בטווח של 15 דקות על השעון. אי אפשר להמעיט בערכה של ההגנה של האנדרדוגס שגרמו לכסופי הגב לאבד יותר יארדים על הקרקע ממה שהם הרוויחו…

רודי רטנר הוביל את ההגנה עם 13 תיקולים, מהם 2.5 לאיבוד יארדים והפלת ק"ב, אהוד קליין תרם 10 (3 לאיבוד יארדים) ושתי הטיות ועדי סיים עם 5 (3 לאיבוד יארדים) וט"ד הגנתי. כרם השלים 7/22 מסירות ל-110 יארדים, 4 ט"ד ומסירה אחת שיורטה.

נודלמן סיים עם 8/23 ל-37 יארדים ושתי מסירות שיורטו עבור כסופי הגב, שחסרו גם את הקוורטרבק הפותח, גם את התופס המוביל, מקס וייסמן, וגם את הרץ המוביל, ליאור רייף. את ההגנה הובילו רועי ארצי (9 והטיה) ודן טמיר וטמיר נודלמן, שסיימו עם 8 כ"א.

כסופי הגב יתארחו בבית שמש במוצאי שבת ובמקביל האנדרדוגס ישחקו נגד חלוצי תל אביב.

 

חלוצי תל אביב 19 – פטישי רמת השרון 6

נתוני משחק

לגמרי הפתעת העונה בינתיים, אבל אם שומעים את רשימת השחקנים שהיו חסרים ברמת השרון אמש (דני איסטמן, אברהמי פרקש, אלמוג פרנקו) התמונה קצת מתחילה להתבהר. זה לא בא להמעיט לגמרי מההישג של תל אביב. גם ההתקפה של החלוצים לא תקתקה כל הזמן (228 יארד בהתקפה זה לא נתון מפוצץ), אבל מגיע הרבה קרדיט להגנה של תל אביב, אותה הובילו שחר רגב ודניאל ג'קסון, שהצליחו לעצור את הכלים של רמת השרון ולהחזיק אותם על פחות ממאה יארד בהתקפה.  תל אביב עלתה ליתרון באמצע הרבע השלישי, וט"ד בריצה של בן לנדון עם פחות מארבע דקות למשחק, קבע את תוצאת הסיום, לפני שיירוט של רגב סיים את התקוות האחרונות של הפטישים.

רגב השווה שיא ליגה למשחק בודד עם 5 הטיות והוסיף 2 תיקולים, 2 יירוטים ו-2 השתלטויות. ג'קסון רשם 9 תיקולים (2 לאיבוד יארדים) וגרם להשמטה וברק רחבי סיים עם 5 תיקולים ו-3 יירוטים. לנדון סיים 7/21 ל-79 יארדים, 2 ט"ד ו-5 מסירות שיורטו, ועוד 89 יארד וט"ד על הקרקע. שי הילמן תפס את שני הט"ד וצ'ינצ'אי פראואט הוסיף 67 יארדים קרקעיים.

בלוב וקורן יחדיו השלימו 4/18 מסירות ל-50 יארדים, ט"ד ושתי מסירות שיורטו. מיטיאקוב סיים עם 49 יארד על הקרקע וברק קציר תפס 35 יארדים כולל הט"ד הבודד של רמת השרון.

החלוצים ישחקו במוצאי שבת הקרובה נגד האנדרדוגס ואילו הפטישים, שעדיין שולטים במקום השני בטבלה, ינוחו השבוע לפני משחק בעוד שבועיים נגד המורדים.