דירוג העוצמה של אפי – שבוע מספר 7

שני משחקים בסוף השבוע האחרון הוכיחו לנו שיש שתי קבוצות שרצות קדימה העונה ומשאירים אבק לשאר היריבות שלהן

מקום ראשון – אריות ירושלים 6-0 (בשבוע שעבר 1)- האריות נסעו לחיפה במוצאי שבת בלי 2 הרצים המובילים שלהם אז במקום לרוץ הם פשוט מסרו ברוב שלבי המשחק, ועשו את זה בצורה טובה מאוד מול ההגנה החיפאית. השילוב של מישה בלוב בעמדת התופס הולך לעזור לאריות המון בהמשך העונה וההתפוצצות של אזי ג'סקי מבשרת טובות לדוד אבל. בצד ההגנתי האריות התמודדו כמצופה עם ההתקפה הפצועה של חיפה ואין ספק שהמשחק הבא שלהם מול המורדים הולך להיות שווה צפיה.

מקום שני – חיילי פתח תקווה 5-1 (2)- החיילים אירחו את רמת השרון ובמשך מחצית היה נראה שאנחנו הולכים למשחק צמוד אבל במחצית השניה פתח תקווה התעוררה ושייטה לניצחון. התקפת המסירה המעולה של פתח לתקווה ממשיכה להוביל את הקבוצה כשבכל משחק תופס אחר מוביל את הקבוצה והפעם היה תורו של אהרון קארפ. השילוב של דני איסטמן בתור רץ מוכיחה את עצמה קטלנית כל שבוע מחדש והגנות הליגה ייאלצו למצוא דרך לפצח את ההתקפה הזאת. בצד ההגנתי נדמה שפתח תקווה מצאה את הגוף ההגנתי שאותו הם חיפשו בדמותו של לוק הטקין המצוין שהשליט טרור בקו ההתקפה של רמת השרון ומאחוריה, והיה דומיננטי בכל המשחק.

מקום שלישי – חלוצי תל אביב 3-2 (3)- החלוצים היו חייבים את השבוע חופש הזה כדי לנסות לייצב את ההגנה שלהם לפני המפגש מול המורדים וניתן רק לקוות שזה יצליח.

מקום רביעי – פטישי רמת השרון 3-2 (4)- הפטישים שנראו מעולים מול מזכרת בתיה, באר שבע וחיפה לא מצליחים לשחק ככה מול הקבוצות החזקות יותר ורושמים הפסד שני ברציפות. ההתקפה, שהייתה כמעט בלי חוסרים, לא הצליחה להתמודד מול הגנת פתח תקווה. המרכז ג'ורדן קורן שסוף סוף שיחק עם אחיו לא הצליח להיכנס למומנטום וזה יצר עצבים שגרמו לעבירות מיותרות. ההגנה, שפתחה טוב את המשחק, התעייפה במחצית השניה ולא הצליחה להחזיק מעמד מול ההתקפה החזקה של פתח תקווה.

מקום חמישי – מורדי יהודה 1-3 (5)- המורדים קיבלו שבוע מנוחה אחרי הניצחון הראשון שלהם אבל שלא יתרגלו לזה יותר מידי כי כבר השבוע העבודה שלהם תהיה לא פשוטה עם משחק קשה מול סגנית האלופה בתל אביב. ההתקפה הכתומה עוד לא התחברה העונה וזה יהיה חייב לקרות אם הם רוצים לנצח את התכולים.

מקום שישי – כלבי השאול חיפה 1-3 (6)- חיפה נראתה רע מאוד ברוב שלבי המשחק מול האריות אך הרבה מזה תודות להתקפה שלא הצליחה להתמודד. מכת הפציעות של תופסי חיפה פגעה בהם מאוד כאשר מחוץ לאמיתי צ'וביסנקי אף אחד אחר לא הופיע למשחק. ההגנה דווקא הצליחה לעצור בצורה טובה את משחק הריצה של האריות, אבל זה לא עזר להם כי הם ספגו יותר מידי במשחק המסירה. המשחק הבא של חיפה יהיה מול הקבוצה מהדרום הרחוק ככה שאין להם הרבה זמן לנסות ולתקן את הטעויות מהמשחק.

מקום שביעי – הנחיל השחור באר שבע 1-4 (7)- הנחיל, ששיחקו את אחד המשחקים היותר טובים התקפית שלהם מול המורדים, ינסו להמשיך את המומנטום שלהם מול חיפה ביום שישי. הקבוצה חייבת לנצל את ההזדמנויות שלה בשטח של היריבה אם הם רוצים לנצח.

מקום שמיני – כסופי הגב מזכרת בתיה  0-5 (8)- גם למזכרת בתיה יש סיבות להיות מעודדים מהמשחק הקודם שלהם והם ירצו להמשיך את המומנטום ביום חמישי. אין ספק שהמשוכה שלהם תהיה קשה מול קבוצה שבאופן קבוע משחקת מולה בצורה הכי טובה שיש. ההתקפה של מזכרת בתיה תחפש עזרה ממישהו מלבד גל דגן שמפתיע לטובה עם רוב הנקודות של הקופים מהשפלה.

 

סוף השבוע הקרוב יזמן לנו 3 משחקים.

ביום חמישי בשעה 20:30 רמת השרון תארח את מזכרת בתיה

ביום שישי בשעה 10:00 חיפה תארח את באר שבע בוינגייט

גם ביום שישי בשעה 10:30 יש שחזור של הגמרים של השנתיים האחרונות בין חלוצי תל אביב למורדי יהודה באוניברסיטת תל אביב