דירוג העוצמה של אפי

 

מקום 1 – אריות ירושלים 1-8 (שבוע שעבר 1)- האריות הפסידו ביום שישי האחרון במשחק צמוד לחלוצים וכנראה שההפסד הזה הוא בדיוק מה שהמועדון היה צריך כדי לחזור לקרקע ולעבוד עוד יותר קשה לפני שהם מגיעים לשלבים המכריעים של העונה. ההגנה שוב הצליחה למנוע מיובל פנטה להגיע לאנד-זון, אך נגד משחק המסירה יש להם עוד הרבה לתקן. ההתקפה של האריות הצליחה יחסית להסתדר גם בלי התופס הבכיר, אזי ג'סקי.

מקום 2 – חיילי פתח תקווה 1-8 (2)- פתח תקווה ממשיכה לשייט לעבר הפלייאוף והפעם זה היה מול חיפה. ההתקפה המסוכנת של פתח תקווה פשוט הייתה יותר מדיי בשביל הגנת חיפה, בעיקר דני מיכאלוב,  שאולי תפס "רק" 6 מסירות אבל מתוכם 5 היו לטאצ'דאון. בהגנה עדיין יש מה לשפר בפתח תקווה אחרי שחיפה הצליחה להשיג כמעט 100 יארד בריצה.

מקום 3 – חלוצי תל אביב 2-7 (3)- החלוצים היו חייבים ניצחון מול קבוצה גדולה בשביל הביטחון העצמי, וזה בדיוק מה שהשיגו בניצחון על האריות. ההגנה הצליחה להתמודד עם משחק הריצה של האריות וההתעלות של מגן הפינה קווין הושי כנראה היה בדיוק מספיק בשביל לנצח את הקבוצה הירושלמית. בצד השני של המגרש, גם במשחק פחות טוב של יובל פנטה (ואם 132 יארד זה משחק פחות טוב…), קמרון סימונדס ונמרוד פינטל הזכירו לכל הליגה שאי אפשר להפקיר אותם ולהתרכז רק במשחק הריצה עם טאצ'דאון של כל אחד.

מקום 4 – פטישי רמת השרון 4-5 (5)- הפטישים כמעט הפסידו ביום חמישי בערב מול באר שבע וזה חייב להדליק כמה נורות אדומות אצלם רגע לפני הפלייאוף. יונתן קורן התעלה בשורות הפטישים והוביל אותם לניצחון בעיקר עם הרגליים, ובצד השני עמית טוויג עם 2 חטיפות עזר מאוד לסדר לפטישים את הניצחון שהבטיח להם את הביתיות ברבע הגמר.

מקום 5 – כלבי השאול חיפה 5-2 (4)- חיפה לא הצליחה להתמודד עם ההתקפה המסוכנת של פתח תקווה אבל הם יכולים להיות מעודדים מזה שאין כמעט קבוצות שהצליחו בזה העונה. בצד ההתקפי חיפה חייבת לקבל עזרה מהתופסים שלה על מנת שיהיה לה סיכוי לנצח את המשחקים שנשארו.

מקום 6 – מורדי יהודה 6-2 (6)- המורדים אמנם ניצחו את מזכרת בתיה אך אין להם הרבה במה להתגאות מהמשחק הזה. האור החיובי הגדול שאפשר לקחת מהמשחק הוא המעבר של קול קייזר לתפקיד בקו ההגנה ששיפר את הגנת הריצה של המורדים. בהתקפה אנחנו עדים לאחד מהתעלומות הכי גדולות שנראו בליגה הישראלית- מה קורה בשיחות המחצית של המורדים? ולמה? כי חוץ מהמשחקים מול החלוצים, המורדים לא מסוגלים לעשות נקודות במחצית השניה כבר כל העונה.

מקום 7 – הנחיל השחור באר שבע 6-2 (7)- באר שבע מבינה כמה היא קרובה לעלות לפלייאוף שני ברציפות ורואים את זה עם המאמץ והיכולת שלהם בשבועות האחרונים. הקבוצה הזאת מתחילה להתחבר התקפית בדיוק בזמן הנכון והמעבר של תומר קורן להגנה נתן את הדחיפה שהם היו צריכים. עכשיו רק צריך לשבת ולהסתכל האם זה יספיק להם על מנת להפתיע עוד פעם אחת.

מקום 8 – כסופי הגב מזכרת בתיה  9-0 (8)- העונה המאכזבת של מזכרת בתיה קרובה לסיום. משחק קצת מאכזב של מזכרת ביום חמישי ישאיר אותם עם טעם מר בפה. ההגנה לא ספגה נקודה אחת בכל המחצית השניה אך ההתקפה לא היו מסוגלים לנצל את זה כדי לעשות נקודות. וזה בעצם הסיפור שלהם כל העונה.

 

 

יש משחק אחד השבוע, משחק השלמה של חיפה מול מורדי יהודה שיתקיים ביום הערב בכפר הנוער מאיר שפיה בשעה 21:15