המורדים ניצחו את חיפה במותחן; שבוע אחרון קריטי לפנינו!

תמונת שער: טלי אראל

אריות 'ביג בלו' ירושלים 46 – חלוצי תל אביב 19

נתוני משחק

האריות פתחו פער של 25-0 עד תחילת הרבע השני, ומשם המחליפים התמודדו פחות או יותר אל מול החלוצים, שהיו צריכים ניצחון מפתיע כדי להשאיר סיכוי לפלייאוף. תל אביב הצליחה לייצר מומנטום ולצמצם להפרש 12 נקודות עם שני טאצ'דאונים משני צידי הפסקת המחצית, אבל שתי מסירות ט"ד של אליעזר פולד הוציאו את המשחק ממרחק ריאלי לקאמבק.

פולד סיים עם 10/24 ל-142 יארדים, 3 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. יובל אלסטר, שפתח במקום דוד פיטוסי שעדיין פצוע, רץ ל-49 יארד וט"ד. דוד אבל רץ לט"ד, תפס ט"ד והוסיף בהגנה 4 תיקולים, יירוט, הטיה, גרם להשמטה והשתלט עליה. יחיאל סקלר תרם 5 תיקולים, מתוכם 2 הפלות ק"ב, ואפי משען החזיר בעיטת הרחקה לט"ד והוסיף 2 תיקולים, 2 יירוטים והטיה.

בן לנדון רץ ל-64 יארד וט"ד והשלים 9/35 מסירות ל-171 יארד, 2 ט"ד ו-3 מסירות שיורטו. שי הילמן ממשיך את העונה המעולה שלו עם 7-121-1 בתפיסות. דניאל ג'קסון גם ממשיך להרשים עם 9 תיקולים, מתוכם 2.5 לאיבוד יארדים ויירוט. אור שלום הוסיף 8, מתוכם 1.5 לאיבוד יארדים והפלת ק"ב, ושחר רגב תרם 3 תיקולים, יירוט והטיה.

האריות יסיימו את העונה הסדירה במשחק חוץ נגד האנדרדוגס ביום שישי ויארחו ב19.3 משחק חצי גמר. החלוצים יסיימו את העונה שלהם ביום חמישי אצל רמת השרון כאשר הם אמנם לא יכולים לעלות לפלייאוף אבל עדיין יכולים להשפיע.

 

פטישי רמת השרון 54 – כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' מזכרת בתיה

נתוני משחק

תמונות מאת טלי אראל

תמונות מאת דותן דורון

אברהמי פרקש מסר 5 מסירות טאצ'דאון לפני המחצית, כולל 3 למישה בלוב, והפטישים המשיכו את החגיגה גם בפתיחת המחצית השניה, כאשר ברק קציר מסר אחרונית לדני איסטמן בבעיטת הפתיחה והאחרון רץ לט"ד נוסף. משחקי הריצה של שתי הקבוצות לא הרשימו במיוחד, אבל למזכרת בתיה לא הייתה תשובה לעליונות האווירית של רמת השרון.

פרקש נהנה מיום כמעט מושלם מבחינה סטטיסטית (154.3 במחשבון של NFL) עם 11/15 מסירות ל-220 יארד ו-5 ט"ד. בלוב תפס 3-72-3, וגדעון ריז תפס 3-34-1 והוסיף 18 יארד וט"ד על הקרקע. פפה בחר הוביל את ההגנה עם 9 תיקולים, מהם 4.5 לאיבוד יארדים ודני איסטמן הוסיף 6 ושני יירוטים.

נמרוד כהן הוביל את ההגנה של מזכרת עם 7 תיקולים, מהם 1.5 לאיבוד יארדים וטמיר נודלמן הוסיף 5 וחסימת בעיטה.

הפטישים יסיימו את העונה הסדירה ביום חמישי בבית נגד החלוצים, וכסופי הגב יצאו לפגרה ויתחילו לעבוד על עונת 2020-21.

 

בית שמש מורדי יהודה 22 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 12

נתוני משחק

המשחק הקריטי והמותח של המחזור תאם לציפיות. הגשם הגיע במלוא עוצמתו, והתקפת המורדים הצליחו להתגבר על ההגנה הקשוחה של חיפה עם שני טאצ'דאונים ברבע הרביעי כדי לעלות לשוויון משולש עם חיפה ובאר שבע, רגע לפני המחזור המסכם של העונה.

אחרי שהרבע הראשון נגמר בשוויון אפס, המורדים פתחו עם נקודות ראשונות במסירה של צבי גרינסטון ליעקב רבינוביץ', וחיפה החזירה לפני המחצית עם יירוט לט"ד של הליינבקר הרוקי, דניאל קנבסקי, 8-6 לבית שמש במחצית. יהב סיסו הבקיע שער שדה מ-23 יארד להעלות את חיפה ליתרון באמצע הרבע השלישי, והמורדים ענו במהלך הראשון של הרבע הרביעי, עם ריצה מצוינת של חנן סיבוני, 42 יארד לטאצ'דאון. סיסו הוסיף עוד שער שדה (32 יארד) בהחלטה תמוהה של חיפה לא לנסות להשיג ט"ד משווה עם פחות משש דקות לסיום. במהלך הבא, גרינסטון מסר ליואל היוז 49 יארד לט"ד, והמורדים קינחו עם השתלטות על בעיטת אונסייד מיד לאחר מכן.

גרינסטון השלים 9/22 מסירות ל-154 יארד, שני ט"ד ושלוש מסירות שיורטו. אבי ויינרב תפס 4 מסירות ל-45 יארד והוסיף 2 תיקולים, שני יירוטים והטיה. סיבוני רץ ל-11-65-1. אפרים ניימן כיכב בהגנה עם 16 תיקולים, כולל 2.5 לאיבוד יארדים ואלי מנדלוביץ תרם שלושה תיקולים ושלוש הטיות.

האנדרדוגס, שנכון לכתיבת שורות אלו מובילים את הליגה עם ההגנה הכי טובה מבחינת ספיגת נקודות, המשיכו את ההגנה הקשוחה בהובלתם של רודי רטנר (11 תיקולים, מתוכם 7(!) לאיבוד יארדים ושתי הפלות ק"ב), מיכה אלון (10, מתוכם 2.5 לאיבוד יארדים עם יירוט) ואהוד קליין (3, שני יירוטים ושתי הטיות). עם היירוט לט"ד של קנבסקי, ההגנה של חיפה עשתה יותר טאצ'דאונים מאשר ההתקפה.

 

המצב לקראת הפלייאוף

האריות כבר הבטיחו את המקום הראשון ויארחו את חצי הגמר הראשון ביום חמישי, 19.3.

הפטישים כבר הבטיחו את המקום השני ויארחו את חצי הגמר השני ביום שישי, 20.3.

המורדים, האנדרדוגס והנחיל השחור הם בשוויון בטבלה עם מאזן של 4-5, כאשר שתי קבוצות בלבד תעפלנה לחצי הגמר. מבחינת שוברי שוויון, הנחיל השחור מחזיקים בשובר השוויון מול חיפה, וחיפה מחזיקים בשובר השוויון נגד המורדים (לאחר ניצחון ב-36 הפרש בתחילת העונה). המורדים מחזיקים כעת בשובר השוויון נגד מול הנחיל השחור אבל שתי הקבוצות תתמודדנה במוצאי שבת בבית שמש, בעוד חיפה תתמודד מול האריות ביום שישי. גם המשחק בין הפטישים לחלוצים ביום חמישי יכול להשפיע על הפלייאוף.

במידה והמורדים ינצחו את באר שבע, הם יעלו מהמקום השלישי, אלא אם כן חיפה תנצח את האריות, שאז חיפה יהיו במקום השלישי והמורדים מהמקום הרביעי.

במידה והמורדים יפסידו לבאר שבע, הם יהיו מחוץ לפלייאוף, אלא אם כן תל אביב תנצח את רמת השרון וגם ירושלים תנצח את חיפה. אז ייווצר שובר שוויון משולש בין מורדים-חלוצים-אנדרדוגס, ואז בעקבות המאזן הפנימי בין הקבוצות, המורדים יעלו.

במידה וחיפה תנצח את ירושלים, היא תעפיל לפלייאוף, מהמקום השלישי אם המורדים ינצחו את באר שבע ומהמקום הרביעי אם באר שבע תנצח את המורדים.

במידה וחיפה תפסיד לירושלים, היא חייבת ניצחון של באר שבע על המורדים ואז היא תעלה מהמקום הרביעי בגין שובר השוויון מול המורדים. אל אם כן תל אביב תנצח את רמת השרון, ואז ייווצר שובר שוויון משולש בין מורדים-חלוצים-אנדרדוגס, ואז בעקבות המאזן הפנימי בין הקבוצות, המורדים יעלו.