המורדים ניצחו והתקרבו לפלייאוף

תמונת שער: שירן נגר

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 29 – כסופי הגב מזכרת בתיה 9

נתוני משחק

האריות שיחקו בהרכב די קצר, והם נראו ככה על המגרש. מזכרת בתיה לא עשתה להם חיים קלים והגיחה לאנד-זון בהתקפה הראשונה שלהם עם מסירה מאייזיקוביץ ללניאדו, אבל יותר מידי איבודי כדור כנראה לא השאירו להם סיכוי. ג'רום וויטליק, קוורטרבק החירום של ירושלים, הוביל את קבוצתו לניצחון שמיני העונה עם 11 יארד וט"ד באויר ועוד 95 יארד וט"ד על הקרקע.

עם הניצחון, האריות הבטיחו לעצמם את המקום הראשון בפלייאוף והקבוצה תארח את המורדים בשבוע הבא. מזכרת בתיה כבר מחוץ לפלייאוף ויתארחו אצל רמת השרון בשבוע הבא במשחק שהוא נטול משמעות מבחינת הפלייאוף אבל הרבה משמעות למי שרוצה לשחק עוד קצת פוטבול לפני הפגרה.

 

מורדי יהודה 32 – פטישי רמת השרון 24

נתוני משחק

שתי הקבוצות היו חייבות ניצחון כדי להישאר בתמונה למירוץ לפלייאוף, והמורדים יצאו כשידם על העליונה למרות פיגור מוקדם. הם התגברו גם על כמות מטורפת של עבירות מיותרות שהחזירו אותם לאחור מספר פעמים. למרות העבירות, יואל היוז סיים עם 169 יארד ושני ט"ד בשבע תפיסות מהקוורטרבק המחליף יעקב המר, ויוסף בן-חמו רץ ל-118 יארד וט"ד, עם עוד ט"ד בתפיסה, יחד עם היירוט שסגר למורדים את הניצחון עם דקה לסיום.

דנאל מיטיאקוב המשיך להראות שהוא אחד הרצים הטובים בליגה, עם 168 יארד וט"ד. מיכאל ויטמן הוביל את ההגנה עם 7 תיקולים, מהם 3.5 לאיבוד יארדים.

הפטישים כאמור לא יעלו לפלייאוף ויארחו במוצ"ש הבא את כסופי הגב. המורדים חייבים ניצחון על האריות או הפסד של באר שבע בשבוע הבא.

 

פתח תקוה טרופרס 28 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 25

נתוני משחק

תמונות מאת שירן נגר

במזג אויר קייצי ליד חוף הים במגרשים של מכון וינגייט, הטרופרס חשבו שהם יעלו לשחק בלי דני בריבוע (מיכאלוב ואיסטמן) בגלל פציעות, אך לבסוף איסטמן עלה ו'רק' השווה את השיא לתפיסות במשחק בודד עם 16, ל-163 יארדים ושלושה ט"ד. חיפה חזרה מפיגור של 16 נקודות ברבע הרביעי עם שתי מסירות לט"ד ממאט קאופמן לזק ג'ונסון, אבל ההגנה צריכה עצירה בדקה האחרונה ולא הצליחה להשיג אותו.

פתח תקוה נעולים במקום השני בפלייאוף ותארח בשבוע הבא את הנחיל השחור. חיפה תארח את חלוצי תל אביב בשבוע הבא ויעלו לפלייאוף מהמקום השלישי עם ניצחון ויעלו מהמקום הרביעי עם הפסד.

 

חלוצי תל אביב 40 – הנחיל השחור באר שבע 32

נתוני משחק

המשחק בבאר שבע היה צמוד, עם רבע רביעי מותח שנגמר מוקדם מידי, עם ספייק בדאון רביעי של באר שבע בניסיון לעצור את השעון ולהגיע לאנד-זון. יובל פנטה שיחק בהגנה כדי לעזור להגנת תל אביב להתמודד עם מהירותו של רוני הייז ורשם שני תיקולים לאיבוד יארדים, הפלת ק"ב אחד, ושתי הטיות. הייז עדיין מסר ל-255 יארד וחמישה ט"ד (3 מהם ליונתן אסרף). שחר רגב נתן תצוגה הגנתית גם כן, עם שני יירוטים, כולל אחד שהוחזר לט"ד לפני המחצית. אצל התקפת תל אביב, בן לנדון הצליח להשתחרר מהתיקולים של באר שבע ולמסור 2 ט"ד ולרוץ לעוד שניים בעצמו.

תל אביב הבטיחה לפחות את המקום הרביעי ויכולה לסיים במקום השלישי עם ניצחון על חיפה ביום שישי הבא. לבאר שבע נותר עוד סיכוי להעפיל לפלייאוף, והיא חייבת הפסד של המורדים לאריות וגם לנצח את הטרופרס ביום שישי הבא.