המורדים ניצחו בבאר שבע

תמונת שער: רענן גבאי

בית שמש מורדי יהודה 20 – הנחיל השחור באר שבע 15

נתוני משחק

תמונות מאת רענן גבאי

המורדים ירדו דרומה בידיעה שהם חייבים ניצחון כדי להישאר איך שהוא בתמונה של הפלייאוף, וחזרו הביתה אחרי ניצחון קשה על הנחיל השחור.

שתי הקבוצות כמעט ולא הצליחו לרוץ והמשחק הכורע בקבוצות המיוחדות ובמשחק המסירה. שתי הקבוצות ניסו 3 בעיטות אונסייד כל אחת, והמורדים הצליחו בשתיים מהן לעומת הנחיל השחור שלא הצליחו להשתלט על אף אחת מהשלוש שלה. גם במשחק האווירי היתרון היה למורדים גם בצד ההתקפי וגם בצד ההגנתי. צבי גרינסטון אמנם השלים פחות ממחצית מהמסירות שלו, אבל אף מסירה לא יורטה ואבי ווינרב, יעקב רבינוביץ וגדעון חזוני תפסו ט"ד כל אחד, על קו אחורי שחסר את תומר קורן ואת מתנאל כץ שיצא בשלב מוקדם מהמשחק. מנגד, שלושה שחקנים עברו בעמדת הק"ב של באר שבע ויחד הם השלימו 36% מהמסירות לט"ד אחד ו-5 מסירות שיורטו, כולל אחת של חזוני שנעל את המשחק.

אם מדברים על הגנות, גם נגד המסירה וגם נגד הריצה, צריך לדבר על קווי ההגנה והליינבקרים משני הצדדים. אצל הנחיל השחור יונתן גולדמן וסינא עבאס סיימו עם 4.5 תיקולים לאיבוד יארדים וגרמו להשמטה כל אחד, כאשר מתוכם לגולדמן 2.5 הפלות ק"ב ולעבאס 1. אצל הכתומים, אפריים ניימן סיים עם 6.5 תיקולים, מתוכם 1.5 הפלות ק"ב ויירוט. חזוני תרם 2 תיקולים, 2 יירוטים ו-2 הטיות.

באר שבע יארחו ביום חמישי הקרוב את פטישי רמת השרון והמורדים ישחקו בחמישי הבא נגד האריות בירושלים.

 

פטישי רמת השרון 56 – כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' מזכרת בתיה 26

נתוני משחק

כלי הנשק העומדים לרשות רמת השרון רבים ומגוונים. אברהמי פרקש השלים 70% מהמסירות שלו ל-250 יארג וחמישה ט"ד ללא יירוט, מישה בלוב תפס 5-117-3 ושקד אקריש פתח מבערים בריצה של 67 יארד לט"ד ברבע הרביעי. ולא דיברנו על דני איסטמן שתפס ט"ד והוביל את הקבוצה עם 6 תיקולים או על ברק קציר, שלא שיחק.

כסופי הגב נכנסו כאנדרדוג ברור במשחק הזה והחזיקו מעמד לא רע עד המחצית מבחינת התוצאה. עידו אייזיקוביץ השלים 13/26 ל-204 יארד, 4 ט"ד ושתי מסירות שיורטו, מתוכם 8-84-3 למקס וייסמן. ההתקפה הצליחה ממוצע של מעל 5 יארד למהלך התקפי אבל ההגנה ספגה 9 יארד למהלך בממוצע. טמיר נודלמן _1.5 תיקולים לאיבוד יארדים), רועי ארצי ואברהם רמר הובילו את ההגנה עם 7 תיקולים כ"א.

רמת השרון ידרימו ביום חמישי למשחק נגד הנחיל השחור, ומזכרת בתיה יתארחו אצל האנדרדוגס מחיפה ביום שישי (טפו טפו, חמסה חמסה).

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 63 – חלוצי תל אביב 6

נתוני משחק

חלוצי תל אביב לא ידעו איך לאכול את דוד פיטוסי או את הגשם. הMVP המכהן רץ ל-178 יארד וארבעה טאצ'דאונים על שבע נשיאות בלבד לפני שהוא יצא עם פציעה קלה. תל אביב, מאידך, השמיטה את הכדור 8 פעמים, 6 מתוכים ירושלים השתלטו. בן לנדון הצליח למצוא את האנד-זון לפני סוף הרבע הראשון, אבל אפי משען החזיר את הבעיטה 76 יארד ומשם המים זרמו רק לכיוון של ירושלים. פיטוסי רץ לשני ט"ד בתחילת הרבע השני, אדר רז הבקיע שער שדה, ואז ירושלים עשו שני ט"ד מהשתלטויות על השמטות, אחת התקפית ואחת הגנתית, ואליעזר פולד רץ לעוד אחת לפני המחצית, שהסתיים בתוצאה 56-6, לפני שהשעון התחיל לרוץ במחצית השניה.

אחמד אבו-גאבר רשם 3 תיקולים, מתוכם 2 לאיבוד יארדים, הפלת ק"ב, גרם להשמטה והשתלט על עוד אחת, ויוני קופר רשם 2 לאיבוד יארדים.

לנדון סיים עם 77 ו-1 על הקרקע אבל השלים רק 2/10 מסירות ל-27 יארד ושתי מסירות שיורטו. דניאל ג'קסון הוביל את ההגנה עם 5 תיקולים, מתוכם 2.5 לאיבוד יארדים, וגרם להשמטה.