משחקי חצי הגמר הגיעו!

אחרי שלב רבע גמר מרתק, ישוחקו משחקי חצי הגמר השבוע ואיזה משחקים הולכים להיות לנו. דרבי ירושלמי בחמישי ואולי יריבות חדשה שמתפתחת ביום שישי.

 

אריות ירושלים- מורדי יהודה, יום חמישי 21:00, איצטדיון טוטו מעלה אדומים

איזה משחק יש לנו לפתוח את חצאי הגמר! היריבות הירושלמית חזרה העונה לכותרות עם משחקים צמודים ואמוציונליים. הקבוצות נפגשו פעמיים העונה (ועוד פעם הקדם העונה) ובכל המפגשים האריות ניצחו במשחקים מאוד צמודים.

האריות; שסיימו במקום הראשון בעונה הסדירה, יגיעו כדי להוריד את הקוף מהגב ולנצח חצי גמר שאליו הם מגיעים אחרי שבוע חופש. הם יפגשו את האלופה של השנתיים האחרונות שאמנם איבדה המון שחקנים והשתנתה לחלוטין מצד אחד, אבל התחברה לקראת סוף העונה ומגיעה לפלייאוף בשיא שלהם. את היריבות כולם מכירים: את היסטוריית הפלייאוף ביניהם הקבוצות מכירות וזוכרות והוותיקים של הקבוצות ימשיכו לטפטף לשחקנים על החזרה מ-18 הפרש ב 7:30 דקות לפני 6 שנים ואיך שאסור לזלזל בשום שלב במשחק. האריות, בראשות דוד אבל, יודעים שהם חייבים לרוץ הרבה כדי להצליח התקפית מול המורדים וכדי לעשות את זה הם יצטרכו יום גדול מג'רום וויטליק (שמתמודד עם פציעה) והלל גולדשטיין. חוליית התופסים של האריות יקוו לראות את מישה בלוב במשחק על מנת להקל קצת על אבל ולנסות להקשות על הקו האחורי המצוין של המורדים. מהצד השני התקפת המורדים יודעת שיהיה לה קשה לרוץ מול הגנת הריצה  המצוינת של האריות והם יהיו חייבים לגוון את ההתקפה שלהם אם הם רוצים סיכוי להגיע לגמר.

אני ממליץ לשים עין על חוליית התופסים של האריות מול הקו האחורי של המורדים- אם מישה בלוב אכן יגיע למשחק המצ'אפים הולכים להיות מרתקים. חזקי תמר על בלוב וערן רואי על אזי ג'סקי יהיה תאווה לעיניים והרבה ייקבע במפגשים האלה. מהצד השני יהיה מעניין לראות כיצד חוליית הקו האחורי של האריות (שבימים כסדרם לא נמצאת באור הזרקורים כמו חברי הקו הקדמי) תתמודד מול התופסים הגבוהים והמהירים של המורדים בראשות הטייט-אנד זאב כץ, יואל היוס ויהודה מנדלוביץ

 

חיילי פתח תקווה – חלוצי תל אביב, יום שישי 10:00, מגרש האימונים שליד איצטדיון המושבה פתח תקווה

מי היה מאמין שהסיפור הכי גדול לפני המשחק הזה יהיה דווקא מישהו שלא הולך לשחק? הפציעה של דני איסטמן היכתה גלים ברחבי הליגה וגם ביום שישי אנחנו נראה שזה ישפיע על צורת המשחק של שתי הקבוצות.

במשחק הקודם בין הקבוצות, החיילים פירקו את החלוצים עם ניצחון משכנע והצהרת כוונות גדולה. גם הפעם הם מגיעים עם אותה כוונה רק שהפעם הם יעשו את זה בלי הכוכב הגדול שלהם. ההתקפה הכי טובה בליגה העונה אמנם תחסר את דני אבל יש להם דני אחר ששווה לשים עליו עין במשחק הזה: דני מיכאלוב.מיכאלוב הוביל את הליגה ביארדים בתפיסה והחיבור שלו עם אברהמי פרקש הוא מצוין. כשמוסיפים אליו את גדעון ריז ואהרון קארפ, מדובר בחוליית תופסים מסוכנת ביותר גם בלי איסטמן. הגנת החלוצים, שחטפה 40 נקודות בשבוע שעבר, יודעת שהיא חייבת לשחק הרבה יותר טוב מול קבוצה הרבה יותר מסוכנת מאשר באר שבע. אם הם ירצו להשאיר סיכוי להתקפה שלהם, הרבה יהיה תלוי בלחץ שהם ישימו על פרקש. בשבוע שעבר הם הצליחו לשים לחץ על מתנאל כץ אך עבודת רגליים טובה של כץ ויכולתו לברוח מהלחץ הפכו את הלחץ לפחות אפקטיבי. פרקש לא ידוע בתור אחד שמסוגל לברוח מהלחץ ולכן אם יצליחו להגיע אליו כנראה שהמשחק יהיה הרבה יותר צמוד. בצד השני של הכדור; יובל פנטה ממשיך לדרוס כל דבר שזז וינסה להמשיך את המומנטום הטוב שלו משבוע שעבר מול קבוצה שהוא כבר חגג עליה העונה.בלי איסטמן; רוב תשומת הלב של התקפת תל אביב תלך ללוק הטקין שלא שיחק במפגש הקודם, אבל מוביל את הליגה בהפלות קווטרבק ותיקולים לאיבוד יארדים. החלוצים מסרו 38 פעמים במשחק הקודם וירצו לאזן את היחס בין הריצות למסירות כדי לפתוח את המשחק יותר. בן אדם אחד שיהיה מאוד שמח מהיעדרותו של איסטמן צריך להיות עמית קולטון, שאמנם סיים עם 9 תפיסות במשחק הקודם אך רק ל-49 יארד, ואם הוא יצליח לתפוס כמות כזאת של כדורים הוא הולך להיות גורם מאוד מכריע במשחק.

המפגש המעניין ביותר מבחינתי יהיה בין קו ההגנה של החלוצים לקו ההתקפה של החיילים. קו ההתקפה של החיילים קיבל המון ביקורת בחלק גדול מהעונה והמשחק הזה הולך להיות בשבילם מאוד חשוב כדי להוכיח את עצמם. החלוצים ידועים בתור קבוצה שאוהבת לשים לחץ על המרכז של היריבה והדרך היחידה לעצור את ההתקפה המסוכנת של פתח תקווה יהיה לעצור את פרקש.