באר שבע וחיפה ניצחו משחקי יריבות

תמונת שער: רענן גבאי

הנחיל השחור באר שבע 28 – כסופי הגב 'י.ע.ר. פאביו' מזכרת בתיה 12

נתוני משחק

תמונות מאת רענן גבאי

באר שבע פתחה את המשחק עם בעיטת אונסייד, אבל כסופי הגב היו מוכנים ונתנאל ברק אסף את הכדור ורץ 29 יארד כמעט עד לאנד-זון. ההגנת של באר כיפרה עם יירוט של מקסים קוזמנקו בתוך האנד-זון. כסופי הגב עלו על הלוח עם מסירת ט"ד מעידו אייזיקוביץ לתום נודלמן, ורוני הייז החזיר את בעיטת הפתיחה לט"ד, והנחיל עלו ליתרון. אחרי עוד בעיטת אונסייד לא מוצלחת, מזכרת שוב עלתה ליתרון עם ט"ד מאייזיקוביץ למקסים לוין, והייז החזיר למארחים את היתרון עם ריצה לטאצ'דאון באמצע הרבע השני. באר שבע הוסיפה ליתרון לפני המחצית עם מסירה מעידו אבני להייז.

שתי הקבוצות פיספסו הרבה הזדמנויות לעוד נקודות המחצית השניה. באמצע הרבע האחרון, סנאפ נמוך בניסיון הרחקה של מכרת הביא לבעיטה מאוד חלשה מתוך האנד-זון ועומר האס תפס את הכדור יארדים ספורים מהאנד-זון ודילג פנימה לקבוע את התוצאה הסופית.

הייז כאמור סיים עם 3 ט"ד מסוגים שונים, סה"כ 92 יארדים ב-6 נגיעות. את הגנת המנצחים הובילו דוד רבינסקי (8 תיקולים, 1 להפסד) וקוזמנקו (6, 2 היטות ויירוט).

עבור מזכרת בתיה, ליאור רייף סיים עם 62 יארדים ב-18 נשיאות כדור ועוד 14 יארד באויר. אייזיקוביץ מסר 2 ט"ד ו-3 INT עם 4/19. דן טמיר (10) וליעד ורסולקר (9 ו-1 להפסד) הובילו את הגנת כסופי הגב.

לשתי הקבוצות משחקים ביתיים השבוע. באר שבע תארח ביום חמישי את בית שמש מורדי יהודה וכסופי הגב יארחו למחרת את פטישי רמת השרון.

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס 23 – חלוצי תל אביב 20

נתוני משחק

שתי הקבוצות הוותיקות הגיעו למשחק במזכרת בתיה כאשר תל אביב עדיין מחפשת ניצחון ראשון. חיפה עלתה ליתרון ראשון עם מסירת ט"ד מש"י כרם לטייט-אנד אמיתי צ'ובינסקי, ותל אביב ענתה עם מסירה מבן לנדון לשי הילמן, ואז הוסיפה ליתרון עם מסירת ט"ד מלנדון לשחר רגב. צ'ובינסקי השווה את המתוצאה לפני המחצית עם עוד ט"ד אווירי.

לאחר השמטה של תל אביב בבעיטת הפתיחה של המחצית השנייה, אופק אסנפלד העלה את ה"מארחת" ליתרון בהתקפה בה נשא את הכדור 6 פעמים. בתחילת הרבע הרביעי יהב סיסו הגדיל את היצרון של חיפה עם בעיטת שער שדה מ-22 יארד. הגנת ת"א כפתה הרחקה על חיפה ולנדון מצא את רגב עם 1:50 במשחק, אבל הפעם ההגנה לא הצליחה לעצור את ההתקפה הקרקעית של חיפה, והאנדרדוגס חזרו צפונה עם ניצחון.

אסנפלד רשם 24-115-1 על הקרקע וצ'ובינסקי תפס 3-45-2. דניאל קנבסקי הרשים בהגנה עם 8 תיקולים, מהם 3 להפסד יארדים ו-1.5 הפלות ק"ב, עם השתלטות אחת.

כמעט כל הריצות של אסנפלד הסתיימו בידיו של אור שלום שסיים עם שיא עונתי של 19 תיקולים, כולל שניים לאיבוד יארדים. הרוקי דניאל ג'קסון הצטרף לחגיגה עם 7 תיקולים וגרם להשמטה. לנדון הרשים עם 14/27 ל-204 יארדים עם 3 ט"ד ללא אף מסירה שיורטה, מתוכם 8-92-1 להילמן ו2-56-2 לרגב.

תל אביב תארח במוצאי שבת את האלופה אריות ירושלים וחיפה, הקבוצה היחידה שלא משחקת השבוע, תארח ביום שישי הבא את מזכרת בתיה.