באר שבע לקחה את המקום השלישי; המורדים בפלייאוף בזכות ההפתעה של תל אביב

תמונת שער: רענן גבאי

חלוצי תל אביב 25 – פטישי רמת השרון 21

נתוני משחק

חלוצי תל אביב השלימו ריצה של 4-1 בחצי השני של העונה והפתיעו בפעם השנייה העונה את המדורגת מספר 2 בליגה, פטישי רמת השרון.

קמרון סימונדס יירט מסירה של אברהמי פרקש בהתקפה הראשונה של רמת השרון, ובן לנדון מסר ט"ד לעמית קולטון. תל אביב פתחה פער של 19-0 במחצית הראשונה. סימונדס שוב יירט מסירה של פרקש, אבל יאיר בן-משה הפיל את לנדון דאון הרביעי. דניאל ג'קסון רץ לט"ד נוסף של החלוצים לאחר הרחקה של רמת השרון. החלוצים הוסיפו ט"ד בריצה של אליאור רואנסרי לפני המחצית.

רמת השרון התחילה את הקאמבק עם מסירה של פרקש לאבי שמרוט. אלמוג פרנקו הפיל את לנדון בדאון רביעי, ופרקש מסר למטרה האהובה עליו, מישה בלוב, לט"ד נוסף, 19-16 בסוף הרבע השלישי.ג'קסון רץ לט"ד נוסף ופרקש ושמרוט התחברו לטאצ'דאון של רמת השרון. שמרוט יירט מסירה של לנדון, אבל הגנת החלוצים הצליחו ב'גול-ליין-סטנד' לעצור את הפטישים ולסיים את המשחק עם ניצחון.

לנדון סיים 11/24 ל-204 יארד, ט"ד ומסירה שיורטה ועוד 52 יארד על הקרקע. ג'קסון רץ ל-51 ושני ט"ד עם 8 תיקולים בהגנה. קולטון תפס 4-86-1 ושי הילמן תפס 6-103. ברק רחבי רשם 7 תיקולים ושלוש הטיות.

פרקש השלים 21/38 מסירות ל-258 יארד, 3 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. גדעון ריז רץ ל-45 יארד ותפס 43. בלוב סיים עם 8-110-1. שמרוט תפס 4-66-2 ותרם בהגנה 7 ויירוט. דוד איסטמן רשם 6 תיקולים, מהם 15 לאיבוד יארדים, ועוד שתי הטיות.

רמת השרון, שכבר לפני שני מחזורים הבטיחה את המקום השני, תארח בחצי הגמר ביום שישי הבא את הנחיל השחור באר שבע.

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 30 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס' 9

נתוני משחק

אריות ירושלים השלימו עונה נוספת ללא הפסד, אבל עלולים לספוג הפסד רציני עקב פציעתו של דוד פיטוסי, שנפצע בקרסול כשחגג טאצ'דאון מרשים.

פיטוסי רץ 68 יארד לט"ד התקפה הראשונה של ירושלים והתקפה בת 8 דקות של ירושלים הסתיימה בתחילת הרבע השני כאשר רודי רטנר חסם בעיטה של אדר רז. רז הבקיע בניסיון הבא שלו, ואליעזר פולד מסר ט"ד לישראל קוקין. תוצאת המחציתנ קבעה על 17-0 לאחר שמריו פריימן חסם בעיטה נוספת של רז.

יובל אלסטר, שמחליף היטב את פיטוסי בחודש האחרון, רץ לט"ד. חיפה ענתה עם ריצה לט"ד של אופק אסנפלד. הגנת האנדרדוגס עצרה את ירושלים, ויהב סיסו הבקיע שער שדה. פולד מסר לאפי משען ט"ד נוסף ברבע הרביעי.

פולד סיים עם 15/32 באויר ל-206 יארד ושני ט"ד, ואלסטר סיים עם 69 וט"ד. משען תפס 5-67-1 וטל נוביק הוסיף 3-59. בהגנה, יחיאל סקלר הוביל עם 7 תיקולים ואחמד אבו גאבר הוסיף 4 עם 1.5 לאיבוד יארדים.

אסנפלד סיים עם 56 יארד וט"ד ואמיתי צ'ובינסקי סיים עם 28 יארד בתפיסה, יותר ממה ששני הקוורטרבקים של חיפה מסרו (!). מיכה אלון סיים משחק מרשים בהגנה עם 18 תיקולים, עם 1 לאיבוד יארדים, הטיה וגרם להשמטה. אהוד קליין הוסיף 11, עם הפלת ק"ב ושתי הטיות.

האריות סיימו במקום הראשון ויארחו את המורדים בחצי הגמר ביום חמישי הבא, 19.3. חיפה מחוץ לפלייאוף לאחר הפסד בשובר-שוויון משולש עם המורדים והחלוצים.

 

הנחיל השחור באר שבע 43 – בית שמש מורדי יהודה 30

נתוני משחק

חניכיו של אריאל בק חזרו מפיגור של 9 נקודות עם ריצה של 20-0 ברבע השני שהתחיל עם פיק-6 של אור סעדה. ההגנה מיגרה ניסיון קאמבק ברבע הרביעי ובאר שבע הבטיחה לעצמה את הדירוג הכי גבוה בתולדות המועדון – מקום שלישי והעפלה לחצי הגמר.

לאחר ט"ד בפתיחה מנתי לנדאו לרוני הייז, המורדים הבקיעו שני טאצ'דאונים רצופים כשהם נתמכים בקהל ביתי משמעותי באצטדיון העירוני בבית שמש – מעל 100 איש בכתום. הייז מסר ט"ד למיכאלוב, ולאחר עצירה של ההגנה הכתומה,סעדה יירט מסירה של גרינסטון והחזיר אותה ל-6 נקודות. רצף התקפי טוב של המורדים נקטע ע"י יונתן גולדמן שהפיל את גרינסטון (1 מ-3 של גולדמן במשחק) והוציא לו את הכדור. עבירה בלתי ספורטיבית טיפשית בהגנה בדאון רביעי נתנה לבאר שבע הזדמנות פז לעלות ליתרון 2 ט"ד לפני המחצית, והם עשו זאת עם מסירה מלנדאו להייז, שהאחרון פשוט התעלל בשומרים שלו לאורך כל הערב.

שער שדה של מיכאלוב היווה את כל הנקודות ברבע השלישי, ובמהלך הראשון של הרבע הרביעי אבי ווינרב רץ לט"ד מצמק של המורדים, 36-24. לנדאו מסר ליונתן אסרף כדי להגדיל את היתרון ל-19 נקודות. המורדים צימקו עם 4 דקות לסיום במסירה מגדעון חזוני לחיים אדרי, והתקוות לקאמבק גדלו עם יירוט של אפרים ניימן שהחזיר את הכדור 33 יארד לשטחה של באר שבע. המורדים כמעט צימקו לכדי ט"ד אחד, אבל עבירת 'הולדינג' ביטלה מסירת ט"ד פוטנציאלית בדאון רביעי, והכתומים לא הצליחו בניסיון החוזר.

לנדאו היה חד במשחק עם 16/28 מסירות ל-138 יארדים, 4 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. הייז תפס 7-61-3 ומסר לט"ד לפני שהורחק ברבע השלישי. אסרף תפס 6-79-1. בהגנה גולדמן סיים עם 5 תיקולים, 3 הפלות ק"ב וגרם להשמטה. סעדה סיים עם 4 ושני יירוטים ותומר קורן רשם 5 ושתי הטיות.

גרינסטון, ווינרב וחזוני השלימו יחדיו 14/39 מסירות ל-228 יארד, שני ט"ד ושלוש מסירות שיורטו. חזוני הוסיף 45 וט"ד בריצה, ווינרב הוסיף 84 יארד בתפיסה ואדרי תפס שני ט"ד. בהגנה בלטו אפרים ניימן (4 תיקולים, 2 לאיבוד יארדים, יירוט וחסימת בעיטה) ויוסף וויד (6 והטיה).

 

לעניין ההעפלה לפלייאוף: באר שבע במקום השלישי עם מאזן 5-5, ועולה למצי הגמר מהמקום השלישי. אחריה 3 קבוצות עם מאזן 4-6: חיפה, בית שמש ותל אביב. שובר השוויון הראשון הוא מאזן ראש בראש, במקרה הזה במסגרת המשחקים בין כל שלוש הקבוצות בעלי מאזן זהה. המורדים הפסידו לחיפה וגם ניצחו אותה ובזכות ניצחונם על תל אביב, המאזן שלהם בתוך שובר השוויון הוא 2 נצחונות אל מול הפסד אחד. חיפה ניצחו את והפסידו לשתי הקבוצות ועל כן המאזן הפנימי שלהם הוא 2-2. תל אביב ניצחה את והפסידה לחיפה והפסידה למורדים ולכן המאזן הפנימי שלהם הוא ניצחון אחד ושני הפסדים. על כן בטבלה הסופית, המורדים סיימו במקום הרביעי ועלו לפלייאוף, חיפה במקום החמישי ותל אביב מסיימת את העונה במקום השישי.

 

חצאי הגמר!

יום חמישי, 19.3 בשעה 20:00 בקמפוס הספורט ע"ש משפחת קראפט בירושלים. אריות 'ביג בלו' ירושלים נגד בית שמש מורדי יהודה.

יום שישי, 20.3 בשעה 09:30 ברחוב דודו דותן ברמת השרון. פטישי רמת השרון נגד הנחיל השחור באר שבע.

 

יום חמישי 26.3 בקמפוס הספורט ע"ש משפחת קראפט בירושלים. ישרא-בול 13!

ניפגש במגרשים!