ניצחון חוץ לבאר שבע בפתיחת העונה

תמונת שער: גד פוגל

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 31 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 15

נתוני משחק

האמת שהתוצאה הסופית לא משקפת את מהלך המשחק. האריות פתחו חזק ועד שחיפה התעשתו היה כבר 19-0. האנדרדוגס בוודאי תוהים עם ש"י כרם הוא באמת הפתרון בעמדת הקוורטרבק לאחר שהאחרון השלים 6/27 מסירות עם 5 מסירות שיורטו. כלומר, אחרי הטייט-אנד אמיתי צ'ובינסקי (5-78-2), התופס המוביל של כרם היה מנחם דובן, הקורנר של האריות שיירט 3 מסירות…

השחקן המצטיין של עונת 18-19, דוד פיטוסי, המשיך לדרוס כל יריבה שעומדת בדרכו, עם 15-135-2, ממוצע של 9 יארד לנשיאת כדור. הגנת חיפה בראשות מיכה אלון (11 תיקולים) התקשתה לעצור את הריצה במחצית הראשונה. ההגנה של הדוגס הצליחה במחצית השנייה לשמור את האלופה המכהנת על 0 נקודות אבל זה היה קצת מאוחר מידי, וצ'ובינסקי ואופק אסנפלד (19 נשיאות ל-98 יארד) לא יכלו להחזיק את ההתקפה לבד.

ייתכן וגם לאריות יש עדיין תהיות בעמדת הקוורטרבק עם אליעזר פולד, שאמנם הראה יד חזקה מאוד, אבל גם חוסר-דיוק רציני, עם 8/27 מסירות שהושלמו. בהגנת האריות, מלבד דובן, בלטו רפי פריעדמאן ואבי שטיינהערץ, עם 7 תיקולים כ"א.

האריות יארחו ביום חמישי את הפטישים במפגש מסקרן, וביום שישי חיפה תחפש ניצחון ראשון נגד המורדים, גם בקראפט.

 

הנחיל השחור באר שבע 26 – כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' מזכרת בתיה 13

נתוני משחק

תמונות מאת גד פוגל

תמונות מאת תום נודלמן

שתי הקבוצות יריבות וותיקות, אבל כמו בכל עונה לכל קבוצה ישנה התחדשות מסוימת שגורמת ליריבות להתפתח, להתקדם ולתת אינטריגה נוספת לסיפור. כסופי הגב, שספגו את הרוב המוחלט של הטרופרס, עלו ליתרון מוקדם שהחזיק עד לרבע הרביעי. עידו אייזיקוביץ (11/23-102-2) השלים מסירת ט"ד למקסים לוין, ומהלך נדיר של סייפטי לנקודה אחת נתנה לכסופי הגב 7 נקודות ראשונות. במידה וזה לא מובן, נסביר את הסיטואציה: במהלך ההמרה לאחר הטאצ'דאון, יירט מקס קוזמנקו (רוקי נהדר של באר שבע) את מסירתו של אייזיקוביץ בתוך האנד-זון ורץ החוצה. בהגיעו לקו ה-3 לערך, הכדור נשמט מידיו והתגלגל חזרה לתוך האנד-זון, שם קפץ קוזמנקו על הכדור והשתלט. התוצאה: סייפטי לטובת ההתקפה המהלך של 2 נקודות.

באר שבע עלתה ליתרון ברבע הרביעי עם מסירה מהרוקי עידו אבני (שעלה מהנוער) לרוני הייז, הקוורטרבק של שתי העונות האחרונות. לאחר שני מהלכים בלבד, הדף סינא עבאס מסירה של אייזיקוביץ באויר, תפס את הכדור, והחזיר אותו לט"ד הגנתי של באר שבע. מזכרת הצליחה לצמצם עם ט"ד מאייזיקוביץ לרוקי נחי נתן, אבל זה היה מעט מידי ומאוחר מידי עבוד כסופי הגב.

אבני סיים עם 14/27 ל-171 יארד ושני ט"ד והייז עם 8-116-2. עומר האס והרוקי אביב דב הובילו את ההגנה עם 9 תיקולים כל אחד. אצל מזכרת הוביל טמיר נודלמן עם 10 תיקולים, הטיה והשמטה.

באר שבע תארח את חלוצי תל אביב ביום שישי, וכסופי הגב ישחקו את המשחק הבא שלהם בשבוע הבא, בבית נגד אותם חלוצים.

 

פטישי רמת השרון 42 – בית שמש מורדי יהודה 28

נתוני משחק

שתי הקבוצות שנפגשו אמש ברמת השרון התחזקו מאוד בקיץ האחרון והכישרון נראה על המגרש.

הפטישים הכו ראשונים עם טאצ'דאון במסירה מאברהמי פרקש (שהגיע מפתח תקוה) לטים פלוטקין (שהגיע ממזכרת בתיה). המורדים ענו עם נקודות של הרוקי חנן סיבוני ולאחר מכן ט"ד בחיבור שהגיע היישר מליגת הנוער – צבי גרינסטון ליעקב רבינוביץ'.

יונתן קורן ואלמוג פרנקו, שחזרו לשורות הפטישים לאחר היעדרות של עונה, נתנו את הטון בהגנה ובמשחק הריצה, בהתאמה, כאשר קורן מחזיר יירוט לט"ד ופרנקו וחבריו סללו את הדרך עבור דנאל מיטיאקוב (עוד תוצר ליגת הנוער – שיחק בזאבי קריית אונו), שרשם 144 יארד ב-21 נשיאות כדור. הפטישים רשמו עוד ט"ד הגנתיי ברבע השני, כאשר פפה בחר השתלט על השמטה של גרינסטון ודילג אל תוך האנד-זון. ברק קציר, עוד רכש של רמת השרון, תפס שלושה ט"ד מפרקש כאשר הוא נהנה מתשומת הלב שהקו האחורי של הגנת הכתומים שמה על מישה בלוב. הגנת רמת השרון נתנו יארדים למורדים אבל כשהגיעו לרד-זון הצליחו לעצור את המורדים 3/6 פעמים. אנתוני מוראלס (רכש כבר אמרנו?) הפיל את גרינסטון פעמיים וגרם להשמטה, בתוך שבעת התיקולים שלו.

גרינסטון סיים עם 16/29 ל-237 יארד, שני ט"ד ושתי מסירות שיורטו, ורבינוביץ' תפס 6-133-1 והוסיף יירוט וחמישה תיקולים. יוסף וויד הוביל את ההגנה הכתומה עם 10 תיקולים, הטיה והשתלטות אחת.

שתי הקבוצות יעלו השבוע למשחקים בבירה. הפטישים יתארחו אצל האריות ביום חמישי בערב, והמורדים ישחקו ביום שישי נגד האנדרדוגס.