פתח תקוה וחיפה מבטיחים ביתיות לסיבוב הראשון

משחק אחד בלבד נשאר בעונה הסדירה של ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט, וחמשת המקומות הראשונים כבר נקבעו.לפני שבוע המשחקים האחרון, אריות ירושלים ומורדי יהודה כבר הבטיחו את שני המקומות הראשונים, בהתאמה. פתח תקוה טרופרס ניצחו ביום שישי את כסופי הגב 'רוז וואלי קרוספיט' מזכרת בתיה והבטיחו לעצמם את המקום השלישי. עם נצחון על מורדי יהודה וההפסד של תל אביב, האנדרדוגס הבטיחו לעצמם את המקום הרביעי ויפגשו את החלוצים, שירדו למקום החמישי. המקום השישי והאחרון ייקבע במוצאי שבת במשחק בין מזכרת בתיה לנחיל השחור באר שבע.

תמונת שער – סילברבקס פוטבול, דביר מינץ ותום נודלמן

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 40 – חלוצי תל אביב 36

כתב: זק אנגל

סטטיסטיקה

אריות ירושלים סיימו את העונה הסדירה עם מאזן מושלם של 10-0, הודות לנצחונם המותח על חלוצי תל אביב.

למרות שכבר הבטיחו את המקום הראשון ונתנו מנוחה למספר שחקני מפתח, האריות הצליחו להתגבר על משחק הריצה הקטלני של תל אביב וניצחו בפני הקהל הביתי בקמפוס הספורט על שם משפחת קראפט.את ההתקפה הוביל אזי ג'סקי שבלט לאורך כל המשחק, עם 258 יארד וארבעה ט"ד באויר ועוד 40 יארד ושני ט"ד על הקרקע, ורשם על שמו את כל הטאצ'דאונים של האריות.יחד עם ג'סקי, דוד אבל שיחק בתור תופס במשחק והרשים עם כמה תפיסות עומק בדרך ל-177 יארד ושני ט"ד בתפיסה.

החלוצים שוב ביססו עצמם על הקרקע וכך שלטו ברוב שלבי המשחק. עם הכוכב יובל פנטה, החלוצים שמו את הנקודות הראשונות במשחק עם ריצה של פנטה ל-15 יארד לפני סיום הרבע הראשון, וזה היה הראשון מבין חמישה ט"ד בריצה שהחלוצים רשמו. פנטה המשיך את המשחק הקודם נגד המורדים, ורשם 25 נשיאות כדור ל-191 יארד ושני ט"ד על הקרקע, ובשני המשחקים האחרונים יש לו 61 נשיאות כדור ל-387 יארד וחמישה ט"ד. המעניין הוא ששני המשחקים התקיימו בירושלים ובשניהם החלוצים הפסידו למרות יתרון ושליטה בכל המשחק עד הרבע הרביעי.

אולי החלוצים מתוסכלים. הם ביצעו מספר עבירות קריטיות במשחק, כולל עבירה אישית בדאון רביעי שנתן לאריות דאון ראשון עמוק בשטח של תל אביב שהם המירו לטאצ'דאון. בנוסף היו מספר עבירות בלתי ספורטיביות במשחק שהתחילו כשפנטה דרס מגן ירושלמי.

אחרי שהאריות הבקיעו עם פחות משתי דקות לסיום והובילו 40-36, לחלוצים היתה עוד הזדמנות להרוס לאריות את המאזן המושלם. עם שני פסקי זמן ודקה לסיום המשחק החלוצים הגיעו לשטח של ירושלים אבל אפי משען יירט מסירה של עומרי מזרחי והבטיח לירושלמים את הנצחון ואת המאזן המושלם.

עם ההפסד (ונצחונות של פ"ת וחיפה), תל אביב סיימה את העונה במקום החמישי ויתארחו אצל האנדרדוגס ברבע הגמר. האריות יארחו אוטומטית משחק חצי גמר.

 

פתח תקוה טרופרס 36 – כסופי הגב 'רוז וואלי קרוספיט' מזכרת בתיה 28

סטטיסטיקה

תמונות ע"י דביר מינץ ותום נודלמן

כסופי הגב פתחו ברגל ימין עם יירוט של אלעד אילוז על המסירה הראשונה של אברהמי פרקש. אוהד שמואלי רץ לט"ד (7-0) ומסירה ארוכה מפרקש לג'סי הרטמן סידר לכריס דייויס ט"ד בריצה, 7-6. שתי הקבוצות הרחיקו, כסופי הגב שוב הרחיקו אבל גדעון ריז איבד את הכדור וכסופי הגב השתלטו. שמואלי רץ לט"ד (14-6) ודייויס רץ לעוד ט"ד אחרי שמגן של מזכרת בתיה לא הצליח ליירט כדור שהגיע אליו לידיים. וסילי זקס חסם בעיטת הרחקה של פ"ת ועידו אייזיקוביץ מסר ט"ד למארק רוקלין, ומזכרת ירדה למחצית עם יתרון 21-12.

מזכרת פתחה עם התקפה לא מוצלחת והטרופרס החזירו להם את הכדור. לאחר התקפה נוספת של מזכרת בתיה, דייויס רץ לט"ד נוסף לצמק ל-21-20. שמואלי איבד את הכדור ופ"ת עלתה ליתרון עם מסירה מפרקש לריז, 28-21. כסופי הגב הרחיקו ופרקש שוב מצא את ריז לט"ד עם פחות מחמש דקות לסיום המשחק, 36-21. מזכרת לא ויתרה ואייזיקוביץ מסר מסירה קצרה לשמואלי שהצליח למצוא את האנד-זון 36-28. הגנת מזכרת כפתה הרחקה על פ"ת, אבל מתיס גולדמאייר היטה את שתי המסירות האחרונות של אייזיקוביץ.

פרקש השלים 16/34 מסירות ל-243 יארד, שני ט"ד ומסירה אחת שיורטה. ריז תפס 7-141-2 ודייויס רץ 20-85-3.אנריקה רוט הוביל את ההגנה עם 7 תיקולים, אחד להפסד יארדים, הטיה וגרם להשמטה. אחמד אבו-גאבר הוסיף 4, שניים להפסד יארדים והשתלט על השמטה.

אייזיקוביץ השלים 8/28 מסירות ל-104 יארד ושני ט"ד. שמואלי רץ 20-98-2 והוסיף 1-38-1 בתפיסה. רועי ארצי הוביל את ההגנה עם 14 תיקולים, 4 הטיות וגרם להשמטה. אילוז הוסיף 8, אחד להפסד יארדים ויירוט.

הטרופרס הבטיחו לעצמם את המקום השלישי ויארחו בשבוע הבא ברבע הגמר את הקבוצה אשר תסיים במקום השישי. ייתכן מאוד וזו תהיה מזכרת בתיה. כדי לעלות לפלייאוף לראשונה בתולדות המועדון, מזכרת בתיה צריכה לנצח את באר שבע במוצ"ש או להפסיד לבאר שבע ב-34 נקודות או פחות..

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס 46 – מורדי יהודה 0

סטטיסטיקה

מורדי יהודה הגיעו למשחק עם המקום השני מובטח וללא מספר שחקני מפתח. האנדרדוגס קפצו על ההזדמנות להבטיח לעצמם משחק ביתי ונתנו למורדים את ההפסד הגרוע בתולדות המועדון בהפרש נקודות.

מיכה אלון פתח את המשחק עם יירוט שהוא החזיר לט"ד (6-0) ולאחר סנאפ לא טוב של המורדים, ג'וליאנו ניקולה מסר ט"ד קצר לאמיתי צ'ובינסקי; 13-0. המורדים לא הצליחו בנסיון רביעי וחיפה הרחיקה. המורדים שוב לא הצליחו בנסיון רביעי ורודי רטנר רץ לט"ד, 19-0. אלון שוב יירט מסירה אבל נחשון קסוביץ השתלט על השמטה של ניקולה. המורדים שוב לא הצליחו בנסיון הרביעי ורטנר רץ לט"ד נוסף, 25-0. המורדים שוב לא הצליחו, אבל דוד ציון השתלט על השמטה של עידו לפל לפני המחצית

המורדים פתחו כרגיל את המחצית עם בעיטת אונסייד, ורטנר תפס את הכדור והחזיר אותו לט"ד, 33-0. הגנת חיפה עצרה טריק-פליי בנסיון הרביעי וג'וליאנו מסר לאלון, שעם תפיסה יפהפיה העלה את חיפה ליתרון 40-0. אלון השתלט על סנאפ לא טוב של המורדים ותפס ט"ד שני, 46-0 לפנ סיום המשחק.

ניקולה השלים 4/13 מסירות ל-21 יארד ושלושה ט"ד, ששניים מהם תפס אלון, שהוסיף 9 תיקולים ושני יירוטים. רטנר רץ ל-53 יארד ושני ט"ד בנוסף לעשרה תיקולים, 3.5 להפסד יארדים, הפלת ק"ב והחזרת בעיטה לט"ד.

עומרי גוטליב רץ ל-45 יארד ב-21 נשיאות כדור. אביתר כהן סיים עם 5 תיקולים ואשר ספטנר הוסיף 3, אחד להפסד יארדים והטיה.

האנדרדוגס יארחו ביום שישי הבא את חלוצי תל אביב ברבע הגמר, והמורדים יארחו במשחק חצי גמר בשבוע שלאחר מכן.

.