חיפה ניצחה את תל אביב וסיימה במקום השלישי. המורדים עלו לפלייאוף.

סוף השבוע האחרון של העונה הסדירה סיפקה דרמה בקרבות האחרונים לקראת הפלייאוף. על המאזניים – מקומות 3-5 בפלייאוף.

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 53 – מורדי יהודה 12

נתוני משחק

דוד פיטוסי המשיך את עונת הרוקי המצויינת שלו עם 191 יארד וארבעה ט"ד על הקרקע, והאריות חזרו מפיגור מוקדם וניצחו בקלות את מורדי יהודה. ההגנה והקבוצות המיוחדות רשמו 3 ט"ד וסייפטי, כולם במחצית השניה של המשחק. המורדים שיחקו משחק נוסף עם יעקב המר בעמדת הק"ב והנ"ל לא הרשים ואפילו מסר 6 מסירות שיורטו, מקום שני בכל הזמנים למשחק בודד.

למרות ההפסד, המורדים עלו שלב בפלייאוף בזכות הנצחון של הטרופרס על באר שבע וייפגשו ביום שישי בחוץ עם חלוצי תל אביב. ירושלים תארח את משחק חצי הגמר, בו הם יפגשו את המנצח במשחק בין החלוצים למורדים.

 

פתח תקוה טרופרס 56 – הנחיל השחור באר שבע 20

נתוני משחק

באר שבע הייתה צריכה לנצח את המשחק הקשה הזה כדי להעפיל לפלייאוף ונתנו לטרופרס פייט רציני, כמעט עד המחצית. הדקה האחרונה של המחצית הראשונה כמעט ושברה את האורחים מהדרום- רוני הייז מסר ט"ד למתנאל כץ עם פחות מדקה למחצית וצימק את ההפרש לשתי נקודות בלבד. אולם, עד סוף המחצית הטרופרס הספיקו גם ט"ד התקפי (פרקש לאורן יקואל) וגם ט"ד הגנתי (פיק-6 של דני איסטמן) וירדו למחצית ביתרון 16.

משחק קריירה של ארי לוין (153 יארד וט"ד) על הקרקע עזר לפתח תקוה לסיים את המשחק בשלום ולשלוח את הנחיל השחור הביתה מאוכזבים.

הטרופרס יארחו ביום שישי הבא את חיפה אנדרדוגס במשחק חצי גמר.

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס 14 – חלוצי תל אביב 6 (בהארכה)

נתוני משחק

המשחק המותחן של המחזור הגיע להארכה בבוקר נפלא בירושלים. הקבוצות הגיעו למשחק עם מאזן זהה וידעו שהמנצחת תעלה אוטומטית לחצי הגמר. חיפה עלתה ראשונה על הלוח עם ט"ד ממאט קאופמן לאמיתי צו'בינסקי בסוף הרבע הראשון, ותל אביב השוותה בסוף הרבע השלישי עם ט"ד מבן לנדון לשחר רגב.

כשהגיעו הקבוצות להארכה, תל אביב זכתה בהטלת המטבע ובחרה להיות קודם בהגנה. קאופמן נכנס בעצמו לאנד-זון גם לט"ד וגם לנקודות הנוספות אחרי 2 עבירות של ת"א ששמו את האנדרדוגס פחות מיארד אחד מהאנד-זון. תל אביב עלתה להתקפה בניסיון לשלוח את המשחק להארכה נוספת, אבל הגנת חיפה עצרה ריצה של לנדון בניסיון הרביעי.

תל אביב תארח בסיבוב הראשון את מורדי יהודה (יום שישי הקרוב), וחיפה תתארח אצל פתח תקוה בחצי הגמר השני ביום שישי הבא.

חיפה חוגגת את הניצחון

 

כסופי הגב מזכרת בתיה 28 – פטישי רמת השרון 0 

נתוני משחק

תמונות מאת טלי אראל

המשחק שנעל את העונה הסדירה התקיים ללא השלכות פלייאוף אבל עם הרבה משמעות עבור 2 קבוצות שרצו לסיים את העונה עם טעם מתוק בפה, וגם לא לסיים במקום האחרון בטבלה.

הרבע הראשון היה מאוד שקול ובסוף עידו אייזיקוביץ מצא את מטרתו האהובה שי לניאדו לטאצ'דאון, הראשון מבין שלושה לערב. לניאדו, אגב סיים את העונה במקום הראשון בתפיסות ויארדים בתפיסה, במקום השני בטאצ'דאונים בתפיסה ואף הגיע למקום השני בכל הזמנים בתפיסות בעונה (65). רמת השרון הצליחה להזיז את הכדור, במיוחד דרך הרגליים של דנאל מיטיאקוב, אבל ירו לעצמם ברגל עם 14 עבירות וחמישה איבודי כדור.

 

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר.