האנדרדוגס הפסידו לחלוצים והסתבכו לקראת הפלייאוף

החלוצים ניצחו את האנדרדוגס במוצאי שבת. אפשר לדבר על ניצחון שני רצוף של החלוצים אחרי תחילת ללא ניצחון, אבל אם התל-אביביים לא ינצחו עד סוף העונה (כולל משחקים נגד ירושלים ורמת השרון), הם לא יהיו צד בדיבורים על הפלייאוף. לעומת זאת, ההפסד של חיפה בהחלט מסבך את העניינים. באר שבע ובית שמש נמצאים ממש מאחוריהם בטבלה ובארבעת השבועות הקרובים שלוש הקבוצות תשחקנה אחת נגד השנייה, מה שמבטיח הרבה אקשן ומתח בקרב העלייה לפלייאוף.

תמונת שער: רענן גבאי

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 54 – הנחיל השחור באר שבע 19

נתוני משחק

תמונות מאת רענן גבאי

האריות פתחו ביתרון 17-0 ברבע הראשון, והראו מהרגע הראשון של המשחק שהם הקבוצה הדומיננטית בליגה, גם ללא דוד פיטוסי שמחלים מפציעה. אליעזר פולד נתן משחק כמעט מושלם מעמדת הקוורטרבק והשלים 25/33 מסירות (76%!) ל-287 יארדים ו-5 ט"ד, והוסיף ט"ד בריצה גם כן. דוד אבל תפס 9-177-4 עבור האריות ואחמד אבו-גאבר רשם שני תיקולים, שתי הפלות ק"ב, גרם להשמטה והשתלט על השמטה.

שניים מתוך שלושת הטאצ'דאונים של הנחיל השחור הגיעו בקבוצות המיוחדות, הראשון עם החזרת בעיטה לט"ד של דני מיכאלוב והשני עם 'פייק פאנט' שרוני הייז רץ 55 יארד לט"ד. מיכאלוב גם הוביל את הקבוצה בהתקפה עם 5 תפיסות ל-56 יארדים. תומר קורן הוביל את ההגנה עם 10 תיקולים ורן הדרי תרם 9 והטיה.

האריות ישחקו השבוע ביום שישי בחוץ נגד מזכרת בתיה וניצחון שם יבטיח להם את המקום הראשון בדירוג לפלייאוף.

לבאר שבע שבוע מנוחה לפני משחק מאוד חשוב נגד חיפה. לדרומיים נשארו שני משחקים (חיפה ומורדים). שני ניצחונות יכניסו אותם לפלייאוף ושני הפסדים יוציאו אותם מהפלייאוף. אם הם ינצחו אחד ויפסידו אחד, הם יהיו תלויים בתוצאות אחרות, במיוחד בתוצאת המשחק בין המורדים לאנדרדוגס.

 

בית שמש מורדי יהודה 26 – כסופי הגב 'י.ע.ר פאביו' מזכרת בתיה 20

נתוני משחק

המורדים שיחקו לראשונה בבית החדש בבית שמש והיה ממש כיף לראות קהל של למעלה ממאה איש שהגיע לעודד את הכתומים בביתם החדש.

כסופי הגב, שגם לא הגיעו כל כך מרחוק, עלו ליתרון ברבע הראשון וברבע השני, תוך שהם מנצלים חולשה לא אופיינית בקו האחורי של הגנת המורדים. המורדים השוו וכסופי הגב עלו ליתרון 20-14 לפני המחצית אחרי עוד החלטה הזויה של המורדים ללכת על מהלך התקפי בדאון רביעי ו-18, מקו התשע, עם 46 שניות לסוף המחצית. המורדים השוו את המשחק ברבע השלישי עם ט"ד מצבי גרינסטון לגדעון חזוני, ועלו ליתרון הסופי בתחילת הרבע הרביעי עם ריצה של אבי וויינרב.

גרינסטון השלים 10/24 מסירות ל-118 יארד וט"ד, מתוכם חזוני תפס 2-38-1 ווויינרב 3-47. חנן סיבוני רץ ל-15-72-1. ג'ייסון הס חזר למגרש אחרי עונה שלמה על הספסל, ורשם שני יירוטים, כולל אחד שהוא החזיר 76 יארד לט"ד משווה ברבע השני. אפרים ניימן הוביל את ההגנה עם 11 תיקולים, מהם 1.5 לאיבוד יארדים.

עידו אייזיקוביץ השלים 12/28 מסירות ל-141 יארדים, 3 ט"ד ושתי מסירות שיורטו. תום נודלמן תפס 2-74-2, ונחי נתן 2-37-2. ליאור רייף רץ 18 פעמים ל-42 יארד. את ההגנה הוביל טמיר נודלמן עם 13 תיקולים, כולל שניים לאיבוד יארדים והפלת ק"ב. יואב רומם ודן טמיר הוסיפו 7 ו-6, בהתאמה.

מזכרת תשחק השבוע בבית נגד אריות ירושלים והפסד יוציא אותם מתמונת הפלייאוף.

המורדים משחקים בשבוע הבא נגד הפטישים ולאחר מכן יש להם משחקים נגד חיפה ובאר שבע. כמו באר שבע, אם הם ינצחו עד הסוף הם בפנים, ואם יפסידו עד הסוף הם בחוץ. בכל מצב ביניים הם תלויים בגורמים אחרים, בדגש על המשחקים בתוך השלישיה מורדים-נחיל שחור-אנדרדוגס.

 

חלוצי תל אביב 12 – חיפה 'נימו' אנדרדוגס 9

נתוני משחק

תל אביב עלו על גל, והוא מבוסס בעיקר על הגנה קמצנית בהובלת אור שלום ודניאל ג'קסון. בהתקפה עובד להם בעיקר החיבור של בן לנדון ושי הילמן והריצות של לנדון. במשחק במוצאי שבת, לנדון לא השלים מסירה לאף שחקן מלבד הילמן. צמד החמד רשם את הנקודות הראשונות למשחק בתחילת הרבע השני וחיה עלו על הלוח בשניות האחרונות של המחצית עם בעיטת שער שדה של יהב סיסו. חיפה עלתה ליתרון בסוף הרבה השלישי עם ריצה של הקוורטרבק ש"י כרם. לנדון רץ לט"ד עם 4 דקות לסיום שהעלה את תל אביב ליתרון, וההגנה יירטה מסירות של כרם פעמיים בארבע הדקות האחרונות כדי לרשום ניצחון שני לתל אביב.

לנדון השלים 3/16 מסירות ל-30 יארד וט"ד, כולם להילמן. לנדון רץ ל-42 יארד וט"ד. ג'קסון הוביל את ההגנה עם 10 תיקולים, אחד לאיבוד יארדים, ושתי הטיות. תמיר קלרספלד ועידן מלכיור תרמו למאמץ המנצח 8 תיקולים כל אחד.

אופק אסנפלד הוביל את חיפה עם 66 יארדים על הקרקע וכרם השלים 5/26 מסירות ל-54 יארדים ושתי מסירות שיורטו. רודי רטנר הפציץ בדף הסטטיסטיקה עם 6 תיקולים (מהם 2.5 לאיבוד יארדים והפלת ק"ב), גרם להשמטה והשתלט על השמטה. מיכה אלון הוסיף 4 תיקולים, הפלת ק"ב והטיה.

תל אביב "יתארחו" בשבוע הבא נגד מזכרת בתיה, ויכולים עדיין להשתחל לפלייאוף, אם כי כנראה שהם יצטרכו לנצח עד הסוף כדי שזה יקרה.

חיפה יארחו ביום שישי הבא את באר שבע במשחק מאוד חשוב. עם ניצחון חיפה כמעט תבטיח לעצמה מקום בפלייאוף.