נצחון לפטישים בפתיחת העונה

עונתה ה-12 של ליגת הפוטבול הישראלית ע"ש משפחת קראפט נפתחה בסערה, תרתי משמע.

במשחק פתיחת העונה, האלופה המכהנת אריות 'ביג בלו' ירושלים דרסה את חלוצי תל אביב, 46-0. למחרת פתח תקוה טרופרס, כנראה המתחרה המרכזית של ירושלים לכתר, ניצחו בגדול את מורדי יהודה 58-12 וחיפה 'נימו' אנדרדוגס גם הם ניצחו בצורה משכנעת את כסופי הגב מזכרת בתיה' 36-6. במוצאי שבת, פטישי רמת השרון פתחו בנצחון את עונת החזרה שלהם עם קאמבק על הנחיל השחור באר שבע, 48-37.

תמונת שער: טלי אראל

 

אריות 'ביג בלו' ירושלים 46 – חלוצי תל אביב 0

נתוני משחק

סרט משחק מאת מדברים תקשורת

במשחק פתיחת העונה, הצהירו האריות על המגרש כי הדרך לתואר עדיין עובר בירושלים. בצד ההתקפי של הכדור, דוד אבל מסר כאוות נפשו על הקו האחורי המאומלל של תל אביב. אהרון רזניק רשם שיא למשחק בודד עם 261 יארד בתפיסה משש תפיסות בלבד, יחד עם 3 ט"ד. ניכר שבמעבר ל-11 על 11, הרבה קבוצות (לא רק ת"א) לא הפנימו את הצורך ביותר מסייפטי אחד, ורזניק שרף אותם שוב ושוב לעומק.

מהצד ההתקפי של תל אביב, לא היה שם הרבה מלבד בן לנדון עם קצת עזרה מדוד וייצמן. שי הילמן פצוע, יובל פנטה כרגע בהפסקה מפוטבול והקבוצה לא הצליחה לשלב את עמית קולטון בהתקפה. החוסר בנשקים התקפיים השפיעה מאוד על החלוצים, שהריצו 49 מהלכים והשיגו רק 195 יארד (3.9 יארדים למהלך). מנגד, ירושלים הריצה 28 מהלכים בלבד עם ממוצע של כמעט 15 יארד למהלך. ההגנה של ירושלים לא עזרה לתל אביב כמובן, והשתלטה על 3 השמטות של תל אביב. גם קו ההתקפה של ירושלים שמר על כיס נקי לאבל וספג רק תיקול אחד לאיבוד יארדים, ללא הפלת ק"ב.

לשתי הקבוצות יש משחקי חוץ השבוע שהם "אמורים" לנצח. תל אביב מתארחת במזכרת בתיה ביום שישי וירושלים תתארח ברמת השרון במוצאי שבת.

 

פתח תקוה טרופרס 58 – מורדי יהודה 12

נתוני משחק

אברהמי פרקש נהנה מאוד מהמעבר ל-11 על 11 מהסיבה הפשוטה שיש לו יותר חוסמים ויותר זמן למסור את הכדור לאחת משתי מטרות מאוד מסוכנות – דני בריבוע – מיכאלוב ואיסטמן. קו ההתקפה של פ"ת לא בהכרח בנוי לחסום לריצות אבל במשחק הזה לא היה כמעט צורך. דני בריבוע גם רצו כמה פעמים כל אחד רק כדי לגרום להגנה קצת להתכווץ. גם המורדים, בדומה לחלוצים, לא שמו מספיק שחקנים על מיכאלוב והוא הפציץ עם 6 תפיסות, 140 יארד וחמישה ט"ד בתפיסה.

קו ההתקפה של המורדים לעומת זאת, נתן משחק לא טוב. מנדלוביץ הופל פעמיים והקבוצה השיגה יארד אחד נטו בריצה. כל הריצות של יוסף בן-חמו לא חיפו על סנאפים לא טובים והמורדים איבדו כמעט 40 יארד ועוד שתי נקודות רק על אלה. מנדלוביץ הרבה לחפש את יואל יוז ובסוף פ"ת עשו את ההתאמה ושמו עליו את אבי רוזנבלום, שקטף שתי מסירות של מנדלוביץ בשמירה על יוז, ובאותו מהלך בדיוק. המורדים מאוד צעירים בהגנה ורואים את זה על המגרש.

פתח תקוה מארחת ביום חמישי את חיפה אנדרדוגס והמורדים יארחו גם כן ביום חמישי את הנחיל השחור באר שבע.

 

חיפה 'נימו' אנדרדוגס 36 – כסופי הגב מזכרת בתיה 6

נתוני משחק

חיפה הגיעה מאוד מוכנה למשחק, והיה נראה שמזכרת לא. חיפה כהרגלה פתחה את העונה בצורה טובה, מאוזנת ומסודרת. האנדרדוגס רצו הרבה עם אופק אסנפלד, שעלה לליגת הבוגרים שנה אחרי שהוביל את קבוצת הנוער של חיפה לגמר. ההגנה החיפאית גם התחזקה מהנוער עם שחר עדי ויהב סיסו, שהאחרון גם הבקיע 3/3 שערי שדה.

הגנת חיפה הצליחה להשתלט על שי לניאדו, הרסיבר הרכש של מזכרת ואייזיקוביץ עבד הרבה עם טים פלוטקין, יחד עם ריצות של דניאל סבסוביץ' כדי לאזן. חיפה השתמשו גם הם ברסיבר רכש, זק ג'ונסון שתפס 6-69-1 בתפיסות ממאט קאופמן, שחזר למגרש לאחר שנת הפסקה.

חיפה נוסעת לפתח תקוה למשחק קשה ביום חמישי ומזכרת תארח את חלוצי תל אביב ביום שישי.

 

פטישי רמת השרון 48 – הנחיל השחור באר שבע 37

נתוני משחק

תמונות מאת טלי אראל

המשחק המותח של השבוע נפתח ביתרון בולט לבאר שבע, שגם נהנו מחוסר היכולת של ההגנה לכסות רסיבר אחד, במקרה הזה תומר קורן (195 יארד) עם מסירות מרוני הייז, שנתנו לבאר שבע יתרון שהחזיק עד השניה האחרונה של המחצית הראשונה. ברבע השלישי הקבוצות הבקיעו טאצ'דאונים אחת אחרי השניה ובאר שבע אף עלתה ליתרון של 9 נקודות. הרבע הרביעי היה כמעט כולו רמת השרון, כאשר ארז ממן מרכז ודנאל מיטיאקוב (223 יארד) מריץ את רמה"ש למהפך גדול מ-37-28 ל-37-48.

צילום: טלי אראל

ארז ממן, שהיה הקוורטרבק הראשון של המועדון, חזר לשורותיה לאחר כמה שנים של נדודים ועבד יפה מאוד עם גבריאל יעקובסון החדש, ומיטיאקוב ורופיג בבייב הצעירים, ששיחקו יחד בעבר בליגת הנוער במדי זאבי קרית אונו. להתקפת באר שבע יש צמד קטלני עם הייז וקורן, אך השניים נפיצים וספגו יחד 3 עבירות בלתי ספורטיביות, כולל הרחקה של הייז ברבע הרביעי. נידן אליעזר הראה את המהירות שלו כשבאר שבע נתנו לו את הכדור, אבל כולם יודעים שהעונה של הנחיל השחור תלוי בעיקר בפתיל הקצר של הייז.

לשתי ההגנות יש שיעורי בית לפני המשחק הבא. באר שבע מתארחת אצל המורדים ביום חמישי ורמת השרון נשארים בבית ומארחים את האריות במוצאי שבת.