מה התחדש בספר השיאים? כתבה שלישית בסדרה

כתבה מספר 3 – מובילי כל הזמנים בהתקפה

לאחר שעוד עונה סדירה מאחורינו, כמה וכמה שחקנים מההווה נמצאים גבוה ברשימות מובילי כל הזמנים.

תמונת שער: טלי אראל

היו כל כך הרבה שינויים בשיאי כל הזמנים ובאמת קצרה היריעה מלפרט את כולם. כמובן כולם מוזמנים לעיין ברשימות המצורפות ולראות את הרשימות המלאות, להוקיר את שחקני ההווה שכבר רושמים את עצמם בספרי ההיסטוריה ולחדשים שביניכם- להכיר גם את השמות של שחקני העבר הגדולים של הליגה שלנו.

קישור לשיאי כל הזמנים בהתקפה

 

מסירות

במשחק המסירה, אברהמי פרקש (מורדים, טרופרס, פטישים) משאיר את חותמו בתור המוסר הכי דומיננטי בתולדות הליגה. פרקש מוביל את הרשימות בהשלמות, יארדים וטאצ'דאונים, ונמצא במקום השני במסירות ובאחוזי השלמה. עבור שחקן עם נפח מסירות כזה, הגיוני שהוא גם נמצא במקום השלישי במסירות שיורטו (אינטרספשן) ובמקום החמישי בכל הזמנים ביחס ט"ד ליירוט.

דוד אבל (אריות – כן, הוא שיחק גם בחלוצים אבל לא מסר שמה) מטפס ברשימות ונמצא במרכז העשירייה הפותחת במסירות, השלמות, יארדים, ט"ד, אחוזי השלמה ויחס ט"ד ליירוט.

עידו אייזיקוביץ (כסופי הגב וטיפ-טיפה בפטישים) מוביל את רשימת השיאים גם במסירות וגם במסירות שיורטו. אייזיקוביץ נמצא במקום החמישי בהשלמות וביארדים, ובמקום התשיעי בטאצ'דאונים.

הקוורטרבק הרוקי של ירושלים, אליעזר פולד, התברג כבר במקום השלישי ביחס ט"ד ליירוט, עם 5.

תפיסות

כשעוברים לרשימות התופסים, חייבים לציין שלצד המספרים הגדולים של פרקש, רשומים בשביעייה הראשונה לא פחות חמישה תופסים בולטים ששיחקו אתו: גדעון ריז, מישה בלוב, יונתן קורן, דני מיכאלוב וכמובן, דני איסטמן.

ריז נמצא במקום הראשון בתפיסות ויארדים ובמקום השני בטאצ'דאונים.

איסטמן נמצא במקום השני בתפיסות ויארדים ובמקום הראשון בטאצ'דאונים.

קורן נמצא במקום השלישי ביארדים ובטאצ'דאונים ובמקום הרביעי בתפיסות וביארדים בממוצע לתפיסה.

בלוב נמצא במקום החמישי ביארדים, שישי בט"ד, שביעי בתפיסות ועשירי ביארדים בממוצע לתפיסה.

מיכאלוב במקום השני ביארדים בממוצע לתפיסה, במקום השישי ביארדים, ובמקום השביעי בט"ד.

דוד אבל נמצא במקום השלישי ביארדים בממוצע לתפיסה, רביעי ביארדים וחמישי בטאצ'דאונים.

במקום הראשון ביארדים בממוצע לתפיסה נמצא יואל היוז (מורדים) עם 21.

אמיתי צ'ובינסקי (חיפה אנדרדוגס) נמצא במקום השלישי בתפיסות ושביעי ביארדים, וממילא הראשון בעמדת הטייט-אנד.

השחקן היחיד ברשימות האלה שלא שיחק בחמש העונות האחרונות, שמאז התפתח מאוד משחק המסירה שליגה, הוא עידן ירון, שהיה הרסיבר הראשון שביסס עצמו כדומיננטי ליותר מעונה אחת. הוא היה המטרה המועדפת על איתי אשכנזי במדי ירושלים בעונות 3-4 של הליגה ובעונה מספר 5, אז עבר הצמד יחד לחלוצי תל אביב.

ריצות

ברשימת הרצים של כל הזמנים, בנשיאות כדור עדיין מובילים אדם קימה (רמת השרון) ויובל פנטה (תל אביב) עם 532 כל אחד.

הלל מרן (חיפה) טיפס למקום השלישי, ובן לנדון (תל אביב) נכנס לעשירייה.

ביארדים בכל הזמנים, פנטה מוביל בפער ניכר, עם כ-1,200 יארדים יותר מהמקום השני, דני איסטמןדוד פיטוסי נמצא כבר במקום החמישי ביארדים, לאחר שתי עונות בלבד. שלושה שחקנים פעילים משלימים את העשירייה הפותחת: דוד אבל (ירושלים), דנאל מיטיאקוב (רמה"ש, פ"ת) וטל עשור (ב"ש, ת"א, רמה"ש).

בטאצ'דאונים בריצה מוביל איסטמן, פנטה במקום השני ואבל נמצא במקום השלישי. פיטוסי נמצא במקום השביעי, אבל במרחק נגיעה מהמקום הרביעי. יונתן קורן ובן לנדון משלימים את העשירייה.

פיטוסי כבר מוביל בקטגוריה של יארדים לנשיאת כדור, עם מעל 10 יארדים לנשיאת כדור. איסטמן נמצא במקום השני, רוני הייז (ב"ש) נמצא במקום השמיני, ואבל במקום התשיעי.

שיעור היסטוריה קצר למי שלא מכיר את השמות האחרים ברשימה:

ג'ון רובין שיחק עונה במדי המלכים ועוד משחק במדי הסייברס, ועודנו בעיני רבים הרץ הדומיננטי בתולדות הליגה, לפחות לעונה בודדת. ג'ו מרטישס היה איום כפול קטלני מעמדת הקוורטרבק של המלכים ואז של המורדים. זק לבי, ששיחק עונה אחת בבאר שבע, היה רץ די דומה לרובין מבחינת הפיזיות והדומיננטיות. ברנדון מקדוגלד שיחק שתי עונות במדי באר שבע ואז עבר לסייברס בעונה הכי דומיננטית שלהם.

 

ניפגש בכתבה הבאה, האחרונה בסדרה, שם נדבר על מובילי כל הזמנים בהגנה.