כפר סבא הוקס אלופים בפעם השישית ברציפות!

תמונות: דותן דורון.

איזה סיום עונה ואיזה גמר גדול היה לנו! בסופה של תחרות עיקשת יש לנו אלופה חדשה ישנה לליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט בדמות הכפר סבא הוקס ששומרת על הרצף המדהים שלה ללא הפסדים ואליפות שישית ברציפות. חניכיו של איתי אשכנזי ביצעו קאמבק נהדר מול קבוצה חזקה ויכולים להתגאות בתואר נוסף על המדף.

במחצית המשחק חולקו פרסי העונה למצטיינים ונבחרת הכוכבים העולים של העונה.

כפר סבא הוקס 52 – חיפה ראמס 38

נתוני משחק

תמונות

משחק הגמר שנערך במגרש שפירא בנתניה לעיני קהל שיא של כ-300 צופים במגרש ועוד עשרות צופים בבית באמצעות השידור החי סיפק להם את כל מה שייחלו לו עם משחק מותח, קאמבק מצוין ואלופה ראויה.

פתיחת המשחק לא בישרה טובות עבור הכפר סבאים כשחיפה יוצאת כמו מלוע של תותח בהתלהבות עצומה ויוצרת מהלכים גדולים פעם אחר פעם. הדרייב הראשון של ההוקס הסתיים עם שלושה מהלכים מהירים ללא תוצאה חיובית ובמהלך הפאנט סנאפ לא טוב נתן לחיפה נקודת פתיחה מצוינת שסייעה לראמס לשים נקודות על הלוח כבר אחרי דקה וחצי עם ריצה של ארבעה יארד של אופק אסנפלד.

כפר סבא חשבו לענות מיד והרכיבו דרייב יפה עם מסירות לרואנסרי הפולבק ופרג' אבל במהלך החמישי של הדרייב העברת כדור לא מוצלחת לפלד גרמה לכדור להתגלגל על הקרקע ואסנפלד השתלט על הכדור כשהמומנטום לגמרי בצד הלבן. ארבע מסירות רצופות של זמלר כשהאחרונה מוצאת את עידו חזיזה פנוי לגמרי ל-32 יארד וחיפה מכפילה את היתרון שלה ל-0-16 מוקדם מאוד.

כפר סבא לא אמרו נואש כשהקצב הגבוה של הרבע הראשון ממשיך והלכו עמוק לספר המהלכים והוציאו את אחד מהמהלכים המיוחדים שלהם עם מסירה של אוחיון לריפטין שבגלל ההטעיה לריצה מצא את עצמו פנוי מאוד באנדזון ל-33 יארד. החיפאים הגיבו מיד, בעיטת הפתיחה של אלירז נאספה בידי עידו פרידמן על קו ה-3 של קבוצתו והמחזיר שנבחר לשחקן הקבוצות המיוחדות של העונה, זגזג את דרכו בין שחקני הקבוצה הבועטת ל-77 יארד וטאצ'דאון נהדר שלו.

ההוקס נראו בהלם והתקשו ליצר מהלכים חיוביים וחפרו לעצמם עוד בור עמוק כאשר מסירה של מזרחי נהדפה באוויר בידי אמיר זמלר ונחטפה בחלק המגרש של ההוקס בידי תום רווה החיפאי. חיפה לא הצליחו לשים את המסמר הנוסף בארון של יריבתם ונתנו להם את ההזדמנות לחזור כשבדאון רביעי פרידמן מצא את עצמו לא מכוסה אבל הכדור עבר בין ידיו באנדזון. הקבוצה בירוק למרות ההזדמנות הנוספת שניתנה להם לא הצליחה ליצר דאונים ראשונים ופאנט נוסף של ברוש נחסם בידי אסנפלד ונאסף בידי אוסטר על קו ה-5, אך שוב חיפה איבדה את ההזדמנות (עליה היא תצטער אחר כך) עם איבוד כדור ראשון במשחק שלה בידי זמלר עליו השתלט ברק בריכטה.

חיפה המשיכה לשלוט ולעצור שוב את משחק הריצה המצוין של ההוקס ולגרום לפאנט קצר של ארבעה יארד של ברוש להוביל לניקוד נוסף. ריצה של זמלר ל-14 יארד סידרה לזמלר למצוא את שחר עדי ל-11 יארד נוספים וחיפה נראו בשליטה מוחלטת עם סיום הרבע הראשון ביתרון 8-30.

בשלב הזה, הירוקים חזרו לחיים ומכאן והלאה המומנטום השתנה ורק קבוצה אחת נראתה על המגרש, המנטליות של קבוצה אלופה בשילוב עם ההתמודדות של חיפה עם סגל קצר ועייף נתן לכפ"ס את האות להשתלט על המשחק. מסירה ארוכה של מזרחי בפתיחת הרבע השני לפורטנוי ל-30 יארד סידרה למזרחי מקו ה-4 ארבע הזדמנויות להכנס לאנדזון, אבל רק בפעם הרביעית הצליח מזרחי להושיט את הכדור מעבר לקו לט"ד. ההרגשה באוויר הייתה של משחק מיוחד והקבוצה מהשרון התפוצצה עם מהלך הגנתי נהדר של בריכטה (שהיה בכל מקום במגרש) והוציא את הכדור מאסנפלד בדרייב הבא, בנג'יו אמר תודה והחזיר את הכדור לט"ד הגנתי של 20 יארד ורק שש הפרש לחיפאים.

חיפה ניסו להרגיע את המשחק אבל סאק של גבאי המשיך את ההתעוררות ההגנתית המצוינת של כפר סבא וחיפה הרחיקו את הכדור, ההתקפה מהצד השני גם כן המשיכה להתקשות ומזרחי פספס מטרות פנויות והפעם אוחיון נכנס כבועט והוציא בעיטה טובה לקו ה-5 של חיפה. חיפה הצליחו עם הגב לקיר לקדם את הכדור עם ריצות של זמלר ואסנפלד אבל נעצרו כמעט במחצית המגרש וביצעו את הטעות מהצד שלהם כשפאנט של עדי נעצר בגבו של שחקן שלו ונתן לאוחיון להשתלט על הכדור. פלד שעד אותו רגע היה עם משחק לא טוב ניצל זאת במהלך הבא והמשחק התחיל מחדש עם שיוויון 30 אחרי ריצה של 7 יארדים לאנדזון.

האיילים מהצפון לא נראו שיתאוששו במהרה והם רק חיפשו דרך לקדם את הכדור מול הגנה קשוחה מאוד, זמלר עוד מצא בדרייב האחרון במחצית את שחר עדי במרכז המגרש אבל סאק נוסף של גבאי הוביל לפאנט חיפאי וסגר מחצית מהנה ומותחת עד מאוד בשיוויון.

חיפה קיבלו את ההזדמנות ראשונים וניצלו זאת כדי לקדם לצד המגרש של ההוקס אבל נעצרו שם והרחיקו את הכדור בדאון רביעי, כפר סבא מצידם ניצלו את העייפות החיפאית וחזרו למה שעבד להם כל העונה לשים את הכדור מאחורי קו ההתקפה שלהם ובידיים של הרצים שלהם, הם דחפו את הכדור קדימה בעיקר בידיו של יניב בנג'י והוא גם סיים את הדרייב בן השישה מהלכים באנדזון בריצה ליתרון ראשון ירוק במשחק.

חיפה ידעו שהם צריכים מענה ולמרות שאחרי שלושה מהלכים היו במרחק יארד אחד מהשגת הדאון הראשון גם הם השתמשו במהלך מתוחכם וסנאפ ישיר בפאנט לאסנפלד השיג להם דאון ראשון, אסנפלד המיר דאון רביעי נוסף של שני יארד, אך ההתקפה בלבן שנראתה מצוין ברבע הראשון לא הצליחה לקדם את הכדור בהצלחה מעבר למחצית המגרש ועדי הרחיק שוב אחרי 11 מהלכים והרבה מאוד זמן שירד מהשעון.

הכפר סבאים החליטו לסגור את המשחק ולסחוט את השעון על הדרך, דרייב שהחל מהצד האחד של הרבע השלישי והסתיים עם דקה ועשרה בתוך הרבע הרביעי הוציא את הרוח ממפרשי החיפאים. בנג'י המשיך להתיש אותם על הקרקע , ריפטין תפס כדור לדאון ראשון חשוב ואותו בנג'י עם הרגליים הרעננות שלו סגר את הדרייב עם שלוש ריצות רצופות של 7, 18 ו-4 יארדים להגדלת היתרון מעבר להישג ידם של הראמס. חיפה לא אמרו נואש, מסירה של זמלר לעדי ל-31 יארד הביא למצב של דאון רביעי ושניים עמוק בשטח היריב אבל מי אם לא בריכטה בשיתוף עם אוחיון עצרו את אסנפלד מלהשיג את הדאון הראשון.

הרוחות קצת התלהטו על הקווים ועבירות של שתי הקבוצות החזירו אך גם קידמו את כפר סבא לשטח של חיפה ובנג'י פינה את הדרך בריצה של 45 יארד, לפלד שנתן את האות לחגיגות האליפות עם כמעט שלוש דקות לסיום בט"ד של שני יארד. חיפה רצו להמתיק את הגלולה המרה ויצאו לדרייב שהיה מאוחר מדי עבורם אבל זמלר התחבר עם עדי שוב ל-35 יארד לט"ד שלא ניחם אותם עם 9 שניות על השעון. חיפה לא צלחו עם בעיטת האונסייד עליה השתלט בריכטה, כפר סבא כרעו ברך וחגיגות האליפות השישית במספר יצאו לדרך!!!

ברק בריכטה נבחר לשחקן המצטיין של הגמר וקיבל את כדור המשחק במסורת חדשה עם משחק הגנתי עילאי של 15 תאקלים, גרימה והשתלטות על פאמבל, ההגנה בירוק הייתה צריכה לצידו גם את אוחיון עם 10 תאקלים (שסיים גם ט"ד התקפי במסירה), אלירז עם תשעה וגבאי עם שישה ושני סאקים כדי לעצור את ההתקפה החיפאית המצוינת. ההתקפה התעוררה במחצית השניה עם בנג'י עם רוב הנטל על כתפיו של 131 יארד ו-2 ט"ד כאשר גם פלד עם שני ט"ד ו-49 יארד קרקעיים. מזרחי כהרגלו לא היה צריך לעשות הרבה עם 9 מ-17, 86 יארד, חטיפה אבל גם ט"ד בריצה, הוא נעזר בריפטין עם 3 תפיסות, 39 יארד וט"ד.

החיפאים נעזרו בהופעה אדירה באמת של השחקנים המובילים שלהם ששיחקו משני צידי הכדור לכל אורך הערב, שחר עדי עם 8 תפיסות, 109 יארד ו-2 ט"ד וגם 15 תאקלים הגנתיים. זמלר עם 15 מ-25, 157 יארדים ושלושה, 3 תאקלים והטיית מסירה. אסנפלד עם 25 נשיאות, 107 יארד וט"ד, 6 תאקלים, השתלטות על פאמבל וחסימת פאנט ופרידמן עם 151 יארדים כוללים לא עזרו להשיג את הנצחון הנכסף ונתונים אלה לא יעודדו את חיפה שמסיימים עונה מצוינת בהפסד.

==============================================================================

בהמשך השבוע נסכם ונסקר את טקס הפרסים שנערך במחצית ובו נבחרו מצטייני ונבחרת העונה אך בינתיים…

גביע האליפות של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט, חוזר פעם נוספת לכפר סבא עם עונה שישית רצופה של תארים ועונה חמישית רצופה ללא הפסדים, ואנחנו מסכמים את עונה מספר שבע, עונה מותחת ומהנה, עונה של שיאים ועונה של הצלחות לצד כשלונות, עונה של מורדות ועליות אך בעיקר עונה של פוטבול נהדר שרק הליגה הצעירה הזו יכולה לספק. הנהלת הליגה רוצה להודות לכל השחקנים, מאמנים, שופטים, מנהלים, הורים, אוהדים וכל מי שעקב ותמך בליגה לאורך כל העונה, אנחנו יוצאים לפגרה קצרה לקראת טורניר האביב – גביע ההתאחדות, נתראה בקרוב!