כפר סבא וחיפה יפגשו בגמר הגדול!

עונה שלמה של משחקים מאחורינו והכל מתנקז לגמר ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט, שתי קבוצות התמודדו עם עונה ארוכה של משחקים מתישים, פציעות לא צפויות ויריבות עיקשות אבל שתי קבוצות ראויות הגיעו למשחק האליפות הארצית בליגה. ביום רביעי לקראת השעה 23:00 נדע האם כפר סבא תמשיך במסע המדהים שלה או שמא חיפה תחולל הפתעה עצומה ותצא עם התואר בפעם הראשונה בתולדותיה.

כפר סבא הצליחה לעבור בחצי הגמר את נתניה אחרי מאבק מתמשך מול הקבוצה המצוינת מנתניה ובחצי הגמר השני באחד מהמשחקים הטובים בתולדות ליגת הנוער (ובהמשך ישיר לעונה סדירה מצוינת) הראמס המשיכו את הריצה שלהם וניצחו את הקבוצה הכשרונית לוחמי יהודה.

חצי גמר מס' 1: #1 כפר סבא הוקס 38 – #4 נתניה שארקס 0

נתוני משחק

לאלופה מכפר סבא ישב בראש חזק מאוד המשחק רק מלפני מספר שבועות בו הגיעה להתארח יריבתם מנתניה וכמעט חוללה הפתעה עצומה ויצאה בהפסד מינימלי 12-6 עם הופעה הגנתית מעולה. ההוקס החליטו שהפעם הם לא משאירים פתח של הזדמנות עבור השארקס מההתחלה אבל מהצד השני הכרישים נלחמו עד טיפת הדם האחרונה.

המדורגת ראשונה פתחה טוב ויצאה לדרייב שכולו על הקרקע אחרי החזרה מצוינת של אוהד ברוש ועמרי מזרחי צלל לאנדזון לניקוד מוקדם עם ריצה של 4 יארד. עידן סיגל שקיבל את מושכות הקוורטרבק בצד השני לא הצליח להשיג דאון ראשון למרות מסירה טובה לסביר ל-8 יארד והאורחים הרחיקו. הכרישים חזרו להפגין את ההגנה הקשוחה שאפיינה אותם עד כה וגרמו להוקס לאבד יארדים ולהרחיק גם כן, גבאי עם סאק מתוזמן היטב החזיר את הכדור לירוקים שניצלו זאת לדרייב שהתקדם יפה עם מסירה של 28 יארד ממזרחי לפרג' אבל מסירה לא טובה של אותו מזרחי הגיעה דווקא לידיים של תומר גז באנדזון שחטף ועם החזרה מצוינת היה קרוב לשבור תאקל ולהגיע לטאצ'דאון משווה אבל תאקל של גבאי הציל את כפ"ס מספיגה.

המהלך ההגנתי העיר את נתניה וריצות טובות של סיגל השיגו דאונים ראשונים והביא אותם לקו ה-16 של ההוקס אבל שם אחרי 3 מסירות לא מוצלחות וריצה של מייל נעצרו בלא כלום.  כפר סבא לקחו את המומנטום לצד שלהם והכפילו את היתרון עם מהלך הטעיה מעולה, מזרחי העביר את הכדור לאוחיון והשחקן שהינו אחד מהמגינים האחוריים המצטיינים בליגה הטעה עם ריצה ומסר לעומק לעמית ריפטין ל-38 יארד, במהלך שסידר למזרחי ט"ד שני בריצה.

אחרי הדרייב הארוך של המקומיים הגיע דרייב ארוך נוסף של עשרה מהלכים מהצד השני אבל שהוריד ארבע דקות מהשעון עם מהלכי ריצה נוספים טובים של סיגל אבל גם הפעם הלבנים נעצרו על קו ה-10 של כפר סבא ושוב עם ריצה לא מוצלחת של מייל. 50 שניות על השעון וכפר סבא הסתפקו בשני מהלכי ריצה של בנג'י ליתרון 0-16 במחצית.

המחצית השניה הראתה את העליונות והיכולת של כפר סבא לסגור משחקים עם מהלכי הגנה אדירים, סאקים של שווץ, בריכטה וכהן הובילו להרחקת כדור ואוחיון המשיך את המשחק המצוין שלו עם חסימת הבעיטה והשתלטות עליה בנקודת פתיחה טובה להתקפה שלו. ההתקפה לא הצליחה לעשות כלום עם סאק נהדר של קניגשטיין שגרם למזרחי לאבד 11 יארדים וברוש הרחיק את הכדור בפעם השניה במשחק. ההגנה הירוקה המשיכה ללחוץ ולעצור את ההתקפה של נתניה ואחרי חסימת פאנט הגיע עוד מהלך לטובת ההוקס בספיישל טימס עם סנאפ לא טוב שעבר מעל ראשו של פרץ הבועט ויוצא מחוץ לאנדזון לסייפטי ושתי נקודות.

פלד שעד אותו רגע היה מאוד שקט, ניצל את הכדור שחזר אחרי הסייפטי להתקפה ונכנס לאנדזון בריצה של 9 יארד אחרי החזרה מצוינת נוספת של ברוש ל-42 יארדים והפער רק המשיך לצמוח. בריכטה הצליח במהלך אתלטי נהדר לקפוץ ולחטוף את הכדור של סיגל כשהוא ממשיך את היכולת ההגנתית המצוינת שלו מהעונה הסדירה. מהלך אחד עבר ומזרחי מצא את פרג' לט"ד אווירי של 18 יארד כשלאורחים בלבן אין מענה לבליץ של האלופה עם סיומו של הרבע השלישי.

עמית מייל עוד שמר על שביב התקווה עם חטיפה ממסירה של שחוח שנכנס כמחליף אבל אוחיון (שוב) החזיר את הכדור עם חטיפה נוספת מידיו של סיגל, המחליפים של כפר סבא קידמו את הכדור ורבינוביץ' הטייטאנד שם את החותמת הסופית עם ט"ד ממסירה של מזרחי והחגיגות בירוק החלו עם חזרה נוספת לגמר, שנה שביעית ברציפות (!).

מזרחי עם 3 מ-9, 61 יארד 2 ט"ד וחטיפה בנוסף ל-2 ט"ד קרקעיים הוביל לנצחון ופלד רק עם 48 יארד וט"ד השלימו הגנה אדירה בראשות בריכטה ואוחיון. הראשון עם 11 תאקלים, חצי סאק, חטיפה והטיית מסירה והשני עם 7 משלו, חטיפה, הטייה וחסימת בעיטה היו בכל מקום במגרש. סיגל עשה כמיטב יכולתו אבל 5 מ-17 ל-33 יארד ושתי חטיפות והריצות של מייל ל-48 יארד לא עזרו לנתניה לעשות צעד נוסף לגמר. אואליד נתן את הנשמה עם 8 תאקלים וסאק אבל נתניה מסיימת עונה אדירה והיסטורית עבור המועדון עם גאווה גדולה אבל טעם מר בפה.

חצי גמר מס' 2: #2 חיפה ראמס 44 – #3 לוחמי יהודה 30

נתוני משחק

איזה משחק היה לנו בחמישי במגרש בשפיה, שתי יריבות במשקל כבד עם גישות שונות למשחק התגוששו ונאבקו אבל החיפאים עם יכולת ובעיקר גישה מנטלית נהדרת נתנו את המכה האחרונה כדי לעלות לגמר. פתיחת המשחק נראתה טוב עבור האורחים ששמו את הכדור באוויר פעם אחר פעם וניצלו חולשה בקו האחורי של חיפה. הלוחמים פתחו עם שיר וחזוני בעמדת הרסיברים וגרדנר נראה מצוין כשכבר במהלך השלישי במשחק הוא מוצא לאורך קו החוץ את חזוני פנוי לגמרי ל-34 יארד וט"ד יתרון מוקדם.

החיפאים הלכו למה שעובד טוב עבורם וזהו משחק הקרקע בראשות אסנפלד, אחרי המשחק הקודם שהשיג מעל 170 יארד מול אותה הקבוצה ההגנה בכתום הגיעה מוכנה לעוצרו, אבל אופק מצידו טען אחרת ובנגיעה הראשונה שלו בכדור רץ ל-23 יארד, ועם 3 ריצות רצופות נוספות מיקם את הכדור עבור זמלר שבמסירה הראשונה שלו מצא את פרידמן פנוי מאחורי ההגנה לט"ד של 12 יארד.  הקצב הגבוה המשיך ברבע הראשון, הלוחמים הגיעו לקו ה-12 של חיפה עם החזרה טובה של שיר ומסירה של 28 יארד לאדרי אבל 4 מסירות לא מושלמות והפלת כדור של בודנר באחורי האנדזון מנעו מהכתומים לשים נקודות נוספות.

המדורגת שניה, לא ניצלה זאת והרחיקה את הכדור וגרדנר מיד מצא את שיר במסירה לטווח קצר והוא השתחרר מתאקל נעזר בחסימה של חזוני ורץ ל-55 יארד לט"ד נפלא. זמלר מצא את עדי ל-23 יארד וקרא את המספר של עצמו לריצה של 4 יארד ואנחנו בשיוויון מהיר. לא הספקנו לנשום ושיר שהיה נהדר בהחזרות כל הערב מצא פרצה והחזיר את הכדור 75 יארד את הבעיטת פתיחה כל הדרך לט"ד נוסף ואנחנו עם עוד יותר משלוש דקות על השעון לרבע. חיפה קידמו יפה את הכדור אבל סאק של בראון על זמלר בדאון רביעי עצרה אותם ונתנה ללוחמים הזדמנות לפתוח פער משמעותי.

האופי החיפאי לא נתן להם לוותר, ואסנפלד במהלך הגנתי אדיר חטף את הכדור והחזיר אותו 35 יארד ובמהלך הבא כשהשעון מראה 0:00 לרבע, רץ 10 יארד עם נחישות ורצון כשהוא שובר כמה תאקלים ותוצאה מדהימה של 20-22 לאורחים בסיום הרבע.

כאן חשבנו שהמשחק יסתיים בתוצאה אסטרונומית אבל ההגנות החליטו להופיע למשחק. סאק של אסנפלד הוביל לכיסוי טוב של זמלר בדאון רביעי והלוחמים נעצרו על קו ה-19 של יריבתם. עבירה לא מחויבת של חיפה ביטלה תפיסה אתלטית נהדרת של עדי, ואותו עדי הרחיק את הכדור, מהלך הריצה הראשון של הערב לאורחים היה דווקא חיובי אבל שיר שנכנס מדי פעם לעמדת הקוורטרבק פספס את אדרי הפנוי ובודנר הרחיק גם הוא.

חיפה המשיכו לעשות את מה שהם עושים כל העונה וניהלו דרייב מופתי ארוך עם דאונים ראשונים שמתישים את ההגנה שגם ככה מתמודדת עם עוצמות שונות מהרגיל. עדי ואסנפלד טחנו יארדים על הקרקע, תפיסה יפה של חזיזה (הראשונה שלו העונה) המירה דאון ראשון נוסף וכאן אסנפלד לקח את המושכות ובשבעה משמונת המהלכים הבאים השיג יארדים חיוביים וסיים עם ט"ד של יארד אחד לתת יתרון ראשון על סף המחצית (ממש כמו במשחק העונה הסדירה בין שתי הקבוצות). הלוחמים עוד קיבלו הזדמנות נהדרת לענות חזרה עם גרדנר בפורמה מצוינת, מוצא פעמיים את חזוני ופעמיים את שיר אבל במהלך האחרון של המחצית (בלי זמן על השעון), פרידמן כיסה טוב את אדרי ומנע ט"ד.

ההגנה הקשוחה של חיפה המשיכה לעשות את שלה במחצית השניה ברובה, אחרי פאנט של עדי, הלחץ התחיל להגיע אל גרדנר והוא נתפס בעבירת על מסירה לא חוקית כשנפטר מהכדור בדרך לסאק, והפלת כדור של שיר בדאון רביעי תוך כדי שמופעל עליו לחץ נתן את העצירה הדרושה לחיפאים. המטוטלת עשתה שינוי כיוון נוסף, בודנר עם תזמון מצוין בתאקל הוציא לאסנפלד את הכדור וחזוני קפץ עליו, וחיפה עם הטעות הראשונה שלה במשחק. שיר המיר דאון רביעי במסירה לבודנר אבל סאק בתזמון נפלא של ונטורה הובילה למסירה של שיר שלא הושלמה והלוחמים לא ניצלו את ההזדמנות.

טעות שניה של חיפה הגיעה כמעט מיד כשזמלר לא הבחין בסנאפ והכדור עבר בין הידיים שלו וניימן השתלט בחלק המגרש של חיפה. גרדנר ניווט את ההתקפה שלו כמה יארדים בפתיחת הרבע הרביעי אבל שגה חמורות דווקא אחרי מהלך נהדר שלו כשהוא מתחמק מההגנה שהקיפה אותו ומסר ליער ידיים והכדור יצא בידיו של זמלר עם חטיפה קריטית לראמס.

החיפאים כמו בסיום המחצית הראשונה רצו והצליחו ל"הרוג" את המשחק, 14 מהלכים מעל שש דקות שירדו מהשעון וגם לשים נקודות על הלוח, דרייב שכולו היה על הקרקע והכדור עבר בין הידיים של זמלר, עדי ואסנפלד כאשר הם ממירים דאון רביעי פעמיים, בפעם השניה אסנפלד רץ ארבעה יארד למה שנראה חתום סגור וגמור יתרון 10 לחיפה עם 4 דקות לסיום, החיפאים עוד הוסיפו עצירה קריטית בדאון רביעי והרגישו שהם משייטים לגמר כשבמהלך מפתיע בדאון שלישי זמלר הטעה את ההגנה ומצא את הג'וקר של חיפה במשחק חזיזה לט"ד של 36 יארד אבל עדיין רק הבדל של שני סקורים ו-2:30 דקות לסיום.

גמור? לא לדעת הלוחמים, שיר נכנס לנעלי הק"ב ובשתי מסירות ארוכות שהורידו רק 19 שניות חרך את ההגנה כשהוא מתחבר עם אדרי ל-39 ו-15 יארד וט"ד מהיר ורק יתרון 8 לחיפה. כולם ידעו שהאונסייד יגיע והלוחמים באורך פלא השתלטו על הכדור אבל עם החגיגות נתפסו באופסייד במהלך הבעיטה ובניסיון החוזר חיפה השתלטו על הכדור. האוויר יצא ממפרשי האורחים ואסנפלד סגר ערב נהדר עבורו עם ריצה של 37 יארד לט"ד. החגיגות המקומיות הושלמו עם סטריפ סאק של ונטורה והשתלטות של פרידמן והחיפאים עם נצחון אדיר חוזרים לגמר אחרי 3 שנים.

אסנפלד עם הופעה אדירה של 157 יארד ב-29 נשיאות, 4 ט"ד, חמישה תאקלים, סאק, חטיפה ושתי הטיות מסירה. ההתקפה של חיפה הייתה בכלל נהדרת והשיגה 22 דאונים ראשונים, ארבע פחות מהשיא שנקבע מתי? במשחק הקודם בין השתיים, זמלר ניהל את ההתקפה מצוין עם 9 מ-14 135 יארד ו-2 ט"ד וגם ט"ד קרקעי ו-36 יארד.

גרדנר היה אדיר במחצית הראשונה אבל סיים עם 13 מ-33 205 יארד, 2 ט"ד ו-2 חטיפות. שיר עם 303 יארדים כוללים (!!!) כולל 211 יארדים בהחזרת בעיטות, 81 בתפיסה ו-3 ט"ד בסה"כ. חזוני עם 89 יארד בשבע תפיסות ואדרי עם 80 בשלוש וט"ד כל אחד. ההגנה בכתום ניסתה אבל לא יכלה לחיפה, ניימן עם 14 תאקלים והשתלטות על פאמבל, חזוני עם תשע, גם כן השתלטות על פאמבל והטיית מסירה הובילו. אוסטר עם 8 תאקלים אבל בעיקר שני סאקים חשובים ועדי עם שישה הובילו את חיפה בדרך לגמר שלישי בליגה.

==============================================================================

אז זהו הגענו לשלב האחרון של העונה המשחק על כל הקופה, כפר סבא הוקס מול חיפה ראמס, משחק האליפות יערך ביום רביעי ה-8.2.2017 בשעה 20:30 במגרש שפירא בנתניה, הכניסה חופשית. בואו להנות מכשרונות הפוטבול הטובים ביותר שיש למדינת ישראל להציע, בואו לתמוך לעודד ולהנות בסיום עונה אדירה של פוטבול – נתראה במגרש!!!