לוחמי יהודה מנצחים בקרב על המקום השלישי

זהו, תמה לה עונה סדירה נוספת, ועכשיו הזמן לדבר האמיתי משחקי הפלייאוף ומשחקי חצי הגמר דרך לאליפות הארצית של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט. במשחק השלמה יחיד שהתקיים בשבוע שעבר לוחמי יהודה ניצחה בקלות את נתניה שארקס וסידרה לעצמה מפגש "קל" יותר על הנייר מול הקבוצה במקום השני, כאשר נתניה יחזרו להתמודד מול כפר סבא כאשר שתי הקבוצות נפגשו רק לפני שבועיים באותו המגרש.

בחלקה השני של הכתבה נעשה לכם הכנה קצרה לפלייאוף הבא עלינו לטובה אבל בינתיים…

לוחמי יהודה 48 – נתניה שארקס 8

נתוני משחק

תוצאת המשחק לא הייתה מוטלת בספק מרגע פתיחת המשחק, כאשר נתניה מתייצבים בסגל חסר ובעיקר נראה היה שהם מרוצים בחלקם לסיים במקום הרביעי ולעלות לפלייאוף. לוחמי יהודה לא רצו לעבור בכפר סבא בחצי הגמר ולחצו על הדוושה מבעיטת הפתיחה אבל יכולים להיות מודאגים מהפציעה של הקוורטרבק הפותח עקיבא גרדנר שלא שיחק כלל במחצית השניה.

כבר במסירה הראשונה של הלוחמים בכתום, החיבור של גרדנר את בודנר הסתיים בטאצ'דאון כשהטייטאנד מוצא את עצמו פנוי לגמרי ורץ באין מפריע 34 יארד לאנדזון. אור פרץ נאלץ להרחיק את הכדור בשני הדרייבים הראשונים של נתניה כאשר בפעם השניה הבעיטה משאירה את הכדור מעבר למחצית המגרש, וגרדנר בדרייב טוב נוסף של המקומיים מוצא את האנדזון בעצמו על הקרקע, עם ריצה של 7 יארד. דרייב ראשון טוב לאורחים בלילה הקר של מעלה אדומים עבר את מחצית המגרש עם מסירה לבר אילן וריצה טובה של מייל אבל נעצר עם סיום הרבע על קו ה-30 בכיסוי טוב של חזוני.

עצירה מהירה של השארקס אבל דיויד ניומן השתלט במהירות על פאמבל של שחף ואחרי הפציעה של גרדנר בריצה ל-12 יארד, נכנס משה שיר ומיד במהלך הראשון שלו מצא את האנדזון לניקוד נוסף עם ריצה של שני יארד. סאק של חזוני הוביל להרחקת כדור נוספת של נתניה, אבל לאון מזרחי ניצל מסירה לא טובה וחטף את הכדור באנדזון כדי לתת תקווה לאורחים. התקווה רק צמחה כשממש על סף המחצית, האורחים יצאו לדרייב נהדר של 11 מהלכים והגיע עד סף האנדזון עם שתי תפיסות של עידן סיגל כל אחת ל-14 יארד ושתי עבירות לא מחויבות שהענישו את המקומיים ב-30 יארדים. הדרייב לא חצה את קו האנדזון ונעצר על קו ה-3 עם שתי מסירות לא מושלמות וריצה שנעצרה מאחורי הקו בידי חזוני ואורגנג'י.

כאן היה נראה שהכתומים יסתפקו בכך וירדו למחצית, אבל עמית מייל חשב אחרת ואחרי תפיסה של ביני שושן הוא פשוט חילץ את הכדור מידיו וגם השתלט על הכדור במצב מאוד נוח לקבוצה מהשרון אבל עם רק 21 שניות על השעון. ניקוד לאורחים? טעות בידיכם, כשהשעון מראה 0:00 חזוני הראה למה הוא מועמד לתואר השחקן המצטיין של העונה, חטף את הכדור על ה-1 ורץ כל הדרך לט"ד בצד השני 79 יארד במהלך שמוטט את הכרישים לחלוטין.

פתיחת המחצית השניה המשיכה את המומנטום של חניכיו של קול קייזר, כאשר שיר מוצא את אדרי לט"ד מהיר, אחרי החזרה טובה של אותו שיר. ההמרה כבר לא הלכה כמתוכנן ועמית מייל עם מהלך גדול שני לערב זה, חטף את הכדור באנדזון ועם פיק-2 שם את נתניה על הלוח. נתניה המשיכו להרחיק את הכדור ושיר המשיך לעשות את עבודתו. הוא מצא את אדרי ל-26 יארד ואז רץ לט"ד השני שלו על הקרקע הפעם ל-11 יארד. שחף מסר שוב לידי היריב הפעם זה היה ניימן שהיה בדרכו של הכדור ממש עם סיום הרבע השלישי.

שיר המשיך לעשות צרות להגנה האורחת ורץ בפתיחת הרביעי לט"ד שלישי שלו בדאון רביעי, הנתנייתים הכניסו את עידן סיגל לעמדת הק"ב ולמרות כמה מהלכים טובים מאוד עזר לחזוני לשבור שיא שרק נקבע לא מכבר בידי רועי דלמן ועם החטיפה העשירית שלו העונה הוא המחזיק הבלעדי של שיא החטיפות בעונה אחת. שיר החזיר טובה לנתניה ומייל המשיך ערב אדיר שלו עם חטיפה נוספת ועם שש שניות על השעון הכרישים התנחמו בט"ד משלהם עם ריצה של סיגל ל-22 יארד והמקום השלישי הולך ללוחמי יהודה.

שיר, חזוני ומייל היו המצטיינים של הערב, שיר עם 4 ט"ד, שלושה על הקרקע (38 יארדים), אחד באוויר עם 3 מ-5 52 יארד (אבל גם חטיפה). חזוני עם ערב נהדר של 9 תאקלים, 3.5 לאיבוד יארדים, סאק וחצי, הטיית מסירה וכמובן 2 חטיפות שאחת הלכה לט"ד. מייל גם הוביל את ההגנה עם שש משלו, הטיית מסירה, חטיפה, גרימה והשתלטות על פאמבל. גרדנר תרם 9 מ-17, 72 יארד, ט"ד, חטיפה וגם ט"ד בריצה, שחף מהצד היה עם 8 מ-21, 56 יארד ו-2 חטיפות. סיגל עם 2 ריצות ל-29 יארד, 2 תפיסות ל-28 יארד וט"ד.

===============================================================================

הגענו כאמור לשלב הזה בעונה שכל משחק קובע, והשלב שאם לא מנצחים הסתיימה העונה, וכולם נושאים עיניהם לגביע האליפות, בואו נסקור את הקבוצות והקרבות הצפויים בחצאי הגמר.

כפר סבא הוקס – נתניה שארקס – יום שלישי 31.1 שעה 20:15 – מתחם האימונים איצטדיון לויטה

האלופה זו השנה החמישית ברציפות, לא שייטה כל כך בקלות כמו בעונות הקודמות, ויריבותיה לתואר יודעות שהיא פגיעה מתמיד. עם זאת הקבוצה מצליחה לצאת ממצבים קשים עדיין ועם המנטליות של קבוצה אלופה עדיין לא הפסידה כבר מעל חמש שנים וזה יהיה המכשול העיקרי למי שירצה לקחת ממנה את התואר השייך לה כרגע.

ההגנה האדירה של הירוקים בראשות ברק בריכטה שאפשרה רק 6 נקודות למשחק תמשיך למרר את החיים להתקפות היריב, הקו הראשון בראשות אורי גבאי ימשיך להפעיל לחץ והקו האחורי עם נדב אלירז (7 חטיפות) ואביעד אוחיון (הוביל את הליגה העונה עם 10 הטיות מסירה) ימשיכו לארוב כדורים. תומר פלד ימשיך לרוץ מאחורי קו נהדר של ביכלר, גבאי ואיילה (קו שאיפשר רק חמישה סאקים כל העונה), ותוכנית המשחק תמשיך להיות משחק ריצה חזק ומסירה כשצריך מדי פעם אך מזרחי הקוורטרבק יהיה חייב להיות יותר יציב ביחד עם ברוש, פרג' ופורטנוי המטרות שלו כדי לעזור למשחק הריצה המצוין.

הנתנייתים רק לפני שבועיים היו במבצר הביתי של ההוקס וכמעט וזעזעו את הליגה עם משחק מהסרטים. ההגנה של הכרישים פגיעה בעומק המגרש וכדי לנצח את המשחק יצטרכו ליצר איבודי כדור על ידי הפעלת לחץ על קוורטרבק היריב (כמו שעשו במשחק הקודם), הם הצליחו לעצור את פלד ברוב המשחק ולמרות שבסופו של דבר הוא השיג את היארדים שלו הם הצליחו לתקל אותו מספר פעמים לאיבוד יארדים כמו בהגדרה המושלמת ל-Bend but not break. אם קבוצתו של אביגדור יונה תצליח לשמור על אותה רמת אינטנסיביות ולהמנע מטעויות ובמקביל ליצר משהו בצד ההתקפי של הכדור, כאשר איש המפתח כמובן הוא עמית מייל במשחק הריצה, יכול להיות ערב מאוד ארוך עבור הכפר סבאים.

חיפה ראמס – לוחמי יהודה – יום חמישי 2.2 שעה 20:00 – כפר הנוער שפיה

המפגש השני בחצי הגמר מפגיש שתי קבוצות מאוד אקספלוסיביות כל אחת בדרכה שלה. הראמס אמנם עם סגל קצר יותר לאורך העונה אבל כשהם נישאים על גבם של מספר שחקנים ותיקים, הם הצליחו להשתלט על המקום השני במיוחד אחרי הנצחון בקאמבק המדהים מול אותם הלוחמים. אם מסתכלים על המשחק הקודם לא הייתה שום סיבה שחיפה תנצח אחרי שאיבדו חמישה כדורים במשחק וביצעו אינספור טעויות (כולל הצלחה ברק המרה אחת מתוךשש אחרי ט"ד), אבל הלב והנחישות של החיפאים ובעיקר המשחק המעולה של אסנפלד נתן להם את ה-W. חשוב לציין שאופק אסנפלד הינו עדיין ה-MVP המכהן ולמרות שהחסיר משחק בגלל פציעה ולא היה במיטבו בתחילת העונה הוא מגיע לסוף העונה בכושר נהדר, אבל הוא לא לבד.

זמלר, עדי, אוסטר, ופרידמן לצידו משני צידי הכדור, החיפאים הם הקבוצה שמשחקת עם הכי הרבה שחקנים גם בהתקפה וגם בהגנה (וזה כמובן גם חסרון גדול). זמלר ימשיך לנווט את ההתקפה והוא יצטרך לשלוט בנטייה שלו למסור לידי היריב, והוא הוכיח מספר פעמים שהוא מסוכן לא רק באוויר אלא גם עם רגליו. עדי התופס המצטיין בליגה מעמדת הטייטאנד ביחד עם אוסטר יצטרכו לדעת לעצור את מספר המטרות הרב של הלוחמים במטרה לצאת עם נצחון. ההגנה החיפאית לא במיטבה העונה במיוחד נגד משחק המסירה והם יצטרכו התעלות והרבה לחץ על קו ההתקפה של לוחמי יהודה.

מהצד השני, היו הרבה ציפיות בפתיחת העונה בצד הכתום אך רק חלקן התממשו, חזוני אמנם נותן עונת שיא ויכול להיות קטלני משני צידי הכדור, אבל הנשקים הרבים שיש להתקפה לא תמיד מגיעים לכדי מימוש, ונראה שחסר הגרוש ללירה כדי לעשות צעד קדימה. אם הכתומים יגיעו עם כל הברגים מסודרים במקום, ימנעו מעבירות לא מחויבות ואיבודי כדור טפשיים לכל קבוצה יהיה קשה לעצור אותם. גרדנר נותן עונה מצוינת בעמדת הק"ב, ושיר שנכנס לעמדה זו מידי פעם כל כך ורסטילי שקשה לעוצרו גם בריצה וגם כרסיבר, משחק הריצה יכול להיות יותר טוב עם ביני שושן בעמדת הרץ הפותח. אפרים ניימן ימשיך להיות העוגן של ההגנה לצד חזוני והקו ההגנה המצוין של גרסטנסנג, גוטליב, טירשוול בשילוב עם הליינבקרים בראון את ניומן ימשיכו להפעיל לחץ על התקפות היריב.

מה שבטוח שצפויים לנו שני משחקים מרתקים עד מאוד אז בואו לצפות ולעודד!

============================================================================

אנחנו מזכירים לכם שיש ביכולתכם להשפיע עם הבחירה למצטייני העונה שיחולקו בגמר הגדול שיתקיים ביום רביעי השמיני לפברואר, בשעה 20:30 במגרש שפירא בנתניה – הצביעו והשפיעו כאן: פרסי העונה.