שבע בום! כפר סבא זוכה בפעם השביעית ברציפות באליפות המדינה

תמונת שער: סטודיו פרג' – סיון פרג'.

ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט סוגרת את עונת 2017/2018, אחרי משחקים מרתקים, מותחים ופוטבול כמו שקיווינו שהליגה הזו יכולה לנפק ובדרך הכי טובה שאפשר עם אלופה ראויה, נצי כפר סבא, שעושה זאת בפעם השביעית ברציפות (מתוך שמונה עונות שהליגה קיימת).

קרב עיקש של עמק יזרעאל בגמר לא הספיק ולמרות שהגיעו קרוב מאוד לגביע הנכסף, היה חסר להם את הגרוש ללירה, והקבוצה מהשרון זוכה בתואר פעם נוספת לעיני כ-250 צופים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

#1 נצי כפר סבא 36 – #2 ציידי עמק יזרעאל 28

נתוני משחק – Stats

שידור המשחק – באדיבות מדברים תקשורת

תמונות – באדיבות טום נודלמן

תמונות – באדיבות סטודיו פרג' – סיון פרג'

תמונות – באדיבות גילי בריגס

המדורגת שניה, פתחה בהתקפה אבל היה נראה שההתרגשות מפריעה להם לפתח משחק מסודר, עם סנאפ גבוה במהלך השני שגרם לאיבוד יארדים ומהר מאוד הכדור החליף ידיים עם אחרי בעיטת הרחקה. כפר סבא הלכו ישר לחיבור שעבד להם נהדר השנה ואדלר מצא את גוטמן לחמישה יארדים מהירים, ואחרי שתי מסירות לא מושלמות הצמד המיר דאון רביעי ארוך עם השלמה ל-13 יארדים. אדלר כל המשחק לא השלים חמש מסירות, וכנראה גם הוא התרגש מהמעמד כי כבר בדרייב הראשון הוא לא השלים ארבע מתוך אותן חמש מסירות ובדאון רביעי הוד פורמן הגיע אליו והפיל אותו בסאק כדי לתת דאון ראשון לציידים עם עצירה חשובה.

יהונתן דוד, הרץ המצוין עדיין לא מצא את חורי הריצה הנדרשים עבורו ואיבד יארדים עם תאקל של רוטשטיין ושריד, ואחרי מסירה לא מושלמת של איתמר אבוחצירא לאילון בנאורי, נמש עלה כדי להרחיק את הכדור פעם נוספת. בשלב הזה הקבוצות הבינו איפה הן נמצאות ומצאו את הקצב שלהן, ההוקס עם דרייב מאוזן שעירב גם את עיליי גלזר על הקרקע, ראו דווקא את הטייטאנד ברוש משיג את רוב היארדים במסירה ל-23 יארד. גלזר כמעט פרץ ומצא את האנדזון אבל תוקל ממש על סיפו בידי יהונתן דוד, אדלר קינח ושם נקודות ראשונות בגמר עם צלילה לאנדזון, 0-8 לנצים.

ריצה יפה של גיא נמש פתחה טוב את הדרייב של השחורים/אדומים ל-18 יארדים, אבל עם הרבה מזל במהלך הבא, שחקן מקבוצתו השתלט על פאמבל שלו שיוצר בידי רוטשטיין. דוד הצליח לחצות את המרחק לדאון ראשון ומהצד השני של הבאזר לסיום הרבע הראשון, השיג גם את הדאון הראשון עם ריצה חשובה ל-11 יארד. ההתקפה נתקעה והגיעה שוב לדאון רביעי והפעם במהלך יוצא דופן מסירה לנמש שיצא מהבקפילד והתחמק מתאקל כדי להזיז את השרשראות. דוד משך את הכדור לקו ה-5 ומשם ריצה של נמש בשילוב עם ההמרה השוותה את התוצאה.

המומנטום החליף צד וראינו טעות נדירה של אדלר שתוך כדי תנועה ניסה למסור לריפטין אבל נדב סלעי איתר ויירט את הכדור. כפ"ס עזרה להתקפה היריבה עם שתי עבירות שנתנו שני דאונים ראשונים אוטומטיים, ואבוחצירא שבשונה מהעונה הסדירה הצליח לעורר גם את משחק המסירה, מצא את דוד ל-11 יארדים. דוד הצליח להמיר דאון רביעי קצר, ואבוחצירא שמר את הכדור במהלך שהטעה את ההגנה ונכנס באין מפריע לאנדזון כדי להעביר את היתרון לעמק,      14-8.

הנצים, התקשו לשמור על הכדור ועוד איבוד כדור נדיר הגיע, הפעם ממהלך הגנתי אדיר של גיא נמש, ברוש תפס וניסה לקדם את הכדור אך נמש הוציא לו את הכדור וגם השתלט על ההשמטה במחצית המגרש של האלופה הנוכחית עם 2 דקות למחצית. הקבוצה מהצפון קיוו להגדיל את היתרון ואולי היה זה בעוכריהם בסוף המשחק שלא ניצלו את המומנטום החיובי, אך עבירת אחיזה לא חוקית לקחה אותם אחורה ומסירה ממש עם הבאזר נחטפה על סף האנדזון בידי ריפטין וסגרה את המחצית הראשונה.

הירוקים יצאו בצורה חזקה מאוד למחצית השניה, גוטמן המשיך ליצר יארדים בריצה אחרי התפיסה במהלך הראשון ל-14 יארד, ואדלר ניצל את החולשה ההגנתית של קו ההגנה בשחור כשהוא הולך למהלך הק"ב סניק פעם אחר פעם במחצית השניה ומייצר יארדים משמעותיים ובעיקר דאונים ראשונים. שלוש ריצות רצופות שלו שייצרו 28 יארדים, סיימו את הדרייב עם צלילה שלו לאנדזון ממרחק יארד אחד כדי לקחת את היתרון חזרה אחרי ההמרה של גלזר, 14-16.

ההתקפה של יזרעאל לא יצאה למחצית השניה וצברה שלוש עבירות שרק לקחו אותם אחורה ולא השיגו יארדים חיוביים כדי להרחיק מהר מאוד את הכדור, והחזרה של ברוש נתנה להוקס מיקום מצוין לדרייב הבא. שני מהלכים אחרים והתחילה בריחה קטנה של אדלר וחבריו, הוא רץ לתשעה יארדים ומצא את גוטמן במסירה קצרה כאשר האחרון מתחמק משני תאקלים ורץ לאנדזון להגדלת היתרון לעשר הפרש.

המדורגים ראשונים שלטו בצורה מוחלטת כמעט ברבע השלישי וההגנה המשיכה לעשות את העבודה כשאביעד אוחיון נמצא בכל מקום ומתקל את דוד כדי להכריח את הציידים להרחיק את הכדור. ההתקפה בירוק המשיכה להניע את הכדור למרות עבירה בהחזרה, אדלר קיצר את המרחק לאנדזון עם ריצה ל-11 ואז מסירה לגוטמן ל-12 יארדים. גלזר שוב עם ריצה יפה החוצה, נעצר על קו ה-2 של עמק יזרעאל אחרי ריצה של 21 יארד ואדלר עם הט"ד הקרקעי השלישי שלו נתן יתרון משמעותי לקבוצתו, 14-28.

ההאנטרס לא ויתרו וחזרו מהר מאוד למשחק, אבוחצירא מצא במסירה ארוכה ותפיסה נהדרת של נדב סלעי ל-48 יארד כשירין ברק מתקל ומציל את הטאצ'דאון לפחות למהלך אחד, כי לאחר מכן ריצה נהדרת של דוד כשהוא מטעה מספר מגינים, צובר מהירות ואחרי 29 יארד מצמצם את התוצאה ל-20-28. העצירה המיוחלת הגיעה עבור הקבוצה מהמקום השני דווקא אחרי רצף עבירות נדיר של התקפת הנצים, ארבע כאלו הביאו את הכדור לדאון שני ו-41, ולמרות שהצליחו לקדם את הכדור כמעט למרכז המגרש, גוטמן הרחיק בבעיטה ממש בפתיחת הרבע הרביעי.

העמק הגבירו קצב והלכו לנשק החזק שלהם והצליחו לקדם את הכדור עם נתחים גדולים כל פעם של יארדים על הקרקע, ריצות של דוד ל-14 ו-19 יארדים וריצה ארוכה לשישה עשר יארדים של נמש, הביאו את הכדור לתוך קו השלושים של יריבתם. שם ההגנה שוב בראשות הקפטן הותיק אוחיון הצליחה להתעשת ואחרי מסירה שנמנעה עם כיסוי טוב של זלמנוביץ, אוחיון עם שני תאקלים על דוד כולל אחד בדאון רביעי עצר ברגע קריטי את ההתקפה ששוועה לנקודות כדי להשוות.

הירוקים יצאו לדרייב מכריע מבחינתם כדי לסגור סופית והרמטית את המשחק, ונשארו על הקרקע לכל אורך אורכו מול הגנה מותשת שרובה שיחקה משני צידי הכדור. פעם אחר פעם אדלר שמר את הכדור כדי להשיג יארדים משמעותיים, כשהוא צובר 41 יארדים (!) וגם נעזר בעברת פייסמאסק כדי לגרום לשעון לרדת עוד ועוד. עברה לא מחויבת של ההתקפה לקחה אותה אחורה ונתנה תקווה לעצירה עבור ההגנה בשחור כאשר היא ניצבת בפני דאון רביעי ו-16. אדלר הלך אל הנשק הלא כל כך סודי שלו וניצל כיסוי אחד על אחד לקוי כדי למצוא אותו פנוי באנדזון לט"ד כל כך חשוב עבור ההוקס והיתרון צמח ל-16 הפרש עם מעל 2 דקות על השעון.

שחקניו של ניל אורלי במוד נואש, ניצלו נקודת פתיחה טובה אחרי עברה בהחזרה, והלכו לאוויר, בנאורי וסלעי עם תפיסות חשובות לשבעה ו-24 יארד בהתאמה, ואחרי ריצה של נמש אבוחצירא צלל לאנדזון כשאחרי ההמרה של דוד על הקרקע התוצאה 28-36 אבל רק עם כשלושים שניות על השעון ועם פסק זמן אחרון. הציידים הבינו שבעיטת אונסייד היא ההזדמנות האחרונה שלהם, אבל מי אם לא אוחיון היה שם כדי להשתלט על הכדור ואחרי כריעת ברך החלו חגיגות הניצחון והאליפות כשיו"ר ההתאחדות סטיב לייבוביץ, מעניק את גביע האליפות לליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט לשחקניו של איתי אשכנזי, נצי כפר סבא!

שני מצטיינים היו בצד המנצח, אביעד אוחיון מההגנה נבחר ל-MVP של משחק הגמר, עם 16 תאקלים כל אחד משמעותי יותר ממשנהו, 1.5 תאקלים לאיבוד יארדים והשתלטות על האונסייד כדי לסגור את המשחק. המצטיין ההתקפי היה ללא ספק גלעד אדלר, שהיה אחראי לכל הט"דים של קבוצתו שלושה על הקרקע כשהוא מוביל בצורה מפתיעה את משחק הריצה עם 100 יארדים עגולים וכמובן גם מוסר ל-11 מ-16, 126 יארד, 2 ט"ד וחטיפה. גוטמן סיים כתופס המוביל כהרגלו עם 8, 98 יארד ו-2 הט"ד, גלזר שם ב-14 נשיאות עם 86 יארד.

ההתקפה בראשות יהונתן דוד עשתה במאמץ עילאי כדי להשאר במשחק, הוא סיים עם 21 נשיאות ל-113 יארד וט"ד (וגם תפיסה ל-11 יארד), נמש עם 55 יארד קרקעיים וט"ד ואבוחצירא עם שני ט"ד בצירוף ל-21 יארד בריצה וגם משחק מסירה שהיה חסר כל העונה, עם 6 מ-13, 103 יארד וחטיפה, סלעי עם שתי תפיסות ל-72 יארד.

ציינו כבר את אוחיון אך לצידו היו גם שני ה-אורי, קורן ואדיר, עם תשעה ושבעה תאקלים בהתאמה, כשכולם תורמים את חלקם, שריד עם חמישה תאקלים ורותם בר-טל עם ארבעה. ההגנה של עמק יזרעאל הצליחה ליצר שני איבודי כדור (מקרה נדיר עבור ההוקס), עם חטיפה של סלעי והשתלטות על פאמבל של נמש אחרי שגרם לו. פרטוק עם 8 תאקלים, 1.5 לאיבוד יארדים, דוד עם עוד משחק שלם נוסף עם שבעה, הוד פורמן עם שישה וסאק, תרם גם כן.

====================================================================

זהו תמה לה עונת נוער נוספת, אנחנו רוצים להודות לכל השחקנים, מאמנים, שופטים, מנהלים, הורים ואוהדים שבאו תרמו מזמנם תמכו ועזרו להפוך את הליגה הזו לדבר שאנחנו כל כך אוהבים. בהמשך השבוע נסקור את פרסי העונה אשר חולקו במחצית משחק הגמר, הזוכים והמנצחים!

נתראה בעונת הפוטבול הבאה!!!