שבוע ראשון בליגת הנוער: רמת השרון וקריית אונו עם נצחונות גדולים

תמונת שער: טלי אראל.

עוד עונה טריה וחדשה של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט יצאה לדרך, העונה השמינית התחילה עם ארבעה משחקים סוערים, בהם כמה משחקים שהקבוצות עדיין למדו מה הן יכולותיהן האמיתיות לקראת עונה ארוכה מותחת ומרתקת. הקבוצות המתחדשות של קריית אונו ורמת השרון השיגו נצחונות משכנעים מול חיפה ונתניה בהתאמה בעוד מודיעין הקשתה מאוד על הכפירים לפני שיצאה עם ההפסד. במפגש שסגר את השבוע, ברכות לספרטנים מבאר שבע על נצחון בכורה בגלגולם החדש מול הקבוצה החדשה מראשון לציון עם נצחון על האפס לפתיחת עונה מוצלחת עבורם.

זאבי קריית אונו 40 – איילי חיפה 6

נתוני משחק – Stats

וידאו (עמוד שידור חי של המשחק)

שתי הקבוצות רצו לפתוח עונה ברגל ימין והקבוצה המתחדשת מקריית אונו בהובלת הקוורטרבק הצעיר איתן אדלר (האח הצעיר לשושלת הקוורטרבקים שכבר הגיעה להישגים בליגת הנוער), הראתה ניצוצות מול קבוצה צעירה עם צוות אימון חדש בראשות ג'יי ארמסטד.

קבוצתו של עמית טוויג פתחה חזק מאוד עם דרייב ארוך של שמונה מהלכים ו-77 יארדים כאשר הם נעזרים בעברה לא חכמה בדאון רביעי של הגנת חיפה, אדלר עם כמה ריצות משמעותיות גם התכבד בטאצ'דאון הראשון לעונת משחקים זו, עם ריצה של שמונה יארדים ויתרון מוקדם למארחים. חיפה ניסו להגיב אבל התקשו בצד ההתקפי של הכדור כל הערב והתחילו עם כישלון בהמרה לדאון רביעי במרכז המגרש. הכדור המשיך להחליף צדדים אחרי פאמבל בדאון רביעי של ברנט יומוזאלו, אך חיפה בניסיון הרחקה לא השתלטה על הכדור וניסיון ריצה של עמרי שפיגל נעצר לאיבוד יארדים.

המגרש הקצר עזר לאדלר שהתחבר עם אלעני ורץ שוב לשני שלו, האיילים מהצד השני חיברו דרייב יפה עם מהלכים נאים כשהם מקדמים את הכדור על הקרקע עם ריצות של סרוקה ודוידוף בעיקר, אך עם הגיעם לרדזון התחילו לאבד יארדים ולא הצליחו להמיר דאון רביעי ו-22 עמוק בשטח היריב. מוריס אודה אמר תודה ונשא את הכדור באין מפריע לאורך הקו 58 יארדים לט"ד נהדר. חיפה ניסו ליצר משהו על סף המחצית אבל כשלו ויתרון משמעותי לזאבים בסיום המחצית הראשונה.

המחצית השניה נפתחה כמו שהראשונה הסתיימה, חיפה כשלה להשיג דאון ראשון, ושוב עם תקלה בהרחקת הכדור קריית אונו עם מצב מצוין לשים נקודות נוספות. הפעם אדלר כשל ומסר לידיו של עמית שחר שחטף את הכדור, אך בהתקפה אותו השחר נשא את הכדור והפילו כשהגנת הזאבים משתלטת עליו. ריצה ל-16 יארד של אודה סידרה קוורטרבק סניק שלישי במשחק לאדלר. קורן זכות הפגין עירנות כאשר שניתר מידיו של הטייטאנד החיפאי מוראלס נחת בידיו לחטיפה והחזרה טובה ובמהלך השני של הרבע הרביעי מצא אדלר בט"ד אווירי ראשון את מנו נסימיה.

חיפה בפיגור גדול לא התייאשו ויצאו לדרייב שהסתיים בניקוד הראשון שלהם במשחק, הכל על רגליו של הק"ב שחר סרוקה אחרי 6 ריצות שלו ואחת של אורי סמו לצד השלמה לגרוסטנייב ל-12 יארד, התפרץ סרוקה מבעד להגנה לט"ד קרקעי של 41 יארד. המארחים הלכו לשק הטריקים בדאון רביעי ומסירה של נסימיה בדאון רביעי לצפתי שהיה פנוי לחלוטין מאחורי ההגנה לט"ד של 52 יארד ונצחון מוחץ לזאבים.

אדלר עם 48 יארד קרקעיים, 10 מ-14, 72 יארד, 4 ט"ד כוללים וחטיפה, אודה עם 78 יארד וט"ד משלו, בהגנה איתמר הראל הוביל עם חמישה תאקלים לצד חמישה שחקנים נוספים עם ארבעה, ביניהם זכות גם עם חטיפה והשתלטות על פאמבל ותאקל לאיבוד יארדים. בחיפה סרוקה היה המוציא לפועל היחיד עם 108 יארדים ב-11 נשיאות אבל רק השלמה אחת מחמש וחטיפה, בצד השני של הכדור עמרי איילון עם 9 תאקלים ויונתן מרמור עם חמישה.

כפירי ירושלים 27 – להבות מודיעין 14 

נתוני משחק – Stats

שתי קבוצות שפניהן מכוונות למעלה נפגשו בקמפוס הספורט על שם קראפט בשלישי בערב, הלהבות צירפו לצוות האימון את דני איסטמן כמאמן ההגנה של הקבוצה ומהצד השני כפירי ירושלים מקווים ללכת בדרכה של קבוצת האם האריות ולהביא אליפות ראשונה לעיר הבירה עם סגל עמוק ומגוון.

פתיחת המשחק נתנה סימן להמשך עם עצירה מהירה ובעיטת הרחקה קצרה של אדר רז, טוני קרקוז ניצל זאת להחזרה כל הדרך לאנדזון ויתרון מפתיע לאורחים. הכפירים עם נתי אביהוד בעמדת הק"ב, שמו את הכדור בדרייב השני שלהם בידיו של אלדד זפרעני שהשיג שני דאונים ראשונים בריצה, אך דווקא בדאון רביעי קצר בשטח המגרש של מודיעין נעצר לאיבוד יארדים על ידי חיים סברדלוב. המשחק להיות בעל אופי הגנתי כשהתקפת מודיעין הולכת אחורה אחרי סאק של אברהם מיימון על יהל כהן והוביל להרחקת הכדור. הפעם אביהוד שמר את הכדור ורץ באין מפריע 38 יארד כדי להעביר את היתרון לקבוצה הביתית אחרי בעיטת ההמרה.

כהן נחטף על ידי נבו הר אבן אך למרות ריצה יפה של זפרעני, ההתקפה נעצרה והלכה אחורה בגלל עבירות והכדור הורחק פעם נוספת בפתיחת הרבע השני. ההגנות של שני הצדדים נראו מצוין (או שמא הההתקפות התקשו לתפקד) והצליחו ליצר עצירות פעם אחר פעם. נראה היה שהקבוצות ירדו להפסקה בתוצאה זו, אך חטיפה מצוינת של הגנת מודיעין ממש על סף סיום המחצית שמה את הכדור עם הגב לאנדזון שלהם ועל קו היארד שלהם ועם שניה אחת על השעון כהן ניסה למסור משום מה ונחטף על קו ה-10 הכדור הוחזר לאנדזון וט"ד ממש עם הבאזר כדי לתת יתרון 14-6 במחצית לירושלים.

פתיחת המחצית השנייה נפתחה עם חטיפה נוספת של כהן, ואביהוד נחטף מהלך אחרי גם הוא. התקפת מודיעין הייתה אובדת עצות ומספר מהלכים אחרי גם הגיע פאמבל של סברדלוב. כאן נכנס לפעולה ולבקפילד של הכפירים, דניאל זלקה עם ריצות יפות של 8 ו-17 יארדים ואחרי שתי השלמות של אביהוד, זלקה השלים דרייב מצוין לט"ד בריצה של 13 יארד. פצצת עומק של כהן לדניאל בלנק ל-56 יארד הביאה את האורחים לקו ה-5 של יריבתם אבל כשלו להמיר דאון רביעי ובמהלך אחרי החלפת הפוזשן, זלקה תוקל על ידי אותו בלנק באנדזון שלו לסייפטי.

כהן נחטף פעם נוספת על ידי לבב מלר בסוף הרבע השלישי, אך הקבוצות המשיכו להתקשות והחליפו בעיטות הרחקה כולל סנאפ לא טוב של מודיעין שנתן כדור לשחקניו של מורדי צ'רנוביץ' עמוק בשטח של מודיעין, ניסיון שער שדה של אדר רז כשל והלך ימינה מדי, כהן ניצל את ההחמצה עד תום והיה צריך מהלך אחד כדי להביא את קבוצתו קרוב עם מסירת ט"ד של 60 יארד לבלנק. היה נראה שתהיה הזדמנות לקאמבק אחרי עצירה וסאק על אביהוד של בלנק שהובילה לבעיטת הרחקה אך הבעיטה של אדר רז, עם ביש מזל של האורחים ננגעה ונעצרה בידיים מקומיות באנדזון לט"ד של הכפירים ואיתו סיום המשחק אחרי עוד ניסיון נואש שהסתיים באיבוד כדור של מודיעין.

אביהוד עם 10 מ-22, 56 יארד ו-2 חטיפות, בנוסף ל-28 יארד וט"ד על הקרקע, זפרעני עם 31 יארד וזלקה עם 25 וט"ד משלו. כהן מסר 4 חטיפות וחמש השלמות מ-22 ל-133 יארד מתוכן 116 בשתי תפיסות וט"ד לבלנק, כאשר על הקרקע לא היה מה למודיעין להציג. ההגנות שלטו מיימון עם 6 תאקלים, סאק והשתלטות על פאמבל, דרדליק, פיקהולץ ומלר עם שלושה תאקלים כל אחד. במודיעין בלנק הוביל עם שבעה לצד סאק, שלושה תאקלים לאיבוד יארדים עם יובל ברפמן שתורם גם הוא שבעה משלו.

כרישי נתניה 22 – רעם רמת השרון 52

נתוני משחק – STATS

וידאו (עמוד שידור חי של המשחק)

קבוצה נוספת שהגיעה עם שאיפות גבוהות מאוד לעונה במיוחד לאור ההתפתחויות ממש לפני פתיחתה הייתה רעם רמת השרון, עם פליטי כפר סבא בהרכב ואחרי טורניר קדם עונה מושלם האפורים-כתומים רצו לפתוח ברגל ימין. מהצד השני חניכיו של אביגדור יונה רצו להראות שהם מוכנים לתת פייט וזה מה שקרה בפתיחה.

המשחק נפתח עם גישושים משני הצדדים, ריצות של עידן סיגל וג'וני שוחט הביאו לדאון ראשון אבל גם לבעיטת הרחקה, התקפת הרעם מהצד השני עם דור פאר נעצרה מהר מאוד עם איבוד כדור ראשון במשחק כאשר עמית וכניש משתלט על הכדור. סיגל לא ניצל זאת ומסר לידי היריב כאשר אביעד אוחיון המנוסה נמצא שם לחטוף את הכדור. חיבור שיעבוד הרבה השנה בין פאר לשגיא גוטמן צלח ל-35 יארד אך עם הגיעם לגול ליין שקד אקריש איבד את הכדור פעם נוספת.

הלבנים לא הצליחו לקדם את הכדור אבל עם קצת מזל שוב הכדור היה בידיהם ושוב היה זה אקריש כאשר בתהליך החזרת הפאנט לא השתלט על הכדור. סיגל קידם את הכדור על הקרקע עם עזרה של עבירה אורחת ועם הרבה מזל מצא את אליה סרור באנדזון (אחרי כדור שעבר בין ידיו של המגן). אביעד אוחיון קפץ מההגנה לעמדת הרץ האחורי ולא היה צריך הרבה לרוץ לאנדזון, 42 יארד. המטוטלת המשיכה ואיתה הנקודות, סיגל עם שתי ריצות ארוכות סידר לשוחט ריצה של 12 יארד לט"ד מקומי נוסף. שני מהלכים אחרי ופאר מצא שוב את גוטמן ששבר שני תאקלים והרסיבר המצטיין עם ט"ד ראשון שלו העונה. מכאן והלאה הייתה רק קבוצה אחת ברבע השני על המגרש, שחקניו של גלעד שוהם המשיכו בבליץ ההתקפי, אוחיון עם ט"ד ארוך נוסף של 28 יארד ואחרי עצירה מהירה והרחקה נוספת של הכרישים אוחיון כבר עם השלישי שלו ל-31 יארד.

סאק של ניב אפלבוים הוביל להרחקת כדור נוספת והפעם הסנאפ בפאנט הלך מעל ראשו של הבועט ומחוץ לאנדזון לסייפטי. יהל סלונים עוד רץ ל-18 יארד אך פאר במהלך האחרון של המחצית הופל בסאק עם יתרון מבטיח לאורחים 28-16.

פתיחת המחצית השנייה לא עבדה לטובתה של הקבוצה המקומית כאשר גבי אברהם מחזיר את בעיטת הפתיחה 70 יארד לט"ד נוסף. נתניה לא אמרו נואש, עם שלוש עבירות של 15 יארד כל אחת של רמה"ש, סיגל מצא את האנדזון על הקרקע עם ריצה של תשעה יארד. אך התגובה הייתה מהירה מאוד כשפאר מוצא את סלונים בתפיסה נהדרת לט"ד של 25 יארד משלו.

בשלב הזה המשחק נהיה רווי עבירות וקצת מבולגן וטעות בשיקול הדעת של סיגל הובילה להרחקתו בגין התנהגות לא נאותה, ללא הק"ב הפותח שלה הכרישים בעטו שוב, אך הרעם לא ניצלו זאת בפתיחת הרבע הרביעי וכמה מסירות לא מושלמות של פאר הובילו לבעיטת הרחקה. אליה סרור נכנס לעמדת הק"ב אבל לא הצליח ליצר יארדים חיוביים, ושוב המקומיים כשלו להרחיק את הכדור. צ'ינג צ'אי ג'ונסון רץ יפה עד כמעט לאנדזון ומשם פאר צלל לט"ד קרקעי משלו. שתי הקבוצות לא צלחו מעבר לכך והסתפקו בתוצאה זו עד לסיום.

אוחיון עם 99 יארד ו-3 ט"ד בארבע נשיאות, היה גם מצוין בצד ההגנתי עם חמישה תאקלים וחטיפה, פאר השלים רק חמש מסירות, 143 לגוטמן עם ט"ד ו-48 לסלונים עם אחד משלו. סיגל סיים עם 6 מ-13, 42 יארד, ט"ד וחטיפה כמו גם 55 יארד וט"ד בריצה, שוחט עם 36 וט"ד גם כן. מת'יו סורסקי (שגם כן הגיע מכפ"ס) הוביל עם 7 תאקלים לצד משה טמרת עם שישה. בנתניה יוליאן אלושקין הוביל עם ארבעה והטיית מסירה.

טילי ראשון ציון 0 – באר שבע ספרטנים 34

נתוני משחק – STATS

וידאו (עמוד שידור חי של המשחק)

אחרי עונת בכורה מחודשת של הספרטנים מבאר שבע, הקבוצה מהדרום לעשות צעד קדימה בעונה זו והם התחילו בקטן עם ניצחון גדול על ראשון לציון. המצטרפת החדשה, טילי ראשון לציון לעומת זאת רצו להראות, תחת הדרכתו של דביר ארג'ואן שיש להם מה למכור העונה ושהם יעשו חיים קשים ליריבותיה. עידו אבני קיבל את תפקיד הק"ב הפותח אחרי שחלק את התפקיד בעונה שעברה ופתח מצוין עם שתי השלמות מהירות של מסירות סקרין לאורן דיין, השנייה נלקחה כבר 21 יארד לט"ד ראשון במשחק.

הטילים לכל הערב הראו שיש להם נשק מצוין בבקפילד ועשו בחכמה שהם שמים את הכדור בידיו של נועם אסרף שהפגין כוח מתפרץ נהדר ומהירות יוצאת דופן. הדרייב הראשון של המארחים לא התקדם עם שתי עבירות לא מחויבות והוביל לניסיון בעיטת הרחקה שכשל ונקודת פתיחה מצוינת לאורחים. ב"ש תקפו מהר ובמהלך דומה לט"ד הראשון החיבור של אבני את דיין שם נקודות נוספות על הלוח. שלוש ריצות של אסרף למעל 10 יארד קידמו את הכדור יפה אבל סאק של יונתן מימן על הקוורטרבק נעם גרינשפן הביא לדאון רביעי ארוך שראשל"צ כשלו מלהמיר.

בדרייב השלישי ב"ש כבר לא הצליחו להשיג דאון ראשון עם עצירה יפה על ריצות של מיכאלי ואלסנע ופאנט החזיר את הכדור לטילים בסיום הרבע הראשון. אסרף הצליח להמיר דאון רביעי ולאחר מכן רת ל-26 יארד נוספים אך בדאון שלישי נוסף גרינשפן לא מצא מטרה פנויה ונעצר על ידי הסייפטי ברק מנשקו ומהלך אחרי בופל בסאק על ידי רעי זבולון הליינבקר הצעיר המצוין. מסירה של אבני לבן ביטון השיגה 28 יארדים אבל דווקא אז נחטף אבני על ידי שלומי פלג במחצית המגרש. עבירת הולדינג החזירה את הרוקטס אחורה ובדאון רביעי יניר כהן שנכנס כק"ב לא השתלט על הסנאפ והכדור החליף צדדים. עם דקה למחצית מצא אבני את איתמר גדעון לט"ד נוסף בן 30 יארד ויתרון משמעותי במחצית 20-0.

במחצית השניה נועם אסרף חלק את הבקפילד עם יניב צרבצקי שהראה שגם הוא מסוגל למצוא פרצות הגנה היריבה, כאשר הראשון רץ ל-18 ומיד אחרי השני רץ ל-16 יארדים אך בדאון רביעי צרבצקי נעצר לאיבוד יארדים. עבדאללה אלסנע אמר תודה, ורץ 60 יארד דרך הגנת הטילים מבלי שאף אחד יעצרו עד לאנדזון לט"ד נהדר. צרבצקי המשיך לנסות להזיז את השרשראות אבל לא היה לצידו משחק מסירה שיעזור ברגעים המכריעים, וגם ההגנה האורחת הבינה זאת והקדישה את מירב מאמציה לעצירת הריצה בהובלת זבולון בסיום הרבע השלישי.

שגיא לביא שנכנס לעמדת הק"ב אצל הספרטנים נחטף על ידי ההגנה אבל הטילים לא צלחו פעם נוספת דאון רביעי (רק 1 מ-10 כל הערב). דאון רביעי ושש עבור האורחים ולביא מצא את אופק אדרי ועם ריצה יפה אחרי התפיסה נתן דאון ראשון אחרי 29 יארד. החיבור הזה עבד פעם נוספת הפעם לט"ד קצר וגם קבע את תוצאת המשחק.

הספרטנים התמקדו במשחק האווירי עם 11 מ-27 לשני הק"בים עם שלושה ט"דים לאבני (115 יארד, וגם חטיפה) ואחד ללביא (59 יארד וחטיפה), אלסנע עם 61 יארד וט"ד בריצה כאשר הרסיברים דיין, אדרי, ביטון וגדעון עם חלוקה נאה של יארדים, ט"ד ותפיסות. רעי זבולון היה מצוין עם 12 תאקלים, סאק, גרימה לפאמבל ו-3 תאקלים לאיבוד יארדים, לצידו מימן עם שישה וסאק. אצל ראשון הכל היה על הקרקע, אסרף עם 137 יארד בבכורה מצוינת בליגה, כשגם צרבצקי תורם 67 משלו, גרינשפן השלים רק 2 מ-10 ל-17 יארד. ההגנה התקשתה כשצרבצקי ודור טובל עם שלושה תאקלים כל אחד.

================================================================================================

התאחדות הפוטבול גאה להציג: זרקור מקומי. סדרת כתבות שיעקבו אחרי הקבוצות והמועדונים השונים. אנחנו פותחים עם מועדון רמת השרון ועם קבוצת הנוער רעם רמת השרון.

השבוע השני של הליגה יציג שלושה משחקים שצפויים להיות מרתקים כל אחד ואחד.

ביום שני, יגיעו הרעם מרמת השרון לביקור בקריית אונו לקרב שיכול בסיום העונה להיות על כל הקופה בשעה 20:00. ביום שלישי הלהבות ממודיעין יארחו את הפיינליסטית של העונה שעברה ציידי עמק יזרעאל, גם כן בשעה 20:00 וביום רביעי בוינגייט יארחו בשעה 19:30 לעוד מפגש מסקרן איילי חיפה את לוחמי יהודה שמחכים בקוצר רוח לעלות על המגרש.

נתראה במגרש!!!

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרם, פייסבוק וטוויטר