ליגת הנוער על שם משפחת קראפט יצאה לדרך!

תמונת שער: אברומי פוגל.

זמן רב עבר מאז שקבוצות ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט לבשו מגיני כתפיים, קסדות ומדים ועלו על המגרש למשחק רשמי, אבל העת הגיעה, וליגת הנוער נפתחה בצורה נהדרת עם שלושה משחקים. ההתרגשות והחלודה ניכרו בכל המשחקים בעיקר בטור העבירות שהצטברו לרוב אבל הקבוצות נהנו מתמיכה של קהל תומך כדי לפתוח את עונת 2020/2021. נתניה עם הצהרה מרשימה והופעה הגנתית עוד יותר מול הכפירים, קרית אונו השתלטו על המשחק מול מודיעין במחצית השניה וגם רמת השרון ניצחו בחוץ וחזרו מפיגור במחצית מול כרמיאל.

לפני פתיחת העונה הוענק פרס השחקן המצטיין לעונת המשחקים הקודמת 2019/2020 ג'וש קשנאו במדי קבוצת לוחמי יהודה.

להבות מודיעין 0 – זאבי קרית אונו 32

נתוני משחק – STATS

קהל שיא של מעל 100 איש הגיע למגרש במודיעין גם עבור הקבוצה הביתית וגם הקבוצה מקרית אונו ונתנו אווירה של משחק פלייאוף ולא משחק עונה רגיל. העצבנות והחלודה של משחק ראשון לעונה הורגש על כר הדשא כאשר שתי הקבוצות לא הצליחו לקיים פעולות פוטבול פשוטות והתקשו לקדם את הכדור. עיקר האקשן הגיע בבעיטות ההרחקה שגם איבוד כדור ברבע הראשון של קרית אונו בהחזרה (ולמזלם) לא הובילה לניקוד אחרי החטאת בעיטת שער שדה של יואב בר מ-35 יארד. שני הקוורטרבקים הצעירים התקשו לחבר דרייבים יעילים, נתנאל ארונוף סיים משחק עם 30 ניסיונות מסירה ומהצד השני יואב וסולי מסר רק 9 פעמים.

השחקן המוביל של הערב, נאור ראובן קיבל את מירב הנגיעות בכדור כרץ האחורי של הזאבים, וסיים עם 67 יארד על הקרקע. אחרי מחצית שניה מאופסת ובעיקר עבירות מרובות לשני הצדדים (18 עבירות משותפות בסיום הערב), המחצית השניה נפתחה עם חטיפה של נועם מלול מהלהבות, אבל הקבוצה המקומית לא הצליחה לבנות על כך והתקשתה להניע את הכדור על הקרקע כשיואב בר מעמדת הק"ב המחליף סיים כרץ המוביל עם 29 יארדים.

המפנה הגיע באמצע הרבע השלישי, בעיטת הרחקה של מודיעין הגיעה לידי של ניר קפח שהתחמק מתאקלים וצבר מהירות כדי להגיע לאנדזון ולט"ד הראשון של העונה עם החזרה של 65 יארד. מכאן נפרץ הסכר והזאבים עטו על הטרף גם בהגנה וגם בהתקפה. החזרה נוספת של קפח עמוק לשטח המגרש של יריבתם, סידר לוסולי ט"ד בכורה משלו עם מסירה לחן שבי (סיים כרסיבר המוביל עם 3-72-2) וברבע הרביעי הייתה רק קבוצה אחת על המגרש.

דרייב עם 8 ריצות רצופות מתוכן 6 של ראובן הסתיימה עם ריצה של 15 יארד כדי להגדיל את היתרון, ניר קפח השלים ערב נפלא שלו עם חטיפה מידיו של אהרונוף ווסולי מצא פעם נוספת את שבי באנדזון הפעם ל-27 יארד בדאון רביעי. אקורד הסיום הגיע עם המהלך הנועל של המשחק, בן פדידה שחקן קו ההגנה הפיל בסאק את בר והוציא את הכדור מידיו, ורועי בן פורת הרים והחזיר לט"ד בדרך לנצחון ענק של הקבוצה האורחת זאבי קרית אונו.

עצמה כרמיאל 13 – ניצי רמת השרון 38

נתוני משחק – STATS

ביום שלישי רמת השרון הצפינה לכרמיאל, להתמודד עם עצמה המקומית שהפגינה יכולת נהדרת במחצית הראשונה וירדה ביתרון מפתיע בסיומה אבל התעוררות של התקפת הניצים במחצית השניה הביאה להם את הניצחון הראשון לעונה. אחרי עצירה בדרייב רביעי, הק"ב נביאל בני שלום הוביל את הקבוצה הביתית לניקוד ראשון במשחק עם ריצה יפה ל-14 יארד ומסירה ל-13 יארד לאופק זליקוביץ' באנדזון. שתי הקבוצות הראו שיש להם על מה לעבוד להמשך העונה כאשר צברו עבירות לרוב, אבל זה לא מנע מהאורחים לענות מהר בדרייב שהתנהל ברובו על הקרקע עם ריצות של השחקן המצטיין במשחק, יונתן לברן והסתיים עם מסירה של אנדי אלפיה לרפאל ווייזר בדאון רביעי, לשיוויון במשחק.

בני שלום המשיך להיות הפקטור של הקבוצה הכחולה מכרמיאל משני צידי הכדור והוא ניווט את קבוצתו לטאצ'דאון שני במשחק, ושוב דרך האוויר כשהוא מתחבר עם הרסיבר הבולט במשחק גיא שושנה (7-76-1) לט"ד. שני הק"בים התקשו להיות מדויקים לאורך המשחק, בני שלום השלים רק 14 מ-40 ניסיונות ואלפיה עם 8 מ-18 וגם כל קבוצה סיימה עם 3 חטיפות (בני שלום עם שניים ושושנה עם אחד). חטיפות בדרייבים עוקבים הובילה להזדמנות פז עבור כרמיאל במהלך האחרון של המחצית מקו ה-1 של רמה"ש אבל בני שלום פימבל את הכדור וקבוצתו ירדה ביתרון 7 למחצית.

המפנה במשחק הגיע אחרי שהניצים צמצמו לנקודה. איתן אדלר חטף כדור בשטח המגרש של עצמה וסידר לאחיו הצעיר, רמי ט"ד בתפיסה ל-39 יארד. בדרייב הבא כרמיאל איבדו את בני שלום לפציעה שמנעה ממנו לקחת חלק במשחק בשלושה דרייבים העוקבים ועזרה לרמת השרון להשתלט על המשחק לחלוטין ברבע הרביעי כאשר הם משתקים את התקפת הקבוצה הביתית תחת ניצוחו של שושנה. המאמץ ההגנתי של כרמיאל בלי בני שלום ועם שושנה שמשחק משני צידי הכדור (שניהם סיימו עם 6 תאקלים כל אחד) נעשה קשה יותר וכרמיאל נראתה כבויה ברבע האחרון בצד הזה של הכדור, כאשר יריבתם יצאה לריצה של 26-0 אחרי חטיפה אדירה ביד אחת של לבני גגולשווילי – שני ט"דים בריצה של לברן (סיים עם שלושה לצד 110 יארד על הקרקע) ואחד נוסף של שלומי פלג, חתמה משחק קשה מאוד עבור פיינליסטית הגמר הקודם, אבל ניצחון חשוב להמשך הדרך.

כרישי נתניה 42 – כפירי ירושלים 19

נתוני משחק – STATS

פתיחת המשחק לא בישרה על הבאות עם עצירה של הגנת הכפירים וייצי טננבוים, הק"ב הרוקי מצא מהר מאוד את נועם פריד לט"ד ראשון במשחק. הדרייב השני של הכפירים (שהיו קבוצת החוץ במשחק), שינה את המשך המשחק אחרי שבארבעה הדרייבים הראשונים הם נראו בשליטה מוחלטת עם עצירה של התקפת נתניה. נדב זקזאק השתלט עבור הכרישים על סנאפ שטננבוים איבד במיקום נהדר על קו ה-21 של ירושלים, וההתקפה בניצוחו של הק"ב איליי רוטרי ניצלה זאת ועלתה על לוח התוצאות כאשר בדאון רביעי רוטרי בעצמו צלל לאנדזון.

המומנטום עבר לצד השני לחלוטין וההגנה של נתניה עברה להופעה כמעט דומיננטית בצורה מוחלטת שאימללה את התקפת הכפירים. תחילה דייויד איבשוק חטף את טננבוים, רוטרי שהיה מצוין גם בצד השני של הכדור ייצר איבוד כדור נוסף עם סאק פאמבל שהוביל לריצת ט"ד של איבשוק וחטיפה נוספת של אלבז (טננבוים סיים עם 3 חטיפות) שלקח את הכדור ישירות לאנדזון הובילה למהפך. אלישע אבן ישראל נכנס לעמדת הק"ב אבל גם הוא היה נתון תחת לחץ בלתי פוסק – הגנת הכרישים סיימה עם 8.5 סאקים (ניר הרבר הוביל עם 4.5) וייצרה 7 איבודי כדור.  במהלך השני של אבן ישראל כק"ב, הגיע עוד פאמבל והחזרה לט"ד של רוטרי ודרייב נוסף עבר ועוד סאק פאמבל של הרבר, השתלטות של מתן גיא כאשר שני מהלכים אחרי רוטרי מוצא את רנצר לט"ד של 36 יארד וריצת 0-34 מדהימה מצד "הקבוצה הביתית".

מכאן כבר היה קשה לאריות הצעירים לחזור, אבן ישראל עוד מצא את אריה ציטרונבאום לט"ד ארוך על סף המחצית, אבל התסכול הצטבר במחצית השניה וכמות עבירות לא הגיונית מצד הכפירים (14 ל-135 יארדים!) הקשתה עליהם לחזור כאשר אבן ישראל צבר שתי עבירות בלתי ספורטיביות והורחק. ההתקפה של המאמן אביגדור יונה לא הייתה צריכה לעשות הרבה ובעיקר אפשרה לצד השני לטעות עם איבודי כדור, התוצאה השתנתה במעט ברבע הרביעי כאשר פיק סיקס נוסף של איבשוק הגדיל את היתרון אבל ג'וש קשנאו במדיו החדשים רץ לט"ד יפה של 38 יארד אבל לא ממש עזר להמתיק את גלולת ההפסד המר של הכפירים.

רוטרי עם משחק ענק של 33 יארד בריצה וט"ד, 9 מ-15 ל-89 יארד, ט"ד (וחטיפה), ובעיקר 11 תאקלים (המוביל בשתי הקבוצות), 4.5 מתוכם לאיבוד יארדים, סאק וחצי, גרימה להשמטה והשתלטות על שני פאמבלים וכמובן ט"ד הגנתי בהופעה שלא תשכח – על הדרך הוא מצטיין השבוע הראשון של ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט בניצחון היוקרתי הראשון של העונה.


שבוע הבא ממשיכים עם שבוע 2, חוזרים למודיעין בשני ב-20:30 שיארחו את ניצי רמת השרון, ברביעי שני משחקים במקביל, חיפה יכנסו למעגל המשחקים לראשונה ויסעו לירושלים להתמודד מול הכפירים שיחפשו את הניצחון הראשון שלהם ובקרית אונו באותה השעה המקומיים ינסו להשיג נצחון שני מול עצמה כרמיאל.