יש לנו גמר! רמת השרון מנצחת במותחן אדיר, הלוחמים עוברים בקלות את הכפירים

תמונת שער: טלי אראל.

גמר ליגת הנוער על שם משפחת קראפט נקבע – ביום שני, 6.5.2019 יערך משחק האליפות הארצית של הליגה ותהיה לנו אלופה חדשה.

בגמר יתמודדו המדורגת ראשונה, לוחמי יהודה שעדיין לא הפסידה העונה והמשיכו בחצי הגמר עם הריצה שלהם אחרי ניצחון על יריבתם המקומית כפירי ירושלים, ומולם תגיע רעם רמת השרון מהמקום השני אשר הצליחו בשניה האחרונה והמהלך האחרון לנצח את זאבי קרית אונו אחרי משחק מותח במיוחד.

רעם רמת השרון 16 – זאבי קרית אונו 14

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

שתי הקבוצות נפגשו בפתיחת העונה וכמו במשחק ההוא רמת השרון יצאו עם נצחון במשחק צמוד, ויגיעו למשחק הגמר כדי להתמודד על תואר האליפות הארצית. קרית אונו אחרי עונה ארוכה יכולים לצאת מאוכזבים לאור הדרך בו התפתח המשחק והשליטה שהפגינו. רמת השרון הצליחו להתמודד עם החוסרים הרבים שהיו להם בסגל ויצאו עם נצחון דחוק בשניה האחרונה.

קרית אונו פתחו את המשחק יותר טוב עם עצירה של התקפת הרעם (שהחליפה בפתיחת המשחק כל דרייב בין הקוורטרבקים דור פאר ואנדי אלפיה), ומהצד השני ריצות יפות של איתן אדלר ומוריס אודה קידמו את השרשראות אבל בדאון רביעי מת' סורסקי עצר ריצה של אודה. שתי הטיות מסירה על הקו של גיא מנור המשיך את השליטה ההגנתית ובדרייב הבא הזאבים ניצלו זאת כדי לשים נקודות על הלוח.

ריצה של 9 יארד של אודה סידרה בדאון שלישי מסירה של אדלר לאייל צפתי ל-30 יארד ועם תפיסה מדהימה בהשתלטות על הכדור באנדזון, יתרון 0-6 לאורחים. רמת השרון חיפשו מענה אבל לא מצאו את הקצב, ריצות של אביעד אוחיון וגבי אברהם נתנו קצת יארדים אבל לא דאונים ראשונים והובילו להרחקות כדור ושמירת היתרון של האדומים שחורים בסיום הרבע הראשון.

הצדדים החליפו פאנטים וזה של גיא מנור שם את הרעם עם הגב לאנדזון במהלך שהתברר כמשמעותי, כאשר סנאפ גבוה במיוחד עף מעל ראשו של הקוורטרבק ויצא מחלקו האחורי של האנדזון לסייפטי ושתי נקודות. שתי הקבוצות יצרו מהלכים הגנתיים טובים, אלי רוטשטיין ומשה טאמראט (עוד נחזור אליו) עם תאקלים חשובים בצד האפור, צפתי עם הטיית מסירה שמנעה יארדים משמעותיים של הת'אנדר. אדלר התרכז בריצות ונעצר מדאון ראשון ופאר קיבל יותר זמן על המגרש אבל הופל בסאק. הדרייב האחרון של רמת השרון בהובלת אנדי אלפיה התקדם היטב אבל ללא פסקי זמן ואחרי דאון ראשון עם ריצות של גבי אברהם השעון נגמר עבורם וקרית אונו ירדו למחצית עם היתרון.

העצבים ניכרו בשתי הקבוצות וגם קרית אונו טעתה ונעצרה בפתיחת הרבע השלישי כשבדאון שלישי בחצי המגרש של רמה"ש יצא סנאפ גבוה שגרם לאיבוד יארדים משמעותי והוביל לפאנט, הכדור חזר מהר אחרי פאנט נוסף לזאבים כשגם פאר טעה וניסה להפטר מהכדור אך נענש בעבירה ואיבד קרוב ל-20 יארדים. המארחים מצאו את הפרצה באמצע הרבע השלישי, עם ההבנה שמשחק הריצה יכול להוביל אותם לניצחון, שקד אקריש הטעה מספר מגינים שינה כיוון ורץ 46 יארד לט"ד ושיוויון במשחק אחרי ההמרה המוצלחת. אונו איבדו את הביטחון ולא הצליחו לקדם את הכדור כששמואל טייב מגיע לאדלר ומפיל אותו בסאק.

נכנסנו לרבע האחרון בשיוויון, וההגנות המשיכו עם הופעה דומיננטית, בן גור אריה ואליאב בורדוביץ השתלבו לסאק. שחקניו של עמית טוויג יצאו לדרייב שנראה שיכריע את המשחק, כשהם מניעים יפה את השרשראות עם ריצות של אודה לצד מסירות קצרות למנו נסימיה, אבל עם ההגעה לקו ה-25 של הרעם, הם נעצרו וכשלו במסירה בדאון רביעי. אקריש עם ריצה ל-23 יארד סידרה שני מהלכים אחרי פרצה לאוחיון ויתרון ראשון במשחק בריצה ל-26 יארד, והמרה טובה של פאר, 8 הפרש עם 22 שניות לסיום.

גמור? ממש לא. קרית אונו נעזרה בעבירת הפרעה לתפיסה כדי לקדם את הכדור מעט, ואז הגיע המהלך של המשחק (למרות התוצאה הסופית), עם קצת (הרבה) מזל, אדלר חיפש את צפתי, טאמראט היה שם כדי להטות את המסירה אבל בתזמון מדהים נסימיה תפס ורץ עד לקו ה-2 של רמה"ש ואוחיון תיקל אותו שם. אחרי פסק זמן ומהלך אחד אחרון (3 שניות), הצליחו להכנס לאנדזון עם סניק של אדלר אבל היו צריכים את ה-2 נקודות כדי לקחת את המשחק להארכה. מסירה של אדלר לנסימיה ומי אם לא טאמראט היה שם כדי להעיף את המסירה מיעדה ולצאת בצהלות הנצחון והעליה לגמר!

אקריש עם 84 יארד ב-11 נשיאות וט"ד, אוחיון עם 59 וט"ד משלו, הק"בים השלימו רק 2 מ-10 (למינוס 10), אך עיקר העבודה נעשתה בצד השני, שריאל כהן עם תשעה תאקלים, עיליי שלומי עם שישה ורוטשטיין עם חמישה, טאמראט עם שני תאקלים ושתי הטיות מסירה כולל האחרונה הקריטית. אצל קרית אונו, משחק הריצה התקשה כשאדלר הוביל עם 31 יארד וט"ד ומסר 11 מ-19, 124 יארד וט"ד, נסימיה עם שש תפיסות ל-80. עידן רשף עם משחק מצוין של 15 תאקלים, בן גור אריה עם תשעה וחצי סאק, רועי ויינברג עם שישה.

לוחמי יהודה 50 – כפירי ירושלים 3

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

המדורגת ראשונה לוחמי יהודה הצליחו לנצח את הכפירים בדרבי הירושלמי, התוצאה הסופית אמנם מראה שהנצחון הגיע בקלות אבל לפחות בפתיחת המשחק הכפירים נתנו קרב והקשו על יריבתם, אך ההתקפה בכחול התקשתה לאורך כל המשחק וההגנה לא יכלה לעצור התקפה כזו לאורך זמן. אבי וויינרב פתח בעמדת הקוורטרבק לאור גיוסו של צבי גרינסטון לצבא (למרות שהספיק בסוף להגיע למשחק), והוביל דרייב ראשון לסקור, ריצה שלו ל-13 יארד סידרה לבן נאים ט"ד ראשון בריצה. הגנת הכפירים הצליחה ליצר עצירה ואספה איבוד כדור במחצית המגרש של הלוחמים, אופיר זמל השתלט על הפאמבל.

הכפירים ניצלו את מיקום המגרש המצוין ואחרי דאון ראשון (מעבירת פייסמאסק), הם נעצרו אבל הצליחו בניסיון שער שדה של אדר רז מ-29 יארד כדי לשים 3 נקודות על הלוח. פאמבל של בן נאים (אשר השתלט עליו חזרה) לקח את הכתומים אחורה והוביל לפאנט נדיר של קשנאו, אבל קשנאו היה גם בהגנה עם סאק אחרי סאק נוסף של רובי קרמר. לכפירים הייתה הזדמנות ליצר עצירה נוספת בפתיחת הרבע השני, אבל ריצה של וויינרב השיגה דאון ראשון ובמהלך הראשון שגרינסטון נכנס הוא מצא את יעקב רבינוביץ לט"ד של שישה יארד.

קשנאו השתלט על פאמבל מסנאפ רע, והלוחמים השתלטו על המשחק לגמרי, רבינוביץ עם שתי תפיסות השיג שני דאונים ראשונים רצופים, ווויינרב רץ לאנדזון. הלחץ השפיע על הכפירים והם הלכו אחורה ויצרו רק בעיטות הרחקה, ושחקניו של אברמי פרקש שמו את הכדור בידיו של וויינרב שידע לנווט את ההתקפה בין רבינוביץ (באוויר) לבן נאים (על הקרקע) והאחרון גם סיים עם ריצה של חמישה לט"ד והמחצית הסתיימה עם סאק של בן פאפאגיו וקשנאו ויתרון 30-3.

גרינסטון פתח את המחצית השניה ואיבד את הכדור מיד בפאמבל שעליו השתלט עמיחי גן – צבי, והאריות הצעירים ידעו שהם חייבים לקחת יותר סיכונים והלכו על דאון רביעי כאשר נתי אביהוד מוצא את אדם גבט שהשיג את הדאון הראשון אבל כמעט מיד השמיט את הכדור ורבינוביץ היה שם כדי להשתלט עליו. המשחק התאפיין בשלב הזה בהרבה עבירות של שתי הקבוצות, לוקחים את הלוחמים אחורה אבל גם נותנים להם דאון ראשון אחרי הפרעה לתפיסה, ובן-נאים רץ לט"ד שלישי שלו במשחק.

אביהוד ניסה ללכת לעומק אבל עמיחי ליפנר חטף את הכדור ואפשר לגרינסטון למסור לייצי פאקס לט"ד של 10 יארדים בסיום הרבע השלישי. הלוחמים הוסיפו והגדילו את היתרון בדרך לחגיגות העליה לגמר, רבינוביץ חטף כדור נוסף וגם שעיה דנטו הוסיף אינטרספשן משלו כשבין לבין הכפירים מייצרים עצירה בזכות סאק נהדר של עדן ביטון. גרינסטון מסר לט"ד שלישי בפעם השניה לרבינוביץ וחתם את התוצאה הסופית בדרך למפגש מרתק בגמר של מקום ראשון נגד שני.

רבינוביץ היה המצטיין, עם 184 יארדים כוללים, מתוכם 86 יארד בתפיסה ו-2 ט"ד, וגם תאקל, חטיפה, השתלטות על פאמבל והטיית מסירה, גרינסטון סיים עם 11 מ-14, 89 יארד ו-3 ט"ד, וויינרב 65 יארד וט"ד בריצה ובן-נאים השלים ערב שקט של 22 יארד ו-3 ט"דים. הכפירים בהתקפה מאוד התקשו אביהוד סיים עם 4 מ-15, 35 יארד ו-3 חטיפות וללא משחק ריצה. קשנאו הוביל את ההגנה הכתומה עם 11 תאקלים (4.5 לאיבוד יארדים) ושני סאקים, בן פאפאגיו עם ארבעה ו-1.5 סאקים. אדם גבט סיים עם 12 תאקלים והטיית מסירה אצל הכפירים, לבב מלר עם שבעה.


זהו, משחק אחד נשאר לסגור את עונת המשחקים 2018/2019 – משחק האליפות – מי תהיה האלופה החדשה?

לוחמי יהודה נגד רעם רמת השרון!

המשחק יערך בקמפוס הספורט ע"ש קראפט בעמק הארזים בירושלים, ביום שני 6.5.2019, בעיטת פתיחה בשעה 19:45 וישודר בשידור ישיר באתר ההתאחדות.

החל מהשעה 19:10 יפורסמו הזוכים בפרסי מצטייני העונה, בטקס נעילת העונה ותוכרז נבחרת הכוכבים העולים של העונה.

מוזמנים לבוא ולתמוך בשתי הקבוצות – הכניסה חינם!

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר