שבוע ראשון של ליגת הנוער – הלוחמים והניצים עם נצחונות בכורה

עונת 2019/2020 יצאה לדרך עם שלושה משחקים (ומשחק אחד שנדחה בגלל בעיות מגרש), האלופה וסגניתה פתחו עם נצחונות מוחצים ובמפגש צפוני בין עמק יזרעאל לקבוצה החדשה מכרמיאל – הציידים יצאו עם הנצחון אבל לא בקלות.

לוחמי יהודה 50 – מזכרת בתיה גורילות 6

נתוני משחק – STATS

הלוחמים רצו להמשיך בדיוק איפה שסיימו בעונה שעברה עם התואר והמשיך אל זכיה בגביע ההתאחדות, אך עם הרבה פנים חדשות בהרכב הפותח הם עדיין לומדים מה הם יכולים לעשות. ייצי פוקס הותיק קיבל את מושכות ההתקפה והרשים כשהשתמש הרבה במשחק הריצה של אריה טרייסטר (57 יארדים) וגם רץ בעצמו ל-52 יארד, אבל עיקר הנזק נעשה באוויר ולמרות התחלה לא פשוטה הוא סיים עם 11 מ-14 ל-166 יארד, 6 ט"דים וחטיפה.

פוקס התקשה בתחילת המשחק אבל חילק מסירות ט"ד לסיטרונבאום וגלר בסיום הרבע הראשון, והוסיף שניים לגולדסטון והרבתר ברבע השני, לא לפני שבעיטת אונסייד לא מוצלחת הוחזרה בידי יונתן גולדנברג כדי לצמצם ממש עם סיום המחצית. סיטרונבאום היה הרסיבר המוביל של הכתומים עם 3-65-2, כשהוא מוסיף ט"ד ברבע השלישי והתוצאה נחתמה ברבע האחרון עם ט"דים דווקא בקבוצות המיוחדות ובהגנה, קשנאו (שחקן ההגנה של העונה שעברה המשיך עם עוד הופעה מצוינת של שמונה תאקלים) אסף בעיטה שנחסמה לט"ד, וישי שטרן עם פיק סיקס ממש לקראת הסיום.

הגורילות אחרי האיחוד עם ראשון לציון קיבלו צוות אימון מחוזק בראשות דביר ארג'ואן לא הצליחו ליצר בהתקפה נקודות מאחורי משחק ריצה חזק של נועם אסרף בעונתו השניה, הוא אמנם רץ ל-80 יארד אבל ממוצע לנשיאה של 3.1 יארד ויניר כהן הק"ב לצידו הצליח להשלים רק 3 מסירות ל-10 יארד (ושתי חטיפות). בהגנה אופיר אביסרור עם 8 תאקלים ודורון קולטקר עם חמישה ניסו אך לא הצליחו לעצור את ההתקפה בכתום.

הלוחמים ימשיכו במסעם לשמירה על התואר במשחק חוץ מול הלהבות בשבוע הבא, ומזכרת בתיה יארחו את הזאבים במפגש מסקרן בעוד כ-10 ימים.

ציידי עמק יזרעאל 36 – עצמה כרמיאל 6

נתוני משחק – STATS

מפגש מעניין נערך בעפולה (בפעם הראשונה), כאשר הציידים מארחים ורוצים לפתוח ברגל ימין את המצטרפת החדשה מכרמיאל. כרמיאל למדה מהר מאוד שזה לא יהיה פשוט וכמעט ולא הצליחה ליצר מהלכים חיוביים בהתקפה (סיימו עם יארדים שליליים), הק"ב גיא שושנה הופל שש פעמים בסאק, למזלם ההגנה שלהם הצליחה ליצר עצירות ואיבודי כדור אך לא מספיק כדי לצאת עם הניצחון.

הציידים עם דחיפה של קהל אוהד, נשענו על משחק קרקעי חזק ועלו ליתרון מוקדם עם ריצות של איתמר גלעד ודניאל שדה. התקפת הריצה של עמק יזרעאל סיימה עם 220 יארדים כאשר גם חוסאם טבאחה תורם את חלקו עם 42 יארד וט"ד. גלעד סיים כרץ המוביל עם 67 יארד ב-14 נשיאות, וגם הק"ב דרור לזר בעיקר נעזר ברגליו עם 44 יארדים קרקעיים (הוא כן מסר 6 מ-11 ל-45 יארד וחטיפה). הניקוד היחיד של עצמה הגיע מהחזרת בעיטה ממש על סף המחצית כאשר נביאל בני שלום מחזיר בעיטת פתיחה 57 יארדים לט"ד בכורה בליגה של הכחולים לבנים.

עמית הלוי חתם את תוצאת המשחק ברבע האחרון עם ט"ד של 7 יארד בריצה, והלבנים אדומים נעזרו בהגנה שגם שם גלעד וטבאחה בלטו עם שישה וחמישה תאקלים בהתאמה. יונתן מרמור הוביל את ההגנה האורחת עם 10 תאקלים ויובל ספרי עם שמונה.

כרמיאל במשחקם הבא יארחו לראשונה בתולדותיהם משחק ביתי את איילי חיפה והציידים יחכו שבועיים ויסעו למשחק חוץ בירושלים מול הכפירים.

כפירי ירושלים 9 – ניצי רמת השרון 52

נתוני משחק – STATS

סגנית האלופה (עם השם החדש לאחר האיחוד הרשמי עם כפר סבא) לא ידעה למה לצפות וראתה את הכפירים (עם צוות אימון מחוזק לאחר צירופו של אברמי פרקש כמאמן) קופצים ליתרון מוקדם עם סייפטי כאשר משה טמאראט תוקל באנדזון שלו ובדרייב הבא מקס פטק הקוורטרבק החדש של הכפירים (148 יארדים, ט"ד ו-2 חטיפות) מוצא את אלישע בן ישראל לט"ד מפתיע. רמת השרון התאוששה עם מה שהיא עושה הכי טוב דרך ההגנה, ונעזרה בטעויות לא מחויבות של התקפת הכפירים ושני סנאפים שעברו מעל ראשו של הק"ב לאנדזון ושם ההגנה השתלטה ותוך פחות מעשרים שניות עם שני ט"דים (של שמואל טייב ועילאי שלומי) הפכה את התוצאה.

הרבע השני היה כולו של הקבוצה האורחת, איתן אדלר לא היה צריך לעשות הרבה במשחק (רק 2 מ-6 אבל עם ט"ד על הקרקע) ונעזר בריצות של טאמאראט ובן טייץ לאנדזון. טייץ היה הרץ המוביל עם 81 יארד בשתי נשיאות בלבד ושתיהן לאנדזון. טאמאראט שעשה את ההסבה מהגנה להתקפה, קיבל את מירב הנשיאות – תשע ל-67 יארד, ודין שחם עזר לו במחצית השניה עם 40 יארדים וט"ד משלו.

ההגנה הלוחצת של הניצים לא אפשרה כלום כלל במחצית השניה ליריבתה (הכפירים סיימו עם חמישה איבודים) כשעילאי שילו מוביל עם 7 תאקלים, חצי סאק, 4.5 תאקלים לאיבוד יארדים וגרם לשתי השמטות, שלומי עם ארבעה תאקלים, סאק, חטיפה והשתלטות על פאמבל לט"ד. אבן ישראל היה התופס המוביל עבור שתי הקבוצות עם 113 יארד בחמש תפיסות.

הכפירים יארחו את הציידים במשחקם הבא, בעוד רמה"ש יתארחו אצל הגורילות בעוד כשבועיים.