שבוע 10: נתניה מבטיחים מקום בבית העליון, קרית אונו את המקום השלישי

שבוע מרתק נוסף עבר ליגת הנוער ותמונת הבתים התבהרה כאשר אנחנו ממתינים לשלושה משחקי ההשלמה של השבוע כדי לסגור את שלב זה של העונה. קרית אונו התקשו במחצית הראשונה אבל יצאו עם הנצחון החשוב מול הכפירים בדרך מקום השלישי בבית העליון. הלוחמים לא השאירו לעמק יזרעאל שביב סיכוי והמשיכו בריצה שלהם, עמק יזרעאל יחפשו להשתחל לבית העליון עם שני משחקי השלמה בשבוע אחד. חיפה ונתניה הפגינו קרב הגנתי צמוד עד מאוד שהוכרע רק ברבע האחרון ונתניה יהיו גם הם בבית העליון (עדיין ללא ידיעה מה מיקומם הסופי), מה שקבע גם סופית את מיקום להבות מודיעין במקום התשיעי. במשחק שהיה אמור להתקיים בשבת טילי ראשון לציון לא יכלו להעמיד סגל מלא למשחק והחליטו לא להתייצב למשחק ולספוג הפסד טכני (0-25) מול רעם רמת השרון.

ציידי עמק יזרעאל 6 – לוחמי יהודה 52

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

הלוחמים הגיעו למשחק במרץ רב והתנפלו מהפתיחה על הציידים ולא השאירו להם סיכוי. איבוד כדור של ש"י כרם בפתיחה הוביל למסירת טא'צדאון של צבי גרינסטון במסירת סקרין ליוני בן נאים ל-35 יארד. כל הערב הגנת הציידים התקשתה לתקל את שחקני היריבה ופעם אחר פעם הלוחמים שברו תאקלים לט"דים ארוכים, גם במהלך השני ההתקפי של הכתומים כך היה המקרה (אחרי איבוד כדור של יהונתן דוד), ושוב זה היה ממסירה אל בן נאים הפעם ל-13 יארד. הבליץ המשיך ויוני בן נאים המשיך עם ריצה של 40 יארד לאנדזון, השלישי שלו במשחק.

עמק יזרעאל השיגו דאון ראשון במשחק כשכרם המיר דאון רביעי בק"ב סניק, אבל סאק של קשנאו עליו הוביל לפאנט. שני מהלכים אחרי וגם יעקב רבינוביץ הצטרף לחגיגה עם מסירה קצרה מגרינסטון שהפכה לט"ד ארוך של 68 יארד אחרי שההגנה שוב לא הצליחה לתקל אותו בסיום הרבע הראשון. גם עמק יזרעאל הצליחו לגרום לאיבוד כדור ראשון עם תאקל נהדר של כרם על שרגי פרץ שהוביל לשחרור הכדור ואלעד גבע השתלט. רבינוביץ תפס את הט"ד השני שלו ממרחק 10 יארד ומהצד השני האדומים ייצרו רק פאנטים. הדרייב הארוך של הערב עבור הלוחמים הגיע בסיום המחצית רק חמישה מהלכים אבל גם הם הסתיימו עם ניקוד, דווקא אחרי שלוש עבירות רצופות שהביאו לדאון שלישי ארוך מאוד – גרינסטון התחבר בפעם השלישית עם בן נאים לט"ד של 14 יארד.

יצחק ניומן איבד כדור בפתיחת המחצית השניה כשעמית ניומרק משתלט על הכדור, והציידים ניצלו זאת עם ריצות ארוכות של גלעד ושתי ריצות של דוד לט"ד של כרם ממרחק יארד אחד. הלוחמים חתמו את התוצאה ברבע האחרון עם ט"ד בריצה של משה אלוף (7 יארד) אחרי עוד מסירה לבן נאים שהמירה דאון רביעי במרכז המגרש.

גרינסטון שהתחיל את המשחק עם 15 השלמות רצופות, סיים עם 17 מ-22, 296 יארד ו-5 ט"ד, בן נאים עם 152 יארדים כוללים ו-4 ט"ד ורבינוביץ עם שניים משלו ו-181 יארדים היו המבצעים העיקריים. דוד עם 90 יארד בריצה לא הספיק, כאשר הוא תורם גם 7 תאקלים בהגנה, רבינוביץ תרם גם הוא בהגנה 8 תאקלים וקשנאו עם שבעה (חמישה לאיבוד יארדים) ושני סאקים. הלוחמים יגיעו לבית העליון כאמור מהמקום הראשון, הציידים ינסו להכנס עם שני נצחונות למקום הרביעי או החמישי בבית העליון.

כפירי ירושלים 15 – זאבי קרית אונו 50

נתוני משחק – STATS

המשחק בירושלים היה צמוד ברובו בעיקר בשל יכולת הגנתית טובה של הכפירים ומהלכים נהדרים בקבוצות המיוחדות אבל בסופו של דבר הקבוצה העדיפה ברחה ברבע הרביעי ויצאה עם הניצחון. כבר בפתיחה נבו בר נתן חטף כדור שמסר הק"ב של הכפירים נתי אביהוד, אבל שתי עבירות של הזאבים הובילו לפאנט. הכפירים כהרגלם נשארו עם משחק הקרקע, וזעפרני ונהוני השיגו דאון ראשון כולל המרה של דאון רביעי בריצה לתשעה יארדים של זעפרני, אבל המומנטום נעצר עם סאק של ויינברג והוביל לפאנט של אדר רז. מהלך אחרי והחיבור שעבד שבוע שעבר כל כך טוב עבור אונו חזר לעבוד כאשר אדלר מצא את אריאל זינגבוים במסירה של 64 יארד לט"ד ראשון במשחק ויתרון בסיום הרבע הראשון.

אדם גבט עם החזרה נהדרת של 42 יארד שם את המקומיים במצב מצוין אבל הם נעצרו בקו ה-15 אחרי שלא הצליחו להמיר דאון רביעי קצר. שוב זינגבוים עם מהלך גדול הפעם תפיסה ל-45 יארד, סידרה לאדלר ט"ד בריצה של 6 יארד, והכפלת היתרון לאורחים. ריצות יפות של אברהם מיימון והשלמות של אביהוד לאדר רז קידמו יפה את הכדור אבל הדרייב נעצר עם חטיפה שניה של בר נתן, אבל הגנה מצוינת של ירושלים בראשות נריה שחר ואהרון דרדליק שמה את הזאבים במצב להרחיק כדור מהאנדזון שלהם והפאנט של מנור לא עזב את האנדזון ואלישע אבן ישראל השתלט עליו לניקוד ראשון עבור המארחים. אביהוד נחטף פעם נוספת הפעם בידי גיא מנור והמחצית נסגרה עם יתרון קל לקרית אונו.

ההגנה של הירושלמים המשיכה לעשות עבודה טובה והצליחה לגרום לאיבוד כדור של אדלר עליו השתלט אוריה כהנא, אך גם מהצד השני סאק של עידן רשף ואיתמר הראל הוביל לפאנט, וההגנות המשיכו כאשר מוריס אודה מאבד כדור ומחזיר את הכדור לחניכיו של צרנוביץ' (בנישו עם ההשתלטות). אודה פיצה על איבוד הכדור בדרייב הבא, כשפרץ את הסכר ברבע השלישי ומקו ה-12 שלו רץ כל הדרך לשש נקודות כדי להגדיל את היתרון עם סיום הרבע.

הרבע האחרון היה כמעט כולו של האדומים שחורים, תחילה בהגנה כאשר אביהוד נחטף בידי אלון וילנסקי והחזיר את הכדור לט"ד הגנתי (43 יארד). אדלר מצא את מנו נסימיה לט"ד של ארבעה יארד ובין לבין נריה שחר נתן שביב תקווה לקבוצה הביתית עם החזרת בעיטה של 76 יארד לט"ד. אדלר את זינגבוים המשיכו ליצר מהלכים גדולים והפעם מסירת ט"ד של 17 יארד, אחרי עצירה הגנתית בדאון רביעי, ואחרי איבוד כדור של מיימון, אדלר השיג ט"ד בריצה. הכפירים המשיכו עם איבודי הכדור, הפעם בר יענקוביץ יוצא עם הכדור ומאפשר לזינגבוים להשיג את הט"ד השלישי שלו בתפיסה ל-28 יארד והאורחים יצאו עם נצחון מוחץ בסופו של הערב.

אדלר המשיך את העונה המצוינת שלו עם 8 מ-16 180 יארד ו-4 ט"ד במסירה ושניים בריצה, זינגבוים ממשיך להיות המטרה המובילה עם 4-154-3, ומוריס אודה עם תשע נשיאות, 116 יארד וט"ד. בצד השני אביהוד הוביל עם 33 יארד בריצה ומסר רק 3 מ-11 ל-22 יארד ו-4 חטיפות. עידן רשף עם 10 תאקלים, 3 לאיבוד יארדים וסאק וחצי ולצידו אלון וילנסקי עם תשעה, ופיק סיקס בהגנה של הזאבים. נריה שחר עם שבעה תאקלים הוביל את הגנת הכפירים.

איילי חיפה 6 – כרישי נתניה 14

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

בניגוד לשני המשחקים שפתחו את השבוע, המשחק במגרש המרכזי בוינגייט היה בעל ציביון הגנתי, שתי ההתקפות התקשו ליצר יארדים וחיפה עם הזדמנות להכניס את עצמה לבית העליון ירתה לעצמה ברגל בסוף המשחק עם איבודי כדור ועבירות לא מחויבות שעלו לה בהפסד. כל קבוצה הרחיקה את הכדור שש פעמים, ונתניה הייתה הראשונה לעשות זאת, חיפה השיגה דאון ראשון בפעם הראשונה עם ריצות של מוראלס, אורי סמו, וגרונוסטייב אבל נעצרו בדאון רביעי על קו ה-20 של הכרישים. אליה סרור מצא את יוליאן אלושקין לדאון ראשון ו-11 יארד אבל פרץ נאלץ להרחיק שוב ושתי הקבוצות יצאו בלי ניקוד ברבע הראשון.

בדאון רביעי ויארד אחד, נתניה הלכו עם מסירה של סיגל לאלושקין אבל עמרי שפיגל היה שם כדי להסיט את הכדור, מהלך אחרי וגרונוסטייב מצא פרצה לאורך הקו ורץ 48 יארד לט"ד מפתיע. סיגל רץ ל-16 יארד אבל שוב ההתקפה בלבן התמהמה ונעצרה אבל הצליחה להנות מטעות ראשונה במשחק כאשר גרונוסטייב איבד כדור בהחזרת פאנט ורועי זהר השתלט. ההגנה של חיפה המשיכה עם ערב מצוין שלה ועצרו את נתניה עם חטיפה של עמית שחר באנדזון, אך לאחריה רק ניסו לקדם את הכדור ולהוריד את השעון ושתי הקבוצות לא הצליחו להשיג דאון ראשון עד המחצית.

המחצית השניה נפתחה כמו שהראשונה הסתיימה עם פאנט חיפאי, ואליה סרור לקח את מושכות הק"ב לשאר המשחק והביא בדרייב הראשון גם את הנקודות הרצויות, ריצה שלו ל-10 יארד ומסירה לאלושקין ל-11, סידרה לו ט"ד בריצה לשישה יארד ושיוויון. ההגנה של נתניה התחילה ליצר לחץ על הבק פילד של האיילים והקבוצות נשארו בשיוויון גם בסיום הרבע השלישי. הלחץ של הלבנים נשא פרי, כאשר מהלך של חיפה מקו ה-3 נעצר עמוק באנדזון וגרונוסטייב תוקל לסייפטי בידי אורי שמואלי ויתרון זעיר (וראשון במשחק) לאורחים. חיפה הצליחו להשתלט על פאמבל עמוק בשטח של נתניה והיה נראה שהם הולכים לקראת ניקוד אבל איבוד כדור קריטי של מורן שושן עזר לנתניה להוריד את השעון ולקדם את הכדור עד לרדזון (ויכלו לכרוע ברך כדי לסגור את המשחק) אבל שם עידן סיגל נעצר בריצה על קו היארד האחד.

דן ברוך הופל בסאק על ידי אור פרץ בתוך האנדזון ואיבד את הכדור כאשר אילי רוטרי משתלט על הכדור לט"ד הגנתי וסוגר הלכה למעשה את המשחק והניצחון לנתניה שיהיו בבית העליון.

ההגנות שלטו כאמור, אור פרץ עם 10 תאקלים, ארבעה לאיבוד יארדים, סאק וגרימה להשמטה שניצחה את המשחק, סטיבן גולדשטיין עם שמונה ושמואלי עם חמישה והסייפטי הקריטי. יונתן מרמור הוביל עם תשעה לחיפה ומקס טוסיפו עם שבעה, סאק והטיית מסירה. סיגל סיים עם 81 יארד בריצה, סרור עם 7 מ-13 ל-59 יארד, בחיפה גורנוסטייב עם 43 יארד וט"ד ב-7 נשיאות.


אנחנו נכנסים לשבוע ההשלמות שיקבע את התמונה הסופית לחלוקת הבתים (ועדיין לא של הפלייאוף – אנחנו עדיין בעונה הסדירה):

בשני עמק יזרעאל ידרימו לירושלים ויפגשו את הכפירים בשעה 20:00, בשלישי גם חיפה יסעו דרומה לבאר שבע מול הספרטנים בשעה 20:00 ובמוצ"ש חיפה ועמק יזרעאל ישלימו את משחקם האחרון כדי לסגור את חלק זה של העונה. כמעט כל קבוצה מארבעת הקבוצות שישחקו השבוע יכולות לתפוס את המקום האחרון בבית העליון במצבים שונים עמק יזרעאל תלויים בעצמם עם שני נצחונות, הכפירים צריכים נצחון ונצחונות של חיפה בב"ש ונצחון של עמק יזרעאל מול חיפה, חיפה צריכים שני נצחונות ונצחון של הכפירים, באר שבע היחידים שגם עם נצחון לא יוכלו להגיע לבית העליון עם יתרון שיש לכפירים ועמק יזרעאל עליהם.

אנחנו ממשיכים עם המעקב אחרי הקבוצות והפעם דווקא קבוצה שלא לוקחת חלק העונה במשחקי הליגה. זרקור מקומי: הגורילות ממזכרת בתיה אשר מתכוננים לעונת המשחקים הבאה.

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר