שבוע 11: הכפירים בבית העליון, עמק יזרעאל במקום השישי

שבוע אחרון ומרתק של משחקי השלמה נערכו לפני החלוקה הסופית לבית עליון ובית תחתון. כבר ביום שני הכפירים עשו צעד ענק עם נצחון גדול על הציידים והתבשרו למחרת עם הנצחון של באר שבע על חיפה שהם יהיו המדורגים מספר חמש בבית העליון (והבטיחו מעשית מקום בפלייאוף). עמק יזרעאל ובאר שבע עם נצחונות בהמשך השבוע שניהם על איילי חיפה קבעו את המיקומים הסופיים וכיצד יראה השלב הבא וחלוקת המשחקים.

כפירי ירושלים 21 – ציידי עמק יזרעאל 14

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

שתי הקבוצות ידעו שנצחון במשחק ייקח אותם צעד משמעותי לעבר הבית העליון והכפירים עם הגנה אדירה כמעט לאורך כל המשחק הצליחו לשתק את התקפת הציידים ולמרות קאמבק מצוין של האורחים הם לא הצליחו להשיג את ה-W. הרבע הראשון הראה לנו הגנות טובות של שני הצדדים כאשר שתי הקבוצות מייצרות שישה פאנטים רצופים ורק דאון ראשון אחד. הפריצה הגיעה מהמקומיים עם דרייב נהדר בן 10 מהלכים, הכפירים טחנו יארדים על הקרקע עם ריצות של אביהוד הקוורטרבק וזעפרני, ובסוף הדרייב מצאו את האנדזון עם ריצה בת שישה יארד של אביהוד.

ההגנה בכחול המשיכה את המומנטום כאשר אלישע אבן ישראל חטף את ש"י כרם באוויר, וההתקפה ניצלה זאת להגדיל את היתרון כאשר הפעם זעפרני חותם עם ט"ד בריצה קצרה. יהונתן דוד מהצד השני פשוט שותק ותוקל פעם אחר פעם בבקפילד לאיבוד יארדים, ולמרות שהעמק הצליחו לקדם את הכדור למחצית המגרש של יריבתם הם נעצרו בדאון רביעי עם מסירה שלא הגיעה ליעדה. שלושה מהלכים אחרי ואחרי ריצה של 30 יארד של נריה שחר, אדר רז שם את תוצאת המחצית על 21-0 מפתיע לכפירים.

המחצית השניה ובעיקר הרבע השלישי היו שייכים להאנטרס, כרם כבר בדרייב הראשון עם מסירה יפייפיה לאבוחצירא ל-39 יארד (בדאון רביעי) צימק את היתרון וההגנה התקשחה וייצרה איבוד כדור של זעפרני הגיע לידיו של איתמר קוניק. איבוד הכדור הוביל לסקור השני במשחק של העמק עם עוד מסירה לאבוחצירא, הפעם ל-30 יארד ורק יתרון שבע בסיום הרבע השלישי.

המומנטום המשיך להיות בצד של האדומים, דרייב שהתקרב אל האנדזון נעצר ובדאון רביעי בעיטת שער שדה של רז מ-27 יארד נחסמה בידי שגיא גור-אריה, ונתנה את ההזדמנות לשחקניו של ניל אורלי לקחת את היתרון. הדרייב העוקב הסתיים בדאון רביעי במחצית המגרש עם מסירה שיועדה לאלעד גבע ולא הושלמה, ואחרי עצירה נוספת ופאנט וניהול שעון טוב מאוד הגיעו המהלכים המכריעים של המשחק, כרם מצא את דוד ל-28 יארד באוויר וגלעד רץ ל-10 כדי לשים את יזרעאל ממש בהישג יד לקחת את המשחק, אבל בדאון רביעי מסירה שיועדה לדוד –  אבן ישראל הסיט את הכדור ונתן הנצחון לירושלים ושלח אותם להמתין לתוצאות בהמשך השבוע.

אביהוד עם 102 יארד בריצה וט"ד ולצידו זעפרני עם 70 וט"ד משלו הובילו לנצחון אך בעיקר הקרדיט בצד ההגנתי עם שחר שסיים עם שמונה תאקלים, מיימון עם שבעה ונבו הר אבן עם ארבעה, סאק ושתי הטיות מסירה. דוד רק עם 16 ריצות ל-11 יארד, וכרם עם 8 מ-21, 143 יארד, 2 ט"ד ו-2 חטיפות, אבוחצירא עם 5-95-2. גלעד ווייסמן סיימו עם 8 תאקלים כל אחד.

באר שבע ספרטנים 34 – איילי חיפה 32

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

איזה משחק אדיר היה לנו בבאר שבע ביום שלישי, באר שבע יצאה עם הנצחון אבל חיפה הראתה הרבה אופי בעיקר במחצית השניה, בתוצאה סופית שקבעה שדווקא ירושלים יהיו בבית העליון. חיפה יצאו לדרייב פתיחה יעיל על הקרקע עם ריצות של עיליי גב ועמית שחר ואחרי תשעה מהלכים ו-63 יארד, שחר נכנס לאנדזון. עידו אבני מהצד השני בא לעבוד והשלים מסירות להראל נוי ואיתמר גדעון, וקינח במסירת ט"ד לליאון רבינסקי ושיוויון. הקצב הגבוה המשיך כשחיפה ממשיכים על הקרקע וב"ש באוויר, שחר עם ט"ד שני הפעם ל-23 יארד, נענה עם 26 יארד במסירה יפה לנוי.

חיפה נעצרו בפתיחת הרבע השני בדאון רביעי קרוב למרכז המגרש, ואבני המשיך לחלק ט"דים הפעם עם שני לרבינסקי (43 יארד) ויתרון ראשון לספרטנים במשחק. האיילים לא ויתרו ומורן שושן השיג את מירב היארדים בדרייב הבא וגם את הט"ד בריצה אבל ההמרה לא צלחה והם נשארו בפיגור שתיים. מהלך ריצה ראשון של ב"ש הגיע עמוק ברבע השני עם ריצות של נועם ממן ועבדאללה אלסנע, ומיד אבני התחבר עם נוי לט"ד של 22 יארד. הספרטנים לקחו שליטה על המשחק, וסאק של אביב דוב על ברוך הביא למצב של דאון רביעי ומסירה של ברוך לא מצאה את יעדה. מהלך אחרי ו-66 יארד באוויר אחרי עם מסירה לגדעון שהשיג את כל ההגנה ויתרון של שני סקורים במחצית לקבוצה המארחת.

החיפאים השיגו עצירה ראשונה בדרייב הראשון של הרבע השלישי ולמעשה ההגנה התייצבה לאורך כל המחצית השניה כשהם לא מאפשרים נקודות ליריבתם. אבל גם בצד השני הם לא הצליחו לפחות בתחילה לשים נקודות כאשר הם נעצרים על קו ה-8 של הספרטנים. עידו אבני אחרי מחצית ראשונה קרובה לשלמות, נחטף בידי עמית שחר. חיפה הגיעו שוב לרדזון והפעם דווקא בדאון רביעי ו-13 במהלך ריצה פשוט הצליחו לשים נקודות ולהתקרב במעט בסיום הרבע השלישי. שחר השיג 31 יארד בפתיחת הדרייב הבא, ומוראלס חתם את הדרייב עד כדי להתקרב ל-2 נקודות משיוויון כאשר גב נעצר מרחק אינצ'ים מלשים את ההמרה.

ב"ש לקחו סיכון והלכו על דאון רביעי מקו ה-27 שלהם וכשלו עם מסירה לא מושלמת, אבל רעי זבולון אחרי מהלך מצוין של אביב מיכאלי חטף כדור לא פשוט ממסירה של ברוך ונתן אוויר לנשימה לפחות לזמן קצר עד הפאנט האחרון במשחק. חיפה כמובן היו חייבים ללכת על דאון רביעי ושם ברוך הופל בסאק משולב של אוסטינוב ומייזל והספרטנים יצאו עם נצחון גדול מבחינתם.

אבני עם 15 מ-33, 313 יארד, 5 ט"ד וחטיפה, גדעון עם 7 תפיסות, 162 יארד וט"ד, רבינסקי ונוי עם 4 תפיסות כל אחד, 76 ו-74 יארד בהתאמה. שושן היה הרץ המוביל עם 122 יארד, ו-2 ט"ד, שחר עם 91 ושניים. זבולון עם 11 תאקלים וחטיפה, אביב דוב עם שמונה וסאק. עמרי איילון ונורי שלם עם שבעה כל אחד כשאיילון תורם שלושה לאיבוד יארדים וסאק.

ציידי עמק יזרעאל 32 – איילי חיפה 22

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

המשחק האחרון של הסיבוב המוקדם, חתם במוצ"ש סדרת משחקים קשה ושבוע קצר עבור שתי הקבוצות. חיפה פתחו עם עצירה והלכו למשחק הריצה החזק שלהם, מורן שושן עם 19 יארד סידר למיכאל גרונוסטייב ט"ד של 20 יארד. העמק ענו מהר עם המהלך החיובי היחיד במשחק של דוד (שנפצע במהלך ולא המשיך לאחריו), הוא לקח את הכדור 60 יארד ופרץ לאורך הקו עם המהירות המסחררת שלו לשיוויון במשחק. אחרי פאנט חיפאי ובהעדר דוד, ש"י כרם השתלט על המשחק, מסירה שלו לאידו צוק ל-56 יארד, סידרה לו ריצה לאנדזון לשמונה יארדים.

הציידים השתלטו על המשחק, ודן ברוך איבד כדור שיונתן מזרצ'יק השתלט עליו. שני מהלכים אחרי והיתרון צמח עם ט"ד ריצה נוסף של כרם. המארחים ניסו לסגור את המשחק כבר במחצית הראשונה ואילצו עוד איבוד כדור עם חטיפה של גל חורש עמוק בשטח של חיפה. מסירה של 9 יארד מכרם לצוק הגדילה את היתרון אבל חיפה לא ויתרה ואחרי שבעה מהלכים צמצמו את המרחק מההאנטרס עם ריצת 23 יארד של הק"ב ברוך. עצירה בדאון רביעי עם סאק של עמרי אילון על כרם, נתנה הזדמנות נוספת לאורחים אבל המחצית הסתיימה כך.

במחצית השניה חיפה היו במדרף לקחת חזרה את היתרון והתקדמו עם הרץ המוביל שלהם במשחק מורן שושן, אך מי שחתם את הדרייב הראשון של המחצית השניה בט"ד היה עמית שחר. החיבור של כרם וצוק המשיך להיות מצוין והביא את יזרעאל לסף האנדזון אבל עמרי שמריז עם איבוד כדור קריטי החזיר את הכדור לחיפה. המומנטום השתנה למהלך אחד בדיוק כאשר מזרצ'יק מאלץ השמטה באנדזון מידיו של שחר ורובי וייסמן משתלט לט"ד הגנתי.

הכדור החליף ידיים עד סוף הרבע עם פאנטים מהצד החיפאי ומסירה של כרם לידיים יריבות, וחיפה יצאו לדרייב שיכריע את המשחק בן 14 מהלכים ויותר משבע דקות על השעון אבל בדאון רביעי וגול מקו ה-8 יצאו עם ידיים ריקות. הציידים חתמו את המשחק עם ריצות של כרם לדאונים ראשונים והלכו הביתה במקום השישי ויתרון לשלב השני של העונה והמאבק על הפלייאוף, חיפה יצטרכו להלחם קשה מהמקום השמיני כדי להגיע לשם.

כרם עם 23 יארד ו-2 ט"ד קרקעיים, 7 מ-17, 171 יארד, ט"ד וחטיפה, דוד עם 64 יארד וט"ד, צוק עם ערב מצוין של 4-125-1. מזרצ'יק המצטרף החדש השאיר רושם מיידי עם 11 תאקלים, אחד לאיבוד יארדים, גרימה והשתלטות על השמטה, וייסמן עם 10 תאקלים, כרם תרם גם בהגנה שישה תאקלים. משחק הריצה של חיפה סיים עם 227 יארדים ו-3 ט"ד, מתוכם 82 של שושן, 53 של שחר (וט"ד) ו-36 של גב. אילון כהרגלו סיים כמתקל המוביל עם עשרה וסאק, גל מסינגר עם 5 תאקלים וסאק תרם את חלקו.


יוצאים לדרך עם השלב השני של העונה בליגת הנוער על שם משפחת קראפט. הבית העליון פותח לנו את סבב המשחקים עם מפגש מסקרן בין לוחמי יהודה שמגיעים להתארח בשני ב-20:00 אצל זאבי קרית אונו. קרית אונו גם יסגרו את השבוע במוצ"ש כשיתארחו אצל המקום השני, רעם רמת השרון בעוד מפגש מרתק. בין לבין הבית התחתון יספק לנו מפגש של הספרטנים והטילים בבאר שבע ביום שלישי ב-20:00 כאשר באר שבע ממוקדים להגיע לפלייאוף מהמקום השישי.