שבוע 12: לוחמי יהודה מוחצים, באר שבע עם ניצחון חשוב

שבוע 12 של ליגת הנוער הוציא לדרך את החלק השני של העונה אחרי חלוקה לבתים. הקבוצות בבית העליון ילחמו על המיקומים הסופיים לפני הפלייאוף בתקווה לתפוס אולי שבוע חופש נוסף, בבית התחתון השאיפה לסיים במקום השישי ולהכנס למקום האחרון בפלייאוף חי וקיים אצל מספר קבוצות.

לוחמי יהודה המשיכו בשלהם ולא הביטו לאחור עם נצחון קל מול זאבי קרית אונו ביום שני וביום שלישי באר שבע נפגשה ביריב עיקש מראשון לציון ורק ברבע האחרון הצליחו לברוח לנצחון. משחק נוסף שהיה אמור להתקיים בשבת בין הרעם מרמת השרון וזאבי קרית אונו לא נערך בשל רוסטר חסר של קרית אונו והזאבים יספגו הפסד טכני.

זאבי קרית אונו 6 – לוחמי יהודה 73

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

לוחמי יהודה הבלתי מנוצחים מהמקום הראשון הגיעו למשחק מול הזאבים מקרית אונו אשר במקום השלישי עם שאיפות להמשיך את היכולת המצוינת, והם לא השאירו ספק מבעיטת הפתיחה מי תצא מנצחת במשחק. צבי גרינסטון המשיך להוביל את קבוצתו עם משחק של שישה טאצ'דאונים, כאשר הוא פותח כבר בדרייב הראשון עם מסירה של 18 יארד ליעקב רבינוביץ. אותו רבינוביץ חטף בפעם הראשונה במשחק את איתן אדלר, הק"ב של הזאבים (מתוך ארבע פעמים שהוא נחטף במשחק), ויוני בן נאים הרץ האחורי ניצל זאת לט"ד קצר. שתי ניסיונות ריצה של אדלר איבדו יארדים אבל בדאון שלישי ו-23 הוא מצא במסירה ארוכה את אריאל זינגבוים מאחורי כל ההגנה לט"ד של 56 יארד.

שלושה מהלכים אחרי והלוחמים שוב באנדזון, החזרה טובה ובן נאים רץ שמונה יארדים לאנדזון, הבליץ הכתום המשיך והפעם גרינסטון רץ בעצמו לניקוד נוסף. איבוד כדור נוסף שגרם עמיחי ליפנר והשתלט עליו ישראל אלוני, הוביל למהלך הראשון ברבע השני כשגרינסטון מתחבר עם בן נאים לתפיסה וריצה אחרי לט"ד של 34 יארד כשהוא שובר מספר תאקלים בדרך. אלוני המשיך להיות אקטיבי וחטף כדור באוויר, מה שהוביל לחיבור נוסף בין גרינסטון לרבינוביץ לט"ד נוסף.

האדומים שחורים הצליחו לעצור סוף כל הסוף את ההתקפה של הלוחמים כאשר נבו בר נתן גורם להשמטה של אבי ויינרב וניתאי נצר-אל משתלט, אבל בדאון רביעי אדלר הופל בסאק על ידי קשנאו ובנימין ברקוביץ להחזיר את הכדור לידיהם. שחקניו של פרקש המשיכו לשים נקודות בדרך לתוצאת מחצית מוחצת של 6-60 עם ט"דים של שרגי פרץ ווויינרב וקינחו עם שער שדה ראשון בתולדות המועדון של נפתלי רות ממרחק 27 יארד.

המחצית השניה הייתה לפרוטוקול בלבד אבל ההגנה בכתום המשיכה להיות דורסנית ואלוני חטף את איתן אדלר בפעם השניה כאשר יקיר ווגליין מוסיף גם הוא חטיפה משלו, בן נאים עם טאצ'דאון רביעי בריצה קצרה וציטרונבאום בתפיסה חתמו את התוצאה והלוחמים עלו למאזן מושלם של 0-7.

גרינסטון לצד שישה ט"ד במסירה עם 16 מ-25 ו-263 יארד וגם רץ לאחד, בן נאים עם 3 ט"ד בריצה (29 יארד) ותפס אחד (50 יארד), ויינרב היה התופס המוביל עם 6-55-1, רבינוביץ תפס 2 ל-72 ושני ט"ד. אדלר סיים עם 7 מ-17, 84 יארד ט"ד ו-4 חטיפות כשלצידו משחק הריצה לא עבד עם רק 11 יארד של מוריס אודה. קשנאו סיים עם 7 תאקלים, סאק , השתלטות על פאמבל וחסימת פאנט, רבינוביץ עם חמישה, חטיפה והטיית מסירה, אלוני היה מצוין, עם שני תאקלים, שתי חטיפות, השתלטות על פאמבל והטיית מסירה. עידן רשף הוביל את קבוצתו עם שישה תאקלים, בן גוילי עם חמישה וסאק.

באר שבע ספרטנים 68 – טילי ראשון לציון 36

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

 ראשון לציון מהמקום האחרון חיפשה נצחון ראשון ולפחות ברובו של המשחק הוכיחה שהיא יריבה ראויה לקבוצה מבאר שבע. כבר מהדרייב הראשון התקפת הטילים עשתה בדיוק מה שהיא יודעת לעשות עם משחק ריצה מצוין, שלוש ריצות של נועם אסרף פתחו את הדרייב ושלוש ריצות של יניב צרבצ'קי חתמו אותו עם ריצת ט"ד של 3 יארד. באר שבע ענו מהר, וכמובן בניגוד לראשון הלכו לנשקים האוויריים שלהם כשעידו אבני ממשיך ביכולת המצוינת שלו, הוא התחבר עם הראל נוי, בן ביטון ואיתמר גדעון לפני שמסר לט"ד במסירה קצרה לעבדאללה אלסנע לכדי פיגור שתיים.

אחרי עצירה ראשונה במשחק, אבני העביר את היתרון לקבוצה בשחור עם מסירה מדויקת לאיתמר גדעון, אבל בעיטת הפתיחה שאחרי הוחזרה במיידי כל הדרך בידי צרבצ'קי לאנדזון להחזיר את היתרון עם 73 יארד. הרבע הראשון הגיע לסיומו עם מהלך גדול של נוי בדאון שלישי ו-21 כשהוא תופס כדור ל-22 יארד ומעניק דאון שלישי קריטי, אבל בהמשך הדרייב התקפת הספרטנים נעצרה בדאון רביעי קצר. הטילים מהצד השני טעו בשיקול הדעת כאשר עם היתרון והשליטה הלכו על דאון רביעי ושש עמוק בשטח שלהם (וכשלו), ואבני ניצל את המומנטום עם מסירה ללאון רבינסקי באנדזון.

שחקניו של יוני אליהו התשלטו על המשחק ועצרו את התקפת היריב, וניצלו זאת כדי להגדיל את היתרון עם ט"ד בריצה של אלסנע ממרחק שלושה יארדים ממש על סף המחצית לכדי 14 נקודות.

המחצית השניה נפתחה בסערה והפכה את המשחק לפתוח לחלוטין, צרבצ'קי מי אם לא הוא במהלך הראשון של המחצית השניה חטף כדור בהגנה ועם פיק סיקס צמצם את היתרון המקומי, המומנטום המשיך להיות אצל הסגולים ושני סאקים רצופים החזירו להם את הכדור, תחילה דור טובל, ומהלך אחרי שלומי פלג גרם לשחרור הכדור מידיו של אבני ועידו זינדר השתלט. צרבצ'קי בדאון רביעי המשיך ביכולת המצוינת עם ריצה של 22 יארד והחזיר את הקבוצה שלו לשיוויון במשחק משום מקום.

המפולת נעצרה עם דרייב חשוב של הספרטנים, מסירה לרבינסקי ל-33 יארד, ושני מהלכים אחרי הוא תפס כדור ל-12 יארד כדי להמשיך את המשחק המצוין ולקחת שוב את היתרון. המטוטלת נמשכה וראשון לציון לא ויתרו למרות פתיחה רעה של הדרייב שבה הם הלכו אחורה 16 יארד, בדאון שלישי צרבצ'קי מצא את הקו פרוץ לחלוטין ורץ 43 יארד כדי להביא את קבוצתו למרחק 2 נקודות (אחרי כישלון ההמרה). משלב זה ועד סיום המשחק הקבוצה המקומית שמו את החותמת על המשחק וניצלו את העייפות של הגנת הטילים, לפני סיום הרבע השלישי היתרון צמח ל-10 הפרש עם מסירה של אבני לאופק אדרי.

כאמור הרבע האחרון היה שייך לקבוצה אחת בלבד כאשר באר שבע שמה 22 נקודות ללא מענה, דוד קאסיה חטף כדור שיועד לעדן אדלמן, ושני מהלכים אחרי הראל נוי פרץ את ההגנה עם תפיסה וריצה של 41 יארד, איבוד כדור נוסף של צרבצ'קי הוביל למסירת ט"ד אל בן ביטון ואיתמר גדעון חתם את התוצאה הסופית בתפיסה ל-14 יארד.

אבני ממשיך לשים את חותמתו על הליגה עם ערב בו השווה את שיא המסירות לטצ'דאונים במשחק, הוא סיים עם 25 מ-38, 354 יארד, 8 (!) ט"דים וחטיפה, נוי עם 8-120-1 הוביל שמונה תופסים שונים שתפסו כדור, כאשר רבינסקי וגדעון עם שני ט"ד כל אחד. צרבצ'קי מהצד השני היה פשוט אדיר עם 299 יארדים וחמישה ט"דים כוללים , 126 יארד ב-16 נשיאות ו-3 ט"דים בריצה, 151 יארד בהחזרות וט"ד, ופיק סיקס לצד ארבעה תאקלים. רעי זבולון הוביל את ההגנה עם תשעה תאקלים (שניים לאיבוד יארדים), השתלטות על השמטה וחטיפה, מאור חיון עם שמונה תאקלים. אצל ראשון נועם אסרף עם ערב רגוע בהתקפה סיים עם 10 תאקלים, דור טובל עם ארבעה וסאק.


חוזרים למשחקים בשבוע ה-13 של הליגה, פותחים בבית התחתון עם להבות מודיעין שיארחו את באר שבע ביום שלישי ב-20:00, עמק יזרעאל וחיפה יפגשו ביום רביעי בוינגייט ב-20:00 גם כן, וממשיכים עם משחקי המיקום בבית העליון – נתניה יסעו לירושלים להפגש מול הלוחמים בחמישי ב-20:00 ובמוצ"ש הכפירים יפגשו את הרעם ברמת השרון.

אנחנו ממשיכים עם המעקב אחרי הקבוצות והפעם בזרקור מקומי: ציידי עמק יזרעאל והמאבק שלהם להשתחל לפלייאוף.

 

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר