כפר סבא מוחצת את עמק יזרעאל בקרב על המקום הראשון

תמונת שער: גילי בריגס.

הרבה דובר על ולקראת המשחק המרכזי של השבוע האחרון בליגת הנוער על שם משפחת קראפט, אבל רק קבוצה אחת הופיעה למשחק ולאחריו לא נשארו שאלות מי הקבוצה מספר אחת בליגה. ההוקס מכפר סבא הוכיחו כמו תמיד שלצד שחקנים טובים המערכת תייצר מעטפת מצוינת ותמשיך לייצר ניצחונות בדרכה לאליפות שביעית ברצף.

שני משחקים נוספים שנערכו השבוע, לקחו את שתי הירושלמיות למיקום יותר טוב לקראת כניסת שתיהן לפלייאוף, הלוחמים בנתניה עם ניצחון חשוב, בעוד הכפירים בבאר שבע ממשיכים ברצף הנצחונות שלהם כדי להכנס לשש הקבוצות שיתמודדו אחרי העונה על התואר.

כרישי נתניה 28 – לוחמי יהודה 50

נתוני משחק – Stats

הלוחמים הגיעו ביום שלישי למגרש במכון וינגייט עם הרצון לצאת עם הניצחון ולהסתבך במאבקי הכניסה לפלייאוף ולתת את הפתח לנתנייתים מקום לעשות צעד חשוב באותו המאבק, אך ההגנה בלבן לא יכלה למשחק ריצה חזק מאוד שצבר 330 יארדים.

המשחק נפתח חזק מאוד בידי שני הצדדים מבחינה התקפית כשהם מקבלים את ניק קרניר בפורמה טובה, וריצה שלו ל-17 יארד ועוד שתי ריצות חיוביות הובילו לט"ד ראשון בריצה ל-9 יארד. הכתומים ענו מהר, החזרה מצוינת של רבינוביץ ושתי ריצות של יהודה כהן ל-17 ו-25 יארדים סידרה לש"י כרם בק"ב סניק של 4 יארדים.

המקומיים יצאו לדרייב ארוך של 12 מהלכים וכמעט שש וחצי דקות על השעון, קרניר המשיך להעמיס יארדים עם ריצות של 20 ו-24 יארדים אבל יצאו בלי כלום כשהגיעו לרדזון, סיגל הופל בסאק בידי דני סטרולי וקרניר תוקל לאיבוד יארדים בידי חנניה ללה ובדאון רביעי סיגל לא מצא מטרה פנויה.

בפתיחת הרבע השני, יהודה כהן מצא פרצה לשתי ריצות ארוכות וכרם הפעם באוויר השלים מסירה יפה ל-25 יארד לרבינוביץ להגדלת היתרון של האורחים. סיגל נהיה קצת יותר מעורב בדרייב הבא באוויר כשמצא את פרידמן וגנדלר אבל הכרישים הרחיקו את הכדור. מהלך רוורס של רבינוביץ ל-14 יארד ושתי ריצות רצופת של כרם, שמו את הכדור בידיו של כהן שרץ ל-26 יארד ויתרון מבטיח לפני המחצית.

נתניה לא ויתרה והניעה את הכדור לשטח המגרש של הלוחמים, דרך תפיסה של פרידמן, אך אפרים ניימן ויהושע שוורץ הפילו את סיגל בסאק ליצור דאון רביעי ארוך. המקומיים הלכו על זה ואיכשהו עם מסירה מדויקת להפליא מצא סיגל את תומר זייד לט"ד מצוין עדי לחתום מחצית קצבית.

המחצית השניה המשיכה את הקצב של הראשונה, כרם מצא את אדרי ל-24 יארד, כהן המשיך לטחון על הקרקע עם עם 28 משלו וכרם עם הט"ד השני שלו בריצה הגדיל את היתרון. תפיסה נהדרת וריצה של עמרי שחף ל-38 יארד סידרה מצב נהדר, אבל סיגל עם הטעות הראשונה שלו מצא דווקא את היריב אבי שינדמן. בשלב זה היה נראה שהכתומים בשליטה מלאה כשהניעו את הכדור באוויר באמצעות אדרי ורבינוביץ ועם ריצה נוספת של כהן הגיעו ל-12 של יריבתם, אך נעצרו שם כשלא המירו דאון רביעי.

חניכיו של אביגדור יונה ניצלו את חלון ההזדמנויות ושני מהלכים אחר כך קרניר שבר ארבעה תאקלים והפעיל מבערים במהלך ריצה מדהים, 58 יארד ורק 10 נקודות הפרש בסיום הרבע הרביעי. חנניה ללה לצד כהן תרם הוא גם למשחק הריצה המעולה של האורחים אבל המומנטום המשיך לצד המארח עם חטיפה של כרם באנדזון בידי שחף. קרניר הוסיף 42 יארד נוספים כדי להביא את נתניה לסף האנדזון אבל כאן סיגל עשה שוב כמה טעויות כמו כל העונה ועם קבלת החלטות מוטעית לא הצליח להשיג דאון ראשון.

כהן הוציא אותם מהשטח שלהם עם 30 יארד וללה תרם 27 וכרם הגדיל את היתרון עם מסירה לרסיבר הגבוה שלו אדרי לט"ד של 7 יארד. בשלב הזה התחילו רצף טעויות בהתקפת הכרישים וסיגל ניסה יותר מדי ומסר ונחטף בידי ללה וכרם ניצל זאת ורץ לט"ד השלישי שלו. לא עברו שני מהלכים והגיע עוד מהלך לא חכם מבית מדרשו של סיגל כשהוא מחליט למסור למקום שאין בו אפילו רסיבר אחד וצבי אטקין עשה מזה פיק סיקס עם שתי דקות לסיום ודי סגר את המשחק.

הלבנים כחולים עוד הצליחו להוסיף ט"ד ניחומים עם דרייב מהיר שהיה כולו באוויר עם מסירות לפרידמן וכרמל, וט"ד במהלך טיפה ביזארי כאשר סיגל רץ על סף האנדזון ומפמבל ושני שחקנים השתלטו על הכדור במקביל מצד ההתקפה גם עומר "מני" מנחם וגם איתמר כרמל אבל השופטים הכריעו ונתנו את הסקור האחרון לכרמל.

חשוב לציין ששתי הקבוצות הפגינו משחק ממושמע ומאורגן להפליא, כאשר הלוחמים מסיימים עם רק שש עבירות והכרישים עם 0 עבירות (!!!) – שיא ליגה כמובן.  שני הרצים האחוריים היו לוהטים, מצד אחד כהן עם 239 יארדים ב-20 נשיאות וט"ד, קרניר מהצד השני עם 163 יארד ב-14 נשיאות ושניים משלו. כרם בצד הכתום תרם גם שלושה ט"ד קרקעיים (עם 24 יארד), ובאוויר 8 מ-15, 112 יארד ט"ד וחטיפה. רבינוביץ ואדרי התחלקו בתפיסות 72 יארד וט"ד לראשון, 40 וט"ד לשני בשלוש תפיסות.

סיגל עם 9 מ-21, 134 יארד ט"ד (וגם 39 יארד על הקרקע), אבל בעיקר 3 חטיפות לא מחוייבות, פרידמן עם 5-54 הוביל את קבוצתו בתפיסה.

ללה היה מצוין גם בהגנה (בנוסף ל-34 יארד בריצה) עם שישה תאקלים, שלושה לאיבוד יארדים, חטיפה והטיית מסירה, סטרולי עם חמישה וסאק ושינדמן עם חמישה וחטיפה עזרו לו. רועי זוהר ממשיך להיות מצוין עם 15 תאקלים, אלברט עם שמונה והחזרה של עמרי שחף מפציעה עזרה מאוד עם שבעה וחטיפה.

נצי כפר סבא 62 – ציידי עמק יזרעאל 0

נתוני משחק – Stats

צילום המשחק

האלופה הנוכחית לא ריחמה בקרב הבלתי מנוצחות ועם תצוגה הגנתית אדירה לא השאירה סיכוי לעמק יזרעאל. אמנם לאורחים חסרו ארבעה שחקנים פותחים כולל הקוורטרבק והרסיבר מס' אחד שלהם, אבל ההכנה של הקבוצה בירוק למשחק הריצה החזק של הציידים כשהם משאירים אותם עם 16 יארד על הקרקע כל המשחק ורק 3 דאונים ראשונים (כולם מעבירות) מספר את סיפור המשחק.

ההתקפה של כפ"ס התקשתה גם היא בהתחלה מול הגנה מצוינת של גיא נמש וחבריו, הם הגיעו ונעצרו כבר בדאון רביעי אחרי ריצות טובות של עילי גלזר אבל עבירה של לוין נתנה להם דאון ראשון, אך כאשר הכדור היה על קו ה-7 בדאון רביעי נוסף, עפר שפיגל עם כיסוי טוב על ברוש מנע את הכניסה לאנדזון. השחורים אדומים כל הערב התחילו עמוק בשטחם והלכו אחורה עם תאקלים נהדרים של שווץ ושריד ובהעדר משחק מסירה (לא השלימו מסירה אחת כל הערב לידי שחקנים שלהם) הרחיקו את הכדור.

בדרייב הזה אדלר כבר לא התמהמה, ריצה של 35 יארד של גלזר שמצא אחרי המשחק הקודם את הקצב שלו כרץ הפותח, ואדלר עם כניסה קרקעית משלו לשלושה יארד שם את הנקודות הראשונות על הלוח. הלחץ של ההגנה המקומית המשיך לעבוד ואחרי שתי עבירות של התחלה מוקדמת מי שהיה המועמד לשחקן המצטיין של העונה עד כה, יהונתן דוד המשיך (וימשיך כל הערב) להיות מתוסכל כשהוא מתוקל קרוב מאוד לאנדזון שלו הפעם בידי אורי קורן.

פתיחת הרבע השני, אחרי עבירות של ההוקס שמו את ההתקפה בדאון שלישי ארוך, אשר הוביל לסאק ראשון במשחק על אדלר עם פנחס כהן ויאגור פוטפצ'יק שהביאו את הלחץ ואולי העצירה האחרונה של האורחים במשחק. מאותו רגע ההגנה שהייתה עם הגב לקיר בגלל אוזלת היד של ההתקפה ולאחר ששלוש ריצות רצופות של דוד איבדו 15 יארדים, לא יכלה עוד לכישרון בצד הירוק ומסירה אחת קצרה לגוטמן חרכה את ההגנה האורחת לט"ד של 50 יארד.

אחרי עוד הרחקה עמוק מתוך השטח שלהם, היה נראה שההגנה עדיין לא מוותרת אבל החיבור של אדלר לגוטמן המיר דאון רביעי ארוך קריטי ושני מהלכים אחר כך אדלר מצא את פרג' פנוי לגמרי. בצעד נואש צוות האימון של העמק עשה שינוי והכניס את דוד לעמדת הקוורטרבק ועם קריאה עוד יותר מוזרה, המהלך הראשון שלו היה מסירה לשום מקום שנחטפה בידי משה פרנס. שגיא גוטמן תפס ל-19 יארד וגלזר עם השני שלו רץ לארבעה יארדים לאנדזון.

הבליץ של הנקודות ברבע השני נמשך והפעם בצד ההגנתי, טעות בשיקול הדעת של המחזיר בעיטת הפתיחה עומרי סנקר, שמה את הציידים על קו השלוש שלהם אחרי תאקל של המצטיין בקבוצות המיוחדות גיא פרץ שהיה מעורב כמעט בכל תיקול בכיסוי בעיטות. יהונתן דוד ניסה לרוץ ולצאת מהאנדזון אבל בליץ מתוזמן וקריאה יפה של אביעד אוחיון שהוריד את דוד באנדזון לסייפטי ושתי נקודות, וגם יתרון 0-34 במחצית.

המחצית השניה הייתה לפרוטוקול וראינו משהו קצת שונה מיזרעאל עם ריצות של גיא נמש (במחצית הראשונה רק דוד נשא את הכדור), ושתי עבירות של תפיסה במסכה ותיקול לא חוקי נתנו דאונים ראשונים לאורחים אבל ההגנה מהצד השני התגבשה ומסירה של גלעד פלינק מצאה דווקא את גוטמן באנדזון ואחרי החזרה טובה האוויר יצא לגמרי ממפרשי הקבוצה במקום השני, וחניכיו של אשכנזי המשיכו בשלהם כשגלזר שם ט"ד נוסף אחרי שתי ריצות של 30 יארד.

המפולת מהצד השחור אדום המשיכה אחרי הרחקת כדור נוספת ואדלר היה צריך מהלך אחד בדיוק למצוא את הטייטאנד אוהד ברוש, שרץ באין מפריע 36 יארד לאנדזון אחרי התפיסה. ברבע האחרון הקבוצה המקומית עלו עם המחליפים בצד ההתקפי כאשר בצד ההגנתי הם שומרים על השאטאאוט, ובאחד המהלכים היחידים של גלזר על המגרש ברבע זה הוא מצא הוא רץ לט"ד של 15 יארד. כדי לשים את החותמת הסופית ההגנה המקומית יירטה מסירה נוספת של פלינק כשריפטין מחזיר את הכדור 42 יארדים לט"ד וניצחון ששמר על המאזן המושלם.

גלזר המשיך את היכולת המצוינת שלו עם 131 יארד ב-12 נשיאות ו-3 ט"ד, אדלר היה עם ערב רגוע וסולידי של 11 מ-20, 167 יארד ו-3 ט"ד משלו (ואחד על הקרקע), גוטמן כהרגלו היה המטרה המובילה עם 3-81-1. ההתקפה של הציידים לא הייתה קיימת עם פלינק שסיים עם 0 מ-12 וביחד עם דוד מסרו 3 חטיפות, נמש הוביל על הקרקע עם 14 יארדים.

ההגנה הנהדרת של הנצים הובלה בידי פרץ עם 7 תאקלים, אוחיון ושריד עם שישה כל אחד ו3.5 תאקלים לאיבוד יארדים בין שניהם. נמש עם 7 תאקלים ושפיגל עם חמישה ושתי הטיות מסירה הובילו מאמץ הגנתי טוב ברבע הראשון שפשוט לא יכל למכונה הירוקה בשאר המשחק.

באר שבע ספרטנים 2 – "ICEJ" כפירי ירושלים 60

נתוני משחק – Stats

הכפירים רצו לצאת עם ניצחון שלישי ברצף במגרש ע"ש מיכה רייסר ברביעי בערב ולמרות שהגיעו בהרכב חסר וקצר עד מאוד ואולי קצת הופתעו בפתיחה אבל יצאו עם ה-W המיוחל. כמו בכל המשחקים האחרונים של ב"ש הניקוד הראשון הגיע בחטיפה שהוחזרה לניקוד, אחרי ריצות של עבדאללה אלסנע, מסירה של שגיא לביא הגיעה לידיו של אדר רז שלקח את הכדור 40 יארד לשש נקודות.

אלסנע המשיך להניע את הכדור והשיג יארדים מעטים וזגר הרחיק את הכדור, ההגנה של הספרטנים כאמור מראה שיפור כל משחק ועצרה נהדר בדרייב הראשון כשפיטוסי על הקרקע ואגמי במסירה לא מצליחים לקדם את הכדור. דוד בוגוסלבסקי פימבל את הכדור ופיקהולץ השתלט עליו ואיכשהו בשלב הזה הכדור רק הלך אחורה עם שלושה סנאפים שטסו מעל הראש של הק"ב אגמי וגרמו לאיבוד יארדים ולדאון רביעי ו-31 וגם שם הסנאפ עף מעל הפאנטר ויצא מחוץ לאנדזון לסייפטי.

מיגל רנגיפו ניסה בריצה ואיבד יארדים, עידו אבני השלים מסירה ראשונה אבל עדיין לא הצליח להשיג דאון ראשון והכדור חזר לידי הכפירים. פיטוסי נכנס לפעולה ועם ריצה של 24 יארד ושלוש ריצות של אגמי מעמדת הרכז, הובילו לריצת ט"ד בת 10 יארד של אותו פיטוסי.

הקבוצה האורחת עצרה פעם נוספת את ההתקפה המתקשה של ב"ש וחיברו דרייב טוב, כשפיטוסי רץ ל-41 יארד וסידר לנבו הר אבן ריצת רוורס של שישה יארדים לאנדזון. אבני מצא את אורן דיין בצד השני בדאון שלישי ארוך אבל בדאון רביעי מסר כדור ארוך מדי ונתן את הכדור על קו ה-32 שלהם לירושלמים. פיטוסי עם שתי ריצות של 14 ו-9 יארדים והיתרון של האורחים צמח ל-2-30 במחצית.

הדרייב הראשון של הכפירים במחצית השניה המשיך עם פיטוסי על הקרקע שהביא את ההזדמנות לנריה שחר לרוץ לשני יארדים, ט"ד והוסיף גם את ההמרה שאחרי. אבני המשיך לא למצוא מטרות פנויות והספרטנים כשלו להמיר דאון רביעי, אגמי בפתיחת הרבע האחרון מצא את אדר רז באנדזון עם מסירה של 28 יארדים. ריצה של אלסנע ואיבוד כדור שלו עליו השתלט אבישי פולין.

מהלך אחרי ואגמי מצא גם את אלירן ידגר במסירת סקרין וריצה אחרי של 19 יארדים, כשהבעיטה אחרי של רז נוחתת ואף שחקן ב"ש לא משתלט עליה ורז עצמו קולט שהכדור חי וקופץ על המציאה. הסנטר הקבוע של הכפירים אשר יחגוג את גיוסו לצבא השבוע הועבר לבקפילד ועם שלוש ריצות (הארוכה ל-11 יארד) חגג ט"ד בכורה בליגה. המקומיים עוד חוו איבוד כדור נוסף בריצה ואופיר זמל השתלט וסגר את הניצחון המוחץ.

פיטוסי עם 141 יארד ו-2 ט"ד בריצה, אגמי עם 4 מ-9, 49 יארד ו-2 ט"ד , בצד השני ב"ש בלי משחק ריצה חיובי, אבני עם 3 מ-11 ל-3 יארד (וחטיפה שלביא מסר). פיטוסי תרם גם שישה תאקלים לצד אברהם מיימון עם שישה משלו (1.5 תאקלים לאיבוד יארדים). רז עם שני ט"ד בחטיפה ובתפיסה.

קלד זבדי ממשיך להיות המצטיין בהגנה עם שישה תאקלים, אביב מיכאלי עם חמישה ו-1.5 תאקלים לאיבוד יארדים.

=====================================================================

בשבוע הקרוב יערכו כמה מפגשים מעניינים ברחבי הארץ, נתחיל בשלישי במכון וינגייט (מגרש דרומי מס' 1) כאשר הציידים מעמק יזרעאל יצטרכו להתאושש במהירות כשהם יתמודדו מול הקבוצה במקום השלישי בקרב מסקרן על מיקום בפלייאוף, ויתארחו אצל איילי חיפה – בעיטת פתיחה בשעה 19:30.

מזכרת בתיה גורילות יארחו את הכפירים לעוד מפגש עם השלכות לפלייאוף כאשר עם ניצחון של הכפירים הם יעשו צעד ענקי כדי להכנס ולחזור למאזן חצוי, המשחק יערך ביום רביעי בשעה 20:00. ביום חמישי מפגש בין שתי קבוצות עם שאיפות לצמוח ועם ניצחון אחד לכל אחת יחפשו את הניצחון השני בתולדות המועדון, רמת השרון יארחו בשעה 20:00 את להבות מודיעין.