שתי הפתעות בבית התחתון, רמת השרון חוזרת לשחק ולנצח

תמונת שער: נדב שיו.

ליגת הנוער ממשיכה עם שבוע נוסף ומתקרבת אל הפלייאוף בצעדי ענק כאשר שני משחקים נערכו בבית התחתון ושתי הקבוצות המובילות, באר שבע ועמק יזרעאל רצו להתכונן בראש שקט למפגש ביניהן שעשוי לקבוע את העולה לפלייאוף אבל שתי היריבות שלהן לא ויתרו עדיין להגיע בעצמן לפלייאוף וניצחו בצורה דומיננטית ומפתיעה – תחילה מודיעין שמרה את הספרטנים על האפס, ולמחרת חיפה הביסו את הציידים.

בשבת למרות חסרונם של שחקנים רבים הרעם רמת השרון חזרו למגרש וחזרו לנצח את הכפירים מירושלים למרות משחק צמוד במחצית הראשונה. במשחק נוסף שלא נערך כרישי נתניה ספגו הפסד טכני בשל אי הגעתם למשחק מול לוחמי יהודה.

להבות מודיעין 24 – באר שבע ספרטנים 0

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

באר שבע רצו להמשיך ברצף הנצחונות ולעשות צעד משמעותי על מנת להכנס לפלייאוף אבל פגשו בקבוצה שונה לחלוטין מהקבוצה שפגשו מוקדם יותר בעונה, עם הגנה לוחמנית שלא אפשרה להתקפת הספרטנים ששמה 68 נקודות רק שבוע קודם לייצר כמעט כלום. הדרייב הראשון היווה מעין סימן מעיד להמשך כאשר גיא סאגס, תומר גוז וטוביה אבל כולם עוצרים את משחק הריצה של יריבתם ומונעים גם מהמסירות של עידו אבני להגיע ליעדן והובילו לפאנט ראשון. הלהבות יצאו לדרייב של 11 מהלכים ומעל 7 דקות כאשר הם מתגברים על דאון שלישי ארוך עם מסירה של יהל כהן לדניאל בלנק וממירים דאון רביעי עם עבירה לא מחויבת של ההגנה. ריצות של אלון סורוגין המירו דאון רביעי קצר נוסף ובסופו של הדרייב, כהן רץ תשעה יארד לט"ד ראשון במשחק.

עידו אבני טעה ונחטף בידי אבל שהמשיך את המשחק המצוין (והוכיח שיש המשכיות כאחיו הצעיר של דוד שזכה 3 פעמים בתואר ה-MVP בליגה הבוגרת), אבל מודיעין הרחיקו את הכדור אחרי סאק של אביב מיכאלי. אבל עם שתי הטיות למסירות שיועדו לאיתמר גדעון הוביל לעצירה נוספת, ומהלך אדיר של בלנק שניתר מעל שחקן אחר במהלך החזרת הפאנט שם את קבוצתו במיקום מצוין. ההתקפה לא ניצלה זאת כשכשלה בדאון רביעי וגול אבל שני מהלכים אחרי, חיים סברדלוב הפיל את אבני באנדזון שלו לסייפטי, שתי נקודות ויתרון מזערי של 0-8 במחצית.

אבני המשיך להתקשות בפתיחת המחצית השניה וגם בדאון רביעי לא מצא מטרה פנויה וניסה לרוץ לדאון ראשון ונעצר בידי יובל גת כשהוא קצר מלהזיז את השרשראות. ההגנה של הספרטנים חסרה מאוד את רעי זבולון, המתקל המוביל שלהם אבל עדיין הצליחו ליצר כמה עצירות בחסות סאקים של אביב דוב כדי להשאיר אותם בטווח ניצחון אבל גם הצד השני לא נתן לאבני לייצר כלום והרבע השלישי הסתיים בלי נקודות.

עבירות קריטיות ביטלו מהלכים שהיו עוזרות לב"ש להשיג דאונים ראשונים (הם סיימו את הערב עם 0 מ-6 בדאון שלישי ו-1 מ-3 ברביעי), איפשרו למודיעין לסגור את המשחק. תחילה בהתקפה עם מסירה של כהן לבלנק ל-11 יארד ושני מהלכים אחרי בהגנה, מי אם לא אבל שחטף כדור והחזיר 41 יארד לטאצ'דאון אחרון במשחק קצת פחות מ-2 דקות לסיום ונצחון משמעותי שאולי משאיר למודיעין סיכוי להגיע לפלייאוף.

השחקן המצטיין במשחק אבל עם רק שלושה תאקלים, אבל שתי חטיפות (אחת הוחזרה לט"ד) ושלוש הטיות מסירה, תומר גוז עם שבעה תאקלים (ארבעה לאיבוד יארדים) וסאק ויובל גת עם ארבעה משלו הובילו את ההגנה. סורוגין עם 32 יארד על הקרקע, כהן עם 12 מ-22, 115 יארד וט"ד. אבני עם ערב רע מאוד של 9 מ-25, 87 יארד ו-2 חטיפות, ועבדאללה אלסנע עם 33 יארד על הקרקע בשמונה נשיאות ניסו ולא הצליחו ובהגנה אביב דוב עם 10 תאקלים וסאק, וקלד זבדי עם שבעה עשו עבודה טובה.

איילי חיפה 44 – ציידי עמק יזרעאל 14

נתוני משחק – STATS

הציידים הגיעו למשחק ללא השחקן המצטיין שלהם יהונתן דוד ולמרות פתיחה חזקה שלהם, חיפה לא וויתרו ובקאמבק נהדר יצאו עם הנצחון. ש"י כרם לקח על עצמו הרבה מהמשחק וכבר בדרייב הראשון עם שתי ריצות ומסירה לעמרי סנקר השיג שני דאונים ראשונים ובדאון רביעי מצא את סנקר פעם נוספת לטאצ'דאון של 19 יארד. החיפאים כהרגלם שמרו את הכדור על הקרקע והזיזו את הכדור יפה עם ריצות של מורן שושן ועיליי גב אבל בדאון רביעי ארוך החזירו את הכדור לציידים.

היה נראה שחיפה השיגו עצירה אבל במקביל ביצעו גם את הטעות הראשונה במשחק כאשר במהלך החזרת הפאנט הכדור פגע בשפיגל ואידו צוק השתלט עליו לדאון ראשון חדש עמוק בשטח חיפה. שני מהלכים אחרי וכרם מצא את אותו צוק לט"ד שני ויתרון משמעותי סיום הרבע הראשון. מאותו הרגע והלאה הייתה רק קבוצה אחת על המגרש – האיילים. עמית שחר עם ריצה ל-24 יארד סידרה לו ט"ד ראשון עם ריצה במהלך העוקב לשלושה יארדים.

כרם נחטף בידי גב, שהחזיר את הכדור עד לקו ה-13 של העמק והק"ב דן ברוך צלל יארד אחד לתוך האנדזון. האדומים לא מצאו מענה לחיפה משני צידי הכדור והרחיקו פעם נוספת ושחר החזיר את הכדור 27 יארד ואפשר לגב עם ריצה ל-18 יארד להעביר את היתרון למארחים. כרם נחטף פעם נוספת אבל בהחזרה מהלך מצוין של רובי וייסמן החזיר את הכדור במיידי לאורחים ממש על סף האנדזון שלהם. ניהול שעון נכון של חיפה החזיר להם את הכדור עם מהלך אחד אחרון וריצה של שושן ל-22 יארד ממש על הבאזר הראתה מהפך נהדר ברבע השני של 28 נקודות ללא מענה ללבנים כחולים.

חיפה פתחו מצוין וכבר במהלך הראשון גב מצא פרצה ורץ 51 יארד לט"ד מוקדם, העמק כשלו להמיר בדאון רביעי עם מסירה של כרם לסנקר אבל חיפה הרחיקו את הכדור אחרי סאק על ברוך. האיילים הצליחו ליצר איבוד כדור נוסף עם פאמבל של אלעד גבע, ושושן רץ שישה יארד לאנדזון וניקוד נוסף בסיום הרבע השלישי. ברבע האחרון המשחק התנהל על מי מנוחות כאשר שתי הקבוצות לא מצליחות ליצר יארדים משמעותיים והחליפו פאנטים, חיפה ניסו את המסירה הראשונה שלהם (והיחידה) בדאון רביעי וגול אבל כשלו ובדרייב הבא כרעו ברך לנצחון.

עיליי גב עם 141 יארד ב-9 נשיאות ו-2 ט"ד, שושן עם 66 ושניים ועמית שחר עם 32 וט"ד הובילו התקפת ריצה שצברה 267 יארד במשחק, כרם מהצד השני עם רק 4 מ-24, 62 יארד, 2 ט"ד ו-2 חטיפות, סנקר עם 3 תפיסות ל-48 יארד וט"ד. עמרי איילון סיים כמתקל המוביל עם שמונה וגרימה לפאמבל, יונתן מרמור עם שמונה וסאק. יונתן מזרצ'יק ורובי וייסמן סיימו עם 10 תאקלים כל אחד, מזרצ'יק הוסיף 2 FF וסאק.

רעם רמת השרון 40 – כפירי ירושלים 21

נתוני משחק – STATS

רמת השרון אחרי תקופה ארוכה ללא משחקים רצו לחזור לכושר משחק לפני הפלייאוף ולמרות שפגשו יריבה עיקשת ולמרות שחסרו מספר שחקני מפתח יצאו עם הניצחון בעיקר בגלל מחצית שניה מצוינת. הפתיחה הייתה דווקא של האורחים מירושלים עם עצירה בדאון רביעי עם סאק על אנדי אלפיה של נריה שחר דווקא אחרי ריצות יפות של שקד אקריש. נתי אביהוד מסר מסירה קצרה לשחר שעשה את כל העבודה בעצמו והביא את קבוצתו 61 יארד עד לסף האנדזון ושם אביהוד עם ריצה קצרה נתן יתרון מפתיע לכפירים.

רמה"ש לא חיכו הרבה וענו מיד, דור פאר שחזר לעמדת הק"ב מצא את יהל סלונים ל-21 יארד, וצ'ינג צ'אי ג'ונסון רץ שישה יארד ליתרון נקודה אחרי המרה מוצלחת. נריה שחר המשיך להיות גורם משמעותי גם בהגנה כשהוא חוטף מסירה בפתיחת הרבע השני של פאר ומחזיר אותה כל הדרך לאנדזון ומחזיר את היתרון לכחולים. ג'ונסון המשיך להוביל ולתת את הטון עם ריצות טובות של 28 ו-7 יארדים וקינח את הדרייב עם ריצת ט"ד של ארבעה יארדים. בשלב הזה ההתקפה האורחת לא הצליחה להזיז את הכדור והרחיקה את הכדור פעמיים כאשר בפעם השנייה גבי אברהם מחזיר 27 יארד ומסדר לאקריש ט"ד עם ריצה של 11 יארד ליתרון 20-14 במחצית למקומיים.

אקריש גם סידר ניקוד ראשון במחצית השניה, אברהם עם לקבוצתו עם תפיסה יפה דאון ראשון, כאשר פאר עם הרבה מזל מוצא אותו וממיר דאון רביעי חשוב, וריצה של פאר ל-16 יארד נתנה לאקריש את הט"ד. בעיטת אונסייד השאירה את הכדור אצל האפורים כתומים, וג'ונסון הגדיל את היתרון (אחרי מסירה של פאר לגודין ל-27 יארד). המומנטום היה לגמרי בצד הביתי עם השתלטות פאמבל של אלי רוטשטיין בפתיחת הרבע הרביעי ופאר שם ט"ד ראשון שלו בריצה. הכפירים ניסו להמתיק את הגלולה המרה וההפסד והצליחו לצמצם אחרי דרייב ארוך עם מסירה של אביהוד לאדר רז, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי והרעם יצאו עם הניצחון וקרוב לודאי עם המקום השני לקראת הפלייאוף.

אקריש עם 85 יארד ו-2 ט"ד הוביל, ג'ונסון עם 72 ב-12 נשיאות ו-3 ט"דים הוסיף, פאר עם 3 מ-12, 62 יארד, חטיפה וט"ד בריצה. אביהוד אמנם רץ לט"ד, אבל גם מסר לאחד וסיים עם 10 מ-13 ל-107 יארד.  נריה שחר עם 63 יארד בתפיסה סיים עם תשעה תאקלים וחטיפה, כמו גם אהרון דרדליק שתרם גם סאק. בצד הרמת השרוני, רותם אשד עם שישה תאקלים ושני סאקים, מת' סורסקי עם חמישה.


השבוע שני משחקים בבית התחתון שניהם יערכו בקמפוס קראפט בירושלים: ביום שני ב-20:00 המשחק שקרוב לודאי יקבע את זהות העולה לפלייאוף עמק יזרעאל מול באר שבע. ביום שלישי חיפה ינסו להמשיך את המומנטום החיובי בשעה 20:00 מול ראשון לציון.

אנחנו ממשיכים עם זרקור מקומי: סדרת כתבות שיעקבו אחרי הקבוצות והמועדונים השונים. והיום תוכנית משחק עם הקבוצה שמובילה את הליגה – לוחמי יהודה ומשחקם מול זאבי קרית אונו.

 

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר