עמק יזרעאל עושה צעד משמעותי בדרך לפלייאוף, ראשון לציון עם נצחון בכורה היסטורי

שני משחקים נערכו בליגת הנוער בשבוע האחרון, שניהם בבית התחתון ושניהם הסתיימו עם סקור גבוה מאוד ושני המשחקים היו בעלי משמעות במאבק על המקום האחרון בפלייאוף.

יהונתן דוד עם הופעת MVP בכל המידות סחב את עמק יזרעאל לנצחון גדול על יריבתם העיקרית על המקום השישי, הספרטנים מבאר שבע. חיפה עם שאיפות להשתחל לפלייאוף אחרי נצחון על אותה עמק יזרעאל, הופתעו על ידי הטילים מראשון שעם הופעה שלמה משני צידי הכדור השיגו נצחון ראשון בהסטוריית המועדון.

ציידי עמק יזרעאל 68 – באר שבע ספרטנים 40

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

שתי הקבוצות נפגשו למאבק ראש בראש על הזכות להכנס לפלייאוף כשניצחון יכניס אחת מהן כמעט בוודאות, באר שבע עם משחק מסירה שנעצר לראשונה העונה בשבוע שעבר מול מודיעין ניסו לחזור לקצב שלהם ופתחו עם דאון ראשון מהיר באוויר אבל נעצרו במרכז המגרש בדאון רביעי ויארד אחד. השחקן המצטיין של העונה שעברה, דוד התחיל לעבוד מהרגע הראשון ופתח עם ט"ד מהיר של 27 יארד על הקרקע. עידו אבני הק"ב של הספרטנים התקשה גם בדרייב השני ולמרות משחק לא טוב של הק"ב מהצד השני, הציידים הכפילו את היתרון עם מסירה של ש"י כרם לעמרי סנקר.

באר שבע פשוט לא היו במשחק והרחיקו את הכדור פעם נוספת בפתיחת הרבע השני, ודוד המשיך בשלו הפעם עם ט"ד של 51 יארד. הספרטנים הלכו בלית ברירה על דאון רביעי ו-10 מקו ה-20 שלהם וזה השתלם בהשלמה לדאון ראשון לאיתמר גדעון ומשם למשחק הריצה שכל כך חסר להם במשחקים הקודמים ועם חמש ריצות רצופות מתוכן אבע של עבדאללה אלסנע, הסתיימו באנדזון עם ריצה של אלסנע ל-17 יארד. העמק לא הורידו את הרגל מהגז ושוב דוד בריצה ארוכה של 45 יארד החזיר את ההפרש ל-22.

גם ההגנה האדומה הגיעה למשחק עם מהלכים גדולים, ודווקא שוב אחרי ריצות מצוינות, גדעון (שנכנס לכמה מהלכים לעמדת הק"ב) נחטף בידי אופק שני והכדור הוחזר לאנדזון לשש נקודות. ההאנטרס רצו לסגור את המשחק כבר במחצית הראשונה ועם הרגל על הגז, כרם מצא את דוד בדאון רביעי ל-27 יארד וט"ד נוסף. באר שבע לא ויתרו וניהלו נהדר את השעון, 50 שניות, אבני מצא את נוי ורבינסקי במסירות ארוכות, וחתם את המחצית עם מסירה לנוי לט"ד של 18 יארד, 40-14 למארחים.

ההגנה של הספרטנים השיגה עצירה חשובה בדאון רביעי בפתיחת המחצית השניה, ונקטו באותה הגישה כשהם שמים את הכדור בידיו של אלסנע והוא השיג שלושה דאונים ראשונים ופתח את המסירה של אבני לבן ביטון באנדזון. המומנטום של האורחים נעצר לזמן קצר למרות שרובי וייסמן נכנס לעמדת הק"ב במקום כרם שנפצע, ודוד המשיך את המשחק המצוין שלו, עם רצף ריצות שהסתיימו באנדזון. בשלב זה, ההתקפה של ב"ש השתלטה על המשחק וכל מהלך הוליד יארדים חיוביים ודאונים ראשונים בין אם על הקרקע בריצות של אלסנע או בחיבור באוויר של אבני עם הרסיברים שלו, אבני הוא זה שקינח דרייב מצוין בריצה לאנדזון.

להב אייכלר מהגנת ב"ש חטף את ווייסמן ואפשר לאורחים להמשיך לקוות על קאמבק, במהלך האחרון של הרבע השלישי. מסירה של אבני לנוי ל-30 יארד וריצה של אלסנע לדאון ראשון נוסף ואבני מצא את רבינסקי להביא את הספרטנים לכדי 10 הפרש. הקבוצה המארחת לקחה את הכדור ושמה אותו בידיים הבטוחות של דוד עם שישה מהלכים בריצה כשהוא מסיים בט"ד נוסף של שישה יארד. האוויר יצא ממפרשי הקאמבק לחלוטין, מסירה של אבני נחטפה בידי דרור לזר לפיק סיקס שני, ולמרות טאצ'דאון מהיר של 60 יארד במסירה לגדעון ופאמבל של כרם (עליו השתלט אלי בן שימול), הבאר שבעים לא הצליחו להניע את הכדור ודוד חתם את התוצאה 30 שניות לסיום עם ריצה ל-50 יארד.

דוד עם 7 ט"דים כוללים, 326 יארדים בריצה על 19 נשיאות, ו-3 תפיסות ל-58 יארד, וגם הוביל את שתי הקבוצות בתאקלים כשהוא מסיים עם 14. כרם עם משחק חלש של 3 מ-10, 63 יארד ו-2 ט"דים. עבדאללה אלסנע עם משחק מצוין 18-143-1, ואבני עם 17 מ-36, 293 יארד, 4 ט"ד ושתי חטיפות נעזרו בנוי עם שבע תפיסות, 117 יארד וט"ד. מלבד דוד ההגנה של העמק המשיכה להעזר ביונתן מזרצ'יק עם תשעה תאקלים וסאק, וחמישה תאקלים והטיית מסירה של גל חורש. ההגנה בשחור חסרה עדיין את רעי זבולון אבל אביב דוב עם שמונה תאקלים וסאק ודניאל זגר עם חמישה תאקלים הובילו.

טילי ראשון לציון 44 – איילי חיפה 34 

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

רוב הקבוצות בעונתן הראשונה בליגה מתקשות להתאקלם למשחקים מול קבוצות ותיקות בליגה ולמרות שהן לעיתים מציגים יכולת טובה, לא תמיד הדבר מתחבר לכדי נצחונות. לא כך אצל הטילים מראשון לציון. בעונת הבכורה שלה הקבוצה הציגה לאורך כל העונה יכולת נהדרת ונתנה פייט כמעט בכל משחקיה ליריבותיה ואפשר היה לראות זאת מול איילי חיפה כדי שהכל יתחבר לכדי נצחון ראשון והיסטורי.

כבר מהפתיחה היה אפשר לראות לאן המשחק ילך כאשר במהלך הראשון ההגנה מאלצת איבוד כדור ראשון של עיליי גב עליו השתלט אופיר אביסרור. נועם אסרף פתח טוב גם בהתקפה עם עם שתי ריצות טובות ונועם גרינשפן הק"ב מצא פרצה לרוץ לט"ד ראשון במשחק. היתרון החזיק כמה שניות כי עמית שחר לקח את בעיטת הפתיחה של דור תובל 60 יארד כל הדרך לאנדזון. המטוטלת המשיכה ועוד בעיטת פתיחה ועוד החזרה מצוינת של אסרף ל-61 יארד שנעצרה מספר יארדים מהאנדזון, גרינשפן עם ט"ד שני על הקרקע הגדיל את היתרון.

חיפה נאמנים לדרכם ההתקפית נשארו עם משחק הריצה לכל אורך המשחק ללא ניסיון מסירה אחד, מורן שושן, עמית שחר ומיכאל גרונוסטייב התחלקו בנשיאות כדי להמיר לדאונים ראשונים כולל דאון רביעי אחד, ועיליי גב סיים דרייב בן תשעה מהלכים עם 15 יארד בט"ד. עצירה חשובה של חיפה בדאון רביעי עם תאקל לאיבוד יארדים של יונתן מרמור החזירה את הכדור ללבנים אבל סיון פוגל שלקח את מקומו של דן ברוך הק"ב לא הצליח להשתלט על הסנאפ (בהעדרו של עמרי איילון הסנטר גם כן) בדאון רביעי.

חיפה אחרי עצירה נוספת, לקחו את היתרון, גרוסטונייב מצא פרצה ורץ 69 יארד לטאצ'דאון אבל מהלך אחרי גרינשפן במסירת סקרין לאסרף של 38 יארד ויתרון חוזר לשחורים סגולים. שושן מהצד השני המשיך עם היכולת המצוינת ועוד ריצה ארוכה (אחרי מהלך ארוך דומה שלו שבוטל בשל עבירה) של 65 יארד, הפעם לשיוויון. החלטה מעניינת של ראשון ללכת על דאון רביעי ארוך מאוד מהשטח שלהם נתנה לאיילים מיקום מצוין עבדה בסופו של דבר עם עצירה קריטית. אסרף ופלג קידמו את הכדור בשביל פלג לסיים עם ט"ד ראשון משלו ושיוויון מרתק במחצית.

ההגנות השתלטו במחצית השניה, פוגל איבד כדור (נדב אלקריף השתלט), והטילים יצאו לדרייב ארוך בן 10 מהלכים כשהם מורידים מעל 7 דקות מהשעון ומצליחים להחזיר בסיומו את יתרון לידיהם. ריצות של פלג ואסרף הביאו לדאון רביעי ו-12 על קו ה-16 של חיפה, והיה נראה שתגיע עצירה אבל גרינשפן אולי עם המהלך המכריע של המשחק מצא אביסרור מאחורי כל ההגנה במסירה. המומנטום של המארחים המשיך והיתרון עלה לעשר הפרש, עם עצירה ובמהלך ניסיון פאנט שפיגל לא השתלט על הכדור והוביל לסייפטי ו-2 נקודות במהלך הראשון של הרבע האחרון והמכריע.

שושן וגב התחברו כדי להחזיר את האורחים למשחק, תחילה שושן רץ ל-41 יארד וגב חתם עם ט"ד של 3 יארד, אסרף ענה מיד הוא החזיר את בעיטת הפתיחה 30 יארד ומהלך אחרי רץ 38 נוספים להחזיר את היתרון לכדי 10 נקודות. חיפה עם דרייב אחד אחרון כדי לנסות לחזור למשחק אבל נעצרו בדאון רביעי ואסרף הריץ את הכדור השיג דאונים ראשונים, הוריד את השעון ונצחון ראשון לטילים.

אסרף היה בלתי עציר, עם 415 (!!!) יארדים כוללים ו-2 ט"ד, 190 בריצה, 188 בהחזרות בעיטה, 37 בתפיסה וגם בהגנה סיים כמוביל עם 11 תאקלים וגרימה להשמטה. גרינשפן תרם את חלקו עם 6 מ-11 ל-83 יארד ו-2 ט"ד, אביסרור עם 3-46-1. שושן הוביל את משחק הקרקע המגוון של חיפה עם 202 יארדים וט"ד, גרוסטונייב עם 77 וט"ד וגב עם 35 ושניים. דמיאן מורלס עם 14 תאקלים ויונתן מרמור עם 12 תאקלים (שניים לאיבוד יארדים) הובילו את ההגנה החיפאית.


השבוע ה-15 בליגת הנוער יכול לקבוע עבור כמה קבוצות את גורלן בפלייאוף. ביום שני יצאו הכרישים מנתניה לשחק בקרית אונו בשעה 20:00, ביום שלישי מודיעין יארחו את הטילים בשעה 20:15 וביום חמישי הדרבי הירושלמי המרתק חוזר הכפירים מול הלוחמים (20:00).

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר