הלוחמים שולטים בדרבי, מודיעין שומרים על התקווה, הזאבים מבטיחים את המקום השלישי

תמונת שער: יעקב מרגול.

עוד שבועיים של משחקי עונה סדירה ותמונת הפלייאוף מתחילה להתבהר עם כמה משחקים גדולים שמחכים לנו השבוע. סיכמנו את המחזור האחרון עם דרבי ירושלמי שחזר אחרי היעדרות ארוכה והלוחמים הראו מי הקבוצה הדומיננטית בעיר עם נצחון קל, בתחילת השבוע מודיעין הסתבכו מול קבוצה לוחמנית מראשון לציון שלא ויתרה למרות פיגור גדול אבל הלהבות יצאו עם נצחון חשוב. בין לבין ולמרות מזג האוויר התקיים משחק על המקום השלישי בו ניצחה קרית אונו והבטיחה לפחות משחק בית אחד בפלייאוף.

להבות מודיעין 56 – טילי ראשון לציון 28

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

המשחק הזה היה סיפור של שתי מחציות ולמרות התוצאה הסופית הטילים יכולים להיות גאים שהפגינו אופי יוצא דופן וכמעט ביצעו קאמבק מדהים. המחצית הראשונה הייתה שייכת לקבוצה הביתית בלבד, הלהבות פתחו עם דרייב בן 10 מהלכים, כאשר את הדרייב מוביל טוביה אבל לראשונה העונה אחרי גיוסו של יהל כהן, בעמדת הקוורטרבק, והם נשארו על הקרקע לאורך כל אורכו עם ריצות של אלון סורוגין  ושל אבל ובהשלמה הראשונה במשחק, לדניאל בלנק המהלך הסתיים בט"ד של 18 יארד.

יניב צרבצקי המצוין המשיך ביכולת טובה עם ריצות ארוכות ומסירה של גרינשפן לאביסרור שמו את האורחים במצב דאון ראשון וגול אבל הם כשלו מלשים נקודות, ואבל מהצד השני העניש אותם מהר עם שתי ריצות – הראשונה ל-14 יארד והשניה ל-47 יארד והכפלת התוצאה בסיום הרבע. אחרי פאנט של ראשון, הגיע עוד דרייב מתודי של המקומיים, סורוגין ואבל עם נשיאות לסרוגין וכשהיה נראה שתגיע עצירה בדאון רביעי ארוך, שוב החיבור בין אבל לבלנק הניב ט"ד (של הרבה מזל כאשר המגן עוזר לכדור להשאר באוויר ומטה אותו לכיוונו של בלנק). עבירות לא מחויבות של הרוקטס הוביל לניסיון פאנט אך הבועט לא השתלט עליו ונתן מיקום מצוין לקבוצה הביתית.

אור בלינדה ניצל זאת לכניסה לאנדזון ממרחק שלושה יארד, ואחרי עצירה עמוק בשטח היריב עם הטיית מסירה של בלנק ממסירה שיועדה לעידו פינקו, אבל ניסה להגדיל את היתרון אך מצא דווקא את הליינבקר שלומי פלג שחטף אותו על סף האנדזון וקצת עזר לאורחים לרדת להפסקה בהרגשה טובה.

שחקניו של דביר ארג'ואן יצאו למחצית השניה עם רוח חדשה כמו מלוע של תותח, ובמהלך הראשון צרבצקי מצא פרצה ורץ 53 יארד כדי לצמצם את התוצאה. צרבצקי תרם נהדר גם בהגנה בתאקל עם יובל שם טוב על אבל בדאון רביעי ועצירה קריטית, המומנטום המשיך להיות בצד האורח כאשר מהלך אדיר של אביסרור הציל טאצ'דאון סגול כשהוא מתקל את אבל ומוציא את הכדור מידיו ופלג מחזיר את הכדור 66 יארד ורק בלנק מציל את הלהבות מניקוד על הלוח. זה לא עזר להם לזמן רב כי גרינשפן מצא את אביסרור לט"ד ופתאום ראשון לציון לגמרי במשחק.

הפלת כדור של בלנק הובילה לדאון רביעי ואבל לא הצליח להשיג את היארדים הנדרשים, צרבצקי רץ 8 יארד לט"ד נוסף וההפרש הצטמצם לכדי שש נקודות. ריצות ארוכות של טוני קרקוז הרגיעו קצת את הרוחות בצד המארח, ושוב בדאון רביעי החיבור של אבל ובלנק נתן תוצרת כדי לברוח קצת. צרבצקי לא ויתר וביחד עם מסירה של גרינשפן לאביסרור ל-16 יארד שם ט"ד  שלישי במשחק. אבל השתלט על המשחק בשלב הזה, עם ריצה ל-28 יארד וט"ד נוסף ואילץ את הטילים, עם כל כך מעט זמן על השעון, למסור.

גרינשפן ניסה אבל נחטף בידי עמרי יודקין שעם פיק סיקס של 39 יארד נתן למארחים מרווח בטחון, ובדרייב העוקב טוביה אבל חזר להגנה וגם הוא חיקה את יודקין – חטף מסירה והחזיר אותה לטאצ'דאון כדי לתת את הנצחון ללהבות מודיעין.

אבל עם 7 מ-20, 87 יארד, 3 ט"ד (כולם לבלנק שתרם 50 יארד) וחטיפה, גם רץ ל-140 יארד ו-2 ט"ד וקינח עם פיק סיקס והטיית מסירה בהגנה. חיים סברדלוב סיים עם שבעה תאקלים (ארבעה לאיבוד יארדים), גיא סגס עם שישה והטיית מסירה. צרבצקי אצל האורחים עשה כמעט הכל, 91 יארד ו-3 ט"ד בהתקפה, 11 תאקלים בהגנה כשלצידו יובל שם טוב עם 10. גרינשפן עם 5 מ-17, 43 יארד, ט"ד ו-2 חטיפות. אביסרור תפס את הט"ד וגם תרם שבעה תאקלים וגרימה לפאמבל בהגנה.

זאבי קרית אונו 40 – כרישי נתניה 24

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

הזאבים רצו להבטיח את המקום השלישי עם נצחון ולארח לפחות משחק אחד בפלייאוף, כאשר מולם הגיעה היריבה העיקשת מנתניה אחרי שנפגשו מוקדם יותר העונה לתיקו מרתק אחרי שתי הארכות. הנתנייתים הגיעו בהרכב חסר מאוד ונאלצו לשחק עם הרבה מחליפים אבל לא איבדו צעד אחד ונתנו פייט כמעט לכל אורך המשחק דווקא עם כמה שמות מפתיעים במשחק המסירה.

11 מהלכים מפתיחת המשחק וכמעט שש דקות לקח לקרית אונו להגיע לאנדזון עם שילוב קרקעי של מוריס אודה ואיתן אדלר, האחרון צבר בדרייב הראשון 32 יארד בדרך לט"ד הראשון שלו במשחק. הכרישים הגיעו לדאון רביעי קצר אחרי מסירה של אליה סרור ליוליאן אלושקין אבל בחרו להרחיק, ואדלר עם מסירה ארוכה לניתאי נצר-אל ל-49 יארד הובילה לק"ב סניק של אדלר לאנדזון. היה נראה שאונו יברחו לגמרי אבל סרור מצא במסירה מדויקת בין שני מגינים את עמית וכניש והוא הצליח להתחמק ולרוץ 54 יארד לט"ד מצמק בסיום הרבע הראשון.

איליי רוטרי עם מהלך הגנתי חשוב הוציא את הכדור מידיו של אודה ורועי זוהר השתלט עליו וגם החזיר אותו 22 יארד אבל ההתקפה מהצד השני לא הצליחה להשיג יארדים והרחיקה את הכדור. אודה פיצה על איבוד הכדור הקודם והשיג ט"ד ראשון שלו אחרי ריצה ארוכה ל-27 יארד. ההגנה בלבן התעלתה פעם נוספת והגיעה אל אדלר, ארתור רנצר הפיל אותו בסאק, שחרר את הכדור והשלים את המהלך עם השתלטות. סרור מצא את וכניש פנוי באנדזון מהלך אחרי לתשעה יארד. אדלר מצא את אוהד אלעני ל-33 יארד באוויר ואודה השלים דרייב זריז עם עוד כניסה לאנדזון 30 שניות למחצית.

פתיחת המחצית השניה הייתה הרסנית לאורחים, סנאפ גבוה נחת באנדזון ואיתמר הראל היה שם בשביל ההשתלטות והט"ד. שתי הקבוצות הפגינו יכולת הגנתית טובה, הזאבים כשלו שלוש פעמים בדאון רביעי כאשר דויד איבשוק מטה מסירה שהייתה משיגה דאון ראשון וגם מהצד השני סרור לא הצליח למצוא מטרות פנויות ונחטף בידי יותם הלל. הרבע הרביעי נפתח עם מסירה ארוכה של סרור למי אם לא, וכניש שהשיג ט"ד שלישי של 33 יארד. אדלר ענה מהר עם פצצת עומק לאלעני ל-57 יארד ולא אפשר לשארקס להתקרב. הכרישים עם ניסיון נואש אחרון לחזור מפיגור גדול השיגו בדאון רביעי קצר ט"ד רביעי של הצמד סרור את וכניש ולמרות שביצעו עוד עצירה אחת הזמן נגמר להם ואיתו הגיע ההפסד.

אודה ואדלר סיימו עם שני ט"דים קרקעיים כל אחד, הראשון עם 113 יארד, השני עם 42, אדלר גם היה עם 7 מ-19 ל-193 יארד וט"ד אלעני עם 3-127-1. סרור בצד השני ניסה בכל כוחו עם 10 מ-23, 162 ארבעה ט"ד וחטיפה, וכניש עם ערב חלומי של 6-135-4. בהגנה עידן רשף עם ארבעה תאקלים, איתמר הראל עם 3 וט"ד הגנתי. אצל נתניה רועי זוהר עם שמונה והשתלטות על פאמבל.

כפירי ירושלים 7 – לוחמי יהודה 50

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

הלוחמים רצו לשמור על המקום הראשון לקראת המשחק המכריע עבורם מול רמת השרון השבוע ולא השאירו מקום לספק מההתחלה מי תצא המנצחת. גרינסטון (שמיהר לתפוס טיסה במחצית) וחבריו פתחו עם ריצות של בן נאים שרץ והתחמק מתאקלים בדרך לט"ד ראשון במשחק של 34 יארד. היתרון הוכפל מהר מאוד עם החזרת פאנט של יעקב רבינוביץ לחמישים יארד. למרות עצירה נוספת הכפירים השיגו דאון ראשון במשחק עם כניסה לא חוקית בפאנטר אבל כשלו בדאון רביעי עמוק בשטח המגרש של הלוחמים.

הכתומים נשארו על הקרקע עם ריצה של גרינסטון ואחרי שתי ריצות נוספות של בן נאים מצאו שוב את האנדזון עם ריצה שלו ל-35 יארד ויתרון משמעותי בסוף הרבע. מהלכים יפים של הק"ב נתי אביהוד קידמו את הכפירים אבל בדאון רביעי תאקל יפה של רבינוביץ אחרי תפיסה של אלישע אבן ישראל עצרה אותם מלהשיג דאון ראשון. מסירה ארוכה של 47 יארד מגרינסטון לשימי פריצמן הביאו לדאון ראשון וגול כשלבב מלר מציל את הניקוד על הלוח במהלך שהיה משמעותי כי עבירות לקחו את הלוחמים אחורה ולא צלחו להגיע לאנדזון גם בדאון רביעי.

אבי וויינרב חטף את אביהוד ושני מהלכים אחרי התכבד בטאצ'דאון בתפיסה של 16 יארד, גם הטאצ'דאון השני במסירה של גרינסטון היה בחיבור שלו עם וויינרב כשאת עיקר היארדים בדרייב משיגים הלוחמים דווקא בריצות של גרינסטון. הלוחמים ירדו למחצית ביתרון 36-0 וקינחו עם סאק של קשנאו על אביהוד. הרבע השלישי היה שייך לכפירים, למרות שפתחו רע עם חטיפה של אביהוד, הם הצליחו להשיג עצירה מהירה עם סאק של זעפרני על וויינרב. ריצות יפות של נריה שחר נתנו את הטון ברבע הזה כולל אחת ל-46 יארד שסידרה מסירה ארוכה של אביהוד לאדר רז ל-20 יארד לט"ד היחיד של הכפירים במשחק.

וויינרב גם התכבד ברבע האחרון במסירת ט"ד לבן נאים (השלישי שלו במשחק) ואחרי עצירה נוספת חתם את התוצאה עם טאצ'דאון בריצה של ארבעה יארד.

בן נאים סיים עם 12 נשיאות, 156 יארד ו-3 ט"ד (אחד בתפיסה), וויינרב סיים עם 4 ט"דים 2 בתפיסה (22 יארד), 1 בריצה ואחד במסירה (4 מ-6, 68 יארד), גרינסטון במחצית הראשונה 5 מ-8, 82 יארד, והשני ט"דים לוויינרב. שחר עם שמונה ריצות, 63 יארד, אביהוד עם 3 השלמות ל-51 יארד, ט"ד ושתי חטיפות. קשנאו ממשיך להיות העוגן ההגנתי, 10 תאקלים (חמישה לאיבוד יארדים) ושני סאקים, רבינוביץ ופוקס עם חמישה כל אחד, פוקס עם הטיית מסירה, רבינוביץ עם סאק וט"ד בהחזרה. שחר עם שבעה תאקלים בקבוצה המפסידה.


השבוע משחקים מכריעים גם על המיקומים הסופיים וגם על זהות העולות:

נפתח דווקא במשחק שיערך ביום רביעי בקמפוס קראפט בקרב על המקום הראשון, רעם רמת השרון מהמקום השני יגיעו להתארח אצל לוחמי יהודה, ניצחון של הרעם ב-7 נקודות ומעלה והם יקחו את המקום הראשון, אחרת הלוחמים ישארו שם לאורך הפלייאוף (20:00).

ביום חמישי, יפגשו הכרישים והכפירים בניסיון להבטיח ביתיות בסיבוב הראשון, המנצחת היא זו שתארח את סיבוב הווילד קארד ולמעשה תארח את יריבתה שבועיים לאחר מכן בניסיון לטפס לשלב הבא (הכפירים ניצחו 12-20 מוקדם יותר העונה) – המשחק יערך בוינגייט ויפתח בשעה 20:00.

שני המשחקים האחרונים יכולים לקבוע סופית את העולה האחרונה לפלייאוף. בשני בקראפט עמק יזרעאל יארחו את מודיעין, נצחון של עמק יזרעאל והם בפנים, הפסד בהפרש של 9 ומעלה ומודיעין עדיין עם תקווה להשתחל – נצחון של הלהבות בשבוע האחרון (מול חיפה) לצד ניצחון של חיפה על באר שבע (השבוע) והם בפנים. קיקאוף ב-20:00.

חיפה ובאר שבע יפגשו בדרום הרחוק בשעה 20:00 בשלישי, הפסד של עמק יזרעאל יום לפני פותח עבור הקבוצות האלה שביב של תקווה, המנצחת תצטרך הפסד נוסף של העמק בשבוע האחרון (מול ראשון) כדי להכנס – חיפה יצטרכו במקרה כזה ניצחון בשבוע האחרון שלהם מול מודיעין.

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר