עם הפנים לפלייאוף: עמק יזרעאל משתחלים למקום השישי עם עזרה לא צפויה

תמונת שער: איתי שרמגין ויונית שלפמן.

איזה שבוע אחרון מסעיר היה לנו בליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט, הכל התנקז למשחק האחרון והמכריע של חיפה מול מודיעין. מודיעין עם גורלם בידם ידעו שניצחון יקבע היסטוריה עבורם כשהם נכנסים לפלייאוף בפעם הראשונה בתולדותיהם. אבל לאיילים מחיפה היו תוכניות אחרות ואחרי שניצחו בשבועות קודמים את עמק יזרעאל ובאר שבע הם קלקלו גם למודיעין ונתנו את הכרטיס האחרון לעמק יזרעאל.

העמק עשו את שלהם בתחילת השבוע עם נצחון לא קל מול ראשון לציון ויתמודדו בשלישי מול קרית אונו שמצידם במשחק חסר חשיבות (עבורם) הפסידו לכפירים בירושלים. במשחק נוסף לפרוטוקול, רמת השרון הביסה את נתניה כששניהם עם הפנים למשחקי ההכרעה.

טילי ראשון לציון 32 – ציידי עמק יזרעאל 58

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

ראשון והעמק החליפו ביתיות והמשחק נערך בשני בערב במגדל העמק, כאשר הציידים יודעים שתוצאת המשחק לא תשנה והם ממתינים למשחק שיערך בשישי בבוקר. יהונתן דוד השתלט על המשחק מהר מאוד ואחרי שלוש נשיאות כבר מצא את האנדזון בפעם הראשונה במשחק. מהצד השני גם נועם אסרף הגיע לעבודה והסגולים הניעו יפה את הכדור לשטח היריב אבל נעצרו בדאון רביעי, כשמסירה של נועם גרינשפן לא מוצאת את יעדה. אבוחצירא המשיך את המומנטום עם ריצה יפה ל-16 יארד (מעמדת הק"ב) וסידר לדוד אחרי עוד ריצה ארוכה של 33 יארד, ט"ד ממרחק קצר. ה"אורחים" לא ויתרו ויניר כהן שהתחלק בעמדת הקוורטרבק עם גרינשפן מסר מסירה קצרה לאופיר אביסרור שעשה את רוב העבודה אחרי התפיסה ורץ 38 יארד כדי לצמצם את התוצאה.

אביסרור לא סיים ומיד חטף מסירה של אבוחצירא, אך הטילים לא ניצלו זאת והמזל המשיך ליפול לצד האדום, דוד עם ריצה ארוכה איבד את הכדור ולמזלו היה שם אידו צוק שהרים והמשיך לרוץ לאנדזון לט"ד נוסף בסיום הרבע. דור תובל ניסה להמיר דאון רביעי אבל כשל, ומהלך אחרי דוד השלים טריפל של ט"דים עם ריצה ל-29 יארדים. ראשון יצאו לדרייב בן 15 מהלכים כאשר הם ממירים יפה פעמיים דאון רביעי (גם עם עזרת ההגנה בעבירת הפרעה לתפיסה), אך במהלך הגנתי מצוין דוד הסיט מסירה שיועדה לאביסרור ממש על סף האנדזון. ניל אורלי הוציא מהלך מפתיע עם מסירה של דוד לצוק שהיה פנוי לגמרי מאחורי כל ההגנה ועמק יזרעאל ירדו למחצית ביתרון מבטיח אבל לצערם איבדו את דוד לפציעה ממש לפני הבאזר והוא לא חזר למחצית השניה.

הטילים כמו כל העונה הראו אופי יוצא דופן ולא ויתרו לשניה אחת, אסרף פרץ במחצית השניה לשתי ריצות ארוכות של 29 ו-42 יארד ומצא את האנדזון מהר מאוד. אבוחצירא לקח את המשחק עליו בהעדרו של דוד ונתן מענה עם ט"ד קרקעי משלו של 26 יארד. פאנט קצר שלו עמוק ברבע השלישי סידר לאסרף ט"ד נוסף בריצה ל-17 יארד אבל המטוטלת המשיכה עם תשובה מהירה וריצה יפה של עמית הלוי. מהלך נוסף וסקור נוסף, אסרף פשוט פתח מבערים ורץ 60 יארד מבלי שאף אחד משיג אותו, אך הרבע השלישי הפורה הסתיים עם מסירה של אבוחצירא לצוק ל-58 יארד וההפרש נשמר.

בדאון רביעי ועשר בפתיחת הרבע הרביעי אבוחצירא למעשה סגר את המשחק עם מסירת ט"ד לצוק, ולמרות שאסרף ענה מהר עם ריצה ארוכה נוספת לאנדזון (52 יארד), שאר הרבע התנהל על מי מנוחות כאשר הטילים לא מצליחים להתקרב יותר ומסיימים עונה מכובדת מאוד בהפסד.

דוד רק במחצית הראשונה עם 9-154-3 ומסירה לט"ד, אבוחצירא עם ריצות ל-55 יארד וט"ד, 4 מ-12, 87 יארד, 2 ט"ד וחטיפה, צוק עם ארבע תפיסות, 127 יארד, 3 ט"ד (ועוד אחד ב"עזרת" הפאמבל של דוד). אסרף עם ערב נהדר של 262 יארד ו-4 ט"דים וגם הוביל את קבוצתו בהגנה עם חמישה תאקלים, יניר כהן היה הק"ב המוביל עם 5 מ-7 63 יארד וט"ד. בהגנה איתמר גלעד עם שמונה תאקלים ועמית נוימרק עם שבעה וסאק הובילו את הציידים.

כפירי ירושלים 25 – זאבי קרית אונו 18

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

על הנייר המשחק בספורטק עמק הארזים בירושלים לא קבע כלום אבל נתן ניצחון מוראלי קל לכפירים להמשך הדרך ונתן להם את היכולת להאמין שהם מסוגלים להתמודד מול הקבוצות המובילות להמשך הדרך. הזאבים יכולים להצטער על ההפסד כי השליטה הייתה שלהם לאורך כל המשחק ולמרות ההפסד הכואב הם יארחו את הרבע גמר ביום שלישי במגרשם הביתי. שחקניו של עמית טוויג פתחו חזק עם ט"ד מהיר באוויר מאיתן אדלר לאריאל זינגבוים של 27 יארד. המאבק לאורך כל המשחק היה הגנתי ולמרות מהלכים יפים של נריה שחר ונתי אביהוד הכפירים הרחיקו בשני הדרייבים הראשונים שלהם. הדרייב הבא של האדומים נעצר עם חטיפה יפה של אלישע אבן ישראל ויתרון מזערי לאורחים בסיום הרבע.

הכפירים מצאו סוג של פרצה ברבע השני עם מסירה של אביהוד לאחיו מיכה ל-18 יארד אבל הדרייב נעצר והכחולים הסתפקו בשער שדה של 32 יארד של אדר רז, גיא מנור עוד הספיק על סף המחצית לחטוף כדור של אביהוד שהוסט על ידי עידן רשף אבל המחצית הסתיימה בתוצאה הגנתית 6-3 לאונו.

הירושלמי פתחו את הרבע הבא עם שש ריצות רצופות כולל אחת של אביהוד ל-23 יארד, אבל דווקא אוריה כהנא קינח את הדרייב עם כניסה לאנדזון ממרחק תשעה יארדים והעברת היתרון למקומיים. אדלר לקח פיקוד והוביל דרייב נאה כולל ריצה שלו ל-17 יארד ואחרי ריצה ארוכה נוספת של אודה, הוא צלל לאנדזון כדי להחזיר את היתרון לקבוצתו. אחרי הרחקה נוספת של רז האורחים קיבלו הזדמנות פז להגדיל את היתרון אחרי ריצה של 24 יארד של אודה שהציבה אותם בדאון ראשון וגול על קו ה-3, אבל בשלב הזה הם רק הלכו אחורה וכשלו בדאון רביעי קריטי.

שני הצדדים לא עמדו במתח בפתיחת הרבע הרביעי ולא הצליחו להניע את הכדור, עד שקרית אונו ניצלה איבוד כדור של אביהוד כדי ללכת לחיבור של אדלר את זינגבוים, כשהאחרון עם תפיסה נהדרת באנדזון בין רגליו המיר מסירה של 15 יארד לשש נקודות. התרוממות הרוח בצד האדום נעלמה אחרי 20 שניות כשנריה שחר לקח את בעיטת הפתיחה והחזיר אותה מיד לט"ד בצד השני ובבעיטת הפתיחה שאחרי שיקול דעת מוטעה גרם לגיא כהן זאדה לרוץ חזרה מתוך המגרש לתוך האנדזון ושם הוא תוקל לסייפטי ושיוויון מפתיע פחות משש דקות לסיום.

כשהיה נראה שאנחנו הולכים להארכה שניה העונה, המצטיין במשחק, שחר, מצא פרצה לאורך הקו ורץ 29 יארד לאנדזון כדי לתת נצחון נהדר לכפירי ירושלים.

שחר עם 83 יארד וט"ד (וגם שישה תאקלים, 1.5 לאיבוד יארדים) ו-181 יארדים כוללים, כהנא עם 23 וט"ד משלו, אודה מהצד השני עם 62 ואדלר לצד 3 מ-12, 53 יארד ו-2 ט"ד (הכל לזינגבוים), גם עם 58 יארד וט"ד קרקעי.  אלדד זעפרני סיים גם הוא עם שישה תאקלים. בן גור אריה עם 12 תאקלים, סאק וחצי והשתלטות על פאמבל ועידן רשף עם תשעה, חצי סאק והטיית מסירה. אדר רז היה גורם משמעותי בספיישל טימס עם בעיטת שער שדה ל-32 יארד ושתי בעיטות המרה מוצלחות.

כרישי נתניה 8 – רעם רמת השרון 56

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

ביום חמישי נערך משחק לפרוטוקול בלבד ולמגרש בוינגייט הגיעו שתי קבוצות עם הרכבים חסרים שפתחו עם קוורטרבקים מחליפים. ההתקפה של הכרישים הובלה בידי עמית וכניש שהתקשה לפחות בדרייב הראשון וניסיון פאנט לא מוצלח של יוליאן אלושקין נתנה מיקום מעולה לאורחים מרמת השרון. אנדי אלפיה הק"ב מהצד השני העביר את הכדור לידיהם של צ'ינג צ'אי ג'ונסון ושקד אקריש והאחרון גם נכנס לאנדזון מהר מאוד. הדרייב השני של נתניה לא היה שונה וג'וני שוחט איבד את הכדור ודניאל גרינברג השתלט כדי לאפשר להתקפה לשים נקודות נוספות אבל אלפיה לא מצא מטרה פנויה בדאון רביעי כשאלושקין מתערב יפה מאוד.

בפעם השניה במשחק כשל אלושקין להרחיק כדור והפעם היה זה אביעד אוחיון שתיקל אותו, והפעם אלפיה ניצל וקרא את המהלך עבור עצמו כדי לרוץ לט"ד. הרבע השני לא היה שונה, מסירה נהדרת של אלפיה לגבי אברהם שהשיג את כל ההגנה ורץ 64 יארד לט"ד נוסף. המקומיים בעיקר ניסו לא לאבד את הכדור ולהרחיק את הכדור, אך ניצלו טעות בצד השני עם מהלך מצוין של שלמה פרידמן שחטף את אלפיה והחזיר את הכדור קרוב לאנדזון. הוא גם ניצל זאת לט"ד היחיד במשחק של הלבנים כאשר עידן סיגל מצא אותו פנוי באנדזון ל-16 יארדים.

אלפיה המיר דאון רביעי משמעותי לדניאל בניטו (עם קצת מזל ועזרה מהיריב) במסירה ל-16 יארד וג'ונסון הגדיל את היתרון במחצית חד צדדית של ל-36-8. המחצית השניה התנהלה בעצלתיים כאשר האפורים כתומים מוסיפים עוד שלושה סקורים, אקריש רץ 31 יארד לראשון, גבי אברהם חטף את וכניש ואלפיה מצא את בניטו לט"ד של 22 יארד. וברבע הרביעי שני אירועים משמעותיים הראשון ט"ד בריצה של ג'ונסון וחטיפה של משה טמרת כדי לסגור את המשחק והניצחון לאורחים.

אלפיה כאמור עם משחק טוב, 7 מ-16 ל154 יארד, 3 ט"ד וחטיפה ועוד ט"ד בריצה, אקריש וג'ונסון עם שניים כל אחד ו-76 ו-52 יארד בהתאמה. בצד השני ההתקפה לא הייתה קיימת 4 מ-12 לוכניש, 24 יארד ושתי חטיפות, סיגל עם מסירה לט"ד לפרידמן. גרינברג עם שישה תאקלים (3.5 לאיבוד יארדים) והשתלטות על השמטה, נטע לייבוביץ עם חמישה. איליי רוטרי המצוין עם 11 תאקלים, רועי זוהר עם תשעה.

איילי חיפה 32 – להבות מודיעין 20

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

 משחק כל כך קריטי עבור מודיעין שהיו זקוקים לנצחון, אבל לעיני קהל שיא של קרוב ל-100 איש ביום אביבי ושמשי, חיפה לא באו להיות שטיח ולמעשה היו דומיננטיים משני צידי הכדור לכל אורך המשחק ולא אפשרו כלל למודיעין לחזור למשחק עם משחק הריצה המצוין שלהם והציידים צריכים להודות להם על כך. כבר בדרייב הראשון האיילים רמזו על מה יהיה במשחק לכל אורכו, ולמרות שנעצרו הצליחו להריץ את הכדור יפה מאוד עם עיליי גב, מורן שושן ומיכאל גורנוסטייב, כשהאחרון נעצר יארד מלהמיר דאון ראשון. הסגולים של מודיעין הלכו למה שעבד להם בשבועות האחרונים עם ריצות של יהל כהן והחיבור שלו עם דניאל בלנק אבל החיפאים היו מוכנים לכך ואילצו פאנט. המהלך השתבש ואילץ את כהן במקום לבעוט למסור ובכך לאבד יארדים משמעותיים.

ההזדמנות הזאת כבר נוצלה עד תום בידי גורנוסטייב והוא רץ שישה יארד לסקור ראשון במשחק, חיפה עם השילוב של עמרי איילון ויונתן מרמור בקו הקדמי הפעילו לחץ על כהן והפילו אותו בסאק ושני מהלכים אחרי ניצלו טעות שלו כאשר הוא מחפש את בלנק ומוצא דווקא את גב שחטף אותו בסיום הרבע. דן ברוך באופן נדיר מסר את הכדור ומצא את מקס לטרגאוס ל-18 יארד ומיד גורנוסטייב עם ט"ד נוסף הגדיל את היתרון של הלבנים. האיילים המשיכו לעבוד משני צידי הכדור והיתרון צמח עם ריצה לאנדזון של עיליי גב ל-18 יארד אחרי עצירה נוספת בדאון רביעי. האורחים לא ויתרו ויצאו לדרייב חשוב, כהן מצא את בלנק במסירה ל-40 יארד ועם קצת מזל פאמבל של בהעברת הכדור הורם בידי כהן שמצא חור ורץ לט"ד עם 8 שניות למחצית.

הסגולים פתחו רע מאוד את המחצית, מששת המהלכים הראשונים שלהם הם צברו חמש עבירות ושמו את עצמם עם הגב לאנדזון וכדור שברח מחוץ לאנדזון בניסיון פאנט וסייפטי עם שתי נקודות נוספות לחיפה. האיילים הצליחו להוריד את השעון יפה אך הדרייב הסתיים באיבוד כדור עליו השתלט עמרי יודקין וכהן ניצל זאת כדי למצוא את נועם פילו בט"ד של 23 יארד. ניסיון בעיטת אונסייד לא צלח ושושן העניש מיד עם ריצה של 38 יארד לשש נקודות. פתיחת הרבע הרביעי עם המרה של דאון רביעי במסירה של כהן לגארנר נתנה תקווה אבל היא נמוגה מהר עם איבוד כדור של כהן עליו השתלט איילון. יודקין החזיר את הכדור במיידית כשהוא גורם ומשתלט על פאמבל נוסף.

פילו המשיך לתת תקווה לסגולים עם תפיסה וריצה של 52 יארד, והביא את קבוצתו למרחק 12 הפרש, אבל ההגנה החיפאית עשתה את עבודתה פעמיים, תחילה הסטת כדור של גב בדאון רביעי, ובפעם השניה כשלא אפשרו נקודות בסוף המשחק ובעמק יזרעאל התחילו החגיגות וההכנות לפלייאוף.

חלוקת העבודה בחיפה הייתה נהדרת, גורנוסטייב עם 58 ושניים, גב עם 66 ואחד, ושושן עם 68 ואחד משלו. מודיעין היו ללא המשחק ריצה שלהם לראשונה מזה זמן רב, כהן סיים עם 14 מ-32, 223 יארד, שני ט"ד וחטיפה, פילו עם 5-123-2. עמיר סעב עם 10 תאקלים והטיית מסירה, איילון עם תשעה, סאק וחצי והשתלטות על פאמבל וגב גם תרם שבעה תאקלים, סאק, חטיפה ושתי הטיות מסירה. טוביה אבל הוביל עם 12 תאקלים אצל מודיעין.


הגענו לשלבים המכריעים וכבר השבוע אנחנו יוצאים לסיבוב הראשון של הפלייאוף:

בשלישי בשעה 20:00 בקרית אונו, הזאבים יארחו את ציידי עמק יזרעאל במפגש מרתק של מקום שלישי נגד שישי.

ברביעי בירושלים בקמפוס קראפט בעמק הארזים – הכפירים שניצחו פעמיים את נתניה ינסו להמשיך קדימה מול הכרישים, בעיטת פתיחה בשעה 20:00.

בחצאי הגמר ממתינות שתי המדורגות ראשונות – ב-29.4 ימתינו הרעם מרמת השרון למדורגת הגבוהה יותר בעוד המדורגת מספר אחת, לוחמי יהודה יארחו ב-30.4 את המדורגת הנמוכה יותר שתשאר אחרי משחקי רבע הגמר.

בואו לתמוך ולעודד במגרש!

בימים הקרובים נפרסם את טופס ההצבעה לפרסי העונה ואתם מוזמנים להביע את דעתכם ולתמוך בשחקנים שעבדו קשה כל העונה!

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר