ליגת הנוער חוזרת: רמת השרון ונתניה שומרות על מאזן מושלם

תמונת שער: אייל עמר.

אחרי פגרה כפויה ליגת הנוער ע"ש משפחת קראפט חוזרת למגרשים עם שלושה משחקים מרתקים וצמודים, רמת השרון הגיעה לקרית אונו לקרב בין שתי קבוצות בלתי מנוצחות ויצאה עם נצחון דחוק כדי לעלות למאזן 0-2. בשני משחקים חד צדדיים נוספים נתניה שמרה גם היא על מאזן מושלם והכפירים עלו למאזן חיובי, עם נצחונות חלקים מול חיפה וכרמיאל בהתאמה. המשחק בין חיפה לירושלים בשבוע שעבר לא התקיים ונקבע הפסד טכני לאיילי חיפה 0-25.

זאבי קרית אונו 8 – ניצי רמת השרון 14

נתוני משחק STATS

קרב הגנתי מסעיר התפתח עם פתיחת שבוע המשחקים בקרית אונו לעיני קהל אוהדים תומך ונלהב של שתי הקבוצות. ההגנות כאמור שלטו במשחק ומנעו מההתקפות לקדם את הכדור פעם אחר פעם וגם ייצרו איבודי כדור רבים, כאשר רמת השרון מאבדת חמישה כדורים וקרית אונו שלושה. הניצים פתחו טוב עם ט"ד בדרייב הפתיחה כאשר מסירה יפה של אנדי אלפיה ללידור איבגי וריצה של איבגי אחרי התפיסה ל-38 יארד שמה את האפורים כתומים במצב טוב על סף האנדזון אבל רק בדאון רביעי אלפיה מצא יונתן טרוצקי במרכז האנדזון פנוי לגמרי.

בשלב הזה הקבוצות עברו להחליף עצירות הגנתיות, כאשר שני שחקנים בלטו בצד של האורחים, אילי שילו עם 12 תאקלים היה בכל מקום במגרש ולבני גגולשוילי עם שורה סטטיסטית מדהימה הגיע לק"ב יואב וסולי עם סאק (בנוסף ל-8 תאקלים, פעמיים שגרם לפאמבלים, השתלט על אחד וגם הטה מסירה). ההגנה של הזאבים לא נשארה מאחור והפעילה לחץ והצליחה גם לעצור את משחק הריצה של היריבה רוב המשחק.

אורי מיידנברג השתלט על איבוד כדור של אלפיה ומנע ניקוד נוסף של רמה"ש וניר קפח חטף בפעם הראשונה (מתוך שני איטרספשנים שלו) את אלפיה בפתיחת הרבע השני. ההתקפה האדומה של קרית אונו לא ניצלה את איבודי הכדור, ויואב וסולי מסר סך הכל שש פעמים, השלים שתי מסירות אבל גם נחטף פעמיים. משחק הריצה עם ממוצע של 1.3 יארד לנשיאה לא תרם הרבה יותר למרות ריצות יפות של עילי טריפו (סיים כרץ המוביל בין שתי הקבוצות עם 42 יארד). איתן אדלר עם חטיפה נהדרת ביד אחת הוריד את הקבוצות למחצית עם יתרון מינימלי לקבוצה האורחת.

המחצית השניה הייתה יותר סוערת עם עבירות לרוב, וקרית אונו הצליחה למצוא את הפרצה ולעלות ליתרון אחרי מהלך הגנתי אדיר משולב של אורי מיידנברג עם סאק פאמבל על אלפיה באנדזון והשתלטות של בר ינקוביץ על קו ה-2 של רמת השרון. משם וסולי צלל לאנדזון ואחרי המרה טובה של טריפו יתרון זעיר למארחים. איתן אדלר נכנס לעמדת הק"ב אצל הניצים ולמרות דרייב ראשון שהסתיים בפאנט הגיע הרבע הרביעי ועם דרייב שהתחיל על קו ה-22 של קבוצתו, 13 מהלכים ומעל שש דקות על השעון עם שני מהלכים מכריעים. הראשון בדאון רביעי ותשעה יארד ממרכז המגרש, אדלר אילתר ובהעדר מטרה פנויה התחמק מתאקלים ורץ ל-14 יארד, ומסירה מדויקת שלו ותפיסה יפה של איבגי על קו ה-1 הובילה לריצה לאנדזון של שלומי פלג.

דרייב הסיום של קרית אונו לא צלח כשהם נשארים בעיקר על הקרקע ולמרות שהם קידמו את הכדור לשטח המגרש של רמת השרון בדאון רביעי ו-9 יארד נאור ראובן רץ אבל נעצר הרבה לפני הדאון הראשון ואחרי כריעת ברך הנצחון היה של הניצים. לא ערב מזהיר באוויר לאורחים כששני הק"בים מוסרים ל-7 מ-31, ט"ד ו-שלוש חטיפות (כולן של אלפיה), איבגי עם 3 תפיסות ל-85 ובהגנה המקומית ניר קפח הוביל עם 7 תאקלים ושתי חטיפות.

כרישי נתניה 82 – איילי חיפה 0

נתוני משחק STATS

קבוצה נוספת שעלתה למאזן 0-2 היא כרישי נתניה, אבל זה הלך לה די בקלות כשהם התמודדו עם קבוצה צעירה וחדשה בדמות איילי חיפה. מבעיטת הפתיחה שהוחזרה לט"ד על ידי דייויד איבשוק ועד שריקת הסיום, קבוצתו של המאמן אביגדור יונה לא התקשתה להעמיס נקודות בהתקפה, הגנה או בקבוצות מיוחדות וסיימה עם 36 נקודות ברבע הראשון, 38 בשני ורק 8 נקודות ברבע האחרון. איליי רוטרי מסר רק חמש פעמים והשלים ארבע מתוכן לשלושה ט"דים ומירב הנזק נגרם על הקרקע עם גד גשגוש וטל אלבז שמובילים עם 83 ו-52 יארד בהתאמה ו-2 ט"דים כל אחד.

ההגנה האגרסיבית של הכרישים המשיכה ליצר איבודי כדור, והגיעה אל הק"ב הצעיר של חיפה סבה מדבד (שגם כך התקשה מאוד עם 2 מ-31) הפילה אותו בסאק 7 פעמים וחטפה אותו שלוש פעמים. משחק הריצה של חיפה לא היה קיים עם מינוס יארדים כוללים, אבל נקודת אור קטנה הייתה בייצור שני פאמבלים עליהם השתלטו נועם ערן ושני לב ארי.

ארבעה שחקנים שונים אצל נתניה סיימו עם 3 תאקלים כל אחד כאשר ניר הרבר עם שני סאקים וכל התאקלים שלו לאיבוד יארדים, ודייויד איבשוק בנוסף לשתי חטיפות (וט"ד הגנתי) תפס גם ט"ד בהתקפה. נורי שלם בחיפה הוביל עם שישה תאקלים.

דבר שנתניה כן צריכים לקחת בחשבון, יצטרכו לעבוד עליו ומול קבוצות אחרות יכול להוות בעיה, הוא ההמרה אחרי ט"ד. רק בשליש מהט"ד שלהם הם הצליחו בהמרה שאחרי, ולמעשה איבדו 16 נקודות נוספות שיכלו להיות משמעותיות בכל מקרה אחר.

כפירי ירושלים 70 – עצמה כרמיאל 0

נתוני משחק STATS

הכפירים נראו הרבה יותר טוב במשחק האחרון בשבוע זה, בהשוואה למשחק הפתיחה שלהם מול נתניה, ההגנה תפקדה מצוין בעצירת כוכב היריבה מכרמיאל נביאל בני שלום ובעיקר הריצה את הכדור מצוין בצד השני של הכדור כשעיקר הנטל נופל על מס' 88 יהושוע אליה הרץ האחורי עם משחק נהדר של 8 נשיאות ל-171 יארד ו-3 ט"דים (21.4 יארד לנשיאה!), והוא גם חנך את לוח התוצאות במשחק עם ט"ד בריצה קצרה.

המשחק הלך בכיוון אחד, שמחה ספטימוס חטף כדור שמסר בני שלום (הראשון מבין ארבעה שהוא מסר) ופתח את הדרך לאלישע אבן ישראל שפתח בעמדת הק"ב בהעדרו של ייצי טננבוים. אבן ישראל מסר מסירות קצרות ומדויקות וסיים ערב של 6 ט"דים עם 9 מ-11 ל-129 יארד. הוא חילק ארבעה מהם לאריה ציטרונבאום שתפס 5 ל-67 ושניים למשה רוזנסון.

ההגנה של הכפירים המשיכה לעשות את העבודה לכל אורך המשחק, וייצרו סייפטי וט"ד הגנתי – דובי סרזין, המצטיין ההגנתי עם חמישה תאקלים, חטף כדור והחזיר אותו לאנדזון, לצידו היו קשנאו ומלר עם 3 תאקלים כל אחד. עמי פריד סיים עם שתי חטיפות משלו. בני שלום ששיחק משני צידי הכדור סיים עם כמתקל המוביל של כרמיאל עם שישה וגרימה להשמטה, אבל בהתקפה הוא לא הראה את מה שהוא יודע בדרך כלל עם רק חמש ריצות ל-4 יארד בסך הכל ו-6 מ-24 ל-38 יארד בערב התקפי לא טוב של כלל עצמה כרמיאל.

כרמיאל יארחו בשבוע הקרוב את חיפה והכפירים יתמודדו עם מכשול קשה יותר בדמות קרית אונו.