שבוע 2: הרעם עם נצחון משכנע, הלוחמים פותחים עונה ברגל ימין

תמונת שער: טלי אראל.

אחרי שבוע ראשון עמוס באירועים הגיע השבוע השני בליגת הנוער עם שני משחקים (המשחק במודיעין נדחה בגלל בעיות מגרש), כשגולת הכותרת היה המפגש בקרית אונו בין הקבוצה המקומית לרמת השרון, שתי קבוצות עם שאיפות לתואר. במשחק הנוסף שהתקיים ביום רביעי לוחמי יהודה פתחו את העונה שלהם באופן רשמי מול האיילים מחיפה.

זאבי קריית אונו 6 – רעם רמת השרון 22

נתוני משחק – STATS

וידאו (עמוד שידור חי של המשחק)

שתי הקבוצות הגיעו עם נצחון משכנע בשבוע המשחקים הראשון אך ידעו שהמאבק בשבוע הזה יהיה קשה הרבה יותר בדרך לנצחון מספר שתיים. שתי ההתקפות התקשו בפתיחת המשחק, ולמרות המרה של דאון ראשון אחד של אביעד אוחיון על הקרקע, הרעם לא צלחו דאון רביעי נוסף במרכז המגרש, מיד אחרי גם איתן אדלר התקשה מול ההגנה הלוחצת באפור ומיד הגיע הפאנט הראשון במשחק.

שגיא גוטמן במהלך נדיר מבחינתו הפיל מסירה ומיד נכנס לתפקיד הפאנטר והזאבים חיברו דרייב ארוך ומתודי שהתחיל בסיום הרבע הראשון ונמשך גם מהצד השני של הרבע עם ריצות יפות של מוריס אודה ואדלר אבל עם הגיעם לרדזון הכל נעצר מבחינת ההתקפה, והאדומים שחורים התחילו לאבד יארדים, תחילה בעבירות ולאחר מכן שני סאקים רצופים של ניב אפלבוים שלא השאירו ברירה אלא להרחיק את הכדור פעם נוספת עד לקו ה-2 של רמת השרון.

מאותו הרגע קבוצתו של גלעד שוהם לקחת את השליטה ודרייב נהדר של 13 מהלכים ו-78 יארד הסתיים באנדזון השני לניקוד ראשון במשחק. הדרייב התנהל מלבד מסירה אחת שלא הושלמה כולו על הקרקע כאשר ארבעה רצים נושאים בנטל, פאר וטייץ תרמו את חלקם אבל ג'ונסון ובעיקר אביעד אוחיון סחבו את הקבוצה עם מהלך מסיים של האחרון בריצה של שני יארד לט"ד. אדלר ניסה לענות מהר והשלים מסירה ראשונה במשחק ל-29 יארד לצפתי, אבל שני מהלכים אחרי ניסו מהלך מתוחכם עם מסירה של מנו נסימיה לאותו צפתי והכדור נחטף בידי משה טאמראט, במהלך שסגר את המחצית.

הזאבים פתחו את המחצית השניה עם שלוש ריצות רצופות שכשלו מלהשיג דאון ראשון והכדור הורחק, מנגד ההגנה שלהם עשתה התאמות והגיעה בפעם הראשונה לרצים של רמת השרון מוקדם והביאה למצב של דאון רביעי ו-12. פאר עם הרבה מזל אחרי שכמעט איבד את הכדור התעשת ומצא בעומק המגרש את יהל סלונים לט"ד של 39 יארד. קריית אונו פשוט לא מצאו פתרונות להגנה הלוחצת של יריבתם והרחיקו את הכדור פעם נוספת והאורחים מיד הגדילו את היתרון כשפאר מוצא את אוחיון לתפיסה וריצה אחרי של 29 יארד לאנדזון. חניכיו של עמית טוויג פשוט לא מצאו את הדרך להניע את הכדור ואיבדו אותו פעם נוספת עם השתלטות על פאמבל של גבי אברהם אך מנגד רמת השרון כשלו להמיר דאון ראשון למרות תפיסה נאה של סלונים במהלך הראשון של הרבע המכריע.

עבירות היוו חלק משמעותי בדרייבים הבאים והקבוצות החליפו בעיטות הרחקה אחרי שאיבדו יארדים בדאונים ראשונים. קרית אונו נעזרו בעבירה של רמה"ש וריצה של אודה ל-13 יארד, ואדלר מצא את צפתי במצב של אחד על אחד ועם תפיסה של 34 יארד, צמצם במעט את התוצאה, אך זה היה מאוחר מדי מאחר ובעיטת האונסייד לא צלחה ופאר כרע ברך לניצחון ומאזן 0-2.

פאר סיים עם 8 מ-14, 95 יארד ו-2 ט"ד, ג'ונסון עם 58 יארד ואוחיון עם 44 וט"ד בריצה וט"ד בתפיסה, סלונים סיים עם 4-52-1. אדלר מהצד השני עם שורה של 5 מ-11, 87 וט"ד, אודה עם 30 יארד על הקרקע וצפתי עם שתי תפיסות ל-63 יארד. ההגנות שלטו במשחק, אפלבוים עם שבעה תאקלים, 2.5 סאקים ו-5 תאקלים לאיבוד יארדים, טאמארט עם חמישה משלו והחטיפה. נבו בר נתן הוביל עם 8 תאקלים וקורן זכות עם חמישה מהצד המארח.

איילי חיפה 0 – לוחמי יהודה 52

נתוני משחק – STATS

וידאו (עמוד שידור חי של המשחק)

הלוחמים הגיעו לוינגייט למגרש ה"ביתי" של האיילים ופתחו את העונה שלהם באופן רשמי, אחרי פתיחה זהירה הקבוצה בכתום (ששיחקה הפעם דווקא בבורדו) השתלטה על המשחק ברבע השני ולא הסתכלה אחורה בדרך לנצחון מוחץ.

המשחק היה רווי איבודי כדור של שני הצדדים, שבעה במספר בין שתי הקבוצות, והדבר התבטא במיוחד אצל החיפאים שפעם אחר פעם הכדור פגש את הקרקע. חיפה נשארו נאמנים למהלכי הריצה שלהם והרחיקו ראשונים, צבי גרינסטון במהלך הראשון של הלוחמים מצא את אריה ציטרונבאום שאיבד את הכדור והחזיר אותו למארחים. חיפה קידמו את הכדור במעט עם ריצות של שושן וגב ונעזרו בעבירה של האורחים להשיג דאון ראשון אבל בדאון רביעי דן ברוך הק"ב הופל בסאק של עמית נר גאון.

אבי וויינרב עם ריצה יפה של 18 יארד לא עזר ושתי מסירות רצופות של גרינסטון לרבינוביץ לא מצאו את יעדן ובעקבותיהן הגיע פאנט נוסף. רבינוביץ השתלט על פאמבל שברוך איבד, וההתקפה של הלוחמים התעוררה במהלך הראשון של הרבע השני (אחרי ריצה נאה של יוני בן נאים ל-14 יארד), ואבי וויינרב מצא את האנדזון עם ריצת רוורס של 10 יארד. איבודי הכדור המשיכו להערם משני הצדדים דוד גולדמן השתלט על השמטה נוספת אבל גרינסטון לא התשלט על הסנאפ ותמיר שיפמן מהצד השני החזיר את הכדור לחיפה. יהושע קשנאו גרם להשמטה נוספת של ברוך וכאן הגיע בליץ התקפי של האורחים עם 24 נקודות נוספות, תחילה בן נאים עם שתי ריצות של 17 יארד, רבינוביץ עם החזרת פאנט של 54 יארדים וממש עם סיום המחצית מצא גרינסטון את ציטרונבאום לט"ד של 3 יארד (אחרי אינטרספשן של ברוך) ליתרון משמעותי במחצית.

החזרה טובה של וויינרב לבעיטת הפתיחה סידרה דרייב פתיחה מוצלח, בן נאים המשיך לטחון יארדים על הקרקע וגרינסטון התחבר עם רבינוביץ וניומן, והדרייב נחתם עם מסירה לרבינוביץ לט"ד של 17 יארד. לחיפה לא היה מה למכור בצד ההתקפי וברוך איבד כדור נוסף בדאון שלישי, שני מהלכים אחרי (דווקא אחרי סאק של מרמור על גרינסטון ועבירה נגד ההתקפה) בדאון שני ארוך מאוד רבינוביץ תפס כדור במרכז המגרש ועם מהירות מסחררת אף אחד כבר לא תפס אותו לשש נקודות נוספות. חיפה השיגו רק דאון ראשון אחד כל המשחק שלא נבע מעבירות הגנתיות והוא הגיע ברבע הרביעי בריצה אך בדאון רביעי על קו ה-22 של הלוחמים הם לא הצליחו לקדם את הכדור.

גרינסטון השלים מסירת ט"ד רביעית הפעם לוויינרב ל-59 יארד והניסיונות האחרונים של חיפה כשלו והלוחמים עם נצחון מוחץ.

גרינסטון עם 10 מ-19 174 יארד ו-4 ט"ד, בן נאים עם בכורה נאה בליגה של שמונה נשיאות, 83 יארד וט"ד, כרבינוביץ מוביל כרסיבר עם 3-68-2, וויינרב סיים עם 136 יארדים כוללים. יהושע קשנאו הוביל את ההגנה עם תשעה תאקלים (שניים לאיבוד יארדים) וגרימה להשמטה, בן פפאגיו עזר עם שמונה משלו. בחיפה ברוך עם ערב קשה של 0 מ-3 וחטיפה, עיליי גב עם 27 יארד ומוראלס עם 23 יארד, מהצד השני של הכדור גל מסינגר עם חמישה וגרימה להשמטה, מרמור ושיפמן עם ארבעה כל אחד.

================================================================================================

 שלושה משחקים לפנינו השבוע:

בשלישי הכרישים מנתניה יארחו את הכפירים מירושלים בשעה 20:00 בוינגייט, ברביעי הלוחמים מארחים בקראפט את הטילים מראשון לציון ב-20:00 ובחמישי חוזרים לוינגייט עם עמק יזרעאל שנכנסים למעגל המשחקים ויארחו את באר שבע לסגור את השבוע.

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר