שבוע 3: הלוחמים עם נצחון שני, הציידים פותחים עונה עם נצחון ונתניה מנצחים את הכפירים

תמונת שער: רמי כרמל.

ליגת הנוער ממשיכה לצבור כוחות ומשחקים והשבוע נערכו שלושה משחקים קצת יותר צמודים וקצת פחות ובסופו הלוחמים שמרו על המאזן המושלם שלהם עם נצחון מול הקבוצה החדשה מראשון לציון. עמק יזרעאל נכנסו למעגל המשחקים עם נצחון מול קבוצה עיקשת מבאר שבע ונתניה הצליחו לשמור על הבית מול הכפירים עם נצחון ראשון שלהם לעונת 2018/2019.

כרישי נתניה 20 – כפירי ירושלים 12 

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

משחק הגנתי התפתח בוינגייט ביום שלישי כאשר ההתקפות תורמות את חלקן עם יכולת לא טובה. אליה סרור קיבל את תפקיד הקוורטרבק הפותח כאשר עידן סיגל נענש בידי המאמן על הרחקתו מהמשחק הקודם והתנהגותו הבלתי ספורטיבית ושיחק עמדות אחרות על המגרש. המשחק התחיל עם רצף איבודי כדור ג'וני שוחט מצד אחד ונתי אביהוד הקוורטרבק הפותח של הכפירים מצד שני עם פאמבל (בסאק והשתלטות של עמית וכניש) העביר את הכדור מצד לצד. נתניה כשלו בדאון רביעי אבל אור פרץ שחזר מפציעה עם סאק ראשון שלו ולאחריו סאק נוסף של ורמן והכפירים רק איבדו יארדים.

שלוש ריצות רצופות של סיגל מעמדת הרץ האחורי לא השיגו דאון ראשון והקבוצות החליפו פאנטים והפרצה הגיעה סוף כל סוף בפתיחת הרבע השני כשאביהוד שיגר כדור לאוויר ומצא את אדר רז ל-65 יארד ויתרון ראשון במשחק. המומנטום היה אצל האורחים וסרור נחטף כמעט מיד בידי אדם גבט, אבל הכדור חזר למקומיים עם איבוד של אלדד זעפרני. הלבנים מנתניה נתקעו בדאון שלישי ו-21 ועם הרבה מזל כדור שהוטה על ידי שחקן הגנה לאוויר עבר את כולם והגיע לידיים של בר אילן וסיים באנדזון לט"ד של 69 יארד ושיוויון במשחק במחצית כאשר כל קבוצה חוטפת את יריבתה עוד פעם אחת עד הבאזר.

אם במחצית הראשונה ההתקפות עוד כן תרמו את חלקן במחצית השניה הן רק הלכו אחורה ואיבדו יארדים בעוד הניקוד שהגיע עד סוף המשחק היה הגנתי או בקבוצות המיוחדות. סנאפ רע בפאנט נתן את הכדור עמוק בשטח הכפירים להתקפת נתניה אבל למרות מסירה יפה של סרור לאלושקין הם לא הצליחו להכנס לאנדזון ונתקעו על קו ה-7, מהלך אחרי וזה כבר עבד לטובתם עם פאמבל של אביהוד שתום ורמן השתלט עליו באנדזון לשש נקודות. ורמן השתלט עוד פעם על פאמבל עמוק בשטח האורחים אבל נתניה איבדו בשלושה מהלכים 28 יארדים והרחיקו את הכדור כדי לסיים את הרבע השלישי.

ההגנות המשיכו לשלוט והנה הגיעה הטעות אצל הכרישים עם איבוד של סיגל ונריה שחר השתלט על הפאמבל והחזיר אותו 38 יארד לט"ד הגנתי של הכפירים ושיוויון נוסף אבל רק למהלך אחד כי בניסיון בעיטת ההמרה של רז הכדור נחסם בידי פרץ ושמואלי הרים את הכדור והחזיר אותו כל הדרך לאנדזון בצד השני ולשתי נקודות יתרון. שלושת המהלכים אולי הכי מוצלחים של המשחק היו בבעיטות הרחקה עם הגנות כל כך דומיננטיות, אחת נוספת כזו של פרץ השאירה את הכפירים לעבור כמעט את כל המגרש. רז ניסה בדאון רביעי להתחכם עם מהלך מטעה ונחטף, ואחרי פאנט נהדר של 41 יארד של פרץ, המשחק נסגר עם חטיפה של סיגל ממסירה של אביהוד ועם הפיק סיקס זה – הכרישים יצאו עם נצחון.

רק 10 דאונים ראשונים בין שתי הקבוצות כל המשחק, ומשחק הריצה הביא יארדים שליליים לשני הצדדים. אביהוד עם 5 מ-22 128 יארד, ט"ד, שתי חטיפות וארבעה פאמבלים, סרור עם 3 מ-12 69 יארד וגם הוא עם ט"ד ושתי חטיפות. ורמן עם ארבעה תאקלים, סאק וחצי ושתי השתלטויות על פאמבל (וט"ד הגנתי), שישה שחקנים נוספים עם 3 תאקלים כל אחד פרץ בנוסף לחסימת בעיטה גם היה עם ממוצע של מעל 37 יארד בבעיטות הרחקה. נריה שחר עם 10 תאקלים וט"ד הגנתי ואברהם מיימון עם תשעה משלו וסאק לכל אחד מהם הובילו את הצד המפסיד.

לוחמי יהודה 88 – טילי ראשון לציון 6

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

משחק חד צדדי כצפוי התפתח בקמפוס קראפט בירושלים אבל בניגוד לקבוצות חדשות בליגה, ראשון לציון לא ויתרה מול אחת הקבוצות המובילות בליגה שמו נקודות על הלוח והצליחו להניע יפה את הכדור תוך כדי שהם לא זונחים את משחק הריצה. הלוחמים קפצו ליתרון מהיר עם החזרת קיקאוף של אבי וויינרב ואחרי דאון ראשון יפה של יניב צ'רבצ'קי על הקרקע הכדור חזר לכתומים וגרינסטון מצא את רבינוביץ לט"ד אווירי. יוני בן נאים עם ריצה משלו ל-35 יארד סידרה לו ט"ד מקו האחד. ובדרייב הבא הוא בדאון רביעי ו-20 רץ 49 יארד לט"ד שני שלו ויתרון 0-28 בסיום הרבע הראשון.

בשלב הזה הטילים התקשו להשיג דאונים ראשונים למרות שהתקדמו עם הריצות של צ'רבצ'קי, ופאנט מקו ה-4 נעצר בשטח המגרש שלהם, כשבן נאים ממשיך את היכולת הטובה שלו וכמו בולדוזר עם ט"ד שלישי של 28 יארד. עבירה של הלוחמים נתנה דאון ראשון לחניכיו של דביר ארג'ואן אבל סאק על יניר כהן החזיר אותם אחורה. אבי וויינרב עם ט"ד שני שלו הפעם בריצה ותפיסה של אריה ציטרונבאום באנדזון לצד פיק סיקס של פוקס חתמו את המחצית עם יתרון משמעותי לקבוצה הביתית.

ראשון לא ויתרה, לאורך כל המשחק הלוחמים ניסו וריאציות שונות של בעיטות אונסייד אבל דווקא בבעיטה הראשונה של המחצית השניה הכדור נבעט עד כמעט לאנדזון השני הורם על ידי צ'רבצ'קי ובהחזרה נהדרת לקח את הכדור 80 יארד לט"ד מפתיע לאורחים. מענה מהיר של הלוחמים עם החזרה של הקיקאוף הבא בידי רבינוביץ' לט"ד משלו. ברקוביץ ובק הפילו בסאק את גרינשפן בדאון רביעי, וגרינסטון התחבר לט"ד בפעם השניה עם ציטרונבאום. שחקניו של אברמי פרקש הוסיפו עוד שני סקורים ברבע האחרון כשרבינוביץ ממשיך עם החזרות מצוינות הפעם לוקח את הפאנט של טובל לט"ד ומסירה רביעית לאנדזון של גרינסטון הפעם לאודנהיימר.

חמש נשיאות, שלושה ט"ד ו-110 יארד לבן נאים, גרינסטון עם 7 מ-10 סולידי, 92 יארד ו-4 ט"ד, רבינוביץ עם 3 ט"ד (בתפיסה, החזרת בעיטה והחזרת פאנט) ו-151 יארדים כוללים. שני הק"בים של ראשון סיימו עם 1 מ-19 וחטיפה, על הקרקע אף שחקן לא סיים יארדים חיוביים. בנימין ברקוביץ עם 7 תאקלים (4.5 לאיבוד יארדים) וסאק וחצי, לצד קשנאו עם שישה השתלטות על פאמבל והטיית מסירה, הגנת הלוחמים סיימה עם 8 סאקים. תמיר מירן, שלומי פלג וצ'רבצ'קי סיימו עם שני תאקלים כל אחד בצד הסגול.

ציידי עמק יזרעאל 30 – באר שבע ספרטנים 0

נתוני משחק – STATS

צילום משחק

באר שבע ועמק יזרעאל נפגשו גם הם בעמק הארזים בירושלים, וסגנית האלופה בפעם הראשונה עלתה על המגרש העונה כשהיא מציגה מספר שחקנים חדשים (שהגיעו מקבוצות אחרות) אך בעיקר את כוכבה וה-MVP של העונה שעברה יונתן דוד. באר שבע לא נרתעה ולמרות התוצאה הסופית נתנה פייט לקבוצה חזקה ממנה. הציידים קיבלו ראשונים את הכדור והניעו אותו יפה בדרייב בן 12 מהלכים שגמא כמעט 8 דקות, מסירות של ש"י כרם לא מצאו את יעדן אבל הריצות של דוד השיגו כמה דאונים ראשונים וגם כרם המיר דאון רביעי במו רגליו ובמסירה הראשונה שהשלים מצא בדאון רביעי את אידו צוק ל-17 יארד וט"ד ראשון לעונה. הרבע הראשון הסתיים עם דאון רביעי ארוך אחרי שלוש מסירות לא מושלמות של אבני לרסיברים שלו והכדור הורחק.

דוד המיר דאון רביעי עם ריצה ל-18 יארד אבל שני מהלכים אחר כך כרם נחטף בידי דניאל דרקנוב. אבני השלים מסירה לאורן דיין שתוקל במיידית רחוק מדאון ראשון ומיד הגיע פאנט נוסף של קלד זבדי, זבדי הציל גם ט"ד כשתיקל את דוד עם החזרה של 38 יארד. מהלך אחרי וכבר לא היה ניתן להציל ולעצור את דוד שרץ תשעה יארד כדי להגדיל את היתרון של ה"מארחים". נראה שבאר שבע חוזרים למשחק עם תפיסה יפה וריצה אחרי של בן ביטון אבל עבירה לא מחויבת במורד המגרש הורידה את הנקודות מהלוח. מוסקוביץ עם מהלך ותפיסה יפה הביא את ב"ש למרחק יארד אחד מדאון ראשון אך דוד התערב ומנע תפיסה נוספת של מוסקוביץ בדאון רביעי. שתי השלמות של כרם לדוד קידמו את הכדור אבל במהלך האחרון של המחצית כרם הופל בסאק בידי זגר ודור שועה.

המחצית השניה נפתחה באותה הדרך עבור האורחים עם משחק מסירה שלא ממומש כאשר הרסיברים מפילים מסירות טובות של אבני.  ההגנה בשחור המשיכה לעשות עבודה מצוינת והטיית כדור בדאון רביעי של דוד קאסיה עצרה את ההאנטרס. אבני התחבר עם גדעון ל-27 יארד ודאון ראשון וגול אחרי ריצה יפה של עבדאללה אלסנע, אך שם ההתקפה נעצרה עם שתי הטיות כדור באוויר הראשונה של דוד והשנייה של איתמר גלעד ממש על הקו. דוד לקח שליטה ורץ 27 יארד, נח ונתן לגלעד לרוץ תשעה יארד ואז חזר למגרש כדי לרוץ 37 יארד לט"ד נוסף במהלך הראשון של הרבע הרביעי. המסירות הקצרות של אבני למוסקוביץ וביטון היו קרובות אבל לא מספיק לדאון ראשון ומשחק שהיה צמוד עד לרבע האחרון ברח עם טאצ'דאון של כרם באוויר 33 יארד לעומרי סנקר. אבני נחטף בידי גל חורש ולמרות איבוד כדור מיד בצד השני, גלעד חתם את התוצאה עם ריצה לשני יארד לאנדזון.

דוד הגיע בכושר לעונה וסיים עם 141 יארד על הקרקע ו-2 ט"ד (וגם 22 יארד בתפיסה) וגם שני תאקלים ו-2 הטיות מסירה בהגנה, כרם עם 7 מ-21, 101 יארד, 2 ט"ד וחטיפה. אלסנע עם חמש ריצות ל-28 יארד ואבני עם 9 מ-30 , 91 יארד וחטיפה. לזר עם ארבעה תאקלים וגלעד עם שלושה וסאק הובילו את ההגנה מהצפון, הדרומיים הפגינו יכולת מצוינת בהגנה ושוב זה היה זבולון עם חמישה כשגם מיכאלי  וחיון לצד זגר תורמים חמישה משלהם כל אחד (זגר גם עם חצי סאק).


השבוע אנחנו ממשיכים עם לוח משחקים כמעט מלא ארבעה משחקים בכל רחבי הארץ:

בשני קרית אונו תארח את מודיעין בשעה 20:00, בשלישי בקראפט בירושלים חיפה מול ראשון לציון, ברביעי משחק מרתק כאשר עמק יזרעאל יגיעו אל רמת השרון ובחמישי באר שבע יארחו את הכרישים מנתניה.

אתם מוזמנים להכנס ולהתעדכן גם בסטטיסטיקות העונתיות ובמובילים בכל קטגוריה – כאן (וגם בעמוד הראשי בצד ימין).

אנחנו ממשיכים עם סדרת הכתבות המתמקדות בקבוצות השונות והפעם איילי חיפה:

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר