נתניה עם ניצחון קשה במודיעין, הכפירים מנצחים במותחן

תמונת שער: אייל עמר.

להבות מודיעין 20 – כרישי נתניה 28

נתוני משחק STATS

משחק לא פשוט עבר על מוליכת הליגה מנתניה, מצד אחד הם השיגו את נצחון החוץ הקשה במודיעין מצד שני הם איבדו שני שחקנים קריטיים עם פציעות מסיימות עונה בסגל קצר גם ככה.  המשחק היה רוב המשחק בשליטת האורחים אבל ייתכן ואם היו נשארות עוד כמה דקות על השעון היינו רואים פה גם מהפך. פתיחת המשחק לא בישרה על ההמשך כאשר נתניה שמים טאצ'דאון מוקדם עם ריצה של רוטרי. הק"ב הפותח שנפצע בהמשך הוביל את קבוצתו ליתרון מבטיח של 20-0 ברבע השני עם שתי מסירות לדייויד איבשוק ל-18 ו-7 יארד, כשבין לבין מודיעין מחטיאים בעיטת שער שדה ונעצרים בדאון רביעי.

משחק המסירה החזיר את הלהבות למשחק, נתנאל ארונוף הק"ב עם משחק טוב יחסית של 14 מ-35 ל-187 יארד, 3 ט"דים וחטיפה, מצא בדאון רביעי את ענן קולפ לט"ד הראשון של המארחים במשחק. נועם מלול עוד חטף את רוטרי על סף המחצית אבל התוצאה נשארה בעינה.

המחצית השניה הייתה בסימן אחר והחלה עם תאקל של נדב סקורי הנתנייתי באנדזון שלו לסייפטי, וארונוף מצא את מלול באנדזון כדי להביא את מודיעין לכדי מרחק של סקור אחד. פה, הגיע ארתור רנצר (שבהמשך נפצע גם הוא) עם ט"ד בריצה של 40 יארד במהלך מפתיע כדי לתת מרווח נשימה לשחקניו של אביגדור יונה. הרבע הרביעי היה מותח במיוחד כאשר מודיעין מנצלים טעות של יריבתם כדי לקבל את הכדור על קו ה-5 אבל בדאון רביעי איתמר יוסף חוטף כדור שיועד באנדזון לקאלפ.

מודיעין הצליחו בסופו של דבר לצמצם את התוצאה, עם מסירה של ארונוף לאיתי גולדברג אבל ניר הרבר, שחקן קו ההגנה המצטיין של נתניה, הופיע ברגע המתאים ועם סאק על ארונוף בדאון רביעי (פעמיים!) עזר לאורחים לצאת עם הנצחון. הרבר היה המתקל המוביל אצל המנצחים עם שישה ושני סאקים, מהצד השני יהודה מגדל הוביל עם שמונה משלו.

עצמה כרמיאל 42 – איילי חיפה 0

נתוני משחק STATS

כרמיאל השיגו את הניצחון הראשון שלהם העונה מול הקבוצה החלשה מחיפה, ובצדק אבל התוצאה הסופית קצת משקרת כי לחיפה היו את ההזדמנויות לשים נקודות על הלוח וטעויות לא מחויבות בהתקפה הסתיימו בניקוד דווקא בצד השני. נביאל בני שלום הציג אולי את משחקו הטוב ביותר כמוסר מאז שנכנס לליגה וגיא שושנה ממשיך לככב משני צידי הכדור. חיפה פתחו טוב את המשחק בהגנה עם שתי עצירות והשתלטות על פאמבל של זיו לאופר, אבל המפנה הגיע דווקא בדרייב ההתקפי הטוב ביותר שלהם.

סבה מדבד הק"ב מצא את ניתאי פדידה לתפיסה וריצה של 46 יארד ולדאון ראשון וגול אבל אז מסירה של מדבד מצאה דווקא את בני שלום שעם המהירות המסחררת שלו מצא את עצמו באנדזון השני לניקוד ראשון במשחק. שתי הקבוצות כשלו לנצל הזדמנויות כשחיפה מגיעים לרדזון מספר פעמים וכרמיאל מחטיאים ניסיון שער שדה בסוף הרבע הראשון, אחרי ט"ד שהוחזר בגלל עבירה לא ספורטיבית ובטח לא מחויבת של דן דמרי. בני שלום התחבר עם שישה רסיברים שונים במהלך הערב אבל היתרון של המארחים כן צמח בתפיסה של שושנה באנדזון, שהיה הרסיבר המוביל עם 9-117-1.

המשחק התחיל לברוח לחיפה, עם פיק סיקס שני במשחק, הפעם זה היה דמרי עם החטיפה כל הדרך מקו ה-16 שלו מבלי שאף אחד מתקרב אליו ליתרון משמעותי במחצית. המחצית השניה נפתחה איפה שהראשונה הסתיימה בידיים של בני שלום עם חטיפה שהסתיימה בט"ד נוסף ושוב זה היה מהרדזון שלהם – חוסר היכולת לנצל הזדמנויות עלה לחיפה ביוקר – מדבד סיים ערב נוסף לא פשוט של 8 מ-36 ל-128 יארד אבל ארבע חטיפות שמתוכן שלוש הסתיימו בניקוד עבור ההגנה.

הרבע הרביעי הלך באותו הכיוון עם שני ט"דים נוספים לעצמה, האחרון בהם הגיע עם הבאזר, בני שלום תחילה בריצה ואז במסירה לגיא טנא ונצחון מרשים לכרמיאל, השני שלהם מאז שנכנסו לליגה בעונה שעברה. דן דמרי סיים עם 182 יארדים כוללים אבל סיפר המשחק היה בני שלום משני צידי הכדור, 19 מ-28 ל-266 יארד ו-2 ט"דים, 21 יארד וט"ד על הקרקע, וגם היה שחקן ההגנה המוביל עם שבעה תאקלים, סאק ושני פיק סיקס. בחיפה נורי שלם עשה ככל יכולתו בהגנה עם 10 תאקלים אבל זה לא הספיק.

כפירי ירושלים 17 – זאבי קרית אונו 12

נתוני משחק STATS

פתיחת המשחק והמהלך הראשון אחרי בעיטת הפתיחה לא העידה על המשך המשחק, יואב וסולי עם הטעיה נהדרת ומסירה לעומק ניצל את מיקום המגרש המצוין ומצא את חן שבי ל-39 יארד וט"ד מהיר מאוד. אבל מאותו הרגע המשחק עבר למוד הגנתי וההתקפות לא הצליחו לקדם את הכדור. ההגנה של קרית אונו עבדה מצוין במחצית הראשונה נגד הריצה כשאורי מידנברג מוביל אותה (7 תאקלים, 2.5 לאיבוד יארדים וגרימה לפאמבל) אבל באותה המידה עצרה את אלישע אבן ישראל ומשחק המסירה עם ניר קפח מאחורה (4 הטיות מסירה וחטיפה).

גם בצד השני ההגנה כיכבה בראשות ה-MVP של העונה שעברה ג'וש קשנאו, עם משחק מפלצתי של 9 תאקלים (שישה לאיבוד יארדים), 4 סאקים וגרימה לשתי השמטות. קו ההתקפה של האורחים לא עמד בלחץ המתמיד של ההגנה ממול (במיוחד במחצית השניה) והוביל לאיבודי כדור מרובים בבקפילד, אחד מאלו הוביל לנקודת פתיחה מצוינת לדרייב שהסתיים בט"ד מסירה של אבן ישראל לנועם פריד ויתרון ראשון לכפירים.

הלחץ המשיך להגיע, ושתי עבירות שמו את הזאבים עם הגב לאנדזון ועילי טריפו שרוב המשחק הצליח ליצר מהלכים טובים על הקרקע (סיים עם 15-50), תוקל באנדזון שלו לסייפטי והמומנטום היה לגמרי בצד המארח אחרי עוד חטיפה של עמי פריד מידי וסולי. שתי הקבוצות סבלו מבעיית עבירות לכל אורך הערב וזה מנע מהכפירים להגדיל את היתרון לפני ההפסקה.

אבן ישראל נחטף במהלך הראשון של המחצית השניה בידי קפח, אבל וסולי איבד את הכדור בסאק של קשנאו ואביהוד השתלט, הקבוצות החליפו בעיטות הרחקה ואז הגיעה הפרצה כשוסולי מוצא את שבי בפעם השניה לתפיסה וריצה לאנדזון של 35 יארד. המומנטום היה בצד של האורחים אבל דאון רביעי ויארד אחד במרכז המגרש הסתיים בעצירה של ירושלים ומסירה של אבן ישראל לאריה ציטרונבאום (שהגיע רק במהלך המחצית השניה), סידרה ליהושוע אליה ט"ד קריטי שבסופו של דבר התברר כמהלך המנצח של המשחק. קרית אונו קיבלו את הכדור עוד פעמיים אבל לוסולי לא היה זמן בכלל והופל בסאק פעמיים בדרייב המכריע.

קשנאו ואליה סיימו במשותף 70 יארדים קרקעיים, אבן ישראל עם 10 מ-28, 83 יארד, ט"ד וחטיפה, מהצד השני וסולי עם 6 מ-17 ל-124 יארד, 2 ט"דים וחטיפה, כש-82 יארד מתוך זה הלכו לשבי.