שבוע 4: רמת השרון ממשיכים עם הדומיננטיות, נתניה והזאבים במאזן חיובי, חיפה עם נצחון ראשון

תמונת שער: טלי אראל.

שבוע סוער עבר על ליגת הנוער גם על המגרש וגם מחוצה לו כאשר מזג האוויר משפיע על המשחקים לאורך כל אחד מארבעת המשחקים שנערכו במחזור זה. רמת השרון עם נצחון מוחץ על סגנית האלופה ציידי עמק יזרעאל, מתבססת במקום הראשון. במפגש בין שתי הקבוצות שלא ניצחו העונה, חיפה יצאה עם ידה על העליונה במשחק שבעיקר יזכר בגלל הסופה שהתרחשה במהלכו. קרית אונו חזרה למסלול הנצחונות מול מודיעין ונתניה אחרי הפסד בפתיחת העונה, ירדה לב"ש וצוברת כבר שני נצחונות רצופים.

זאבי קרית אונו 46 – להבות מודיעין 6 

נתוני משחק – STATS

וידאו

מודיעין למרות יכולת הגנתית טובה במשחק שני יוצאים עם הפסד צורב בעיקר כי ההתקפה נותנת נקודות בחינם ליריבה. כבר בדרייב הראשון אחרי איבוד יארדים בריצה של אור בלינדה, יהל כהן נחטף במחצית המגרש שלו בידי נבו בר נתן, אבל יונה זלר עם מהלך הגנתי מצוין מהצד השני השתלט על פאמבל של איתן אדלר. שני סנאפים לא טובים לקחו את הלהבות אחורה וגם בדאון רביעי כהן לא השתלט על הכדור ונפטר ממנו במסירה כדי לתת מיקום מעולה לקבוצה הביתית. שחקניו של עמית טוויג התקשו גם הם בהתקפה וארבעה מהלכים רצופים לא התקדמו והנקודות הראשונות הגיעו עם סנאפ שיצא מהאנדזון בדאון רביעי במהלך פאנט וסייפטי לטובת הזאבים בסיום רבע ראשון הגנתי.

יובל גת וגיא סאגס עם מהלכים מצוינים לעצירת הריצה של מוריס אודה ופאנט נוסף בעקבותיו הובילו לעוד ניקוד בהגנה. בלינדה עם הריצה ואיבוד הכדור, קורן זכות עם ההשתלטות והחזרה של 38 יארד לט"ד. הדרייב הבא של הסגולים לא היה שונה עם איבוד יארדים בעקבות סנאפ רע, ואחרי עבירה נוספת בדאון רביעי ו-28 הגיע עוד סנאפ גבוה ועוד סייפטי. ההתקפה המארחת התעוררה ועם דרייב בן ארבעה מהלכים הגיע ט"ד התקפי ראשון במשחק, למרות סאק של סברדלוב על אדלר, הוא הלך פעמיים ברציפות על אריאל זינגבוים תחילה מסירה ל-39 יארד ומיד אחרי לט"ד של 20 יארד.

האורחים השיגו דאון ראשון במשחק מעברה של ההגנה עמוק ברבע השני, אבל מיד אחר כך כהן נחטף שוב הפעם עם מהלך מצוין של אורן לוי, אך מענה יפה של הגנת מודיעין שהמשיכה לעשות את עבודתה, אלעני עם התפיסה ניסה להשיג יארדים נוספים אבל זלר היה שם כדי להוציא את הכדור ועמרי יודקין השתלט. אור בלינדה הביא את ההתקפה עם ריצה קצרה לדאון ראשון וגול אבל 3 מסירות רצופות הלכו לשום מקום. רועי ויינברג הוציא את קבוצתו עם הגב לקיר, עם ריצה של 48 יארד אבל שוב זלר הכוכב של הגנת הלהבות היטה מסירה וגת חטף את הכדור לסיום המחצית הראשונה.

הזאבים פתחו נהדר את הרבע השלישי, עם התקפה שהניעה את הכדור ביעילות ובחלוקה נהדרת בין מסירה לריצה, אדלר מצא את נסימיה ואלעני, ויינברג עם שתי ריצות ובסוף אדלר בעצמו עם שתי ריצות שהאחרונה לתשעה יארד מצאה את האנדזון. סאק של זכות על כהן, הוביל להחזרת הכדור לקרית אונו ואדלר היה צריך מסירה אחת של שבעה יארד לאלעני לט"ד נוסף ומיד אחרי הבליץ המשיך עם ט"ד הגנתי  נוסף כאשר עידן רשף חוטף מסירה של כהן בדרך לפיק סיקס עם 22 נקודות ללא מענה לסגור את הרבע השלישי. האורחים יצאו לדרייב ארוך בן 8 מהלכים, שהכניס למשחק את דניאל בלנק, תפיסות של 28, 13 ו-24 יארד הובילו במהלך האחרון לט"ד כשבין לבין כהן ממיר דאון רביעי עם מסירה לנועם פילו.

למרות הפער, ההגנה של הלהבות המשיכה לעבוד וסברדלוב השתלט על פאמבל של אדלר, אבל שוב הוצאת כדור בסנאפ הלכה לא ליעדה ודניאל תירוש יצא מהערימה עם הכדור. אדלר את אלעני סגרו את המשחק עם ט"ד בן 17 יארד, והמשחק הסתיים עם שני איבודי כדור נוספים, תחילה חטיפה שניה של בר נתן ולאחר מכן סאק/פאמבל של סברדלוב עליו השתלט סאגס, אבל לא יותר מכך.

אדלר עם משחק סולידי, 10 מ-16, 110 יארד, 3 ט"ד וחטיפה, כמו גם 51 יארד על הקרקע וט"ד קרקעי. ויינברג הוסיף 61 יארד ב-5 נשיאות, אלעני עם שבע תפיסות, 43 יארד ושני ט"דים. כהן עם 11 מ-26, 106 יארד, ט"ד ו-4 חטיפות, בלנק עם 5-77-1. ההגנות שלטו כאשר רשף עם 5, חטיפה וט"ד, בר נתן עם ארבעה תאקלים ושתי חטיפות, זכות עם שלושה, סאק, השתלטות על השמטה וט"ד משלו. להגנה של מודיעין אין מה להתבייש, טוביה אבל (כן האח הצעיר), עם שישה תאקלים, גוז וגת עם חמישה כל אחד כשגוז מוסיף שני סאקים וגת חטיפה.

איילי חיפה 38 – טילי ראשון לציון 14

נתוני משחק – STATS

במשחק שהתנהל כולו תחת סופת חורף סוערת במיוחד, שתי הקבוצות הגיעו לקמפוס קראפט בירושלים וחיפשו נצחון ראשון לעונה. שתי הקבוצות ידעו שאין להם מה לחפש עם הרוחות החזקות לשים את הכדור באוויר ורק ראשון לציון ניסו למסור אבל רק ארבע פעמים. הרוחות השפיעו גם לאורך כל המשחק גם בבעיטות הפתיחה וההרחקה וכדורים שינו את יעדם והחליפו צדדים כתוצאה מכך. שתי הקבוצות השיגו מספר יארדים דומה על הקרקע וההבדל היה במצבת איבודי הכדור כשהטילים מסיימים עם חמש וחיפה רק עם אחד.

חיפה הלכו על דאון רביעי ואחד כבר בפתיחה וכשלו עם תאקל מצוין של המצטיין ההגנתי שלומי פלג, ובהתקפה הרץ המצטיין של העונה עד כה נועם אסרף עם ריצה של 13 יארד נתן מיקום נוח אבל בדאון רביעי חן קפלן נעצר לאיבוד יארדים של עוד שחקן שנתן הופעה מרשימה במשחק, עמרי איילון. שילוב של דוידוף ועמית שחר נתנו שני דאונים ראשונים ואז הראשון התפרץ ל-38 יארד וט"ד ראשון במשחק. הרוח השפיעה כבר בבעיטה הראשונה כאשר עומרי שפיגל משתלט על כדור חי ומהלך אחרי עמית שחר רץ לאנדזון ממרחק 18 יארד. עוד בעיטה שאחרי ועוד השתלטות אחרי נגיעה של שחקן בסגול ושוב זה היה שפיגל. הפעם ממרחק 7 יארד מורן שושן רץ לט"ד שלישי מהיר של ה"מארחים".

שושן גם היה פקטור בהגנה אחרי שאיילון גרם לפאמבל של פינקו והוא השתלט עליו, אך חיפה לא הצליחה ליצר כלום מלבד דאון ראשון אחד בסיום הרבע הראשון. לצד אסרף שרץ ל-33 יארד בשתי ריצות, גם יניב צ'רבצקי השיג יארדים על הקרקע וקירב את הכדור לאנדזון וראשל"צ עלו על הלוח עם דרייב יפה מריצה של יארד אחד של אסרף. עם חילופי הצדדים ברבע הרוח עבדה גם לטובת האורחים וצ'רבצקי השתלט על בעיטה של תובל. הפעם תמיר שיפמן עם עצירה לאיבוד יארדים ביחד עם שחר ושושן העבירו את הכדור חזרה לחיפה בדאון רביעי. הכדור חזר לטילים אחרי פאנט אבל הזמן נגמר בלי ניקוד נוסף.

הסופה התעצמה, ושוב במהלך בעיטת הפתיחה הכדור חזר לחיפה כאשר שיפמן משתלט על פאמבל, אורי סמו עם נגיעה ראשונה בכדור רץ באין מפריע 30 יארד לטאצ'דאון, אך מיד אסרף הגיב מצוין עם ריצה ל-20 יארד ומהלך אחרי לט"ד השני שלו עם ריצה ל-21 יארד. המשחק המשיך להיות צמוד אחרי איבוד כדור ראשון של חיפה ופאמבל שעליו קפץ דור תובל אחרי מהלך טוב של תמיר מירן. שני מהלכים אחרי והכדור חזר לחיפה עם הצמד איילון את שיפמן, הראשון גורם לאיבוד השני משתלט. סמו עם הט"ד שלו במשחק נתן מרווח ביטחון לאיילים בסיום הרבע השלישי.

חיפה עצרו את האורחים בדאון רביעי וסמו המשיך להיות ההבדל במחצית השניה עם ריצה ל-45 יארד אך שלומי פלג בשני סאקים רצופים על דן ברוך עצר את חיפה בדאון רביעי. גרינשפן עם ניסיון מסירה נדיר נחטף בידי איילון וחיפה יצאו רטובים עד לשד עצמותיהם אבל עם הנצחון.

איילון עם משחק הגנה אדיר של 15 תאקלים (3.5 לאיבוד יארדים), חטיפה ופעמיים גרם להשמטה, גם שיפמן עם שמונה ושתי השתלטויות על הכדור. פלג עם תשעה תאקלים בצד השני ושלושה סאקים, אסרף גם בהגנה תרם את חלקו עם שבעה. אסרף היה הרץ המוביל בין שתי הקבוצות עם 146 יארד ו-2 ט"ד, אצל חיפה הכדור התחלק יפה בין ארבעה רצים סמו הוביל עם 83 ושניים, דוידוף עם שישים וט"ד, שחר עם 45 וט"ד ושושן עם 28 ועוד ט"ד.

רעם רמת השרון 58 – ציידי עמק יזרעאל 0

נתוני משחק – STATS

וידאו

הרעם מרמת השרון ממשיכים להראות דומיננטיים ומעבר לכך ממשיכים להשתפר בכל אלמנט של המשחק תוך כדי שהם נעזרים כמובן בשחקני האלופה הקודמת מכפר סבא, והשבוע במעין מפגש דומה למשחק הגמר הם אירחו את סגנית האלופה מעמק יזרעאל שגם היא שינתה פניה ואיבדה מספר שחקנים מהעונה שעברה אך גם חסרה מספר שחקנים רב מהסגל הנוכחי, יחסי הכוחות השתקפו על המגרש, והמשחק הופסק במהלך הרבע השלישי בשל חוסר שחקנים  של הציידים בגלל פציעות ובהסכמת שתי הקבוצות.

מהלך ראשון מסקרימג' וגלעד אדלר, שחקן ההתקפה של העונה שעברה במדי ההוקס חזר לשחק וקיבל את תפקיד הפותח במדי רמת השרון, לקח את הסנאפ ופשוט רץ באין מפריע 55 יארד לאנדזון. ההתקפה של הציידים בהעדרם של מספר שחקני מפתח הסתמכה כהרגלה על הרץ המצוין יהונתן דוד שניסה כמיטב יכולתו לאורך המשחק אבל נעצר שוב ושוב, הוא פתח עם ריצה של 13 יארד אך במהלך הבא אביה סינגר הק"ב המחליף הופל על ידי שריאל כהן, איבד את הכדור וניב אפלבוים השתלט.

מהלך אחרי והחיבור הנהדר שעבד כל כך טוב שנה שעברה חזר לחיים כאשר אדלר מוצא את שגיא גוטמן לט"ד קצר, שלוש ריצות של דוד הובילו לפאנט ראשון במשחק ושוב ההתקפה באפור כתום לא היו צריכים יותר משני מהלכים כשמסירה של אדלר ל-66 יארד לרסיבר השני יהל סלונים מאחורי כל ההגנה הסתיימה בניקוד נוסף. איבוד הכדור הבא היה של דוד ממש קרוב לאנדזון שלו וסלונים תפס את הט"ד השני שלו לתשעה יארד. האדומים ניצלו טעות ראשונה של הקבוצה המארחת כאשר עידו ענבר דניאל לא אמד נכון בעיטת הרחקה של דוד ולא השתלט על הכדור רק כדי לראות את דוד מצליח לקפוץ על הכדור. איתמר גלעד עם ריצה של 30 יארד הביא את העמק לסף האנדזון אבל שם דוד וסינגר נעצרו מבלי שהשיגו יארדים נוספים.

פתיחת הרבע השני ודוד עוד הצליח לעצור את הרעם שוב כאשר חטף בצורה נהדרת את אדלר ונתן עוד הזדמנות מצוינת לקבוצתו לשים נקודות. אך הכדור חזר מהר למקומיים עם חטיפה של כדור שיועד לדוד בידי גבי אברהם. שתי מסירות לגוטמן, השניה ל-60 יארד והיתרון המשיך לצמוח. ריצה של דוד ל-21 יארד נתנה אוויר לנשימה לאורחים בדאון רביעי מסירה של סינגר לסנקר לא צלחה. סלונים המשיך להנות מהגנה אחורית דלילה ותפס את הט"ד מס' 4 שלו. ניסיון הרחקה נחסם על ידי גבי אברהם ועל הכדור השתלט עידו דנקנר אך לרמת השרון לא היה מספיק זמן לפני המחצית.

כאמור המחצית השניה נקטעה מוקדם אך לפני הספיקה עוד הקבוצה הביתית לשים שני ט"דים נוספים, שניהם על ידי אלן גודין בתפיסה. הראשונה אחרי השתלטות על פאמבל של אפלבוים במסירה מאדלר ל-11 יארד והשניה אחרי איבוד כדור נוסף עליו השתלט נטע לייבוביץ ממסירה מהק"ב המחליף אנדי אלפיה ל-26 יארד שחתמה את תוצאת המשחק.

אדלר עם בכורה מחודשת עם 8 מ-10, 186 יארד, 6 ט"ד וחטיפה (וגם ריצה ל-55 יארד), סלונים עם 4 תפיסות ו-4 ט"ד (112 יארד) וגוטמן עם 2-67-1. דוד עם 12 נשיאות ל-36 יארדים, סינגר עם 2 מ-8, 29 יארד וחטיפה. מת' סורסקי עם 5 תאקלים, אברהם עם ארבעה, חטיפה וחסימת בעיטה. גלעד ודוד עם 3 תאקלים כל אחד כשדוד גם מספיק השתלטות על פאמבל וחטיפה.

באר שבע ספרטנים 0 – כרישי נתניה 58

נתוני משחק – STATS

וידאו

שחקני באר שבע הראו שיפור משמעותי בעונה זו והייתה הרגשה באוויר שהם יכולים לתת פייט כמעט לכל קבוצה העונה אך הכרישים מנתניה ירדו דרומה והראו להם שיש עוד הרבה עבודה בבירת הנגב. הפתיחה הייתה חלקה עבור האורחים עם דרייב ראשון חד בהובלת עידן סיגל שחזר לעמדת הקוורטרבק הפותח, החיבור שלו עם עומרי סביר הביא את הטאצ'דאון הראשון במשחק, תחילה מסירה לדאון ראשון ל-12 יארד ואז ל-24 יארד ויתרון מוקדם. ההתקפה בשחור ניסתה לענות ועידו אבני מצא דאון ראשון מהיר עם מסירה לאיתמר גדעון אבל איליי רוטרי ניצל סאק ופאמבל של אור פרץ והכדור חזר לנתניה.

מהלך אחד מקו ה-14 ועידן סיגל רץ לט"ד שני במשחק, ומהצד השני אחרי 3 מסירות שלא הושלמו פרץ המשיך להוות בעיה הפעם עם חסימת פאנט (חסימת בעיטה שלו שבוע שני ברציפות). כאן ההגנה של באר שבע התעוררה ועם עצירה יפה ומהלכים יפים של רעי זבולון וברק מנשקו שהיטה מסירה בדאון רביעי. ההתקפה של הספרטנים לעומת זאת לא מצאה את הדרך להניע את הכדור, וסנאפ גבוה בדאון רביעי הוביל לסייפטי כאשר הכדור יוצא מחוץ לאנדזון בסוף הרבע הראשון.

ההגנה בלבן המשיכה לעבוד קשה ועבדאללה אלסנע עם איבוד כדור על הקרקע והשתלטות של אורי שמואלי שלקח את הכדור כל הדרך לאנדזון. דרייב יפה של אבני (מסירות לגדעון ואלסנע) נעצר עם חטיפה שלו בידי סיגל ומהלך אחרי סביר ממסירה שניה של סיגל שם ט"ד שני במשחק. אבני נחטף פעם שניה הפעם בידי יאיר נחום, והפעם סיגל מצא את יוליאן אלושקין בחלק האחורי של האנדזון. הקבוצות החליפו פאנטים כאשר שוב פרץ עם פאנט נהדר שם את ב"ש על קו האחד שלהם, והמהלך השתלם כשאלסנע תוקל בידי שמואלי לסייפטי שני במשחק ולוח תוצאות שהראה נקודות רק לצד אחד.

המחצית השניה הייתה לפרוטוקול בלבד, הספרטנים הלכו על דאון רביעי עמוק בשטח שלהם וכשלו וסיגל מצא את הט"ד הרביעי שלו במסירה עם החיבור לאיליי בר אילן לניקוד היחיד ברבע השלישי. ג'וני שוחט הצטרף לחגיגה ובדאון רביעי מקו ה-3 פרץ לאנדזון לט"ד האחרון, כאשר עוד מהלך הגנתי אחד משמעותי עם החטיפה של שחר אובסטרונסקי מנעה משחק מושלם מסיגל אבל הוא יכול להיות מרוצה מנצחון קבוצתו.

כאמור משחק טוב של סיגל עם 5 ט"ד, ארבעה באוויר (118 יארד, 8 מ-17) ואחד על הקרקע (54 יארד) וגם חטיפה בהגנה, לצידו שוחט עם 51 יארד וט"ד משלו, סביר עם 4-69-2. באר שבע איבדו 4 כדורים כאשר אבני מסיים עם 4 מ-18, 43 יארד ו-2 חטיפות ובלי משחק ריצה לעזור לו. רועי זוהר עם ארבעה תאקלים, פרץ עם 3 (שניים לאיבוד יארדים), הטיית מסירה והחסימת פאנט. זבולון וקלד זבדי עם שישה תאקלים כל אחד.


השבוע מחזור משחקים די רגוע עם משחק אחד בלבד כאשר לוחמי יהודה יגיעו למודיעין להתמודד מול הלהבות ביום שלישי בשעה 20:00 במגרש שמשוני במודיעין.

עקבו אחרי התאחדות הפוטבול לעדכונים בכל רגע: באינסטגרםפייסבוק וטוויטר