רמת השרון עם מאזן מושלם, נתניה והכפירים עם נצחון בכורה

תמונת שער: טלי אראל.

השבוע הרביעי של ליגת הנוער על שם משפחת קראפט לקח את הליגה למקומות חדשים, בעיקר לכרמיאל עם משחק ביתי רשמי ראשון כאשר הם אירחו את כרישי נתניה ולמרות מאבק צמוד במחצית הראשונה יצאו עם הפסד. הקבוצה המאוחדת של חיפה ועמק יזרעאל תחת השם החדש ציידי חיפה הגיעה לירושלים ובדומה למשחק של כרמיאל ונתניה, משחק שהיה צמוד במחצית הראשונה הסתיים בתוצאה חד צדדית הפעם לקבוצה הביתית. מזכרת בתיה אירחה את סגנית האלופה מרמת השרון ולא יכלה לה.

עצמה כרמיאל 6 – כרישי נתניה 38

נתוני משחק – STATS

המשחק הראשון אי פעם בכרמיאל הוא לא משחק שיזכר כמשחק איכותי במיוחד עם כמות יוצאת דופן של איבודי כדור (שיא ליגה לשתי קבוצות יחד), כבר מתחילת המשחק שתי הקבוצות התקשו להניע את הכדור ושלושת הדרייבים הראשונים הסתיימו באיבודי כדור. הניקוד הראשון במשחק הגיע ברבע השני כאשר אליה סרור (אשר השלים כל הערב רק 3 מסירות) מצא יפה את יוליאן אלושקין לתפיסה וריצה של 20 יארד.

הפאמבלים מצד שתי הקבוצות המשיכו להצטבר, ובמהלך נועז בדאון רביעי ו-27 מקו השבע של קבוצתו, נביאל בני שלום הבועט המרחיק, יצא לריצה מדהימה של 73 יארד (סיים עם 82 יארד) בהטעיה שהסתיימה בטאצ'דאון היחיד של קבוצתו במשחק ושיוויון במחצית. המחצית השניה הייתה כולה של נתניה, חטיפה של עילאי רוטרי ממסירה של בני שלום (שגם רץ לט"ד) הפכה לפיק סיקס וסרור היה הרץ המוביל עם 14 נשיאות ל-48 יארד תרם שלושה ט"דים קרקעיים משל עצמו.

אלושקין בנוסף לתפיסה לט"ד גם סיים כמגן המוביל עם שבעה תאקלים והטיית מסירה לצד ניר הרבר (שישה, גרימה להשמטה ושלושה סאקים) ורוטרי עם שישה, השתלטות על פאמבל והחטיפה. אצל כרמיאל שגיב כהן היה מצוין עם שישה תאקלים ושתי חטיפות.

כרמיאל יצאו השבוע למשחק חוץ לא פשוט במודיעין ביום שלישי, נתניה יארחו בבית את הלוחמים ביום חמישי למפגש עוד יותר מרתק.

כפירי ירושלים 41 – ציידי חיפה 6

נתוני משחק – STATS

המשחק ביום רביעי היה דומה למשחק הראשון בכרמיאל (ללא איבודי הכדור), משחק צמוד והגנתי במחצית הראשונה ובמחצית השניה בריחה של הקבוצה הפיבוריטית לפני המשחק. הכפירים הציגו שינוי בעמדת הקוורטרבק עם נועם פריד שלקח את המושכות, החיפאים חילקו את עמדה זו בין שני שחקנים בשתי מחציות שונות, דרור לזר במחצית הראשונה וסיון פוגל בשניה.

פריד מצא את אביהוד בדרייב הראשון לסקור מהיר ושתי הקבוצות החליפו אינטרספשנים עוד לפני סיום הרבע הראשון. האיבוד כדור השני של פריד (חטיפה של אופק שני), הובילה לדרייב שהסתיים בט"ד בצד השני, כשלזר צולל לאנדזון מקו ה-1. רפאל יוסף ולבב מלר הובילו הגנה קשוחה של הכפירים במיוחד במחצית השניה כשהם מסיימים כמתקלים המובילים של הקבוצה תשעה ושמונה תאקלים בהתאמה. מהצד השני עמרי איילון שעבר לעמדת הליינבקר סיים עם שבעה תאקלים ושני סאקים – כולל אחד שחתם את המחצית הראשונה.

שתי הקבוצות התקשו מאוד לאורך כל המשחק בדאון שלישי, שתיהן במשותף עם 0 מ-20 (!), הכפירים כן הצליחו להתאושש במחצית השניה באמצעות הספיישל טימס וההגנה. תחילה נתי אביהוד עם החזרה של בעיטת הפתיחה של המחצית השניה, 60 יארד, ומהלך מצוין נוסף של חסימת פאנט הובילה לט"ד נוסף. ההגנה המקומית בכחול המשיכה ללחוץ וליצר מהלכים גדולים עם אדם גבט שמאלץ השמטה שמובילה לט"ד התקפי במסירה לאבן ישראל ופאמבל באנדזון של פוגל הסתיים בהשתלטות לט"ד של שלם גולברט.

פריד עוד רץ לט"ד נוסף וסיים עם 9 מ-28 ל-92 יארד, 2 ט"ד ו-2 חטיפות, כשבצד השני התפוקה ההתקפית כמעט ולא קיימת, לזר מסיים כרץ המוביל עם 17 יארד וגלעד עם 15 והרץ השלישי בטיבו היה לטרגאוס עם 13 יארד ב"נשיאה" אחת עם פייק פאנט. הכפירים עם הנצחון החשוב יארחו בשבוע הבא את מודיעין, חיפה יסעו בעוד שבועיים למזכרת בתיה.

מזכרת בתיה גורילות 0 – ניצי רמת השרון 52

נתוני משחק – STATS

תוצאת המשחק לא הייתה מוטלת בספק מהרגע הראשון וכבר במהלך השני האורחים עלו על הלוח עם ריצה יפה של משה טאמאראט. הניצים היו דומיננטיים משני צידי הכדור כשהם עוצרים את נועם אסרף (ששיחק רק מחצית אחת) על 43 יארד, עם גבי אברהם הליינבקר שבילה הרבה בבקפילד של הגורילות ותרם שבעה תאקלים. אברהם תרם לשני ט"דים נוספים, הראשון כשהוא גרם להשמטה של יניר כהן והכדור הורם על ידי עמיחי זלמנוביץ והוחזר לאנדזון, וסיים עם תפיסה לטאצ'דאון שחתמה את תוצאת המשחק.

איתן אדלר לא היה צריך לעבוד קשה במיוחד ועד המחצית הספיק לחלק כדורים בעיקר למטרה העיקרית שלו יונתן טרוצקי (3-69-2), וסיים ערב מוצלח מאוד מבחינתו עם 7 מ-9 ל-138 יארד ושלושה ט"דים. הק"ב היריב כהן השלים רק שתי מסירות, שתיהן לניר שלמון אבל הופל 3 פעמים בסאק, כשעיליי שלו מצרף לסאק שלו חמישה תאקלים ו-2.5 תאקלים לאיבוד יארדים.

טאמאראט צירף עוד כמה ריצות יפות כשהוא שובר כמה תאקלים, והיה הרץ המוביל עם 55 יארד ו-3 ט"דים. הגורילות ניסו ליצר עצירות והצליחו להשתלט ברדזון על פאמבל עם מהלך יפה של ליאם פשה ודורון קולטקר, נדב אלקריף סיים עם 4 תאקלים כמוביל בהגנה השחורה סגולה.

רמת השרון תארח ברביעי הקרוב את זאבי קרית אונו, מזכרת בתיה תארח את ציידי חיפה במשחקם הבא.